PDA

View Full Version : Kucno ozvucenje.

PajkO
08-08-2012, 17:48
Pozdrav,
Zanima me koliko bi me iskostalo da napravim sam kucno ozvucenje, da postavim na terasi, i u sobi zvucnike?
Eto, ko se razume u ozvucenje, ako nije problem, da mi kaze nesto o tome, kako, sta, koje zvucnike, i koliko bi me iskostalo to....
Hvala :)

Rakic
08-08-2012, 19:23
Pioneer Bazuka TS-W307D4 400rms , Prava stvar.

Backspace
08-08-2012, 22:35
ma de, to je svinja od woofera, zahteva jako pojacalo a ne svira nista posebno da bi to opravdao...dok recimo jbl gt5-12 za koji dinar vise svira lepse i treba mu skoro pa duplo manje snage...btw ti mozes da teras i sa 200rms ovog pioneera ali cim odvrnes, pojacalo ce ti se ugasiti, dok ce jbl gt5-12 da tera celu noc ;)

za tebe je neki od genius 5.1 sistema, prikljucis i ne mislis, lepo su to cike sve sklopile u genius za ljude koji nemaju preciznu ideju sta zele od zvucnika i pojacala :)

ako zelis sam, predlazem 5.1 pojacalo, ali ce ti izaci duplo, pa mozda i troduplo skuplje od genius 5.1 i pitanje je dal ces izabrati idealnu kombinaciju i kako ce to na kraju zvucati :)

samo mi nije jasno sta ce ti na terasi al Boze moj xD

PajkO
09-08-2012, 03:25
ma de, to je svinja od woofera, zahteva jako pojacalo a ne svira nista posebno da bi to opravdao...dok recimo jbl gt5-12 za koji dinar vise svira lepse i treba mu skoro pa duplo manje snage...btw ti mozes da teras i sa 200rms ovog pioneera ali cim odvrnes, pojacalo ce ti se ugasiti, dok ce jbl gt5-12 da tera celu noc ;)

za tebe je neki od genius 5.1 sistema, prikljucis i ne mislis, lepo su to cike sve sklopile u genius za ljude koji nemaju preciznu ideju sta zele od zvucnika i pojacala :)

ako zelis sam, predlazem 5.1 pojacalo, ali ce ti izaci duplo, pa mozda i troduplo skuplje od genius 5.1 i pitanje je dal ces izabrati idealnu kombinaciju i kako ce to na kraju zvucati :)

samo mi nije jasno sta ce ti na terasi al Boze moj xD

ja sam se razmisljao da uzmem neke obicne zvucnike, na autopijaci, ili ne znam gde, ali ne znam kakav ce efekat imati..
sad se ja bas ne razumem u te zvucnike sto ti kazes, tj. nista ne znam :D ..

ako mozes da mi kazes ti koje je nabolje i najjeftinije resenje..
ne treba meni da tresti muzika, nego kao za kafic, posto imam odvojeno od kuce, moju kucu imam sank, i sve, pa i terasu cu da sredim malo, i da postavim neko sitno ozvucenje, kolko da se cuje muzika, zbog toga mi treba na terasi :P

Rakic
09-08-2012, 03:45
@Backspace
Genius 5.1 u prevodu od 5 radi samo 1 :) ma kakav Genius

amb!S
09-08-2012, 07:22
Rakicu, ako se neko ovde razume to je Backspace :).

Backspace
09-08-2012, 09:50
ma ne razumem se ja nesto previse, ali dovoljno da pomognem u ovakvim situacijama...

pajko, msm da bi tebi zavrsilo posao stereo pojacalo sa 2 kompleta stereo zvucnika...ali to ispada 3x50eur, 150eur za solidne polovne...

mozda je jeftinije resenje ovo - junglerex aktivne kutije - http://www.kupujemprodajem.com/Aktivni-Junglerex-AF-21-2692018-oglas.htm?filter_id=5769877

prikacis ih na jedan izlaz, tj kupis onu line in racvu za 50din i onda oba kompleta prikacis na jedan cd player, mobilni, komp odakle vec pustas...

Wroy
09-08-2012, 10:01
@Backspace, koliko para treba otprilike za 7.1 sistem, bitno mi je samo da su zvucnici u onom izduzenom kucistu, da mogu da ih stavim u coskove... ako znas na sta mislim..?

bojaN 4 ASBJ
09-08-2012, 10:18
http://hardverapro.hu/dl/upc/2010-11/195411_11fuji002_2.jpg

Sasvim dovoljno za kucno ozvucenje,sve preko ovoga je proseravanje i pucanje prozora...Jos da se napravi dobar stereo i nista vise...uglavnom za ove zvucnike sam siguran da gruvaju veoma veoma dobro...zavisi za sta ti konkretno treba...

Wroy
09-08-2012, 10:27
meni konkretno, za dnevnu sobu :)
mislio sam na ovakav izgled, i da li recimo ovaj vredi tih para:
http://www.tehnomanija.rs/zvucnici/pioneer-zvucnici-htp-710.html

Backspace
09-08-2012, 10:57
meni je auto muzika jaca strana, kucna mi je vise pc zvucnike, ili budzet stereo hifi...

wroy, verujem da ovi pionirovi opravdavaju cenu, ali takodje verujem da za slican novac moze i bolje, ali posto je to van mojih plateznih mogucnosti nisam se nesto mnogo interesovao te ne mogu ljudski da te posavetujem...znam da je drugar dao 200eur za stereo pojacalo i 200 eur za neke lepe kutijice kao monitori i da to zvuci sasvim lepo, i bas je primetna razlika kad pusti mp3 pa kad pusti flac...mada za auto je dao preko 1 500 eur, sve komplet alpine type R, a samo player alpine je placen 500eur...on me je i zarazio pre 7,8 godina sa svim tim... kad sam mu cuo prvi magnat setup u kolima, ja sam poceo da pustam bale, a kad je ubacio alpine setup, u kolima ne moze da se sedi kad se to odvrne do kraja a nema ni najmanjeg deformisanja zvuka, imas osecaj da ti je srce stalo i da ne moze da pumpa od pritiska koji pravi 1 type R woofer xD

za sve preko 150-200eur preporucio bih neki od domacih hi-fi foruma za konsultovanje...

Wroy
09-08-2012, 11:36
thanx, i ovo mi je od pomoci :)
ja nemam blage veze oko toga, pa sam zato i pitao...
inace, svojevremeno sam imao priliku da sednem u auto koji ima 1200 realnih W snage... (to je recimo ukupna snaga ozvucenja neke dobre diskoteke)
posle voznje od pola sata, jos pola sata mi je bilo lose, lol, imao sam osecaj da mi je dijafragma u grlu :/
od tada, ne volim super napucanu muziku u kolima :D

PajkO
09-08-2012, 18:13
ma ne razumem se ja nesto previse, ali dovoljno da pomognem u ovakvim situacijama...

pajko, msm da bi tebi zavrsilo posao stereo pojacalo sa 2 kompleta stereo zvucnika...ali to ispada 3x50eur, 150eur za solidne polovne...

mozda je jeftinije resenje ovo - junglerex aktivne kutije - http://www.kupujemprodajem.com/Aktivni-Junglerex-AF-21-2692018-oglas.htm?filter_id=5769877

prikacis ih na jedan izlaz, tj kupis onu line in racvu za 50din i onda oba kompleta prikacis na jedan cd player, mobilni, komp odakle vec pustas...
Backspace hvala ti puno :)

OvidiuS
09-08-2012, 18:36
Kod ozvucenja ti je jako bitan faktor gde ce se zvucnici nalaziti, da li su namenjeni za filmove, muziku itd...

Posto sam pre mesec dana bas razgledao trziste zvucnika, mogu ti reci da je tesko naci nesto sto ce ispnuniti sve zahteve, posebno ako si audiofil.
Koliki ti je budzet i da li ti trebaju aktivni ili pasivni zvucnici?

Wroy
09-08-2012, 19:11
prvensteno za muziku :)
hm, koja je razlika? budzet jos nisam osmislio :D

***Pr0BoT***
09-08-2012, 19:32
Ja imam ove 8meseci, i prezadovoljan sam :)

http://www.winwin.rs/zvucnici-2-1-altec-lansing-vs4621-31w-black.html

OvidiuS
10-08-2012, 01:54
prvensteno za muziku :)
hm, koja je razlika? budzet jos nisam osmislio :D

Za aktivne zvuncnike ti ne treba pojacalo, tj imaju ugradjeno pojacalo, dok ti za pasivne treba i dodatno pojacalo.
Toplo ti preporucujem ovaj forum, ako je u pitanju neki veci budzet:
http://www.hi-files.com/forum/

Ja imam ove 8meseci, i prezadovoljan sam :)
http://www.winwin.rs/zvucnici-2-1-altec-lansing-vs4621-31w-black.html

Slusas elektronsku muziku? :)
Cuo sam da imaju bass ubicu..

***Pr0BoT***
10-08-2012, 02:05
Slusas elektronsku muziku? :)
Cuo sam da imaju bass ubicu..

Pop, House, Disco...
Narodna, Zabavna...

Slusam sve zivo, stvarno sam prezadovoljan, a za bas koji ima 16W RMS-a ne znam da li je normalno kada je na minimumu na pojacalu da se staklo blago trese :D