Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Array

Default Moji Radovi u PS

Poceo sam se malo interesovati oko dizajna u PS, i trenutno radim na jedan CMS.

Zanima me vase misljenje, oko ovog rada koji sam radio moj tako reci prvi dizajn u ps koji sam radio za cms.

http://prnt.sc/ef2mrc

Sta treba ukloniti, dodati itd. Kritike i predlozi uvek dobrodosli.

Novi rad v2: http://prnt.sc/ef3pj5

PS: Oko fonta to nije bitno, jer ovo je samo u PS, kada resim da ga kodiram, sredicu to.
    Last edited by Riste#Kga; 02-03-2017 at 14:42.

Respect: Zlajo192, Wroy.

Senior Member Array

Moje misljenje je da prvo proucis malo kako napravit neki dizajn u ps-u, ovo mi se cini nabacano bezveze, tek tolko da je napravljeno, ova navigacija napravi isti razmak, isto tak margine s leve i desne strane nisu iste, ak vec pocinjes raditi prvo prouci rad u ps-u koristi layere ako nisi jer meni je ovo totalno bezveze, nemoj zamjerit al to je moje misljenje
    ]
    Instaliravam modove za phpbb3 forume :D

Senior Member Array

Quote Originally Posted by gal_17 View Post
    Moje misljenje je da prvo proucis malo kako napravit neki dizajn u ps-u, ovo mi se cini nabacano bezveze, tek tolko da je napravljeno, ova navigacija napravi isti razmak, isto tak margine s leve i desne strane nisu iste, ak vec pocinjes raditi prvo prouci rad u ps-u koristi layere ako nisi jer meni je ovo totalno bezveze, nemoj zamjerit al to je moje misljenje
    Evo drugog rada, malo sam edit navigaciju.

http://prnt.sc/ef3pj5

Sad radim na background, ali kad iskodiram oko pozicije neke forme bice u css. Ma ne zameram, ionako s ovim se vezbam.

Senior Member Array

udji u photoshop, u unesi u sirinu 1600px u duzinu 2000px, i videces prvu gresku.
    - koristi bootstrap grid sistem imas na netu free psd

Drugo ispisi text 12px i uporedi sa tvojim, takodje umesto gradienta stavi shadow 2 0 5 90% #000 i videces razliku pa sam procen ista je lepse

Kreiraj jedan box 960x50px u njemu ispisi text 14px sa razmakom izmedju 10px i uporedi sa tvojom navigacijom..

ispod navigacije napravi box opet 960px ali sa 20-30px i unesi text 11 ili 10px stavi pre texta ikonicu, koristi fontawesome za ikonice, uporedi sa tvojim obavestenjem.

Ispod napravi sa leve strane box recimo 750px sa 500px i metni texturu neku / pattern, stavi da bude blagi radius 2px i stroke na unutra 1px blage boje u odnosu na pozadinu, u njemu ispisi text pa ces da vidis rtazliku..

Ovo nije ni skica ni nalik skici a kamoli tek da bude dizajn

medjuvremenu stigo drugi post:

Izbrisi ovo ne mozes da iskodiras. Dizajn pravis tako da koder kada otvori psd on samo klikce na deo koji kodira i kopira dimenzije i strukturu, zasta inace sluzi psd
    Last edited by CyBerFX; 02-03-2017 at 14:57.
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - & front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

FullPowerHD

| Facebook: Stranica
    | Youtube: Kanal

Kevia degeneriku riperski leci se!

Senior Member Array

Quote Originally Posted by CyBerFX View Post
    udji u photoshop, u unesi u sirinu 1600px u duzinu 2000px, i videces prvu gresku.
    - koristi bootstrap grid sistem imas na netu free psd

Drugo ispisi text 12px i uporedi sa tvojim, takodje umesto gradienta stavi shadow 2 0 5 90% #000 i videces razliku pa sam procen ista je lepse

Kreiraj jedan box 960x50px u njemu ispisi text 14px sa razmakom izmedju 10px i uporedi sa tvojom navigacijom..

ispod navigacije napravi box opet 960px ali sa 20-30px i unesi text 11 ili 10px stavi pre texta ikonicu, koristi fontawesome za ikonice, uporedi sa tvojim obavestenjem.

Ispod napravi sa leve strane box recimo 750px sa 500px i metni texturu neku / pattern, stavi da bude blagi radius 2px i stroke na unutra 1px blage boje u odnosu na pozadinu, u njemu ispisi text pa ces da vidis rtazliku..

Ovo nije ni skica ni nalik skici a kamoli tek da bude dizajn

medjuvremenu stigo drugi post:

Izbrisi ovo ne mozes da iskodiras. Dizajn pravis tako da koder kada otvori psd on samo klikce na deo koji kodira i kopira dimenzije i strukturu, zasta inace sluzi psd

@CyberFX, radio sam ovaj dizajn na sirinu 800x600px.

kada bi neki deo posebno odvojim i kada implementiram u kod u css samo dodam background-size: 100% 100%;

primer

body {
    background:url("../images/bg.png");
    background-repeat:no-repeat;
    background-size:100% 100%;
    itd
    }

Ispravi me ako gresim.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Riste#Kga View Post
    @CyberFX, radio sam ovaj dizajn na sirinu 800x600px.

kada bi neki deo posebno odvojim i kada implementiram u kod u css samo dodam background-size: 100% 100%;

primer

body {
    background:url("../images/bg.png");
    background-repeat:no-repeat;
    background-size:100% 100%;
    itd
    }

Ispravi me ako gresim.
    Gresis, jer ti kazes sam da radis u ps-u dizajn, a to podrazumeva sve, kompletan dizajn, izgevaj ti to ovo cu da ispravim u kodu i ovo i ono i tak odalje, ne to je pogresno, uradis psd, i da l iti kodiras ili neko treci ako je psd dobro doradjen nema problema u kodiranju, osim kod mene ja kada radim nekom privatno a ne znam ni ko ce da bude programer naravno to zavisi od cene radim bukvalno animaciju kako sta da se pomera da mora tako da iskodira kako sma ja zamislio, msm ne mora ali ako hoce da ostvari moju ideju kako sma ja zamislio i da se ne muci oko zamisljanja onda je sve tu.
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - & front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

FullPowerHD

| Facebook: Stranica
    | Youtube: Kanal

Kevia degeneriku riperski leci se!

Senior Member Array

Nema ovde sta da se doda ili ukloni, to bi bilo kao stavljanje slaga na govno.

Pre uopste pocinjanja rada u fotosopu moras razumeti sta je dizajn i sta su danasnji standardi za kvalitetan dizajn.
    Mislim da bi bilo ko bio u stanju da uzme ovo sto si ti napravio i uporedi sa bilo kojim sajtom i vidi da je apsolutno lose sa svih aspekata.
    Samo razumevanje toga sta i kako uklopiti i kako bi sve trebalo da izgleda je nesto na sta bi svako trebao da se fokusira pre nego sto uopste otvori fotosop.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)