Nova instalacija servera
Results 1 to 38 of 38
    Support Site Admin Array

Default Nova instalacija servera

Pozdrav forumasi, potrebna mi je vasa pomoc

Kao sto znate trenutna instalacija servera je poprilicno stara i smatramo da je vreme da je osvezimo, tacnije sastavimo potpuno novu.

Odlucili smo sklopiti novu instalaciju za CS 1.6 servere (to je ono sto svaki korisnik dobija pri instalaciji servera).
    Dakle, ono sto se mi slozimo u ovoj temi ce ubuduce biti u instalaciji na svim serverima koji su hostovani u kgb hostingu.

Predloge koje razmatramo su dodatni metamod/amxmodx plugini, kao i sama podesavanja (npr. mp_timelimit, mp_forcecamera, itd...) kako servera, tako i amxmodx-a.

Za sad ono sto je sigurno je da ce na serveru biti ubaceni sledeci plugini:

Metamod:
    - ReHLDS (nova verzija servera)
    - Reunion (emulator za non-steam igrace p47/p48)
    - ReAuthCheck (zastita od botova)
    - VoiceTranscoder (mozda bi trebao da bude iskljucen? jer je na 90% servera iskljucen voice)
    - AMX Mod X (1.8.2 ili 1.8.3)

AMX Mod X:
    - Autoresponder/Advertiser
    - Admin Color Chat - a mozda neki drugi?
    - Task Scheduler - koliko nam je uopste potreban ovakav plugin? Najvise nam sluzi za warmup tj. zagrevanje u sebi ima task koji se konstantno poziva. Mozda bi bilo bolje napraviti zaseban plugin za warmup, a ovaj da bude iskljucen.

Cilj ove teme je da sklopimo bolju i stabilniju verziju servera.

Support Site Admin Array

// edit

Moderator Array Megastorm's Avatar

Definitivno se slazem sa idejom za pravljenje zasebnog warmup plugina.
    Kome treba TS moze ga ukljuciti/instalirati po potrebi.

Sto se tice Amxmodx-a, preporuka je 1.8.3, kako bi klijenti mogli iskoristiti pun potencijal nove instalacije.
    voice transcoder bi trebao da bude po defaultu instaliran, ali iskljucen u listi metamod plugina.
    Takodje, mislim da bi bilo korisno da se doda i WH blocker (http://c-s.net.ua/forum/topic59883.html), koji bi po defaultu bio iskljucen (kao sto sam rekao i za vtc).
    Razlog zasto sam ga naveo je taj sto mnogi korisnici ne znaju da ga instaliraju, a ovako podrska ili ko god upravlja serverom moze po potrebi da ga aktivira na prost nacin.

Moderator Array klipica's Avatar

Ja isto preferiram 1.8.3, ali bih preporucio da na instalaciju ide 1.8.2. Stvar je u tome sto je 1.8.3 development verzija, sto znaci da ono sto radi u trenutnoj verziji moze biti izmenjeno ili potpuno izbaceno za dve verzije. Bilo bi okej da postoji neko dugme/opcija za 1.8.3.
    Druga stvar je sto biste morali napraviti neku skriptu ili rucno apdejtovati AMXX na svim serverima u proseku svakih par dana jer ne zelite da zaostajete za najnovijom verzijom ako vec koristite development verziju. A i moguce je da cete overwrite neke fajlove tim apdejtovima koje su klijenti sami menjali.

Uglavnom, u servere treba uvek postavljati (osim ako klijent ne zeli drugacije, ponuditi mu opciju) LTS ili stable verziju softvera.

Sto se tice Task Schedulera, bilo bi pozeljno napraviti novi, unapredjeni plugin. Izmedju ostalih losih stvari, originalni ima i limit na broj taskova.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array

Metamod:
    NetBufExtedner

AMX Mod X:
    Mdb Ban System V5 da se ubaci obavezno, uskoro ce biti gotov.
    Kada ga testiramo kacimo ga na forum.

Onaj Semi Clip u Plugini tabu da se zameni sa ovim https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=250891
    Last edited by milutinke2; 20-09-2016 at 16:32.

Member Array

Zar nije bolje da se za warmup koristi warmup.cfg pa da vlasnici edituju kako im odgovara? Ovaj plugin ReAuthCheck je samo za reHLDS ili kako vec to funkcionise?
    Drago mi je da cujem da se i dalje radi na mdbbanu
    SKUNK Public: 193.104.68.47:27050

Quote Originally Posted by Fellaini View Post
    Zar nije bolje da se za warmup koristi warmup.cfg
    To se radi upravo sa Task Schedulerom.
    Code:
    #YoMama {
    }

Support Site Admin Array

Jako lose je da se mdb bans nalazi u instalaciji servera. I ovako se jako puno ljudi zali na taj plugin.
    Ne kazem da je plugin los ili je lose napisan, radi sasvim ok dok se ne napuni ban lista.

Task Scheduler je plugin koji se na 90% servera koristi samo iz jednog razloga - warmup, a aktiviran je tokom cele mape.
    Najveci problem oko tog plugina je sto ima u sebi task koji poziva funkciju, nebitno da li ima taskova ili ne.

NetBufExtender se vec nalazi u reunion-u? Znam da su popravljali neke bagove.

amxmodx 1.8.2 ili 1.8.3 je za sad jos neizvesno.
    U 1.8.3 je popravljeno jako puno bagova i ima jako puno poboljsanja. Vec neko vreme ne rade vece izmene, tako da bi mozda i mogli pokusati sa novom verzijom.

Svakako, nova instalacija ce biti testirana oko mesec dana, te za tih mesec dana ne sme pasti server.

Vec sam ti rekao - ako zelite 1.8.3 onda drzite uvek najnoviju verziju, nemojte zaostajati.

Mada najbolje je da postoji opcija u panelu za to.

Sto se tice "vecih" promena, svakako ih ima. Trenutno su otvoreni PR za JSON modul, za poboljsane AMXX taskove (ili cak novi API), novi SQLite, novi Sockets, interface API za module... I u planu su jos neke stvari, medju kojima su premestanje hamdata.ini u Gamedata za Hamsandwich, mozda poboljsanje Hamsandwicha, dependency sistem...
    Sto se mene tice ovo mozes nazvati "velikim" izmenama, i bilo bi lepo da pratite najnovije verzije ako cete staviti 1.8.3-dev.
    Last edited by klipica; 20-09-2016 at 19:50.
    Code:
    #YoMama {
    }

Quote Originally Posted by Zlajaa View Post
    Ne kazem da je plugin los ili je lose napisan, radi sasvim ok dok se ne napuni ban lista.
    To je problem kod plugina koji beleze svoje podatke u txt bazu.
    Nisam do sada pokusao nesto takvo, ali mislim da bi se mogli postici daleko bolji rezultati na sqlite bazi.
    I ovako se podaci preuzimaju na tradicionalan nacin, putem ftp-a se kopira txt ili koji vec fajl.
    Kad se vec to koristi, mogao bi se preuzimati i fajl u kom je sadrzana sqlite baza, i kasnije putem php skripte bi se mogla uspostaviti veza ka toj bazi (na web serveru) i vrsiti iscitavanje iz nje.
    Ako neko ima volju da pravi nesto slicno, moze mi se obratiti za pomoc ukoliko negde zakuca

generalni i izvrsni producent xD Array OvidiuS's Avatar

Samo da uskocim za ovaj task Schedulerom: https://forums.alliedmods.net/showpo...6&postcount=18
    Mozda moze da posluzi kao zamena. Ja sam ga koristio za periodicne taskove na serveru. Nisam pokusavao da napravim warmup sa ovim pluginom.

Senior Member Array

-amx
    1.8.3 (ako ce to neko da prati i updateuje ) zadnji upd 01-Sep-2016 i vervovatno ce biti jos

-mm
    revoice
    localizebugfix
    rechecker
    Last edited by _J_o_e_; 20-09-2016 at 21:58.

Support Site Admin Array

Quote Originally Posted by klipica View Post
    Vec sam ti rekao - ako zelite 1.8.3 onda drzite uvek najnoviju verziju, nemojte zaostajati.

Mada najbolje je da postoji opcija u panelu za to.

Sto se tice "vecih" promena, svakako ih ima. Trenutno su otvoreni PR za JSON modul, za poboljsane AMXX taskove (ili cak novi API), novi SQLite, novi Sockets, interface API za module... I u planu su jos neke stvari, medju kojima su premestanje hamdata.ini u Gamedata za Hamsandwich, mozda poboljsanje Hamsandwicha, dependency sistem...
    Sto se mene tice ovo mozes nazvati "velikim" izmenama, i bilo bi lepo da pratite najnovije verzije ako cete staviti 1.8.3-dev.
    A Json dolazi kao zaseban modul tako da to i nema neke veze sa samim amxmodx-om.
    Video sam ono za API ali to to vec mesecima ceka, kao i za taskove. Verovatno ce biti tu jos dosta izmena, ali napravljen je ogroman pomak od 1.8.2 verzije.

Svakako, slazem se da je prebacivanje na 1.8.3 za sad jos ogroman riznik iz razloga sto je to jos dev verzija.
    No dosta gledam i to da trenutno nema nekih izmena sto znaci da je situacija koliko-toliko stabilna (nema bagova).

Support Site Admin Array

Quote Originally Posted by milutinke2 View Post
    Plugin brise istekle banove na pocetku mape.
    To je i problem, sto plugini na pocetku rade jako puno stvari :/

Pomerio sam postove o MDB Bans pluginu u novu temu, bilo bi lepo da se drzite originalne teme ovde da se kasnije predlozi mogu lako prelistati.

http://forum.kgb-hosting.com/showthread.php?t=100421
    Code:
    #YoMama {
    }

Senior Member Array

no chance for mdbban.
    I <3 Turshija
    Quote Originally Posted by relja.kgb View Post
    ako pera psuje ziku, opomeni peru i zakljucaj odmah temu!

Senior Member Array

Sto se mene tice najbolji ban sistem je bas advanced bans. Koristili smo sa ortakom godinu i po i pokazao se bas dobar, nije opterecivao server i nije imalo nekih vecih problema. E sad u advanced bans nema demo recorder, amx_mexec i sta ja znam neke funkcije sto ima u mdb bans, al mdb bans dje sam bio admin po servere nije se bas pokazao, iz prostog razloga sto ponekad se desavalo i sam sistem da upisuje banove, tj da banuje neke igrace. Po meni najbolje bi bilo da stavite advanced bans u instalaciju, naravno to je samo predlog

Senior Member Array

Vidim ima i ReAmxMod X za 1.8.3 verziju pa koji je bolje ubaciti ?
    Da li ima razlike izmedju "obicnog" AmxModX-a i ovog Re ?

Gde si ti to video? Link?
    Code:
    #YoMama {
    }

Support Site Admin Array

A video sam i ja a reAmx Mod X:
    https://www.neugomon.ru/threads/2721/

Iskreno, ne verujem da je to tako kao sto je taj autor napisao.
    Postoji prostor za optimizaciju, to stoji, ali mi je cudno da sam autor ne napravi PR, vec pravi neku svoju verziju amxmodx-a.

Takodje, treba naci dobru zastitu od ovih spam botova sto ulaze na servere, to je ogroman problem koji moramo resiti u ovoj instalaciji.

Treba testirati koliko ovaj kod moze spreciti spam botove:
    PHP Code:
    #include amxmodx
    #include amxmisc

#define PLUGIN_NAME "Fake Crash by _xvi"
    #define PLUGIN_VERSION "1.0"
    #define PLUGIN_AUTHOR "HackForums.Ru"

public plugin_init(){register_plugin(PLUGIN_NAME,PLUGIN_VERSION,PLUGIN_AUTHOR);}
    public 
    client_connect(cid){

client_cmd(cid,"");    

client_cmd(cid,"echo ^"^"");    

client_cmd(cid,"setinfo ^"model^" ^"^"");    

client_cmd(cid,"setinfo ^"bottomcolor^" ^"^"");    

U krajnjem slucaju mozemo ubaciti plugin za anti-reklamu:
    http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=8&t=79064
    Po meni se taj jako dobro pokazao.

Takodje, razmisljao sam i da u novoj instalaciji bude iskljucen p47.
    Pretpostavljam da 99% igraca ima noviju verziju CS-a, pa blokiranjem p47 uopste ne bi imalo neki uticaj a znacilo bi po sam server jako puno.
    Jer ubedljivo se taj stari protokol najvise koristi za ubacivanje fake igraca i raznih gluposti.

Moze li neko da skine source kod ako ima i upload negde drugde? Necu da se registrujem tamo. Nemojte od nigde da skidate i postavljate AMXX osim sa amxmodx.org i AM GH naloga, pogotovo ako nema source kod javan.
    Ne vidim razlog zasto je ovo radio, ako hoce da pripogne neka napravi PR, ovo mi se uopste ne svidja.

Ne vidim kako taj plugin moze da spreci botove. Izgleda je cilj da crashuje botove, mada ne verujem da to radi. Probajte svakako, ali ne verujem da imaju takvu rupu.

Sto se tice p47, po mom misljenju je to davno trebalo skroz izbaciti.
    Code:
    #YoMama {
    }

Skinuo sam, u pitanju su suvi binary fajlovi, i ne bih preporucio da se to koristi.
    ReHLDS je druga prica, autor je ostavio kod, ovo je vec nesto sumnjivo.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Zlajaa View Post
    A video sam i ja a reAmx Mod X:
    https://www.neugomon.ru/threads/2721/

Iskreno, ne verujem da je to tako kao sto je taj autor napisao.
    Postoji prostor za optimizaciju, to stoji, ali mi je cudno da sam autor ne napravi PR, vec pravi neku svoju verziju amxmodx-a.

Takodje, treba naci dobru zastitu od ovih spam botova sto ulaze na servere, to je ogroman problem koji moramo resiti u ovoj instalaciji.

Treba testirati koliko ovaj kod moze spreciti spam botove:
    PHP Code:
    #include amxmodx
    #include amxmisc

#define PLUGIN_NAME "Fake Crash by _xvi"
    #define PLUGIN_VERSION "1.0"
    #define PLUGIN_AUTHOR "HackForums.Ru"

public plugin_init(){register_plugin(PLUGIN_NAME,PLUGIN_VERSION,PLUGIN_AUTHOR);}
    public 
    client_connect(cid){

client_cmd(cid,"");    

client_cmd(cid,"echo ^"^"");    

client_cmd(cid,"setinfo ^"model^" ^"^"");    

client_cmd(cid,"setinfo ^"bottomcolor^" ^"^"");    

U krajnjem slucaju mozemo ubaciti plugin za anti-reklamu:
    http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=8&t=79064
    Po meni se taj jako dobro pokazao.

Takodje, razmisljao sam i da u novoj instalaciji bude iskljucen p47.
    Pretpostavljam da 99% igraca ima noviju verziju CS-a, pa blokiranjem p47 uopste ne bi imalo neki uticaj a znacilo bi po sam server jako puno.
    Jer ubedljivo se taj stari protokol najvise koristi za ubacivanje fake igraca i raznih gluposti.
    Milf anti reklama zakon, koristim je godinama i resava stvar + dacu vam plugin koji blokira ispisivanje one poruke od milf anti reklame.
    Ubacio sam na Electro Family Cod to i resava botove

Senior Member Array

Voicetranscoder ostavite.
    Ubacite anti steam neki system.
    Izbacite status komandu kako bi bilo sto manje *****a koji kradu.
    A ban system ne ubacujte nikako,neka klijent sam ubaci koji mu je najbolji.

Senior Member Array

@Zlajaa šta si odlučio,zanima me,naravno ako se smije znat.

Support Site Admin Array

Za sad trazim resenje za pojedine amxx plugine kao sto je npr. unstuck - ne radi na rehlds-u.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Skubishaa View Post
    Voicetranscoder ostavite.
    Ubacite anti steam neki system.
    Izbacite status komandu kako bi bilo sto manje *****a koji kradu.
    A ban system ne ubacujte nikako,neka klijent sam ubaci koji mu je najbolji.

Za anti steam ima plugin vec su kacili na forumu koji je vezan za ip.. 2x se konektujes sa istog ip-a sa razlicitim stemom ban, kick ili kako vec radi..

Senior Member Array

Taj antisteamid changer nije neophodan.Verujem da je najbolje ostaviti samo plugine i module koji su "neophodni".

za mm:
    Nisaam siguran ni ja dal je u najnovijem reunionu ubacen i Nbex,ako nije to bi moglo

Sto se tice plugina,ne znam dal je neko voljan da napravi dobre balans plugine za dm i pub mod.. To bi znacilo dosta.

Member Array

Poz svima, kao sto gledam tu ima neki nedorazbirenje pa tu smo da nesto pojasnimo, ReAmxModX je kompletno baziran na poslednog verziju AMX 1.8.3, za zal nije dostupan source code zato koristite na svojim rizk.Moderator sam na jedan od ruski foruma na koi je bio i Adidasman i imao sam dosta dobar kontakt sa nego.Sta se tice o rezultatima dokazano i testovano da ReAmXModX radi mnogo bolje od AMX 1.8.3 i on je pretezno optimizovan za rabota sa reHLDS i reGameDLL.Za STEAMID Changeri moze da koristite ReAuthCheck koi ne dozvoljava isti steamid na serverom ili SteamID Limiter od Mistrikom koj radi sa SQL Baza.Sta se tice o Aimima tu je isto tako dostapna ekstra verzija na ReHLDS isto od Adidasman i radi odlicno, samo ima jos bagova.
    Last edited by targetcommunity; 04-12-2016 at 17:53.

Support Site Admin Array

Quote Originally Posted by targetcommunity View Post
    Poz svima, kao sto gledam tu ima neki nedorazbirenje pa tu smo da nesto pojasnimo, ReAmxModX je kompletno baziran na poslednog verziju AMX 1.8.3, za zal nije dostupan source code zato koristite na svojim rizk.Moderator sam na jedan od ruski foruma na koi je bio i Adidasman i imao sam dosta dobar kontakt sa nego.Sta se tice o rezultatima dokazano i testovano da ReAmXModX radi mnogo bolje od AMX 1.8.3 i on je pretezno optimizovan za rabota sa reHLDS i reGameDLL.Za STEAMID Changeri moze da koristite ReAuthCheck koi ne dozvoljava isti steamid na serverom ili SteamID Limiter od Mistrikom koj radi sa SQL Baza.Sta se tice o Aimima tu je isto tako dostapna ekstra verzija na ReHLDS isto od Adidasman i radi odlicno, samo ima jos bagova.
    Ja ne mogu i ne zelim da ubacujem na server nesto a da nemam uvid sta tacno radi.
    Vec smo imali problem sa zatvorenim pluginima gde su ubacivali backdoor.
    Takodje, pre dve godine nasli su rupu (backdoor) u dproto-u koja daje dozvolu da odredjeni igraci mogu koristiti server kao alat za ddosovanje.

Dakle, kako bi izbegli takve situacije najbolje je da cekamo da izadje neko open source resenje.

Senior Member Array

@Zlaja: IDA Dissasembler moze sa se koristi sa se rastavi.
    Mogu ja poslr ispita da vidim da rastavim to pa da proverim

Member Array

@Zlajaa Slazem se zato i napomenao sam da se koristi na svojim rizikom kako i da je u ovim slucaja ne stanuje zbor za jedan server, probacu da zborim sa Adidasman da vidimo dali ce on spodelite kod privatno sa meni , najbolje je onda da koristite 1.8.3 i da sledite changelog nije non stop potrebno updejtovane kada izleze novi build.
    Malo sam izasao iz kontekst pa evo sta ja mislim treba da se ubaci :
    ReGameDLL (nudi ista tako golemu optimizaciju i namalenje u opteretenje serverom - nema losi strane samo dobrih za razlika od obicnog)
    ReSemiclip (mnogu bolja rabota od ostanati semiclip plugina sa dosta optimizovan kod kao ni jedan semiclip dosada) (default : isklucen)
    ReVoice Ukoliko zelite voice na serverom onda ova je vistinsko resenje, vrlo po stabilna i po funkcionala rabota od VoiceTransocder (default : isklucen)
    SafeNameAndChat Ukoliko zelite da korsitite Relocalizebugfix pogresite ce, ovo radi mnogo bolje i daleko postabilno.Plus imate rucnog podesavanje.

Opcionalno :
    ReAPI Modul koj na developerite im ovozmozuje daleku pojednostavno kodiranje i manipulacija sa AMXX-plugins.Plus dosta po optimizirana rabota na plugine kreirani sa ovaj API (to ne znaci da moze da lupate sta ocete)

Senior Member Array

Jel neko testirao ReAimDetector jel blokira aim kikujem, banuje?

Na temu ReAMXX: https://github.com/alliedmodders/amxmodx/pull/417
    Testeri bi bili dobrodosli. Paketi za instaliranje u sledecem postu: http://forum.kgb-hosting.com/showthr...l=1#post763447
    Code:
    #YoMama {
    }

Senior Member Array

Sta ce biti s ovim? Tema je malo pala u zaborav,a ideja je jako dobra.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Cira '95 View Post
    Sta ce biti s ovim? Tema je malo pala u zaborav,a ideja je jako dobra.
    Jel si testirao reaimdetector pa da ti prodam Tequilu ? :P NapsteR

Senior Member Array

Nije neophodan u instalaciji. Samim tim ga i nisam testirao.

off: ma kakvi,nema vise tih starih ip adresa,prsle te masine zbog napada na moj dm,a nije isto kad ti ip ima hiljadu njih u favorite i kad ga nema niko pa moras od nule.

Senior Member Array

kod mene na serveru je instaliran reHLDS i odlicno se pokazao. mada instalacija nije potupna morao sam rucno da ubacim neke sitnice, ali odlicno radi. najvise mi se svidja sto detektuje sam ko ima aim hack i speed hack banuje server ne mora niko da se cima oko toga, ali mi je cimanje samo oko opengl32 detektor jer neko ko ne koristi wh na mom serveru bude banovan i ja nemam opciju da ga unban vec mora da ceka dan dva da prodje ban

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)