Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 50 of 56
    Owner Site Admin Array iGGi's Avatar

Default Objasnjenje rankovanja na gametracker.rs u odnosu na gametracker.com

Ovo vise ne vazi ! GT.rs gleda sve slotove servera zato sto je c4 bug u vecini slucajeva resen.

Dakle treba da se pojasni jedna stvar koja nikome nije jasna pa dovodi do pogresnih zakljcaka.

Ako recimo neko pogleda rang listu na gametracker.com videce recimo da KGB Alfa ima losiji rank od Balkan Ekspress ili SPIN Alfe dok na gametracker.rs KGB Alfa je ispred ovih, pa se mogu cuti price kako mi to namerno radimo ili da ne valja rankovanje na gt.rs ali pogledajte malo grafikone posecenostio na gt.com i videcete da kgb alfa ima najravniji grafik ali ima caka zasto ima losiji rank a ovde cete saznati i zasto:

Caka je u tome sto se na gametracker.com gleda svih 32 slota a na gametracker.rs samo 30.

Ako vam je server 32 slota, pojavljuju se bugovi, puno izbacuje, gubi se C4 sa radara kad ga teror ispusti, gube se cak i saigraci sa radara, i pojavi se bug kad gledate spec jednog igraca sav je slogiran.

Dakle igra na ovakvom serveru je prosto nemoguca i meni licno nije jasno kako vlasnici servera koji imaju 32 max ne traze da se to spusti na 31 max (30+1) jer recimo dok je KGB Alfa bila 32 max bila je i prva u svetu, ali igraci na tom serveru ne mogu da igraju bez radara i server je zbog toga 31 max tako da na njega stane samo 30 igraca dok na ove 32 max servere stane 31 igrac (+1 za slot) pa zato imaju bolji rank sto je po meni glupo i nije fer.

Dosao sam do zakljucka da vecina servera zapravo zbog ovoga buga imaju 30+1 ali neki zbog ranka ne zele normalnu igru nego stave 32 max kako bi imali visi rank sto je po meni glupo.

E zato smo mi na gametracker.rs napravili da se gleda do max 30 igraca, dakle ako na serveru imate 31 ili 32 igraca nas GT ce to beleziti kao 30 i tako je napravljen balans i fer rankiranje i za servere koji hoce kvalitetnu igru na serveru a i za one koji jure rank i kod nas zaista najpopunjeniji server ima i najvisi rank. Nema lazi nema prevare.

Ako nesto nije jasno slobodno pitajte

Senior Member Array

Samo recimo ima li kakve veze kada recimo neki server ima 24+2 slota i neki 20+2 i ovaj od 24+2 nije pun ima oko 20 igraca a ovaj 20+2 je stalno pun hoce li biti prvi ovaj od 20+2 ili ovaj drugi zato sto ima vise slotova?nzm jesam li bio jasan xD
    Crna Gora^Gaming Public 1 - 217.26.212.28:28028
    Crna Gora^Gaming DM - 217.26.212.28:28021
    Crna Gora^Gaming Public 2 - 217.26.212.28:28028
    Crna Gora^Gaming Surf Arena - 212.200.163.179:27095
    Crna Gora^Gaming DeathRun - 212.200.163.179:27096
    Crna Gora^Gaming HnS - 91.150.72.229:27048
    Crna Gora^Gaming CW - 217.26.212.28:27002
    Crna Gora^Gaming CS maps only - 217.26.212.28:27023 - Jedini server na Balkanu
    Crna Gora^Gaming TeamSpeak - 217.26.212.10:8003
    [URL="www.cg-gaming.me/forum"]

Lutajući prodavac pokvarenih jaja Site Admin Array turshija's Avatar

Slotove GT ne racuna u rankovanju ...
    Znaci ako tvoj server ima vise igraca od tog drugog servera, tvoj ce imati bolji rank ...
    Moze CW od 12 slotova biti jaci od Publica sa 32 slota, ako je taj public non stop prazan ...
    Novi portfolio ! www.turshija.com

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Junior Member Array

Ma vi ste bogovi

indijanac
    Guest

Moze li neko da mi objasni na osnovu cega se racunaju oni bodovi, i kako su tacno izracunanu i sta se sve broji u to?!

Vrlo jednostavno ...
    Svakih pola sata se na trenutne poene dodaju novi na osnovu broja igraca na serveru, s tim sto sve iznad 30 igraca uzima jednako:
    PHP Code:
    if ($players>30$players=30;
    $poeni += ($players/32); 

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Veliki poznavalac cs materije! Array

warn, warn, warn ti si za warn <3 Moderatori obrisite mi post posle
    MILF AWP [Respawn] [Fast DL] - Connect via STEAM

Member Array

Imam ja jedno pitanje vezano za GT...
    Kako mogu da namestim na svom forumu ono sto su namestili na BlaBla i na Koliba
    Da moze da se vidi koji su igraci na serveru connect preko steam-a ip ime i ostalo??
    ODG PLEASEEEE!!!!!!!
    www.Sick-Touch.info Visti & Register

lich
    Guest

Quote Originally Posted by mixa View Post
    Imam ja jedno pitanje vezano za GT...
    Kako mogu da namestim na svom forumu ono sto su namestili na BlaBla i na Koliba
    Da moze da se vidi koji su igraci na serveru connect preko steam-a ip ime i ostalo??
    ODG PLEASEEEE!!!!!!!
    izvoli

http://www.kgb-hosting.com/forum/sho...ighlight=stats

Junior Member Array

Kada ce biti odmrznut rank na gt.rs !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ?!

Junior Member Array

Exclamation Zasto se rank mog servera ne povecava??

Zasto se rank mog servera ne povecava vec stoji na istom -.0 . Produzio sam Public na 18+2 slota i ostao je na istom mestu kao i pre (903). Dok gledam neke druge servere koji su ispred mog i koji su prazni po ceo dan a imaju samo vise slotova -.- Odgovor molim!

Novosadski Public - 91.150.72.236:27037
    Novosadski DeathRun - 46.4.73.12:27023
    Novosadski CW - 88.198.26.205:27088

generalni i izvrsni producent xD Array OvidiuS's Avatar

Quote Originally Posted by PeDja.Ftw View Post
    Zasto se rank mog servera ne povecava vec stoji na istom -.0 . Produzio sam Public na 18+2 slota i ostao je na istom mestu kao i pre (903). Dok gledam neke druge servere koji su ispred mog i koji su prazni po ceo dan a imaju samo vise slotova -.- Odgovor molim!

Novosadski Public - 91.150.72.236:27037
    Novosadski DeathRun - 46.4.73.12:27023
    Novosadski CW - 88.198.26.205:27088
    http://www.kgb-hosting.com/forum/sho....rs-01.03.2011.
    FUCK OFF

Senior Member Array

Da se nadovezem na temu dali postoji jos neka zemlja ili nesto slicno gametrackeru np kao sto Srbija Hvala bogu ima svoj ima li jos nesto slicno tome da add tamo server posto mi je server awp dm a tih servera ima 10 u svijetu?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by krle_oa View Post
    Da se nadovezem na temu dali postoji jos neka zemlja ili nesto slicno gametrackeru np kao sto Srbija Hvala bogu ima svoj ima li jos nesto slicno tome da add tamo server posto mi je server awp dm a tih servera ima 10 u svijetu?
    Ne razumem sta ima veze sto ti je server AWP Dm i sto ih ima 10 u svetu

imas ovako:

www.gametracker.rs
    www.gametracker.com
    www.game-monitor.com

Senior Member Array

Pa tako sto je rijekad server i dje god da ga add probice se dobro imam ja svoju filozofiju hvala ti u svakom slucaju :P

Junior Member Array

Kako da namestim [HPK] za ping da nmg igraci preko 120 ms da igraju?? BRZO POMOC!!

VODKA ® Public -193.104.68.36:27030-
    Last edited by natural97; 11-09-2011 at 18:49. Reason: greska

Member Array

Jel to nesto ne radi gt jer svi su serveri offline :S

Senior Member Array

Quote Originally Posted by iGGi View Post
    Dakle treba da se pojasni jedna stvar koja nikome nije jasna pa dovodi do pogresnih zakljcaka.

Ako recimo neko pogleda rang listu na gametracker.com videce recimo da KGB Alfa ima losiji rank od Balkan Ekspress ili SPIN Alfe dok na gametracker.rs KGB Alfa je ispred ovih, pa se mogu cuti price kako mi to namerno radimo ili da ne valja rankovanje na gt.rs ali pogledajte malo grafikone posecenostio na gt.com i videcete da kgb alfa ima najravniji grafik ali ima caka zasto ima losiji rank a ovde cete saznati i zasto:

Caka je u tome sto se na gametracker.com gleda svih 32 slota a na gametracker.rs samo 30.

Ako vam je server 32 slota, pojavljuju se bugovi, puno izbacuje, gubi se C4 sa radara kad ga teror ispusti, gube se cak i saigraci sa radara, i pojavi se bug kad gledate spec jednog igraca sav je slogiran.

Dakle igra na ovakvom serveru je prosto nemoguca i meni licno nije jasno kako vlasnici servera koji imaju 32 max ne traze da se to spusti na 31 max (30+1) jer recimo dok je KGB Alfa bila 32 max bila je i prva u svetu, ali igraci na tom serveru ne mogu da igraju bez radara i server je zbog toga 31 max tako da na njega stane samo 30 igraca dok na ove 32 max servere stane 31 igrac (+1 za slot) pa zato imaju bolji rank sto je po meni glupo i nije fer.

Dosao sam do zakljucka da vecina servera zapravo zbog ovoga buga imaju 30+1 ali neki zbog ranka ne zele normalnu igru nego stave 32 max kako bi imali visi rank sto je po meni glupo.

E zato smo mi na gametracker.rs napravili da se gleda do max 30 igraca, dakle ako na serveru imate 31 ili 32 igraca nas GT ce to beleziti kao 30 i tako je napravljen balans i fer rankiranje i za servere koji hoce kvalitetnu igru na serveru a i za one koji jure rank i kod nas zaista najpopunjeniji server ima i najvisi rank. Nema lazi nema prevare.

Ako nesto nije jasno slobodno pitajte

2 Stvari mi nisu jasne

1) KGB Alfa 31/32 ?
    2) GT.RS od sad meri 32
    --

Sve sto si tu rekao kako ne valja si stavio

Da, da
    Novi hl engine je popravio c4 bug, pa samim tim svi mogu da stave 32 slota i nece im se desavati ti bagovi

Senior Member Array

Il je bila fora 2700servera puta 1 slot(70din) xD salim se.

Jel to na svim serverima sredjeno sad bug, i onima koji su pre imali il :P ?

Senior Member Array

I cek sada ako iskljucis admin slot bice 32/32 i oce li onda imati prednost onaj sa 31/32 ili 32/32 ? msm akpo bude ravna crta i jednom i drugom koji bolje radi ?(po grafiku msm)

PS: pogledajte zajecar alfu grafik prikazuje da ima 34igraca
    Last edited by P3t4RbRe!; 12-09-2011 at 14:19.

Senior Member Array

jel to znaci da cemo imati bolji uvid koji je redirekt dobar ?

Senior Member Array

cekk,sad znaci se racuna kako na gt.com svi slotovi,t.j. toliko koliko igraca ima,il o5 samo 30 ?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by iGGi View Post
    Ovo vise ne vazi ! GT.rs gleda sve slotove servera zato sto je c4 bug resen.
    .....

Member Array

aha hvala ti passe

Member Array

valjalo bi da stavite 31 samo da gleda da moze jedan biti za slot

Member Array

na mom serveru se i dalje c4 gubi na radaru o.O

Otvori tiket i trazi update servera

Junior Member Array

Kako se podesava server na 30+1? Ako moze objasnjenje. Hvala.

Member Array

Ako ovo vise ne vazi kako to da i dalje, npr. na kgb alfu (posto je ona najaca nju za primjer stavljam). Ona ima 32 slota, al kad se pogleda ukupan broj igraca 12 sati unazad i 24 sata unazad, broj stoji na 30, jel to zaboravljeno da se prepravi ili sto ne kapiram ?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Eternity -.- View Post
    Ako ovo vise ne vazi kako to da i dalje, npr. na kgb alfu (posto je ona najaca nju za primjer stavljam). Ona ima 32 slota, al kad se pogleda ukupan broj igraca 12 sati unazad i 24 sata unazad, broj stoji na 30, jel to zaboravljeno da se prepravi ili sto ne kapiram ?
    koliko znam taj bug jos ga ima ponekad i bolje je da ostane ovako na 30 da racuna(moje mislenje)

Member Array

Nisam ja protiv toga da stoji 30 slotova maximum da se racuna, al ovdje nesto ne valja, ovo kako je objasnjeno ne djeluje tako. npr. ovo je info mog servera koji je 58 na ranku

Igraca: 30/31
    Ukupan broj igraca (24 sata unazad): 0
    Prosecan broj igraca (12 sati unazad): 30
    Prosecan broj igraca (24 sata unazad): 21.87

a ovo je info servera koji je na ranku ispred mene

Igraca: 19/33
    Ukupan broj igraca (24 sata unazad): 0
    Prosecan broj igraca (12 sati unazad): 25.91
    Prosecan broj igraca (24 sata unazad): 20.77

Sad mene zanima kako se gleda to rankovanje, posto nije po broju prosjecnih igraca, jer da je tako ja bih ga pretekao, ne bih stojao iza njega, pa me samo to zanima ako neko moze da pojasni ?

Banovani spamer Array

Upravo tako
    1 moj server zm

* Igraca: 31/32
    * Ukupan broj igraca (24 sata unazad): 0
    * Prosecan broj igraca (12 sati unazad): 30
    * Prosecan broj igraca (24 sata unazad): 26.43

2 MIlf alfa

* Igraca: 29/31
    * Prosecan broj igraca (12 sati unazad): 29.7
    * Prosecan broj igraca (24 sata unazad): 24.22

3 mdb bhop

* Igraca: 30/32
    * Prosecan broj igraca (12 sati unazad): 29.87
    * Prosecan broj igraca (24 sata unazad): 24.47

4 gaming gajba

* Igraca: 25/31
    * Prosecan broj igraca (12 sati unazad): 25.58
    * Prosecan broj igraca (24 sata unazad): 23.43

I ja losiji od njih to je nemoguce osim ako ne postoji neka varka oko gt rs

Senior Member Array

Nije to nikakva varka , vec je velika razdaljina izmedju vas . GT skuplja neke poJene ili sta li vec . Znaci nema veze sto ste puniji trenutno ( tokom 24 h ) potrebno je da nekoliko dana budete popunjeni da bi prestigli onoga ispred vas , bez obzira sto ste tokom tih 24 h puniji .

Member Array

Ako moze neko da postavi taj metod rankovanja i da razjasni, posto nidje nije objasnjeno, posmatram duze vrijeme servere u top 100, nocu npr. cim nekom zaigra grafik, a ovome iza njega je ravan, automatski pada ispod njega, dok danju to ne vazi. Ako treba evo i nocas cu da postavim slike toga da ne bude da izmisljam ...

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by ZOOM View Post
    Nije to nikakva varka , vec je velika razdaljina izmedju vas . GT skuplja neke poJene ili sta li vec . Znaci nema veze sto ste puniji trenutno ( tokom 24 h ) potrebno je da nekoliko dana budete popunjeni da bi prestigli onoga ispred vas , bez obzira sto ste tokom tih 24 h puniji .
    Druze 5 dana sam puniji od 5 servera ispred mene tako da nije to problem pratim svaki dan sve i opet nesto ne stima...

Senior Member Array

Tursija je to objasnjavao . Rank se pomera na svakih pola sata . Na svakih pola sata pre rankovanja obracunava rank poene . Situacija nocu je drugacija . Nocu ako imas recimo 30/31 igraca a ovaj ispred tebe 20 vise poena sakupis i brze rankujes ali se rank i dalje pomera na pola sata . Obzirom da se radi o serverima koji su u top 30 mala je razlika u popunjenosti i tesko da mozete preko noci da ih predjete .

Mozda gresim oko cifara ali je to to .

Member Array

Sve te ja to razumijem, al zasto se danju tako ne racuna kao nocu ?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Eternity -.- View Post
    Sve te ja to razumijem, al zasto se danju tako ne racuna kao nocu ?
    Nocu je prevelika razlika izmedju servera i brze se rankuje , izuzev top30 - top40 . Danju ste priblizni i ide sporije .

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by ZOOM View Post
    Nocu je prevelika razlika izmedju servera i brze se rankuje , izuzev top30 - top40 . Danju ste priblizni i ide sporije .
    Onda bi ovaj
    Trebao da pojede ovog

Senior Member Array

Po slici bi se tako i reklo , ali nisi uracunao sve parametre jbg . To ce vam objasniti drugi kako se i sta racuna .

Ne uzimajte sve ovo sto sam rekao za tacno , to je samo moje vidjenje rankovanja i logicno je . Oni koji rukuju tim serverom ce vam mozda malo bolje objasniti kako i sta .
    Last edited by ZOOM; 02-11-2011 at 23:44.

Banovani spamer Array

Pratim bas sinoc sve i eto ovo je sve neka prevara neko mazanje ociju nama

1

2

3

4
    SVe je laz eto kako su poredjani a treba obrnuto 4 da bude na 1 mesto...

Administrator Site Admin Array Wroy's Avatar

ehehehe, sa neskrivenim zadovoljstvom ovo prepustam turshiji
    I <3 Turshija
    Quote Originally Posted by relja.kgb View Post
    ako pera psuje ziku, opomeni peru i zakljucaj odmah temu!

cipiripi, pa ti si najveci pacijent ovde ... svuda vidis prevare i zavere ...
    da, provalio si me ... GT.rs ne rankuje sam servere, vec ja svakih par sati prodjem kroz svih 3 hiljade servera i onda ih ispretumbam onako kako meni odgovara ...
    covece, pa u milion tema je objasnjeno da se ne gleda samo poslednjih dan-dva rada servera ... ti ocekujes da recimo danas imas zakucan grafik 31/32 i da budes odmah bolji od kgb alfe ? bilo bi ti potrebno bar 2-3 nedelje da radis tako BEZ PRESTANKA, znaci da ne opadne broj igraca ispod 31 ...
    ista stvar je i za ostale servere .... svakih pola sata se uzima broj igraca, deli se da 31 i dodaje se na rank poene ... npr, ako tvoj server u trenutku rankovanja ima 31-og igraca na serveru, ti ces dobiti 1 poen... ako ovaj koji je ispred tebe ima 30 ili 29 igraca, on ce dobiti tipa 0.96, tako da ga ne mozes stici bas preko noci ...

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by turshija View Post
    cipiripi, pa ti si najveci pacijent ovde ... svuda vidis prevare i zavere ...
    da, provalio si me ... GT.rs ne rankuje sam servere, vec ja svakih par sati prodjem kroz svih 3 hiljade servera i onda ih ispretumbam onako kako meni odgovara ...
    covece, pa u milion tema je objasnjeno da se ne gleda samo poslednjih dan-dva rada servera ... ti ocekujes da recimo danas imas zakucan grafik 31/32 i da budes odmah bolji od kgb alfe ? bilo bi ti potrebno bar 2-3 nedelje da radis tako BEZ PRESTANKA, znaci da ne opadne broj igraca ispod 31 ...
    ista stvar je i za ostale servere .... svakih pola sata se uzima broj igraca, deli se da 31 i dodaje se na rank poene ... npr, ako tvoj server u trenutku rankovanja ima 31-og igraca na serveru, ti ces dobiti 1 poen... ako ovaj koji je ispred tebe ima 30 ili 29 igraca, on ce dobiti tipa 0.96, tako da ga ne mozes stici bas preko noci ...
    Nacrtaj brate mozda te i razume.

Senior Member Array

Stvarno bi tako bilo najbolje, hoću da znam kako se daju poeni za servere, a kako za zajednicu
    Grafik mog servera najbolji, samo da je 32slotova XD

Pizza HNS : 193.192.59.222:27070 | 100aa *BEST LJSTATS* - Premium server
    www.pizza-cs.info

Senior Member Array

E sad mi nije jasno ovde posto ste rekli da gt.rs belezi 30 igraca u proseku bez obzira stavili 31 ili 32 slota kad bi imao 31 ili 32 igraca dali ce biti veca prednost od onog koji ima 30 igraca tj da li ce prosek igraca brze da raste od onog koji ima 30 igraca za razliku od mene koji npr imam 31 igraca svakodnevno? Ne znam da li sam bio jasan ?

Veliki poznavalac cs materije! Array

Quote Originally Posted by mmaattiijjaa View Post
    E sad mi nije jasno ovde posto ste rekli da gt.rs belezi 30 igraca u proseku bez obzira stavili 31 ili 32 slota kad bi imao 31 ili 32 igraca dali ce biti veca prednost od onog koji ima 30 igraca tj da li ce prosek igraca brze da raste od onog koji ima 30 igraca za razliku od mene koji npr imam 31 igraca svakodnevno? Ne znam da li sam bio jasan ?
    Pa el vidis kolikim ti zelenim slovima pise da ovo vise ne vazi, gt.rs sad broji do 32 igraca
    MILF AWP [Respawn] [Fast DL] - Connect via STEAM

Senior Member Array

Bas sam zato i pitao hvala....
    Quote Originally Posted by Ikac View Post
    Pa el vidis kolikim ti zelenim slovima pise da ovo vise ne vazi, gt.rs sad broji do 32 igraca

Senior Member Array

Sto ova tema nije sticky...?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)