Results 1 to 14 of 14

Thread: Virus ili sta?

Member Array

Default Virus ili sta?

Imam problem ne znam da li je neki virus ili nesto drugo,tesko je objasniti ali pokusacu
    Kada na primer upalim kanter ili bilo koju igricu stalno mi se minimizira igrica ili kada pisem sad ovu temu mis mi nestaje ne bukvalno nego kao da sam kliknuo na neki drugi program
    slika:
    http://imgur.com/a/kguW5
    http://imgur.com/a/v1GDN
    I stalno mi se cuje zvuk kao od nekog errora/warninga
    Tipa nesto ovako https://www.youtube.com/watch?v=ajrqpweD6r8
    Ne znam bolje da objasnim,ako je neko imao slican problem razumece
    edit: Pobrisao sam sve igrice i sve nebitne programe,skenirao sam racunar vise puta preko windows defendera i nijedan virus nije pronadjen,skidao sam jos neke antiviruse i opet nista,koristim win 8.1
    Last edited by Marcuso97; 07-03-2017 at 08:09.

Senior Member Array

Napravi reinstall windowsa
    ]
    Instaliravam modove za phpbb3 forume :D

Senior Member Array

Ono sto ce ti svako razuman reci pa sto cinis sa 8.1 sta ce ti to u zivotu?

Drugo, antivirus kao takav nema svrhu o tome bruje svi, ali ima i dalje nekih stranih placenika koji ce reci ne antivirus pomaze, no da skratim..

Bilo koji antivirus i onaj nazvan naj naj najboljim nece ti vrsiti posao kako zamisljas jer takav ne postoji, da akzemo onaj sto je najskuplji da je i najbolji on ce ti uspesno skenirati recimo 30% virusa prvo pitanje je da l ice ih obrisati a drugo sta je sa onih 70% koje ne mzoe ni da skenira?

Znaci antivirus ti smao pravi opterecenje racunara, sto se tice tvog problema, ja to nisam video jos u svojem veku, pa cu ti reci prost nacin da resis a to je reinstalacija i to na win 7 ultimate, i nema greske, posle reinstala instaliras drajvere zatim minimalno samo one prpograme koji su ti potrebni da ne opterecujes bezveze i imaces znatno i brzi i bolji racunar!

I da, potrudi se da bekapujes svajlove na usb ili cd i da prilikom reinstalacije formatiras sve particije, da bi detaljno obrisao svaki viruscic i amebu

Prijatno..
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - & front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

FullPowerHD

| Facebook: Stranica
    | Youtube: Kanal

Kevia degeneriku riperski leci se!

Member Array

Quote Originally Posted by gal_17 View Post
    Napravi reinstall windowsa
    To mi je prvo bilo na pameti

Quote Originally Posted by CyBerFX View Post
    Ono sto ce ti svako razuman reci pa sto cinis sa 8.1 sta ce ti to u zivotu?

Drugo, antivirus kao takav nema svrhu o tome bruje svi, ali ima i dalje nekih stranih placenika koji ce reci ne antivirus pomaze, no da skratim..

Bilo koji antivirus i onaj nazvan naj naj najboljim nece ti vrsiti posao kako zamisljas jer takav ne postoji, da akzemo onaj sto je najskuplji da je i najbolji on ce ti uspesno skenirati recimo 30% virusa prvo pitanje je da l ice ih obrisati a drugo sta je sa onih 70% koje ne mzoe ni da skenira?

Znaci antivirus ti smao pravi opterecenje racunara, sto se tice tvog problema, ja to nisam video jos u svojem veku, pa cu ti reci prost nacin da resis a to je reinstalacija i to na win 7 ultimate, i nema greske, posle reinstala instaliras drajvere zatim minimalno samo one prpograme koji su ti potrebni da ne opterecujes bezveze i imaces znatno i brzi i bolji racunar!

I da, potrudi se da bekapujes svajlove na usb ili cd i da prilikom reinstalacije formatiras sve particije, da bi detaljno obrisao svaki viruscic i amebu

Prijatno..
    Znam o cemu mi pricas,navikao sam na 8.1,radim sam sisteme i ostalo to mi je najmanji problem al ovaj problem mi se u zivotu nije desio za kompjuterom sam 12-13 godina
    Svakako hvala na odgovoru,razmislicu jos koji cu sistem ako neko ima jos nesto da doda ili kojim slucajem da zna u cemu je problem izvolte
    Last edited by Marcuso97; 07-03-2017 at 08:55.

Senior Member Array

Stavi win10 i nemas problema, nemoj stavljat antiviruse nikakve, ja sad 1god imam win10(radim reinstal svake god) i nemam nikakvih problema, nikakvi virusi i slicno a radi mi bas sve
    ]
    Instaliravam modove za phpbb3 forume :D

Member Array

Vidim da mnogo ljudi ima problem sa win 10,cak i na ovom forumu je bilo nekoliko tema da ne moze covek da pokrene cs na njemu,razmislicu

I da se zahvalim CyBerFX pomogli su mi tvoji klipovi oko onog iobit uninstalera,skinio sam sve programe koji su povezani sa njim i resio sam problem sa ovim dole navedenim,hvala jos jednom
    Moze LOCK

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Marcuso97 View Post
    Vidim da mnogo ljudi ima problem sa win 10,cak i na ovom forumu je bilo nekoliko tema da ne moze covek da pokrene cs na njemu,razmislicu

I da se zahvalim CyBerFX pomogli su mi tvoji klipovi oko onog iobit uninstalera,skinio sam sve programe koji su povezani sa njim i resio sam problem sa ovim dole navedenim,hvala jos jednom
    Moze LOCK
    Nisam pretpostavio da ces time lako resiti problem, sve ono sto sma naveo u klipovima to sve sluzi samo za odrzavanje racunara da bi radio sto je brze moguce i bio "cistiji" i slicni razlozi, resenje za viruse i slicno poput ovog problema je samo reinstalacija za mene licno, pokusavao sam mnogo puta da ocistim racunar od virusa ali nikad nisam uspeo trajno da resim 4 sata se bakcem sa brisanjem i ciscenjem i posle 2 dana se povrate, zato uvek izmesta radim reinstalaciju da ne bih gubio vreme..

Sto se tice sistema, ja iskljucivo predlazem win 7 ultimate i samo njega koristim, win 8 nisam ni probao i nikad i necu a za win 10 imam podeljeno misljenje..

Za win 10, on je gotovo odlican sistem, medjutim ako planiras da instaliras neki program koji kosta a ti ga skinuo ... dakle to nece ici, barem sa ja to tak oprocitao, jer je povezan sa internetom i vide tvoje informacije tacnije sta ardis na arcunaru ista imas u racunaru, iskreno neverujem u to potpuno ali sta znam nekako nemam sigurnost tako da ja koristim win 7 ultimate i za mene trenutno nema zamene svuda taj sistem instaliram..
    Stefan Nikolic - CyberFX

FullPowerHD

Member Array

kada sam skinuo onaj iobit unin. skinuo sam i ostale programe koji su povezani sa njim,i svaki sam pokrenuo,neki cisti,neki ubrzava itd,kada sam to odradio nisam ni ja mislio da ce problem da mi se resi,nego sam
    hteo da vidim sta koji program radi da l' da instaliram i na novom sistemu,ali izgleda da je pomoglo

http://imgur.com/a/7IwE6
    Cak mi i neke igrice bolje rade igrice koje sam igrao na low,sada igram na high bez ikakvih problema
    Poslusacu te odradicu sedmicu za vikend
    edit: program koji mi je najvise pomogao je Advanced SystemCare 10
    http://imgur.com/a/eIbNq
    On mi je ocistio 4gb junk fajlova,i predlozio bih svima da ga koriste
    Last edited by Marcuso97; 07-03-2017 at 12:07.

Senior Member Array

Ne znam za sve iobit programe, znam za uinstaler da je vrlo dobar i da ga koristim dosta dugo i defrag koji u poslednje vreme i ne koristim uopste, jer mi i ne pokazuje neko poboljasnje, mozda neko minimalno..
    Ja iskreno na racunaru radim svasta i meni se puni nevidjeno kes memorija, za jednu slicicu ja prevrnem 20 sajtova pa ono, ima i razloga..
    ponekad programi vise odmazu nego sto pomazu, jer opterecuju racunar vise nego sto opterecenje prave ti "nepotrebni" fajlovi, zavisi o cemu se radi..

Testiraj samo pre pruzanja poverenja u program..
    Stefan Nikolic - CyberFX

FullPowerHD

Senior Member Array

Za win 10, on je gotovo odlican sistem, medjutim ako planiras da instaliras neki program koji kosta a ti ga skinuo ... dakle to nece ici, barem sa ja to tak oprocitao, jer je povezan sa internetom i vide tvoje informacije tacnije sta ardis na arcunaru ista imas u racunaru, iskreno neverujem u to potpuno ali sta znam nekako nemam sigurnost tako da ja koristim win 7 ultimate i za mene trenutno nema zamene svuda taj sistem instaliram..
    Netačna informacija... Prilikom instalacije dovoljno je isključiti sve stavke i ostaviti samo SmartScreen, računar brže radi + ne prate ti svaki korak (mada opet prate ali ne sve)

Senior Member Array

Moj predlog ti je da instaliras Hiren'S Boot CD
    Link

i jednostavno izbrises viruse, dakle kad se instalacija zavrsi, samo stavi na flash, podesi u BIOS
    da ti boot-uj preko CD-a, a zatim pokreni kad pokreces sistem pisace ti "START MINI XP"
    ides na ENTER, i kad se upali komp, izbrises sve fascikle i fajlove, koji su onako kao providni... i tjt.

Kontakt:
    Ovde na forumu: [Klik]
    Na Facebook: [Klik]

Moderator Array klipica's Avatar

Quote Originally Posted by GaMeR FoReVeR View Post
    Netačna informacija... Prilikom instalacije dovoljno je isključiti sve stavke i ostaviti samo SmartScreen, računar brže radi + ne prate ti svaki korak (mada opet prate ali ne sve)
    Sto se tice sistema, ja iskljucivo predlazem win 7 ultimate i samo njega koristim, win 8 nisam ni probao i nikad i necu a za win 10 imam podeljeno misljenje..
    Windows 8.1 je isto dobar, koristio sam ga dosta dugo. Trenutno koristim 10, i od svih Windowsa od XP sam najmanje voleo 7/Vistu.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array

Ja samo kazem svoje misljenje, sto se tice ciscenja od virusa jednostavno resenje obrisati sve i to je 100% sigurna metoda, a zastita od virusa ste sami vi, to ja drugaru objasnjavam on ne slusa, kazem mu citaj sta instaliras on prilikom instalacija skine poal kine i trecinu rusije uracunar i posle se pita odakle kako i sta kaze hakovali me

Sto se tice sistema, ja smao kazem da su za mene na prvo mesto 7 ult i win xp za starije racunare.
    Stefan Nikolic - CyberFX

FullPowerHD

Member Array

Ja druze imam racunar od 500 evra tako da mi je svejedno 7/8/8.1/10/XP... Volim 8.1 jer sam naviko na njega vec duze vreme
    Najbolje se sad svadjajte koji je sistem bolji i koji vas spijunira a koji ne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)