Page 1 of 8 12345678 LastLast
Results 1 to 50 of 377
    Senior Member Array
    28

Default BestBuy konfe i eBay/Aliexpress kupovine

Posto svaki dan neko okaci temu da ce da kupuje komp za 400eur i sl, evo najbolje solucije koja je po meni kupovina godine, najnoviji haswell intel i5 koji ce da gura igre sledecih 6-7-8 godina tako da ne morate da se brinete oko upgradea, dok procesor oslabi, promenice se jos 3 soketa, grafa koja ce da gura sigurno 5-6 godina, nije potrebno neko ultra jako napajanje jer grafa trosi do 150w, a intel ko upaljac, niti aftermarket cpu kuler jer intelov vrsi posao, ne dernja se ko amd-ovi, grafa je najbolji odnos ulozeno-dobijeno, plojka klasika, nista specijalno a ima sve sto treba, mozete i neku drugu da uzmete za 6-7k, hdd nije naveden, mozete koristiti stari ili kupiti neki 500giga ili terabajt, samo da nije wd green, sve ostalo dolazi u obzir na 7200rpm...ovakvo napajanje ja imam, gura preko 2 godine konfu koja je mnogo zednija struje...kuciste bilo koje, moze i obicno belo od 100dinara, dok god su komponente na nivou, bitna je unutrasnja lepota u sustini, trenutno najjaca konfiguracija koja pruza mnogo muzike za malo para, sa hdd i finim kucistem ne moze da predje 55 000 sto je odlicna cena...

How we get in the BIOS?
    - Hit the DELETE button when you turn the computer on.
    Won't that just delete your computer?
    - Be carefull, that's what the BACKSPACE does!

Super Moderator Array a1r-m4x's Avatar

ti si BOG!

Odgovaram samo na mailove, i na PM kada mi neko trazi mail

Senior Member Array
    28

lol xD

da se nadovezem na prvi post, posto vise gotivim gigabyte nego msi sto se tice ploca, iako i msi ima sata3 i usb3 kao i ova, ipak je gigabyte b85m-d3h malo bogatije odradjena a kosta samo 1000din vise

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=4567#ov
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Backspace View Post
    lol xD

da se nadovezem na prvi post, posto vise gotivim gigabyte nego msi sto se tice ploca, iako i msi ima sata3 i usb3 kao i ova, ipak je gigabyte b85m-d3h malo bogatije odradjena a kosta samo 1000din vise

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=4567#ov
    Moze link ove konfiguracije na emmiju?
    K+

Senior Member Array

Sad bih ti dao sarmicu+, ali jbg, spread.

Svaka ti cast sto imas strpljenja i zivaca za svakog i sto hoces da pomognes uvek!
    Vuk vuku nikad čovek!

Senior Member Array

E svaka ti cast
    Imali mi danas cas racunara kod nekog smaraca, i kaze on ajde neko da mi sastavi konfiguraciju za +-400 evra, i ja udjem na forum preko moba i prepisem konfiguraciju i odradim na tabli Ali posto je covek smarac, smarao me zasto bih dao tolike pare na procesor a tako malo na maticnu, zasto toliko na graficku a malo na hdd. pa sam se raspravljao sa njim
    Mislim da bi ga ti backspase tacno zaklao stalno nesto zanoveta i vidi se da ne bi dao ni 3 pare za nesto...

Senior Member Array
    28

zato sto su matori ljudi isli logikom, koliko platim procesor, toliko placam maticnu, i obrnuto...sad to nema veze s mozgom, jer ove ploce od 6-7k imaju sve sto je prosecnom korisniku pa i gejmeru potrebno...ova gigabajtova ima slot i za 2 grafe sto ce retko ko iskoristiti...skuplje ploce su za entuzijaste koji vole da klokuju...ja ne volim, pri svojoj kupovini pre 2 i po godine sam napravio golemu gresku sto nisam uzeo ovakvu masinu jer su me drugi ubedjivali da je ludilo ici na intel kad ce izaci svemocni buldozeri, [nego sam isao na amd i veoma skupu plocu koja ce podrzavati buldozere, pa i klokovanje, pa onda da bude neka kvalitetna koja ce imati dobar napon i milion drugih stvari koje cenu dizu u nebesa a realno vecinu tih beneficija nisam ni iskoristio nesto posebno], pre nego sto je uopste izaso prvi fx buldozer, za koje su pricali da ce biti evolucija, i bilo je "tresla se gora, rodio se mis" i ja sam hteo da se roknem kad su prve buldozere fx4100, 6100, 8120 itd proglasili failovima...sledeca serija 4300, 6300, 8320 je vec malo popravila situaciju, ali garantujem da ce mi phenom II 955 izdrzati do kompletne promene racunara i zato je ovde roknut i5 koji nije preskup, ali opet je toliko jak da nece biti potrebno da se radi upgrade u buducnosti, vec kad zastari, bice vreme za skroz novu konfu...hard diskovi su se skoro pa vratili u normalu sto se tice cena, pa nek kupuje kolko kome treba, a grafa, ista logika kao i za procesor, uzmes nesto sto nije preskupo a sto ce drzati duuug period i verovatno nece biti potreban upgrade...pljunes kes na "drini" i miran si minimum 5 godina i kad osetis da je za penziju, skroz nova konfa i cao zdravo...a kad krene upgrade, to je crna rupa i opet ulozis puno a dobijes malo brzu masinu, umesto da skupis kintu za skroz novu i da pevas ja cu recimo posto sam vec kupio skupu plojku verovatno uzeti za jedno 2 godine fx8320 i neku grafulju u rangu 7850, dakle oko 150eur, max 200 ako bude fina finansijska situacija mada nisam neki okoreli gejmer tako da mi je sve preko 150eur bacanje para...a sadasnji phenom downclockujem kako bi ga bocnuo na miniITX plojku i napravim htpc... sto meni nije tako neki profa, nego meni bili sve mladi koji se razumeju pa sam mogao lepu diskusiju da pravim sa njima, a bas bi voleo da se malo peglam i ubedjujem, nego takvi ljudi ne dozvoljavaju da ispadnes pametniji od njih iako je to ocigledno ih kolki roman iskucah xD
    Last edited by Backspace; 13-09-2013 at 19:57.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

zato sto su matori ljudi isli logikom, koliko platim procesor, toliko placam maticnu, i obrnuto...sad to nema veze s mozgom, jer ove ploce od 6-7k imaju sve sto je prosecnom korisniku pa i gejmeru potrebno...ova gigabajtova ima slot i za 2 grafe sto ce retko ko iskoristiti...skuplje ploce su za entuzijaste koji vole da klokuju...ja ne volim, pri svojoj kupovini pre 2 i po godine sam napravio golemu gresku sto nisam uzeo ovakvu masinu jer su me drugi ubedjivali da je ludilo ici na intel kad ce izaci svemocni buldozeri, [nego sam isao na amd i veoma skupu plocu koja ce podrzavati buldozere, pa i klokovanje, pa onda da bude neka kvalitetna koja ce imati dobar napon i milion drugih stvari koje cenu dizu u nebesa a realno vecinu tih beneficija nisam ni iskoristio nesto posebno], pre nego sto je uopste izaso prvi fx buldozer, za koje su pricali da ce biti evolucija, i bilo je "tresla se gora, rodio se mis" i ja sam hteo da se roknem kad su prve buldozere fx4100, 6100, 8120 itd proglasili failovima...sledeca serija 4300, 6300, 8320 je vec malo popravila situaciju, ali garantujem da ce mi phenom II 955 izdrzati do kompletne promene racunara i zato je ovde roknut i5 koji nije preskup, ali opet je toliko jak da nece biti potrebno da se radi upgrade u buducnosti, vec kad zastari, bice vreme za skroz novu konfu...hard diskovi su se skoro pa vratili u normalu sto se tice cena, pa nek kupuje kolko kome treba, a grafa, ista logika kao i za procesor, uzmes nesto sto nije preskupo a sto ce drzati duuug period i verovatno nece biti potreban upgrade...pljunes kes na "drini" i miran si minimum 5 godina i kad osetis da je za penziju, skroz nova konfa i cao zdravo...a kad krene upgrade, to je crna rupa i opet ulozis puno a dobijes malo brzu masinu, umesto da skupis kintu za skroz novu i da pevas ja cu recimo posto sam vec kupio skupu plojku verovatno uzeti za jedno 2 godine fx8320 i neku grafulju u rangu 7850, dakle oko 150eur, max 200 ako bude fina finansijska situacija mada nisam neki okoreli gejmer tako da mi je sve preko 150eur bacanje para...a sadasnji phenom downclockujem kako bi ga bocnuo na miniITX plojku i napravim htpc... sto meni nije tako neki profa, nego meni bili sve mladi koji se razumeju pa sam mogao lepu diskusiju da pravim sa njima, a bas bi voleo da se malo peglam i ubedjujem, nego takvi ljudi ne dozvoljavaju da ispadnes pametniji od njih iako je to ocigledno ih kolki roman iskucah xD
    realno totalno si u pravu. da dodjes matorom da objasnis sve ovo, zacutao bi jer bi provalio da si u pravu. nego ja niti se razumem u tolike detalje niti hocu da se prepirem sa profesorom u pocetku godine ali lik je u tom fazonu da je rekao: "Pricacemo da li je graficka AGP ili PCI-E". Mene nije realno da neko u 2013. uopste pominje agp nesto vise od toga da je uopste postojalo. zato i propada sve, previse vremena daju stvarima kojih jednostavno vise nema a malo onome sto je novo i sto treba da se zna. (makar sto se tice informatike)... Kaze on meni danas "Ako neko placa komp 500 evra sigurno hoce veliki hdd". ja samo cutim jer znam prica gluposti, hdd je opciona stvar i to sam mu i rekao, mozda neko hoce masinu za 10000 evra ali hoce 2 igrice i to je to. Nego on ide logikom kao sto si i rekao, sve podjednako da se plati, danas vise nije tako. Rekao sam ja njemu ono da ce takva konfa trajati silne godine ali on se opet vraca na retardirane procente o kojima je pricao 2 casa -_- pa krene da mi objasnjava kako vec sklopljene konfiguracije imaju raspored cene u procentima po komponentama, kako necemo naci 30% da ode na cpu i 30% na graficku a na maticnu 5%, ne znam gde on zivi ali jednostavno se vidi da je zastareo. Ali sto je najgore slusaju ga svi iz odeljenja kao da je bog u informatici i cenama i kompovima, kad sam napisao na tabli 17 000 pola njih se uplasilo jer te pare ne mogu da smisle u zivotu. Pa to su ti likovi koji 1000 dinara ne bi dali za misa, pita mene ortak "ae mi poklonis neki mis dobar", da im ponudis graficku od 500evra za 100evra uplasili bi se i krenuli da ti se smeju, svi se plase novca zato su i tavki...

Senior Member Array
    28

e zato sto ja to znam da je 90% populacije u Srbiji takvo kako si ih opisao, zato i prozujim ovde i iskuckam dobre konfe, da nekog ne bi odrali za neko govance od masine, sto je cest slucaj, pogotovu u lokalnim prodavnicama, gde pecaju neiskusne samo tako...ja kad bi otiso tamo i rekao da mi mis, tast i podloga kostaju preko 10k, mislim da bi me istog momenta izbacili iz zgrade xD msm nisam ja nista bogatiji od njih, ali istrpis, pristedis, i kupis sebi... drugar tako skupljao od osnovne i na kraju malo raduckao posle srednje i kupio sebi bembaru 2004. god
    Last edited by Backspace; 13-09-2013 at 22:11.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Pitanje jedno
    Sad ce godinnu dana od kupovine kompa, pa hocu da ga prodam.
    Konfa je:
    Intel G550 2.4GHz x2, nije klokovan, sa fabricikim kulerom
    MSI AMD 7750 OC 1GB GDDR5, malo klokovana da vidim kako joj ide u miningu, nije vise od 4-5h
    Gigabyte h61m-s2p, nista nije menjano
    1x4gb Rama Kingston HyperX 1600Mhz, ali radi na 1333
    Napajanje LC Power lc500h, nista nije dirano, nije bilo pod velikim naponom
    WD Blue 500gb bez bad sektora
    Samsung DVD Citac/rezac, nije uopste koriscen, mozda 2 diska bila
    Raidmax sagitta 2, ne pravi se vise, pa je retko, Ima ogrebotine, i nema ventilatore u zadnjem delu kucista, samo u prednjem gde je HDD case, vratanca ne mogu lepo da se zatvore. Izgleda kljakavo.
    Sve ima garanciju
    Za koliko mogu da prodam ovo?
    Last edited by _vELJKO_; 16-09-2013 at 22:32.
    ​Valar Morghulis
    don't click this link...

Senior Member Array
    28

na prvu bi rekao 20k...
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Tako sam i mislio
    Mislim da bi ~200e bila ok cena
    ​Valar Morghulis
    don't click this link...

Senior Member Array
    28

posto su u pitanju bestbuy komponente, podelicu sa vama jos jednu...rec je o slusalicama sony xb400 [x bass serija, postoje jos xb600, xb800 i jos neke koje su vec prilicno skupe ali xb800 su zavrsile u top5 slusalica na jednom cenjenom sajtu]...skupljam kintu za njih i da narucim, nema ni u jednoj prodavnici O.o i onda nadjem sony uvoznika, koji prodaje na malo i online, i jos ubodem akciju, i jooos caste postarinu sto nisam znao a odusevilo me, i joooos imaju crni model, jer ostali dok su imali, imali su iskljucivo beli model, a imam bele pioneerove, i vucarao sam ih sa sobom, i prljale su se lako, kao i bele bubice, jos gore se ustrokavile, i rekao sam vise nikad bele sluske...i jutros stigle, kad sam ih stavio na vuglu, prvo me je odusevila udobnost, ne pritiskaju glavu a drze se cvrsto, sto retko koji proizvodjac zna da postigne, mogu da dubim na glavi, nece spasti...a jastucici su sex za usi koliko su mekani, i prilagodjavaju se vasem uhu i pamte oblik istog...a tek kad sam pustio pesmu, kolicina bassa, ja nisam mogao da verujem, nikad nisam tako reagovao kad sam probao neke sluske, kez je bio od uva do uva cak se u vecini pesama oseca kako mrdaju drajveri, i takodje imaju kao bas refles cevcicu koja se nalazi pored kabla koji ulazi u skoljku... na integrusi na 990xa-ud3 koja ima neke thx logoe i sranja, ali i dalje je integrusa, cuju se odlicno, ali cu ipak skupljati za asus xonar dg zvucnu jer ima pojacalo za sluske pa cemo videti kako ce onda svirati u sustini, mnogi na netu su odusevljeni muzikom za ulozen novac, ja sam imao staru xb seriju pre 10god koju nisam skidao sa usiju, ali brzo otiso kabl, a tad kao klinac nisam znao da to moze lako da se sredi, kao sto sam skoro sredio precvikan kabl bas na ovim belim pioneerovim...tako da mogu da potvrdim da su odlicna kupovina, vrede svaki dinar od tih 4500din koliko su na akciji trenutno...preporuka

Last edited by Backspace; 17-09-2013 at 14:18.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Da te pitam ova konfa koju si sastavio za new gen igre da li bi moglo da se igra na high ?

Ne odgovaram na PM, jer vecinom i ne citam. Klikni sliku iznad da me dodas na stimu.

Senior Member Array
    28

80% igara bi verovatno radile na high, moramo da sacekamo nove igre da vidimo koliko su zahtevne, dotle dzabe nagadjamo...ali da je masina jaka, jaka je itekako...

a sto se tice ovih sluski, hip hop se cuje kao woofer u autu verovatno cu napraviti neki detaljan review pa otvorim neki sajt ili yt kanal kad porastem cu postanem gastozz za komponente xaxa
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

posto su u pitanju bestbuy komponente, podelicu sa vama jos jednu...rec je o slusalicama sony xb400 [x bass serija, postoje jos xb600, xb800 i jos neke koje su vec prilicno skupe ali xb800 su zavrsile u top5 slusalica na jednom cenjenom sajtu]...skupljam kintu za njih i da narucim, nema ni u jednoj prodavnici O.o i onda nadjem sony uvoznika, koji prodaje na malo i online, i jos ubodem akciju, i jooos caste postarinu sto nisam znao a odusevilo me, i joooos imaju crni model, jer ostali dok su imali, imali su iskljucivo beli model, a imam bele pioneerove, i vucarao sam ih sa sobom, i prljale su se lako, kao i bele bubice, jos gore se ustrokavile, i rekao sam vise nikad bele sluske...i jutros stigle, kad sam ih stavio na vuglu, prvo me je odusevila udobnost, ne pritiskaju glavu a drze se cvrsto, sto retko koji proizvodjac zna da postigne, mogu da dubim na glavi, nece spasti...a jastucici su sex za usi koliko su mekani, i prilagodjavaju se vasem uhu i pamte oblik istog...a tek kad sam pustio pesmu, kolicina bassa, ja nisam mogao da verujem, nikad nisam tako reagovao kad sam probao neke sluske, kez je bio od uva do uva cak se u vecini pesama oseca kako mrdaju drajveri, i takodje imaju kao bas refles cevcicu koja se nalazi pored kabla koji ulazi u skoljku... na integrusi na 990xa-ud3 koja ima neke thx logoe i sranja, ali i dalje je integrusa, cuju se odlicno, ali cu ipak skupljati za asus xonar dg zvucnu jer ima pojacalo za sluske pa cemo videti kako ce onda svirati u sustini, mnogi na netu su odusevljeni muzikom za ulozen novac, ja sam imao staru xb seriju pre 10god koju nisam skidao sa usiju, ali brzo otiso kabl, a tad kao klinac nisam znao da to moze lako da se sredi, kao sto sam skoro sredio precvikan kabl bas na ovim belim pioneerovim...tako da mogu da potvrdim da su odlicna kupovina, vrede svaki dinar od tih 4500din koliko su na akciji trenutno...preporuka

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...83204806_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...02995205_n.jpg
    Perverzija!
    Vuk vuku nikad čovek!

Senior Member Array

Evo kako je jedan moj drugar prosao sto se konifguracije tice

http://www.dodaj.rs/f/K/Ku/3t7Eic9B/asd.jpg

ajd neko strucan da da komentar, da li ovo stvarno vredi ove pare? jer po ovoj konfi sto je backspace okacio, izgleda da su ga oprali dobrano

63k..

• Steam: slypire
    • E-mail: pzs.marko@gmail.com

Senior Member Array

http://www.svp.rs/product_info.php?products_id=1428

ovo backspace ?

Quote Originally Posted by Slypire View Post
    Evo kako je jedan moj drugar prosao sto se konifguracije tice
    Quote Originally Posted by Slypire View Post

http://www.dodaj.rs/f/K/Ku/3t7Eic9B/asd.jpg

ajd neko strucan da da komentar, da li ovo stvarno vredi ove pare? jer po ovoj konfi sto je backspace okacio, izgleda da su ga oprali dobrano

63k..

ovo moze biti max 40k, mada mislim da je cak i ispod...

Senior Member Array

Ja sam ovo kupio 24 juna 2009 godine i da ja vas pitam sta vi mislite za koliko moze da se proda min/max kako bih skupljao za neku konfiguraciju od 400-500 eura.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by sanimare View Post

Ja sam ovo kupio 24 juna 2009 godine i da ja vas pitam sta vi mislite za koliko moze da se proda min/max kako bih skupljao za neku konfiguraciju od 400-500 eura.
    ni 100 evra. konfiguracija stara 4 godine, tada kostala 200 evra. danas ne bas

Senior Member Array
    28

Slypire - 41 000

Sanimare - 10 000
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Slusajte ovo: ortak iz odeljenja (inace smer Elteh racunara, svi nemaju pojma o kompovima osim mene) me pitao: sta mislis, jel valja nesto od ovoga?
    i daje mi link http://www.kupujemprodajem.com//Rasp...er_id=22231050
    ja mu objasnio sve, ono kako je to staro 11 godina itd. ali ne cudi me jer su svi oni takvi da ne bi dali realno vise od 250 dinara za procesor. tuzno ali istinito

@Backspace: pa da, to je 88 evra. realna cena

Senior Member Array
    28

Sto se tice sluski posto dosta stizu pp u vezi njih, napisao sam utiske slusajuci iskljucivo na pc koji ima neku thx integrusu...posle sam probao na lap topu, tabletu i telefonu i ne cuju se toliko jako i bass ne pumpa toliko zestoko ali ga ima, zato prvo vidite kakav izvor zvuka cete imati pa na osnovu toga kupujte slusalice, da ne bude posle kupili ste ih sto sam ih ja nahvalio pa ih prikljucite na 3310 i kad svira bzv mene da krivite
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Sto se tice sluski posto dosta stizu pp u vezi njih, napisao sam utiske slusajuci iskljucivo na pc koji ima neku thx integrusu...posle sam probao na lap topu, tabletu i telefonu i ne cuju se toliko jako i bass ne pumpa toliko zestoko ali ga ima, zato prvo vidite kakav izvor zvuka cete imati pa na osnovu toga kupujte slusalice, da ne bude posle kupili ste ih sto sam ih ja nahvalio pa ih prikljucite na 3310 i kad svira bzv mene da krivite
    Daleko od toga da cu ja da te krivim, ti si napisao svoje iskustvo a na nama je da li cemo da pazarimo ili ne.
    Vuk vuku nikad čovek!

Senior Member Array
    28

evo jednog lepog popusta, mada ne znam koliko je ova v1 kana dobra, nisam se nesto interesovao, ali kazu da ima neke mane, mada koji mis nema, svi poznati misevi su imali makar po 1 manu, kabl, senzor, ovo ili ono...ali ko je jurio iskljucivo kanu, ovo je skroz fina kupovina

http://www.game-s.rs/index.php?page=...art&Itemid=148
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    28

imam 3 stvari, jednu akciju, jedno mlako bestbuy iskustvo vezano za zvucnu karticu i jedno pozitivno bestbuy iskustvo vezano za ips monitor odma da kazem nije kurcenje i sl ko sto neki kazu "e jel moze ovo da tera tu igru, platio sam komp 5 iljade eur!?" vec da podelim iskustva se ljudima koje interesuje odredjen komad hardvera a nisu citali iskustvo iz prve ruke sa opsirnim cinjenicama vec samo neke suvoparne testove cisto da vidim kako mi ovo ide pre no sto otvorim blog ako se uopste resim za taj potez :P

1. akcija koju bih voleo da iskoristim, mozda i hocu, jos se premisljam, emmi prodavnica, r8 270x grafulja koja je naslednik prilicno jake ati 7870, a uzevsi u obzir da je naslednik, ocekuje se da je jaca, a i ima 2 giga rama tako da, veoma isplativa kupovina za 17k s obzirom da ce biti 21k inace...

http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-...roductId=37083

2. zvucna kartica koja otvara vrata u svet hi-fi-a na kompu, asus xonar dg, 3000din, 5.1, ima pojacalo za slucke, digitalni izlaz, pinove za prednje audio konektore na kucistu, zahvalna je u vidu da lagano moze da se prelemi drugi op-amp koji kosta 10-20eur i da se dobije zvucna u rangu 100+ eur... ja sam kupio polovnu, terao je prvenstveno na sony xb400 sluskama [ koje btw fenomenalno zvuce na mojoj integrusi, ploca je ga-990xa-ud3, jako se cuju, a bassa ima za sve pare - dakle na integrusi], takodje prikacene sennheiser hd201, pioneer mj21, philips o'neal zaboravio tacan model, i sonic gear evo 3 zvucnici, i zakljucak je sledeci > cuje se kvalitetnije ali se izgubilo na jacini i bassu, ima dosta stelovanja u asusovom drajveru, ali nisam uspeo da nastelujem i da budem zadovoljan, pokusao sam svasta i brzo izgubio volju i prodao zvucnu. jesu to slusalice od 20-50eur, ali bas sennheiser treba da prosvira na zvucnoj ako ne ove ostale, medjutim ne...mozda je problem u meni sto vise volim loud nego clear, ali i na loud se fantasticno cuje i nema distorzije...kao tehno zurka vs opera - ukratko

3. dell monitor, p2414h, samo sto se pojavio pre mesec-dva kod nas, bio prvo na akciji za 17k mada nije bilo testova na netu niti ga je ko uzeo kod nas jer je nov model, pa dok se pojavili testovi i ljudi resili da ga pazare, cena se popela na 20k...u sustini, po mom misljenju, zaokruzen ips monitor do 200eur...svakom nesto fali, ili ima veliki odziv pa se vidi ghosting u igrama, ili je jako probijanje svetlosti sto je boljka ips monitora, jeste da mozes da gledas iz svakog ugla i da su boje fantasticne ali generalno vise je za photoshop i filmove nego za gaming, MADA, ovaj monitor ima odziv 8ms, nema probijanje kao U2412m koji je 5k skuplji, u testovima ghostinga su isti, dakle veoma dobro su se pokazali i u gejmingu, naravno da ce istancano oko koje se igra na 120hz monitoru verovatno naci manu, ali prosecan gejmer nece naci zamerku a odusevice se bojama koje ips monitori reprodukuju...od ulaza poseduje VGA koji je prevazidjen, DVI i DisplayPort, u paketu dobijate DP kabl preko kog sam ja prikljucio svoj primerak, a grafika je ati6790, u zavisnosti od grafulje koje imate, mozete se odluciti za jedan od prikljucaka...ima i usb ulaze, 4kom, nemam pojma za sta sluze, jos uvek uzivam u slici, tako da se nisam ni interesovao, i ima jos jedan priklucak kao hp stampaci, ni to ne znam sta je... xD dizajn nije nista posebno kao sto je recimo dell s2440L koji ima glossy ekran pa imas ogledalo umesto monitora, ali zato je postolje vrhunsko, moze da ga podizes/spustas, okreces levo/desno bez da se oslonac postolja pomera, moze da se rotira kako osh, meni recimo odgovara 90stepeni zbog igranja flipera probao sam dirt3 i cs:go, nisam primetio nikakav ghosting, cak sta vise, delovalo mi veoma "zivo" kao da ima vise hz...generalno isplativa kupovina, za zaokruzen proizvod po realnoj ceni...za one koji nisu upuceni u ips, zakacicu par slicica gde se vidi kakav je u odnosu na obican tft sa tn panelom, samsung 740n koji smatram veoma dobrim, i tu je toshiba l500 lap pa bacite pogled [da sam imao digitalac, razlike bi bile jos ociglednije, ali i na osnovu ovoga mozete steci predstavu o cemu sam govorio]

Last edited by Backspace; 26-10-2013 at 22:30.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    28

jedna preporuka za ventove posto verujem da to vecinu zanima, jer je minimum jedan usis i jedan izduv, da bi se napravio protok vazduha kroz kuciste koji ce apsolutno sve komponente da cene...rec je o enermax ucma 12 modelu iz magma serije, oko 700din je komad u emmi, ja sam dobio 2 kom na kontu asus modding takmicenja od letos, i mogu reci da sam odusevljen dizajnom krilaca, specifikacija na papiru obecava, ventilatori su 3pinski, a dobijate adapter "3pin to molex" da mozete direks na napajanje da nakacite, kao i gumene nazovi srafove, mada nisu srafovi, ali upijaju vibracije i to nisam vidjao na ventovima ispod 1000din a mozda i jace, tako da msm da su veoma isplativa kupovina, jer mozete da manipulisete kako ocete, 3pin pa na fan kontroler ili direks u plocu, pa molex na 12v, 7v ili 5v, pa ova gumena kacenja, milina...nisam ih jos probao jer mi se ne skidaju postojeci ventovi, cuvam ih za neki buduci case modding i bice prikaceni na fan kontroler i verovatno cu spustiti obrtaje ~7v, vrlo moguce da cu naruciti jos 2 kom, jer praktikujem 4 venta od 12cm u kucistu, usis, izduv, jedan na cpu kuleru, i jedan da zamenim fabricki u napajanju...

How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    28

da ne otvaram novu temu, posto mi je par forumasa slalo poruke u vezi narucivanja telefona iz hong konga, posto su marke kao zte, huawei, lenovo, i nama manje poznate zopo [recimo zp820, ili C2 koji kida], xiaomi [konkretno hongmi model napravio boom u svetu svojom niskom cenom a jakim hw], thl [npr w200], i mnogi drugi, uglavnom sa 5incnim ekranima, mnogo povoljniji za naruciti sa recimo alliexpress, merimobiles, pandawill, itd, jer je besplatna postarina, jedino carinu placate pored cene samog telefona...carina je cini mi se 10% i pdv 20%, mozda malko jace...ja sam resio da narucim zte v967s, quad core sa giga rama i 5incnim ips ekranom, i uplatim na sajtu merimobiles.com, i posle 3 dana mi stigne poruka da je model rasprodat...ja aktiviram paypal, i doplatim za lenovo A850, isto quad core sa giga rama ali 5.5 incnim ekranom...cipset je malko slabiji ali to mi i nije toliko bitno...elem, ne odgovaraju kinezi na mail, uhvati me vikend, i prvog radnog dana pocnem da ih bombardujem na mail i chat, i odgovore da ce staviti telefon na listu za hitno slanje, i konacno ga posalju 19.11. dobio sam tracking kod, i vidim da je 25.11. krenuo preko okeana...racunao sam da ce putovati jedno mesec dana pa nisam ni gledao tracking, pogledam 5.12. kad ono jos 29.11. stigao i stoji na carini...i u petak pustila carina beograd za krusevac, u subotu stigao u krusevac i danas 9.12. donese postar telefon i uplatnicu na 3300din za carinu i pdv. Ko planira da narucuje na ovaj fazon, obavezno neka trazi kinezima da mu ubace ROM sa google play marketom i aplikacijama, posto inace imaju kineske aplikacije, pola je na engleskom a pola na kineskom...ja nisam imao vise para na racunu pa nisam mogao da doplatim za rutovanje i custom rom, racunao sam lako cu ubaciti mada me zezaju drajveri na kompu pa cu morati da iscimam nekog da mi to odradi...sve u svemu, ako imate coyones i spremni ste na rizik, sto da ne, mozete kupiti sextra modele za oko 120eur, i jos 30ak ce trebati za carinu...posebno ovi lenovo telefoni koji su krenuli agresivno na svetsko a i nase trziste, ima ih u win winu, ali po vise nego duplo jacim cenama...evo koja slicka i mog lenova

How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Legenda si, hvala ti sto si napisao ovo, i sam znas da i ja ovo imam u planu.

Kako se pokazao telefon za ovako kratko vreme (brzina, baterija, ekran)?

Btw, Star u odnosu na Lenovo je kutija sibica.

Senior Member Array
    28

da neko izvadi ovaj fon, ja bi na prvu pomislio da je placen 350-400eur, msm to dovoljno govori brzina je extra, bas fino i tecno radi, nisam stigo igrice da instaliram i pregledam, probao sam mozda neke 2 igre sto sam nasao na kineskom marketu, skroz zanimljive i tecno rade, baterija ce kod mene drzati sigurno 2 dana, ali videcemo, ekran je fenomenalan, ips...nije 720p, ali i 960 x 540 je skroz ok rezolucija...5.5" je malo vece za moj ukus, iskreno, 4.3" mi je gornja granica sto se tice prakticnosti i nosenja, ali dzaba kad nista ne vidim kad udjem na fb, forum, blic i sl...za tu svrhu je 5.5" do j...generalni utisak je kao iphone 3g u doba kad se tek pojavljivali telefoni u boji, npr nokia 6600...bas deluje mocno, a smesna kinta za ovakav uredjaj...125+30eur...dobro, ne razumem se previse u ove mtk cipove, rekao si da zte v967s ima bolji procesor, ali nisam ja toliko napredan android user, a i za zesce stvari imam tablet...ima jos finih modela, ali uglavnom se krecu 150-180 eur ovi bas svetski popularni sto sam naveo u prethodnom postu...mozda ovaj lenovo zavrsi kod devojke ako joj se svidi, pa narucim xiaomi hongmi ali sledeci put obavezno doplacujem za root i custom rom, nemam zivce da se cimam sa tim glupostima :P a sto se tice samsung star, telefonce sam kupio ima 4-5 god, i kao novo je dusu dalo za nosenje koliko je sitno, al dzaba kad nema ni wifi ni nista, samo poruke i pozivi xD
    Last edited by Backspace; 10-12-2013 at 02:27.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Imas li ti neku garanciju na ove,nazovi telefone?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Senior Member Array

Quote Originally Posted by AcaSRB View Post
    Imas li ti neku garanciju na ove,nazovi telefone.

Ne razumem ovaj deo?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Iwantchitzz View Post
    Ne razumem ovaj deo?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Ne postoji mogucnost da dobijes ciglu umesto telefona?

Senior Member Array

Imas li ti neku garanciju na ove,nazovi telefone?

SSoRy za spam..

Cesto vidim recenicu "nazovi",od kad je wroy napisao nazovi hosting svi copy wroy xD

Senior Member Array

Ne postoji mogucnost da dobijes ciglu umesto telefona?

Ja trgujem na AliExpressu i do sada mi je stiglo 20ak paketa. Ni jednom nisam bio prevaren, samo jednom mi je ocarinjena neka stvar (Sako, 335dinara). Gledao sam jedno vreme da uzmem Zoppo C2, vidim sada je izašla i novija verzija, kažu da sabija. Gledam da se počastim telefončićem, Nexus 4 mi je opasno zapao za oko.
    Da se vratim na temu. Ali Express fukncioniše po principu, platiš, pare stoje na sajtu, prodavac dobije notifikaciju da si ti platio i onda šalje paket. Čekaš da ti stigne (sve što sam poručivao nisam čekao duže od 30dana), kad ti stigne pogledaš da li je to to što si poručio, da li ima neki feler ako je odeća, ili neki nedostak. Ako je sve u redu, odeš na sajt, uloguješ se i potvrdiš da si dobio porudžbinu i tek taad novac leže prodavcu. Ukoliko nisi zadovoljan pokrećeš Dispute gde se dogovoraš sa prodavcem šta dalje (kaeš mu šta nije ispravno, šalješ slike...) ako se utvrdi da si oštećen, dogovoraš se kako će da ti se "oduži". Možeš da mu vraatiš proizvod, pa da čekaš novi, ili da ti vrati 95% para ili ceo iznos i da mu vratiš proizvod, a možeš i da zadržiš i da ti vratio deo ili ceo uplaćeni iznos.

Kada kupiš i potvrdiš da ti je proizvod stigao, ti onda ocenjuješ prodavca "Feedback". Na osnovu feedback-a ja gledam od koga ću da kupim. GLedam da ima što više pozitivnih ocena (4 i 5) i da su kupci zadovoljni. Ima dosta stvari džabe, samo se svi plaše da poruče...

Skoro sam kupio cokule za zimu iz Londona. Probao u SportVision-u koji mi broj odgovara i poručio. Reč je o Karrimor brendu zimske opreme.

http://lucenzo.deviantart.com/
    Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array
    28

plotna je objasnio sto se tice aliexpress-a, sto se tice ovih drugih, kao sto rekoh kupujte preko paypal jer vam je on jedina sigurnost, ali podrazumeva se da prvo izaberete neku poznatu prodavnicu koja sigurno nije prevara...na merimobiles i pandawill mozete da placate paypalom, postoji jos slicnih sajtova kao sto su ti, recimo etotalk, tinydeal, geekbuying itd...mada evo ja cu sad jos jedan ovakav lenovo, samo beli, da narucim za devojku, isto sa merimobiles...msm da i na ebay ima ovih prodavaca sa aliexpress-a, isto freeshiping a placanje paypalom ako vam aliexpressov dispute nije siguran...
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Jedna mala napomena.

Moj savet vam je da sačekate sad dok ne prođu praznici. Razlog je prost. Dosta ljudi šalje pakete tokom praznika, a većina prodavaca na AliExpressu vam nudi free shipping via China Post Air Mail ili Honk Kong Air Mail(sa njima mi idu paketi brže, bar ja takvo iskustvo imam), i tu nemate tracking number da vidite gde je tačno paket. Možete da vidite samo kad je prodavac poslao i to je to. Lako može da se desi da se paket zagubi ili da čekate po 80-90dana. Nije teško sačekati još mesec dana, pa onda navalite.

To vam je neki moj savet samo. Biće dosta rasprodaja tokom praznika, ali ako je neka sitnica u pitanju slobodno uzimajte. Ovo se odnosi na robu veće vrednosti.

Opet kažem ovo je moj savet, ne branim vam, ali nemojte posle da kukate.

http://lucenzo.deviantart.com/
    Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Milos" View Post
    SSoRy za spam..

Cesto vidim recenicu "nazovi",od kad je wroy napisao nazovi hosting svi copy wroy xD
    To ne znaci da je Wroy to izmislio.. da budem direktan ne uvlaci se u bulju i sry za spam mada sam citao temu

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

Senior Member Array

@plotna, i meni je C2 zapao za oko, ali kad mi je Bora napisao na Benchu neke stvari tek onda sam shvatio da trebam malo razmislim i ne zalecem se.
    Ne kazem da Zopo nije dobra marka, ali sto kaze on, lakse ce da se nadju delovi za ZTE i Lenovo kod nas ako mu nesto zafali.
    Jbg, i ja sam hteo sebe da pocastim telefonom za Novu ali i sam si rekao da se ceka dosta zbog praznika. Verovatno cu da narucim ZTE negde tamo posle Nove pa da se pocastim za Bozic.

@Boro, ma nisam ni ja neki zahtevan korisnik, meni treba veci ekran zbog video klipova na YT i prednja kamera zbog skajpa.
    Ipak se devojci svidelo telefonce?

Jebeno mi je zapao za oko ZTE.

EDIT:

Izvinte za off
    Aj ako moze neko da mi kaze dal mi je slika u sig. ogromna? \

Post ispod sam slucajno napisao, umesto "Edit Post" ja sam isao "Reply". Izvinjavam se.
    Last edited by amb!S; 10-12-2013 at 21:37.

Senior Member Array

Greska!

Brisite!
    Vuk vuku nikad čovek!

Senior Member Array
    28

Ja uspeh da ubacim engleski rom u ovaj moj lenovo, ocigledno su me drajveri za windows zezali pa nije videlo fon kako treba, mrzim ta rutovanja i flesovanja, jos kad nema ljudski tutorijal, al odradih ga na kraju napravio sam i mini tutorijal na benchu da se podsetim kad stigne devojkin pa da i njen sredim, a ako jos neko resi da narucuje, imace uputstvo tako da nema problema

Meni su poslali Singapurskom postom, i dobio sam tracking number...tracking sam pratio na 17track i tu prikazuje dok ne pise da je stigao u nasu zemlju, dalje ne prikazuje gde se nalazi, odatle krecete da pratite na sajtu nase srpske poste...trazili su mi pre slanja 8$ doplatu da bi poslali preko singapurcana, nisam imao vise para na racunu pa sam reko saljite i magarcem al ja pare nemam vise, i ipak su poslali preko SG...meni je brze stiglo SG nego onom china air mail, mada u startu kazite sebi mesec dana minimum ima da putuje, mozda i do dva meseca sad kad su praznici, pa koja god posta da je u pitanju, a moze i duze al morate da budete zesci maler da vam se to desi
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Poz,
    Vreme je da kupim nove komponente za racunar.
    Evo neko moje misljenje.

1.procesor: amd athlontm x4 quad-core 750k black edition
    2.maticna ploca: MB FM2+ A88X Gigabyte GA-F2A88XM-D3H (ima isto a88x jeftinijih ali podrzava samo 2 ram memorije)
    3.graficka karta: AMD Radeon R7 250 Powercolor 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/VGA/128bit/AXR7 ili mozda AMD Radeon 7750 ASUS 1GB/DDR5/DVI/HDMI/DP/128bit/HD7750
    4.ram memorija: DIMM DDR3 8GB 1600MHz Kingston CL11, KVR16N11/8 (video sam negde na netu da je bolje uzeti tipa 2x4gb. Da li neko moze da mi kaze zasto ?)

Procesor bih odma OC i kupio bih dodatno neki hladnjak.Za sada bih uzeo jednu graficku pa bih mozda posle par meseci uzeo jos jednu takvu.Da li bi se uocili neko znatno poboljsanje u igricama ?
    Inace racunar mi treba za igrice da mogu da igram(dota2,cs go itd) na medium ili high

budzet mi je negde ~35000.
    Slobodno pisite vase misljenje sta dodati oduzeti(obrazlozeno zasto)

Hvala unapred

Senior Member Array
    28

dobar proc, jaka maticna bespotrebno, tu kintu ulozi u grafulju, makar 260, 270 je sweet spot ali se ne uklapa u budzet, pa makar uzeo i 1x4 ddr3 jer sta ti znaci 2x4giga kad nemas ljudski osnovne komponente, realno, ja trenutno furam 1x4giga jer mi je druga plocica u drugom kompu, i ne osecam potrebu za jos jednom plocicom, a i cene odose u nebesa, ja sam 2x4giga 1600mhz platio 3400din, a sad je oko 8000din... O.o

dve plocice tj 2x4 se preporucuje umesto 1x8 da bi memorije radile u dual chanell rezimu, e sad koliko je to brze nego single chanell, nisam se nesto interesovao jer mi se pogodilo da kupim 2x4 giga, naredjao sam ih u dual chanell i teram...imam 4 slota pa ne brinem, ali ko ima 2 slota na maticnoj, moj savet je 2x4giga posto vise od 8giga za gejming nece skoro trebati...moze i 1x4giga za sad, a ovaj drugi nek stoji prazan dok se ne dokupi jos 4giga...

tebi megaherci na memoriji ne znace nista jer nemas APU procesor, pa mozes da uzmes i 1333 memoriju...

ne savetujem dve graficke, sto zbog potencijalnih bagova kad rade u xfire, sto zbog potrosnje struje, sto zbog buke, sto zbog neprakticnosti, jer ako stavis 2x250 ne znaci da ce raditi duplo bolje, daces recimo 2x10 000din za te dve grafe, a za 15 000din imas grafulju koja ce raditi bolje nego ove dve zajedno u xfire
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Ja dok odaberem komponente ima da zaveje sneg, taman sebi kazem ovo i onda vidim nesto deseto i predomislim se.
    Drug mi preporucio 750k, kaze da kad se OC na 4ghz radi vrlo stabilno, e sada ja kazem sebi taj cu procesor, ali posle 3 dana vidim fx 6300 i odma mi sve poremeti i plocu i graficku
    Znaci sad sam siguran da cu staviti 4gb rama, pa cu posle nekog vremena da uzmem jos koju gig.Automatski tu cu da ustedim jedno 2000-3000rsd. E sada sve zavisi od procesora dal da uzmem 750k ili fx6300

edit
    Evo na emmi kako bih ja to nesto sastavio
    Evo sa fx6300
    http://www.emmi.rs/php/configurator/...|1|1|1|1|1|1|1

Evo sa 750k
    http://www.emmi.rs/php/configurator/...|1|1|1|1|1|1|1

Jedini problem je sto obe ploce imaju 2 slota za ram.
    Last edited by Luka1994; 05-01-2014 at 18:15.

Senior Member Array
    28

nemoj 2x2, nego 2x4...ili 1x4 sad, pa kasnije jos 4...bez obzira koliko imas slotova, a posebno ako imas dva slota na maticnoj, nikako nemoj da ih popunis u startu, uvek organizuj da ti ostane nesto slobodno za buducnost...

sta bi ja uzeo >
    260x sa dva venta i giga rama, nepotrebno ti je 2giga na ovakvu masinu i ovoliko tesnim budzetom...a i za 17k imas vec 270 grafu [tj bila je pre povecanja pdv]
    http://emmi.rs/grafičke-kartice-(vga...roductId=38767
    fx6300, kompromis sto se tice jezgara gledavsi nextgen konzole, generalno best buy cpu
    http://emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-a...roductId=29778
    mrsava ponuda ploca, ali meni se ova svidja, asus ne volim, em skup em samo neki bagovi, gigabyte je odma iza asusa, ima 4 slota za ram, usb3, nema sata3 ali ja nisam ni primetio razliku izmedju sata 2 i 3 u realnom radu...cak i na ssd na kom bi trebalo da se primeti...
    http://emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb...roductId=36926
    i jedna plocica od 4giga ddr3, oko 3800din,

sve ukupno ispada 36 100din, msm da je ovo ses kombinejsn za igranje, posebno za ulozene pare
    Last edited by Backspace; 05-01-2014 at 18:57.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Hvala, tvoje misljenje veoma cenim, posto sam video u ostalim postovima da se razumes u komponente
    Najverovatnije uzimam ovo

Gledam maticnu i vidim da imao nizak radni takt ram memorije ?
    Da li mogu da uzmem onda 1600MHZ, posto vidim da podrazava samo 1333MHZ OC ?
    I koliko bi napajanje bilo minimalno ?

Senior Member Array
    28

kao sto rekoh, ne znaci ti nesto taj radni takt, to jedino APU procesori, tj integrisane grafike u tim proceosrima traze sto veci radni takt, kod ostalih procesora neces primetiti nikakvu razliku 1333-1600-1800-2100 itd

napajanje, pa sta znam, bilo koje od 30-40eur, npr raidmax 500w, ili neki cooler master, thermaltake ili chieftec u pomenutom cenovnom rangu... ali nikako ispod 500w
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Koji maler trenutno mi napajanje 450W

Za kolko bih mogao ovo staro cudo prodati
    AMD Athlon 7750 Black Edition
    MS-7309 MCP61
    Kingston ddr2 4gb
    NVIDIA GeForce GT 610

Senior Member Array
    28

jedino ti ram na ceni, mozda mozes da iscedis izmedju 3 i 4k za taj ram, ovo ostalo vec ne znam, pogledaj malo po oglasima kako se krecu komponente pa formiraj cenu, 10k je neki maximum verovatno, a neki minimum bi bio 7500din...
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

napajanje, pa sta znam, bilo koje od 30-40eur, npr raidmax 500w, ili neki cooler master, thermaltake ili chieftec u pomenutom cenovnom rangu... ali nikako ispod 500w
    http://www.emmi.rs/napajanja-i-dodat...roductId=11694
    Boro sta mislis o ovom napajanju?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)