PDA

View Full Version : Valve Banning !knife and !ws plugins*

S H 1 K 1
12-11-2015, 05:39
Basically, Valve are going to blacklist servers who use !knife, !ws or the fake coin/rank plugins from their master server list.
Such a blacklist would mean new players would not be able to find your server as the large majority of these players find community servers via the server browser (which is populated from the master list).
We are now internally discussing what will happen to these plugins.

Ja sam popio ovo samo na 1 dan imamo server kod kgb naravno .Tako da ovom prilikom upozorimo igrace da ne kukaju na serveru za plugin za noz i skinove jer su zabranjeni od strane Valve .A vlasnici servera koji nisu obavesteni ovom prilikom mogu da sklone ove pluginove sa servera.Ovo vazi samo za STEAM SERVERE.

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока

Company
12-11-2015, 10:17
Naravno zar nisi znao bilo je obavjestenje o tome na njihovom forumu jos prije 3-4 mjeseca jer kao plugin knife ko ima kao sto si rekao dobit ce ban s njihove liste.Naravno sve to da bi oni bolje prodavali skinove svoje cigani jedni.Kupis noz platis ga 100eura i nakon 2 sata oces da ga prodas mozes ga prodati za 70eura steam uzima sebi proviziju mamu im.

Zlajaa
12-11-2015, 10:42
Zbog toga je pre dve nedelje i najavljan update gde moras upisati sv_setsteamaccount u server.cfg jer ce preko tog id-ja davati ban, pa samim tim ako koristis id na 20 servera svi ce dobiti blacklistu :S
Ne znam kako se tu ponasaju krekovani serveri, kakva ide procedura za njih. No za sad i nije ovo strasno, dobijas samo ban sa njihovog master servera, dok igraci mogu i dalje normalno ulaziti ako imaju tvoj server u favorites ili direktno preko "connect" komande.

Inace, ovo je vec davno uradjeno za TF2 servere, pa je ocekivano i za CSGO.
Naravno da jeste profit u pitanju jer bi u suprtonom ti itemi izgubili na ceni.

Od CSGO itema pojedini ljudi jako lepo zaradjuju, tako da je ovo losa vest samo za vlasnike servera.

Megastorm
12-11-2015, 15:09
Ja njih ne kapiram, imaju mogucnost to da patchuju ali ne, oni ce pre da banuju servere nego da ubace zakrpu i rese sebi probleme.
To je po meni totalna glupost, ali opet, mi im ne mozemo nista.
Sto se tice nonsteam servera, to nece imati nikakav uticaj jer Warzone csgo cita servere sa drugog mastera, tako da to tamo ne pije vode.

MAMAC
12-11-2015, 15:18
Ja njih ne kapiram, imaju mogucnost to da patchuju ali ne, oni ce pre da banuju servere nego da ubace zakrpu i rese sebi probleme.
To je po meni totalna glupost, ali opet, mi im ne mozemo nista.
Sto se tice nonsteam servera, to nece imati nikakav uticaj jer Warzone csgo cita servere sa drugog mastera, tako da to tamo ne pije vode.

Kako god pacovali sve modele i fajlove skida svaki klient tako da svaki model se moze na neki nacin iskoristiti. i sam znas kako plugini rade i da mogu povuci svaki model iz cs instalacijskog foldera od igraca. Sto se no steam tice sigurni smo (za sada) iako nam zadaju mnoge probleme (namjerne) ali sve se to resava kroz par sati :)

Megastorm
12-11-2015, 15:25
Kako god pacovali sve modele i fajlove skida svaki klient tako da svaki model se moze na neki nacin iskoristiti. i sam znas kako plugini rade i da mogu povuci svaki model iz cs instalacijskog foldera od igraca. Sto se no steam tice sigurni smo (za sada) iako nam zadaju mnoge probleme (namjerne) ali sve se to resava kroz par sati :)

Mislim na 'kvarenje' postojecih offseta, na taj nacin sourcemod i metamod ne bi mogli tek tako da pozovu/hookuju te neke funkcije.
To bi 100% mogli da urade :D

S H 1 K 1
12-11-2015, 16:01
Nisam znao naravno jer smo otvorili server pre par dana,da sam znao naravno ne bi stavio nozeve na server:)
Al dobro salu na stranu i dalje je banovan ip citao sam na nekim forumima da ban traje do 7 dana .
Sto se tice non steam servera mislim da ovo ne vazi za vas.

sUpgannto
16-11-2015, 09:55
Another site that allows many readers