DDoS-er sa ovog ts-a tss.verygames.de
Results 1 to 33 of 33
    Senior Member Array

Default DDoS-er sa ovog ts-a tss.verygames.de

Imali neko neki nacin da se jednom zauvjek ove mudonje preko tastature (J1nn*,cone, .::Mrki::. od skora im se pridruzio i solo) odstrane iz ovog cyber svijeta jer ******i nedaju mira malim hostinzima non-stop prijetnje ddos-ovima
    SOLO chat na ts-u: http://prntscr.com/cg1kzw.Od ovih ******a problem ima i ts3.rs non-stop im dropaju klijente.

Ja mislim da ovo Gamer Beograd i CyberShark nebih nikad dozvolio iskreno da padnu na prijetnjama ovih balavca.

Znaci njihov ts3 server: tss.verygames.de

Premium Server KGB :)

Senior Member Array

Kako je moguce da ljudi samo tebe dosuju opet ta prica zasto se ne zapitas da nije problem do tebe ?
    Last edited by lemur771; 09-09-2016 at 19:21.

Senior Member Array

Ne zna se ko je gori, dal ti sto se bakces ili oni koji gube vreme na gluposti

Senior Member Array

I onda vi mali hostinzi dodjete ovde da trazite pomoc?!

Moderator Array Megastorm's Avatar

Nije to samo do Zlaje, prete svima redom, to je sve pokusaj iznude servera.
    Naravno, ja nisam blesav, pa sam dosao do podataka tog istog J1nn-a, pa cu bude li izazvao kakve probleme stupiti u kontakt sa nadleznima u RS (necu da odajem i mesto stanovanja), pa kad dobije po usima pazice sta radi.
    Last edited by Megastorm; 12-09-2016 at 14:45.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Megastorm View Post
    Nije to samo do Zlaje, prete svima redom, to je sve pokusaj iznude servera.
    Naravno, ja nisam blesav, pa sam dosao do podataka tog istog J1nn-a, pa cu bude li izazvao kakve probleme stupiti u kontakt sa nadleznima u RS (necu da odajem i mesto stanovanja), pa kad dobije po usima pazice sta radi.
    Lik radi isto sto i taj ***** i onda kad njega neko istrese od dosovanja onda place feelzbadman

Quote Originally Posted by lemur771 View Post
    Lik radi isto sto i taj ***** i onda kad njega neko istrese od dosovanja onda place feelzbadman
    Zato ih i treba sve pohvatati, ako su maloletnici debelo kazniti roditelje (ako nisu, pokrenuti proces protiv njih) i cao-zdravo.
    Samo nek' se ne zezaju mnogo, 3-5 godina nije malo, tamo kako sam cuo vreme sporo prolazi

Senior Member Array

Zato ih i treba sve pohvatati, ako su maloletnici debelo kazniti roditelje (ako nisu, pokrenuti proces protiv njih) i cao-zdravo.
    Samo nek' se ne zezaju mnogo, 3-5 godina nije malo, tamo kako sam cuo vreme sporo prolazi
    Koliko sam upucen u Srbiji ti se nista ne moze desiti za ddos (hakovanje i ostale gluposti) moze jedino neko kicmu da ti slomi ali krivicno msm da ne mozes da odgovaras bar nisam cuo da je neko najebo

Koliko sam upucen u Srbiji ti se nista ne moze desiti za ddos (hakovanje i ostale gluposti) moze jedino neko kicmu da ti slomi ali krivicno msm da ne mozes da odgovaras bar nisam cuo da je neko najebo
    Nije najebao jer nije naleteo na ljude sa malo vise kesa.
    Ja znam za ljude koji su zbog toga sto su radili zaradili po 3 godine iza resetaka, a iz Srbije su, tako da samo ti trebaju prave informacije i prava poznanstva

Senior Member Array

Nije najebao jer nije naleteo na ljude sa malo vise kesa.
    Ja znam za ljude koji su zbog toga sto su radili zaradili po 3 godine iza resetaka, a iz Srbije su, tako da samo ti trebaju prave informacije i prava poznanstva
    Ko ce jos da se zamajava dosovanjem ts servera da zbog toga bacas pare da bi neko zavrsio iza resetaka glupost

Ko ce jos da se zamajava dosovanjem ts servera da zbog toga bacas pare da bi neko zavrsio iza resetaka glupost
    Ts serveri nisu problem, problem su kompletne gaming platforme...
    KGB hostingu i ostalim registrovanim hosting firmama, pa i Gatheru na kom ja radim kao sistem admin, ddos napadi nanose veliku stetu, a to su sve registrovane organizacije, i imaju pravo da prijave to i ocekuju odgovor koji njima ide u korist.
    Da ne bude zabune, ovde imam moderatora samo zato sto je to odobreno od strane administracije, ljudi imaju poverenja u mene, i ja se trudim da to opravdam, bolje je da to direktno ovde kazem nego da neko zloupotrebi informaciju.

E zbog toga sam ja i dosao do informacija o pomenutom smaracu, i nece mi biti problem da prosledim te informacije ni vlasniku KGB-a (ukoliko bude imao problema sa navedenim), a ni Nebojsi iz Sharka, jer mi je u interesu da sto vise nasih igraca igra kod domacih provajdera, a ne da lutaju po Nemackim i drugim slicnim servisima ovog tipa, a to nije izvodljivo sve dok se *****ima one vrste ne pokaze na primeru sta ne smeju da rade.
    Last edited by Megastorm; 12-09-2016 at 18:52.

Senior Member Array

Ts serveri nisu problem, problem su kompletne gaming platforme...
    KGB hostingu i ostalim registrovanim hosting firmama, pa i Gatheru na kom ja radim kao sistem admin, ddos napadi nanose veliku stetu, a to su sve registrovane organizacije, i imaju pravo da prijave to i ocekuju odgovor koji njima ide u korist.
    Da ne bude zabune, ovde imam moderatora samo zato sto je to odobreno od strane administracije, ljudi imaju poverenja u mene, i ja se trudim da to opravdam, bolje je da to direktno ovde kazem nego da neko zloupotrebi informaciju.

E zbog toga sam ja i dosao do informacija o pomenutom smaracu, i nece mi biti problem da prosledim te informacije ni vlasniku KGB-a (ukoliko bude imao problema sa navedenim), a ni Nebojsi iz Sharka, jer mi je u interesu da sto vise nasih igraca igra kod domacih provajdera, a ne da lutaju po Nemackim i drugim slicnim servisima ovog tipa, a to nije izvodljivo sve dok se *****ima one vrste ne pokaze na primeru sta ne smeju da rade.

E nisam siguran za zatvorske kazne, al za paricne bi moglo.

A to za prijavi, svako moze da prijavi pa cak i da nemas firmu, ukoliko imas sajt/forum, zasto da ne?

EDIT: Neznam kako je u srbiji, ali npr kod nas ako nema sredstva da plati paricno, dolaze mu izvrsilac i lepo odradi svoj posao .
    Nema ako nema za paricnu kaznu da ide zatvor na odredjeno
    Last edited by Riste#Kga; 12-09-2016 at 19:34.
    http://amxx-scripts.info/index.php
    Respect: Zlajo192, Wroy.

Quote Originally Posted by Riste#Kga View Post
    E nisam siguran za zatvorske kazne, al za paricne bi moglo.

A to za prijavi, svako moze da prijavi pa cak i da nemas firmu, ukoliko imas sajt/forum, zasto da ne?

EDIT: Neznam kako je u srbiji, ali npr kod nas ako nema sredstva da plati paricno, dolaze mu izvrsilac i lepo odradi svoj posao .
    Nema ako nema za paricnu kaznu da ide zatvor na odredjeno
    Znam da ima i novcane, sta vise, siguran sam, i u pitanju je povelika cifra.
    Dok sam ucio poslovno pravo, procitao sam da se kazne krecu od 80.000 do 400.000 dinara (negde cak prekoracuje i 1.200.000 dinara, ali to su vec ozbiljni prestupi, kao sto je upad i unistenje podataka u bazi neke drzavne ustanove i sl.), sto svakako nije mala cifra.

Senior Member Array

Znam da ima i novcane, sta vise, siguran sam, i u pitanju je povelika cifra.
    Dok sam ucio poslovno pravo, procitao sam da se kazne krecu od 80.000 do 400.000 dinara (negde cak prekoracuje i 1.200.000 dinara, ali to su vec ozbiljni prestupi, kao sto je upad i unistenje podataka u bazi neke drzavne ustanove i sl.), sto svakako nije mala cifra.
    Pazi ovako, za veliku stetu ide kazna zatvorska + paricna pa i odzemanje pc racunara/laptom s cime je on vrsio kriminalno delo.

ja znam da jedan je debelo zaglibao sa ddos, kad je napao ISP provajder i naneo veliku stetu, pa je osudjen 5 godina zatvora + paricna kazna i odzemanje pc racunara.

Sve zavisi koliko ti stetu nanesi.

Member Array

Koliko sam ja cuo, jedan decko koji je '99 ili '00, za vrsenje DDoS napada dobio je kaznu od oko 100.000 dinara.

Naravno da u Srbiji nema zvanican zakon gde jasno pise da je to zabranjeno, ali opet KGB kao organizacija, firma, ima pravo da se bori za svoja prava.
    Ne samo KGB, vec i ostali Hosting Organizacije.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Public98 View Post
    Koliko sam ja cuo, jedan decko koji je '99 ili '00, za vrsenje DDoS napada dobio je kaznu od oko 100.000 dinara.

Naravno da u Srbiji nema zvanican zakon gde jasno pise da je to zabranjeno, ali opet KGB kao organizacija, firma, ima pravo da se bori za svoja prava.
    I da je maloletan, velika je mogucnost da ce da mu odzemiti racunar/laptom cime je radio to kriminalno delo.

Caksto vise moze mu suditi i maloletnicki zatvor. Zatvor za maloletnike. Nema veze sto je maloletan, sad nemoze ici u zatvor, al u maloletnicki moze

Kako ne pise, nisi se bas informisao a inace ima. Procitaj krivicni zakonik pa vidi. Cim je dobio kaznu, mora da ga ima u krivicni zakonik i kazne za isto delo

Da, ako pricamo u legalnim firmama koji placaju porez drzavi i ostala obaveze koja imaju.

Quote Originally Posted by Public98 View Post

Meni samo nije jasno, ko njih pusti da rade sta hoce na netu u tim godinama...
    To da je moj klinac, ja bih ga posteno isamarao da zapamti, da to vise nikad ne ponovi.
    Najveci krivci u tim slucajevima su roditelji, puste decu da rade ko zna sta, i posle ih brane u stilu "jao, pa nije moje dete takvo, ne bi on to"...

Treba lepo pokrenuti peticiju za to, pa kad postane normalno (sto je sada nenormalno) da svako ko je uhvacen bude i kaznjen, roditelji ce poceti malo vise da vode racuna o tome sta njihova voljena decica rade.

Senior Member Array

To da je moj klinac, ja bih ga posteno isamarao da zapamti, da to vise nikad ne ponovi.
    Najveci krivci u tim slucajevima su roditelji, puste decu da rade ko zna sta, i posle ih brane u stilu "jao, pa nije moje dete takvo, ne bi on to"...

Treba lepo pokrenuti peticiju za to, pa kad postane normalno (sto je sada nenormalno) da svako ko je uhvacen bude i kaznjen, roditelji ce poceti malo vise da vode racuna o tome sta njihova voljena decica rade.

Za to je pridonela pomalo i drzava. Znaci neki roditelji nisu kuci po 10-12h, u to vreme ko ga zna sta radi na PC/laptom? A vrlo je malo ljudi koji rade samo 8h
    radno vreme. Danas privatnjak te ne pita imas li ti decu ili ne. Realno ako cemo da pricamo. Sad ne bih ja da branim roditelje normalno, ali gledajmo i drugu stranu.

Treba jasno da se donese zakon da se zna. 8h maksimum radno vreme, ako mislimo na buducnost da imamo vaspitanu decu. Ovako, tesko.

A za privatnjake, nece li se pridrzavati zakonskih izmenama, zna se. Kazna, zatvaranje firme i sl.
    Last edited by Riste#Kga; 14-09-2016 at 20:54.

Member Array

Vidi, roditeljima je bolje da detetu da racunar i neka radi sta hoce, samo da bude zadovoljan.

Velika greska je to sto se deca od malih nogu uce da upale racunar, i da surfuju internetom. I sto se tice peticije slazem se sa tobom, samo treba to neko pokrenuti.

Quote Originally Posted by Riste#Kga View Post
    Za to je pridonela pomalo i drzava. Znaci neki roditelji nisu kuci po 10-12h, u to vreme ko ga zna sta radi na PC/laptom? A vrlo je malo ljudi koji rade samo 8h
    radno vreme. Danas privatnjak te ne pita imas li ti decu ili ne. Realno ako cemo da pricamo. Sad ne bih ja da branim roditelje normalno, ali gledajmo i drugu stranu.

Treba jasno da se donese zakon da se zna. 8h maksimum radno vreme, ako mislimo na buducnost da imamo vaspitanu decu. Ovako, tesko.

A za privatnjake, nece li se pridrzavati zakonskih izmenama, zna se. Kazna, zatvaranje firme i sl.
    To je takodje jedan od faktora, ali sta da radis kad vecina naroda na Balkanu radi na crno, nigde se ne belezi da su zaposleni i da rade toliko.
    Drzava tu ne moze nista, osim da salje ceste nenajavljene inspekcije, ali ni to se ne isplati.
    Jedino resenje bi bilo da se poostre mere, i da svaki radnik (a posebno ljudi koji rade nadnicarske poslove) mora biti prijavljen.
    Privatnici bi se bunili, ali to bi bilo jedino resenje.

Gle o cemu mu diskutujemo, a vrh drzave boli djoka za nas sve...

Senior Member Array

To je takodje jedan od faktora, ali sta da radis kad vecina naroda na Balkanu radi na crno, nigde se ne belezi da su zaposleni i da rade toliko.
    Drzava tu ne moze nista, osim da salje ceste nenajavljene inspekcije, ali ni to se ne isplati.
    Jedino resenje bi bilo da se poostre mere, i da svaki radnik (a posebno ljudi koji rade nadnicarske poslove) mora biti prijavljen.

Citao sam sve komentare i mislim da je jedino rijesenje da se pofataju IP adresu i Blackuje na masini da
    nemaju pristup tim serverima

Senior Member Array

Nenajavene inspekcije su za to tata mata. Kod nas nije bas sve isto.

Privatnici bi se bunili i sta bi postigli? Ono narod se buni pa nikom nista, a ne privatnjak. Nego reci, drzava bas je briga hoce samo da dobije investitore, jer i ona uzima %,
    a kog pita tog coveka tamo kako je i koliko oni rade.

Jedino mesto gde sad mozes raditi (drzavno) kod nas su Milicija i Vojska. Sve to privatizirali da je to cudo.

Nego kao sto rekose ti u prvom postu, pocni proces, ako je maloletan kaznu ce da placa i roditelji, jer su delom i oni krivi. Da vidis kako ce da se opamete.

Kod nas jednom da uhvati nenajavena inspekcija neku firmu da krsi zakon, radno vreme ili nesto slicno, oderose ga. Ne pitaju ga ni privatnjak ni pa narod. Sad i izvrsilac moze bez
    sudsko resenje (ukoliko imas zaostanjen dug) ima pravo odmah na licu mesta izvrsi svoj posao.

Jedno dobro nesto je, mada i nije jer sve predloge bi ignorisali. Mozes slati ideje i predloge na mail pa da oni uzmu u obzir, mada kao sto rekoh ignorisace 99% u slucajeva.

Jedino na predizborne kampanje tad su najaktivni

A da znas da i te saucesnike u taj ddos napad takodje odgovarace krivicno .

@zlaja.click Ne isplati se. tj nema efekat, i sam znas zbog cega.

Quote Originally Posted by zlaja.click View Post
    Citao sam sve komentare i mislim da je jedino rijesenje da se pofataju IP adresu i Blackuje na masini da
    nemaju pristup tim serverima
    To nazalost nije izvodljivo, jer svaki botnet ima hiljade (ako ne i milione) razlicitih zombi racunara, koji na signal salju zahteve na adresu koju dobiju.
    Teoretski, kad bi banovao sve te korisnike, postigao bi to da milion razlicitih korisnika ne moze da pristupi tvom sajtu/serveru, zbog par *****a koji se eto igraju "hakera".

Jedino resenje je - naci ddos zastitu koja nadmasuje njihove butere, i moliti boga da je ne prekorace
    Ili (ovo je malo radikalnije), naci podatke tih specijalaca, otici na kucu, polomiti lepo noge, ruke i slicno, i miran si.

Trece resenje (koje mogu da koriste samo ljudi sa dosta kesa i jakim vezama) je pokretanje procesa protiv takvih pojedinaca, i nadanje da ce to proci u njihovu korist.

Senior Member Array

Ne razumem zasto mesate roditelje u pricu o deci ili ljudima koji nanose stetu hostinzima, serverima, itd.
    Da li mislite da roditelji znaju sta je hosting? Da li mislite da su svesni da njihova deca rade takve stvari na internetu? Ja mislim da roditelji ne znaju nista vise od fejsbuka, znaju da njihovi klinci tu provode mnogo vremena i to je sve, jer nisu svaciji roditelji programeri, nisu vlasnici hostinga, nisu odrastali uz internet i racunar, bar moji nisu i zbog toga mislim ovako. Ljude treba informisati o svemu, mislim na roditelje i ovaj problem, ali mi u drzavi imamo mnogo vece probleme nego sto je internet
    Code:
    SteamIdHashSalt = Ad38e@$5aat41PQL

Quote Originally Posted by dange View Post
    Ne razumem zasto mesate roditelje u pricu o deci ili ljudima koji nanose stetu hostinzima, serverima, itd.
    Da li mislite da roditelji znaju sta je hosting? Da li mislite da su svesni da njihova deca rade takve stvari na internetu? Ja mislim da roditelji ne znaju nista vise od fejsbuka, znaju da njihovi klinci tu provode mnogo vremena i to je sve, jer nisu svaciji roditelji programeri, nisu vlasnici hostinga, nisu odrastali uz internet i racunar, bar moji nisu i zbog toga mislim ovako. Ljude treba informisati o svemu, mislim na roditelje i ovaj problem, ali mi u drzavi imamo mnogo vece probleme nego sto je internet
    E u tome je problem, roditelji bi trebali biti dovoljno informisani i trebalo bi da postoji kontrola na racunaru (sto danas omogucava gomila softvera te vrste) sta moze da se posecuje i koristi.

Jeste tacno da postoje mnogo veci problemi, ali ce od ovih nastati i jos veci, kad se ti klinci osile.
    Zamisli da dodjemo recimo do mogucnosti pozivanja hitne pomoci na klik na telefonu, i bas u tom momentu je u toku ddos napad na taj servis, covek ne moze da pristupi i sta tad?
    Jeste ovo malo ekstremno razmisljanje, ali je sigurno moguca situacija.

Takodje, smatram da ovo ima veze sa vaspitanjem, zasto ja ili velika vecina ljudi koji se bave ovim poslom ne radimo takvo nesto?
    Ko je kriv za to sto pojedinci iskacu iz koloseka? Ja cu ti reci, roditelji su krivi.
    Ne vidim zasto bi oni bili zasticeni.

Senior Member Array

To nazalost nije izvodljivo, jer svaki botnet ima hiljade (ako ne i milione) razlicitih zombi racunara, koji na signal salju zahteve na adresu koju dobiju.
    Teoretski, kad bi banovao sve te korisnike, postigao bi to da milion razlicitih korisnika ne moze da pristupi tvom sajtu/serveru, zbog par *****a koji se eto igraju "hakera".

Jedino resenje je - naci ddos zastitu koja nadmasuje njihove butere, i moliti boga da je ne prekorace
    Ili (ovo je malo radikalnije), naci podatke tih specijalaca, otici na kucu, polomiti lepo noge, ruke i slicno, i miran si.

Trece resenje (koje mogu da koriste samo ljudi sa dosta kesa i jakim vezama) je pokretanje procesa protiv takvih pojedinaca, i nadanje da ce to proci u njihovu korist.
    Mislim da bi to dobro bilo da se pofata IP adrese i nadje lokacija njihova i podnese prijava protiv njih

Senior Member Array

Mislim da bi to dobro bilo da se pofata IP adrese i nadje lokacija njihova i podnese prijava protiv njih
    Guglaj malo sta je botnet pa ce ti se samo reci zasto to nije moguce, u teoriji jeste, ali u praksi tesko.. Ne mozes prijaviti hiljade i hiljade ljudi koji pritom nemaju pojma o cemu se radi jer oni ne mogu to da kontrolisu..

Senior Member Array

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Guglaj malo sta je botnet pa ce ti se samo reci zasto to nije moguce, u teoriji jeste, ali u praksi tesko
    Druze znam ja sta je botnet nego Megastrom je rekao da ima IP adrese od Jina pa sto se lepo neiskupimo
    i podnesemo prijavu protiv njih

Senior Member Array

Druze znam ja sta je botnet nego Megastrom je rekao da ima IP adrese od Jina pa sto se lepo neiskupimo
    i podnesemo prijavu protiv njih
    Bilo je vec price o necemu slicnom ovde negde, ne mozes ti da dokazes da te bas taj lik ddosa, to sto ti znas da te on ddosa nije dovoljan dokaz posto se njegov ip nigde ne pojavljuje..

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Bilo je vec price o necemu slicnom ovde negde, ne mozes ti da dokazes da te bas taj lik ddosa, to sto ti znas da te on ddosa nije dovoljan dokaz posto se njegov ip nigde ne pojavljuje..
    Ja imam odredjene ip adrese koje sam povezao sa njim i njegovim poznanicima, ali bi se moralo proveriti direktno kod njihovog ISP-a.

Senior Member Array

Ja imam odredjene ip adrese koje sam povezao sa njim i njegovim poznanicima, ali bi se moralo proveriti direktno kod njihovog ISP-a.
    skim povezao?

skim povezao?
    J1nn* je u pitanju, e sad, on tvrdi da nisu njegove, ali ja nesto ne verujem u tu pricu, posto je samo on imao podatke od toga sto je trazio, i nakon toga je to i testirao.

Senior Member Array

J1nn* je u pitanju, e sad, on tvrdi da nisu njegove, ali ja nesto ne verujem u tu pricu, posto je samo on imao podatke od toga sto je trazio, i nakon toga je to i testirao.
    MA bolan on ti je iz Austrije Linz i kao ima zenu i djete oke ajde imas obitelj, al koji vrag drkas na net
    i pod je*es narod u mozak?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)