Evo jedan post za sve kojima ne odgovara cena boosta, broj servera na boostu kao i trajanje.

-u toku dana ima jako velik broj boostova, i na to se moze uticati samo cenom:
*ako smanjimo cenu - boostova ce biti jos vise, tako da ce samim tim boost trajati krace (ljudi koji placaju boost ce biti nezadovoljni)
*ako povecamo cenu - boostova ce biti manje, trajace duze, bice ljudi kao ti koji ce plakati zbog toga, ali ce barem ljudi koji placaju biti srecniji jer ce za vise para dobijati mnogo bolji i jaci boost. Puno ljudi bi to zelelo, ali na zalost nije izvodljivo iz prostog razloga sto Fortumo ne dozvoljava skuplje SMS poruke od ovih trenutno za neke drzave.

"Pa sto ne prosirite boost listu, pa ce boost duze trajati?!"
-Ako prosirimo boost listu za duplo, naravno da ce boost trajati duplo duze, ali ce zato puniti servere duplo slabije, sto opet dovodi do nezadovoljstva klijenata.

"I sta sada? Sto je boost popularniji to ce nam krace boost trajati?"
-Da, ali mi zato ulazemo novac dobijen od boosta u kupovinu drugih master servera kako bismo ojacali boost, pa vremenom sirimo boost listu, ali to radimo tek kada budemo 100% sigurni da to prosirenje nece uticati na intenzitet boosta. Zato imamo detaljne grafike na kojima pratimo koliko ljudi se konektuje na servere preko naseg mastera i na osnovu toga sirimo ili smanjujemo boost listu.

"Meni je i dalje boost jako skup"
-Jednostavno - nemoj boostovati server

"Ali meni je boost jako skup i ja zelim da to svi znaju, pa cu zato spamovati po forumu kako je skupo!"
-Cujem neko tiho pucketanje u predelu mog medjunozja