Results 1 to 4 of 4
    Senior Member Array
    5

Default Racionalni Algebarski Izrazi i Polinomi

Posto moja profesorka Matematike nema dodirnih tacaka sa Matematikom, nema pojma da objasni, a sutra nam je zalepila test sa polinomima, pa sada mene zanima ima li neko kvalitetan ko zna da objasni kako najjlakse rastaviti neki polinom/trinom na cinioce.
    Evo primer : bx(b+3)x(b-4)-(2b-7)(b+3)+b(na kvadrat je b) - 9 = ?
    Ako moze neko da lepo objasni bio bih mu zahvalan, nisam nastao nigde lepo uprosceno kako najlakse rastaviti neki polinom.

Mozda je malo glupa tema, al sta je tu je.

Senior Member Array

U pola 12 si se setio da imaš test? verovatno kad si se naigrao igrica. Pa sad hoćeš za 10min da ti neko objasni odjednom? Moraš imati u vidu da si ti djak i da moraš da učiš!
    Matematika je samo prolaz kroz razne lavirinte i zanimljivih računjanja, u svemu tome trebaš se i pomiriti sa činjenicom da nije moguće ugojiti prase za jedan dan. Budući da su polinomi obimna lekcija, trebaće ti najmanje 2 nedelje kako bi razumeo čitavo gradivo. Sledići put, pamet u glavu pa kod privatnog profesora da te nauči, pritom spremi 100 evrića, pošto je 1000 din. jedan sat, a tebi preporučujem najmanje desetak časova. :P

A to što kažeš da profesorka nema dodirnih tačaka sa matematikom, ona ne bi mogla da bude profesorka da ne zna. Pre bih rekao da ti nisi zainteresovan. Jer ona, niti bilo ko drugi ne može da ti sipa znanje u glavu, ako nisi koncentrisan.
    Last edited by Nexon369; 07-03-2017 at 00:52.

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by MatijaS View Post
    Posto moja profesorka Matematike nema dodirnih tacaka sa Matematikom, nema pojma da objasni, a sutra nam je zalepila test sa polinomima, pa sada mene zanima ima li neko kvalitetan ko zna da objasni kako najjlakse rastaviti neki polinom/trinom na cinioce.
    Evo primer : bx(b+3)x(b-4)-(2b-7)(b+3)+b(na kvadrat je b) - 9 = ?
    Ako moze neko da lepo objasni bio bih mu zahvalan, nisam nastao nigde lepo uprosceno kako najlakse rastaviti neki polinom.

Mozda je malo glupa tema, al sta je tu je.

Padas

Senior Member Array

ako sam te skapirao dobro b*(b+3)*(b-4)-(2b-7)(b+3) + b^2-9= b*(b+3)*(b-4) -(2b-7)*(b+3) + (b-3)*(b+3) = izvlacis zajednicki cinioc za sva tri clana ti je b+3
    (b+3)(b^2-4b-(2b-7)+(b-3))=(b+3)(b^2-5b+4)=(b+3)*(b-4)*(b-1) kad dobijes ovaj kvadratni trinom b^2-5b+4 rastavljas po obrascu.

Quote Originally Posted by punisher1389 View Post
    I ona reklama za verat.net onaj magarac sto njace to niko ziv nece da drzi na serveru!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)