Results 1 to 12 of 12
    Senior Member Array

Default Otvaranje PS4 Igraonice saveti

Poz drugari. Ako neko ima neki savet dobro je dosao za otvaranje ps4 igraonice. Konkretno me interesuje ljudi ako ih ima ovde koji drze ili su drzali igraonicu ps4.

Generalno neko moje vidjanje svega toga:

- Otvoriti sto blize srednjoj skoli ( muska skola )
    - za pocetak 4 ps4 nova
    - 4 nova TV-a e tu bih zeleo savet od koliko inca i koji tv da uzmem
    - garniture za sedenje kao i stolcici manji za ps ( ne bih nove uzimao, nasao bih polovne a dobre mogu da se nadju na netu brdo )
    - 1 frizider za sokove ( nasao za 200 evra )
    - jedan komp za radnike, za vodjenje evidencije placanja, pustanje muzike itd ( ubacio bih tu i svoj stari komp pentium 4, samo bih kupio neki do 5,6 hiljada monitor posto imam jos onu kockicu od monitora )

Nisam detaljno stavljao na papir ovako sam okvirno racunao, jos trazim sve i razmisljam ne bi trebalo da kosta preko 3000 evra da ulozim za pocetak, sa placenim netom, i barem dva meseca kirije tipa da je kirija 300 evra maksimalno, posto svoj prostor nemam.

Da li neko zna u kom zakonu, i gde da trazim informisem se koliko treba bidi udaljena igraonica od srednjih skola, koje su kazne i slicno ?
    - Da li treba uvesti fiskalni racun za placanje posto ni u jednoj igraonici to nisam video..
    - Igrice bi naravno preko neta kupio nove original
    - Gledam sto legalnije da bude i da nemam problema sa zakonom u vezi toga..

Znam da nisu igraonice kao pre sto su bile kad smo svi mi u iste isli, i pikali cs, dotu, LoL i slicno..a kapiram da ps4 jos moze da bude aktuelno sobzirom da to nema svako kuci, i nije zanimljivo da pikas sam, nego u drustvu protiv nekoga, fudbalica, basket, tenis, tuce i slicno..

Svaki savet je dobrodosao sta ko misli neka napise i kaze, pogotovo mi znaci misljenja starijih ljudi koji su drzali ps4 igraonice

Senior Member Array

Nez ja mislim da je to sve propalo vec davno, od kako se prestao igrati cod 2 igraonice su kod nas propale.
    Barem kod nas jest 90%.
    Ali ti hoces jos ps4 samo, mislim da ti niko nece doci pa da igra na ps4 tomb rider i slicno kad moze i kuci, vecina ih ima sad i jak comp(osim nas vjerovatno starije generacije) jedino dodju da igraju pes ili fife 1vs1.
    Barem je tako kod nas u BiH. No ako budes pokusao nest, nek ti je sretno

Senior Member Array

Fiskalni itekako treba kako drzava da uzme zasluzeni deo TV ne manje od 43 incha najbolje 4x55" igrice ne moras preko neta ima i kod nas Gamebox uvozi igrice za WinWin i Gigatron mozes od njih, imaju u PES17 i FIFA17 mada je bolje da malo sacekas sad ce PES18 da izadje za mesec/dva kostace te vise od 3000 eura jer moras sve legalno. Jedan Sony kosta oko 450 eura plus joystick 40 eura plus igrica 60 (a naravno moraces vise igrica po konzoli da imas) znaci 4 fife 4 pesa 4 iste voznje itd...
    Uspeces sa igraonicom samo ako organizujes turnire i nagrade. Tako da ako imas pare za bacanje rizikuj po meni je to ogroman rizik. Sve igraonice po Nisu su propale, a igraonica jedna jedina koja je najduze trajala (koja ima sony samo) je zatvorena skoro nisu mogli da preguraju ni kiriju sa pazarom.

Poz

Senior Member Array

Igraonica u kojoj ja radim nikakav profit nema money wasted to ne uspeva danas pre 7-8 godina da al sad nope

edit: plus leto tek sad niko nece uci

Senior Member Array

Quote Originally Posted by lemur771 View Post
    Igraonica u kojoj ja radim nikakav profit nema money wasted to ne uspeva danas pre 7-8 godina da al sad nope

edit: plus leto tek sad niko nece uci
    ima smisla

Al sto se tice blizine skola itd ima fora, otvcoris "Caffe igraonicu" i cepas pored skole

Senior Member Array

Quote Originally Posted by manchy View Post
    ima smisla

Al sto se tice blizine skola itd ima fora, otvcoris "Caffe igraonicu" i cepas pored skole
    moja igraonica je pored skole i veruj mi nije to kao nekad zimi ima posla do februara / polovine marta posle gg

Senior Member Array

Ne ide niko vise u igraonice :S Prosla su vremena internet kafea :P
    Do what you can't !

Junior Member Array

Upravo sam to hteo da kazem, jel to 'postoji' i dalje? Jel neko ide?
    dobar auto

Moderator Array desikac's Avatar

Vrlo je mala zainteresovanost i uglavnom se ne isplati. Sve sto se otvaralo ovde u Nisu se zatvorilo posle par meseci. Mozda ima jedna ili dve koje se jos drze.
    Bolje je ako je pored skole, ali nije neki veliki boost.

- Ne kupuj novi ps4, razlika u ceni je dupla, a razlika ovako skoro nepostojeca.
    Polovni ti je 200-250€ (stariji model), i to sa 2 dzojstika, a radi isto ko nov.
    - Igrice kupuj digitalne, nikako diskove. Disk mozes da igras na jednom soniju u jednom trenutku, dok kod PSN naloga mozes na 2 istovremeno. Plus povremeno imas popuste i moze dosta jeftinije da se nadje.
    - Televizori od 32 ako ce igraci da budu blizu, 40+ ako ces da imas neki dvosed pa da bude malo dalje. Isto polovno sve.
    - Pića obavezno, tu ima vise para nego od sonija.
    - Ako oces legalno, mora firma, kasa i porez. Mozes drugarima jedino da dajes bez racuna.

Ispada vise od 3000€, cak i kad je sve polovno.
    4x sony = 1000
    4x televizor = 900
    igrice = 500
    frizider = 200
    pica = 50
    namestaj = ???
    kirija = ???
    razni troskov = ??? ...

Iznajmljivanje ti se mnogo vise isplati. Ili ako bas hoces, mozes igraonicu gde bi i iznajmljivao. Da dolaze ljudi po soni (reklamiras igraonicu), i da imas nekog sto donosi na kucnu adresu.
    Jos jedna opcija je da igraonica bude u sklopu kafica/fast food-a (narocito ako je pored skole), al tu treba mnogo veca ulaganja.

Ako kupujes sve polovno, to sve moze da se proda relativno lako, sa manjim gubitkom, tako da ako puknes, mozes da povratis dobar deo uloga (ali u svakom slucaju ocekuj da puknes bar 1000€).

Senior Member Array

Hvala svima na odgovorima, koliko vidim dosta se ljudi javilo koji su IZ Nis, kod Vas je tamo sve propalo :P Salim se naravno..

Sto se tice sonija nasao sam za 250 - 300 evra NOVE od 1TB jedino moram da vidim carinu da to nekako eskiviram, ali mislim da cu i to nekako uspeti jer imam drugara na carini pa da mi pomogne da nesto sitno platim. Sve ostalo bi polovno uzimao od namestaja pa do tv-a. Znam da su igraonice izumrle ( kad pricamo o kompovima ) ne bih drzao kompove, samo iskljucivo ps4 i plus bi iznajmljivao .. Za otvaranje firme malo sam se raspitao i ne kosta nesto puno, tipa da se otvori oko 50evra, e sad to za davanje drzavi sto moram da placam, morao bi bas veliki promet da imam da bih uspeo i sebi da zaradim nesto.. Okvirno sam racunao treba dnevno 4 sonija da rade svaki po minimum 5h da bih ostao na 0 na kraju meseca isplatio kiriju, platio radnike to mu dodje oko 100k mesecno pazar a za porez drzavi nisam racunao znaci malo vise treba..kapiram da je tesko to postici, ne racunajuci zaradu od sokova tj pica

Uglavnom ovo mi je samo ideja, raspitujem se na sve moguce strane da vidim da li je pametno bilo sta otvoriti jer ne zelim da se sjebem i puknem odmah u startu

Senior Member Array

e da za TV mozes preko winwin da uzmes outlet verzije to ti je ono kad je ambalaza pohabana ili malo sitno jedva vidljivo ostecenje (ogrebotine itd) a plus imas garanciju godinu dana i kosta dosta jeftinije nego novo

Senior Member Array

Quote Originally Posted by aleks. View Post
    Hvala svima na odgovorima, koliko vidim dosta se ljudi javilo koji su IZ Nis, kod Vas je tamo sve propalo :P Salim se naravno..

Sto se tice sonija nasao sam za 250 - 300 evra NOVE od 1TB jedino moram da vidim carinu da to nekako eskiviram, ali mislim da cu i to nekako uspeti jer imam drugara na carini pa da mi pomogne da nesto sitno platim. Sve ostalo bi polovno uzimao od namestaja pa do tv-a. Znam da su igraonice izumrle ( kad pricamo o kompovima ) ne bih drzao kompove, samo iskljucivo ps4 i plus bi iznajmljivao .. Za otvaranje firme malo sam se raspitao i ne kosta nesto puno, tipa da se otvori oko 50evra, e sad to za davanje drzavi sto moram da placam, morao bi bas veliki promet da imam da bih uspeo i sebi da zaradim nesto.. Okvirno sam racunao treba dnevno 4 sonija da rade svaki po minimum 5h da bih ostao na 0 na kraju meseca isplatio kiriju, platio radnike to mu dodje oko 100k mesecno pazar a za porez drzavi nisam racunao znaci malo vise treba..kapiram da je tesko to postici, ne racunajuci zaradu od sokova tj pica

Uglavnom ovo mi je samo ideja, raspitujem se na sve moguce strane da vidim da li je pametno bilo sta otvoriti jer ne zelim da se sjebem i puknem odmah u startu
    Vidim da si iz Bg tako da nemoj da waste pare pored kgb / foruma / sharka nema pojente otvarati govorim ti to iz iskustva klinci iz nase igraonice idu vise u kgb nego sto bleje ovde sto im je ispred nosa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)