Telefoni sa gearbest-a i aliexpress
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 50 of 58
    Senior Member Array

Default Telefoni sa gearbest-a i aliexpress

Interesuju me prvo modeli Xiaomi Redmi 4 I Xiaomi Redmi Note 4
    Koji od njih dođ bolji i da li ova memorija od 32 GB ROM što piše jel moze na tu memoriju da se instaliraju aplikacije da pređu npr 8 gb, jer je meni na mom telefonu interna 8 I sistem je oko 4-5, tako da nema puno mesta za aplikacije veće, pa me zanima dal može više ili ne na ovim modelima?

Evo linkovi
    https://www.aliexpress.com/store/pro...608.0.0.G4aOSz
    https://www.aliexpress.com/item/Orig...3-17ebdfd65d79

Takođe me i za ovo zanima, vido sam negativni komentar pa dal može doći do takvih problema https://www.aliexpress.com/store/pro....0_32710894298
    Ili ako imate neki drugi da predložite u tom cenovnom rangu oko 15-17 hiljada dinara
    I da li je bolje uzeti sa Kosova jer sam dole čuo da su jeftinije da se ne petljam sa ovim online shopom?

Hvala unapred i srećan Božić svima, Hristos se rodi!

Senior Member Array

Vako.. Sto se tice ali-a nisam trgovao jer ne mzoe paypalom da se placa, cene su nize i kako sam primetio veci je izbor, ali..

na gearbestu sam narucio dosta stvari i nikad nikakvih problema osim cekanja (free dostava, i duze od 2 cesto barem meni)
    - cak i jedan od najeftinijih artikala (flesh) je nekim cudom potpuno ispravan full memorija slobodna nema smanjenja cak sma i 2 puta digao sistem s ate fleske..

Sto se tice te memorije ram je ram i tu nema sta da se prica, a ROM je memorija za skladistenje, e sad, za te telefone nisam siguran da li ces dobiti po opisu sve ili ima nekih mucki ali jedno je sigurno, pise ti da li ima slot za microsd i do koliko prima.
    - opet i to ti mozda nece biti isto kao po opisu.

Citaj detaljno celu stranicu i obrati na svaku rec, takodje izbegavaj negativne komentare i ocene.

E sad jos nesto, ja imam medju ostalih i samsung s3 mini koji ima 4 gb memorije, i 800mb rama dostupnog za aplikacije, iskreno i pored silne muzike fotkica video materijala i aplikacija jos mi se nije desilo da ga napunim skroz.
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - & front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

FullPowerHD

| Facebook: Stranica
    | Youtube: Kanal

Kevia degeneriku riperski leci se!

Moderator Array desikac's Avatar

Imam Redmi Note 3 i prezadovoljan sam.
    32 GB rom je cela interna memorija i mozes do kraja da je punis.

Razlika izmedju 3 i 4 je minimalna, i po izgledu i po karakteristikama.
    Ako uspes da nadjes preprodavca kod nas, uzmi to. Ako ne, mozes i sa gear besta, ali ima da se nacekas dobro.

Senior Member Array

Mogu ja da sačekam do mesec dana bez problema, nego da li je pouzdano sa ovih što sam stavio na Aliexpresu ili storogo sa gearbesta da uzimam, znam da ima i tinydeals.com sajt, tako da ja sam mislio između redmi note 4 i redmi 4, sad koja je razlika i da li je jedan od ta dva bolji ili ne i u odnosu na 3 ja ne znam, ali možda uzmem nešto od toga. Takođe zanima me ako uzimam jel da uzmem u standardnom pakovanju ili sa zaštitama, zbog transporta da ne strada? A i dosta je skuplje ako uzmeš nešto drugo a da nije Standard paket.

Jel zagrevaju ovi Redmi brzo?

Razmišljam ovo da uzmem npr za 18 000 dinara, šta Vi iskreno mislite?
    https://www.aliexpress.com/item/Orig...a-e17f3ffca3b5
    Da li ce on raditi kod nas u Srbiji, mislim na internet i da podržava kartice? I dal vredi uzeti za 10 dolara više sd od 32 gb? Vidim kod nas su oko 2500 din, i za boju jel dobra golden ili bolja srebrna, 163 je golden a 166 dolara je sa srebrnom? Ja imam belu boju trenutno, nzm kolko je bolja i koja?
    Ovaj vidim ima dosta bolju bateriju, prednja kamera i ram mu 4 https://www.tinydeal.com/blackview-p...l?currency=USD da li je to vredno rizika, tu nema ni reviewa ni nicega, mislim i marka a nema ni review na youtube, ili bi mi Vi ipak preporucili da se drzim xiaomia?
    I da li ima nešto u ovom cenovnom rangu sad na akciji, ove, ili druge marke, ili je ovo najbolji izbor što sam postavio?
    Last edited by sanimare; 07-01-2017 at 23:54.

Support Site Admin Array

I ja sam isto planirao da uzmem xiaomi telefon, tacnije mi5, s tim da gledam K/P sajt.
    Kad sve izracunam ovako preko K/P sajt-a bi me izaslo skuplje mozda 20-30e, sto i nije strasno.

Sa druge strane sa aliexpressa kad narucim cekam i po 1-2 meseca kako bi dosao paket, zatim je tu i carina.
    Takodje, ako se uzme u obzir i rizik da na carini mogu ostetiti paket pri proveri...

Evo recimo za gore navedeni telefon:
    http://www.kupujemprodajem.com/Xiaom...5183-oglas.htm

Mozda je meni nesto promaklo. :|

Senior Member Array

Da, valjda neće da oštete, ovo je redmi 4 što on prodaje, inače ja sam gledao ovaj sa 64gb rom + je note, samo je problem, čitao sam na gsmarena da se telefon to jest baterija zagreva posle pola sata i to prilikom gejminga i stvara kao lag, dok za redmi 4 nisam pročitao ništa loše, e sad koja je razlia između njih ovako da ne dolazi do tog zagrevanja.
    Što se tiče kupujemprodajem, jeste, cena ista, samo su različiti telefoni, ima 32 gb manji rom, šta ja znam...

Super Moderator Array AIDS's Avatar

Gledaj sad ovako, kao prvo uzimaj Xiaomi bez puno razmisljanja, pusti te polu marke kao blackview, dogee, itd.
    Konstrukcija, materijali, MIUI (global verzija naravno), druga planeta kad ih poredis sa ovim ostalima.
    Drugo, Redmi 4 pro vs Redmi Note 4. Ovaj prvi je manji, 5', dok je ovaj drugi 5.5', to ti je prva razlika, zavisi sta ti vise odgovara. Redmi 4 ima Snapdragon 625 procesor (jedan od najboljih koji je Qualcomm izbacio u zadnje vreme), 14nm, malo trosi i ne greje puno, dok Note 4 ima Mediatekov X20 koji jeste jaci od 625 ali jede vise baterije i vise greje.
    Takodje poznato je da Qualcomm procesori imaju bolji OS support (sto se tice buducih updateova i custom ROMova). Da mene pitas uzeo bih Redmi 4.
    Trece, ako imas prilike da ga uzmes negde u Srbiji (kao npr. ovaj link sto je zlaja poslao) uzmi tu. Ako ne uzmi il na Gearu il na Aliexpressu, al znas i sam da ces cekati mesec dana i da ces verovatno platiti carinu, tako da izracunaj sam kolko ce ti doci.
    Ovo oko memorije ne brini nista, ides na sigurne telefone + mozes da ubacis SD karticu.
    Ja sam uzeo sebi Redmi 3S Prime preko Aliexpressa https://xiaomionline.it.aliexpress.c...608.0.0.mgkdUy (ovaj store), i reko kinezu da stavi vrednost paketa oko 30$. Na carini (italija) izracunali su vrednost oko 70e i na kraju sam platio carinu 29e (poslato preko DHL a kod njih se 95% placa carina).
    Drugu sam isto narucio taj telefon al preko Gearbesta (tu se ne placa carina za Italiju)
    Last edited by AIDS; 08-01-2017 at 02:08.

Senior Member Array

Hvala AIDS na komentaru, sad mozda uzmem i Redmi 4 Pro, moze biti i dosta 32 gb, jer ipak bice tu 25gb za aplikacije sto nije malo, takodje, cena je 137$ i ne bi trebalo postarina da se placa ako uzimam od ovog: https://www.aliexpress.com/item/Orig...f-6d36acbf4b35
    Inace na kupujemprodajem je 175 evra iliti 21 525 dinara, na aliexpresu ce me kostati 15 000, ne bi trebalo vise od toga, pise free shipping, ne bi trebalo na carini da uzimaju i slicno?
    Zagrejao sam se bio za note 4 zbog procesora ima kao 10 jezgra, za ekran manje vise, zbog rom 64 gb takodje i cena je negde 30$ vise plus moze da se uzme ta sd kartica od 32gb za 10$ preko njih.. Inace ako mi vecina kaze da je bolji redmi 4 a i na ovom linku da ga uzmem da prodjem za 15 000 i da nema bolji telefona u slicnom cenovnom rangu trenutno ja cu uzeti. Samo jos da mi neko napise pored toga sto su ovoliko niske cene i jesu li one samo takve oko Nove godine ili se to desava i u drugim mesecima.

Senior Member Array

Imam pitanje da ne otvaram drugu temu kako ide to kad se uzima sa aliexpress i ebay preko 100$ ili 100eur jel se placa carina nesto?

Senior Member Array

Mene isto zanima da li je Xiaomi Redmi 4 pro bolji od ovih telefona: Samsung Galaxy j5, j7, Neo Plus, Grand Duos i9082 i s4 mini
    I koliko puta je bolji ako se to tako moze reci

Porez se placa za sve i iznosi 20%.
    Carina se placa za sve preko 50€ i iznosi 10% od iznosa sa porezom, sto dize ukupno sto moras da platis (carina + porez) na 32%.

Ti to sa aliexpresa sto je 15000 ces da platis 19800 kad ti uracunaju carinu i porez, sto nije velika razlika u odnosu na ove sa svercujem preprodajem.

Bolji je redmi 4 od svih koje si naveo.

Mozes da kazes da ti deklarisu manju cenu (npr. platis 15000 a oni napisu da vredi 6000) i tako da platis uvoz mnogo manje, ali to ne prolazi uvek.

Senior Member Array

Pisao sam im, evo screenshota sta su rekli za deklaraciju:

Su ovo oni meni napisali da kao to moze da prodje a kao i da ne moze, za deklaraciju?
    Last edited by sanimare; 09-01-2017 at 12:59.

Samo napisi to prilikom narudzbine u neko polje za dodatne informacije.

I would like you to declare the price to 49€ to avoid customs fees.

Senior Member Array

Hvala, samo dole napisao nesto is it ok?? Jel to mislio da moze da dodje do toga, iako oni napisu to, da cu mozda morati da platim 30$ preko ovih 137$ ?

Kaze da ako to ne uspe (ne prodje kod nasih), da ces morati da platis punu carinu, i pita te dal si ok sa tim.

Naruči tako kako ste se dogovorili, iako tu nema nekih pravila, ako budeš imao sreće proćeš bez carine, ako ne platićeš malo više. Uglavnom naručuješ ekstra telefon, uzmi odmah protekciju za staklo i kover

Senior Member Array

Aha, Normal Glass Film x 1+ Silicon Case mislis na ovo da uzmem, to od njih? Zbog prevoza? Ja to nisam koristio na svom telefonu ovako skinuo sam bio odmah imam ga vec 3 ipo godine (samsung galaxy grand i9082)

Quote Originally Posted by sanimare View Post
    Aha, Normal Glass Film x 1+ Silicon Case mislis na ovo da uzmem, to od njih? Zbog prevoza? Ja to nisam koristio na svom telefonu ovako skinuo sam bio odmah imam ga vec 3 ipo godine (samsung galaxy grand i9082)
    Ma nebitno od koga. Ako ne koristis onda ok

Senior Member Array

Meni se ovo bas ne svidja kod telefona sto ima ovo crno sa svih strana, nije do kraja slika, kao na samsung npr, heh..

Senior Member Array

JoŠ nisam uzeo ništa, sada vidim da su bolji Xiaomi Redmi 4 pro prime 3gb 32 rom crni ali su i skuplji. Na kupujemprodajem cena je 175 evra, dok na aliexpresu 177 dolara. Da li sad ovi na kupujemprodajem sajtu kupuju sa aliexpresa po ceni od 177 dolara i prodaju za 175 evra kod nas? I ako je tako jel bolje da ja uzmem sa aliexpresa jer verovatno svi tu izbegavaju carinu i zaradjuju po 2000 u Srbiji, plus ne znam šta mi može Srbin uvaliti možda je i korišćeno neko vreme pa ono bolje sa ovog linka https://www.aliexpress.com/item/Orig...1-f63750a0665e gde ima komentara i komentara nego od naših? Vaše mišljenje? Inače na kupujemprodajem će mi stići brže i to, sve razumem, ali ako se carina sigurno izbegava ako im ti nagovestiš na aliexpresu onda je možda bolje tamo da uzmem?
    Hvala unapred ljudi.

Senior Member Array

Naleteo sam i na Zuk Z2 cini mi se solidna konfiguracija, gledao malo i na youtube, link https://www.aliexpress.com/store/pro...108.0.0.tOfTmp
    Sad se mislim za njega mozda da uzmem u crnoj boji negde 209 dolara oko 24500 sa deklaracijom bi trebalo valjda ta cena i da bude, telefon mi se čini bolji od ovog Xiaomi Redmi Note 4X, sad ne znam da li neko ima iskustva da kaže nešto što se tiče izbora ili telefona da li je sve u redu sa njima i koji bi baš bio izbor između ta dva
    Hvala!

Only Xiaomi

Super Moderator Array Timberwolf's Avatar

http://prnt.sc/eece6j

Xiaomi, ne zanosi se drugim markama

Naleteo sam i na Zuk Z2 cini mi se solidna konfiguracija, gledao malo i na youtube, link https://www.aliexpress.com/store/pro...108.0.0.tOfTmp
    Sad se mislim za njega mozda da uzmem u crnoj boji negde 209 dolara oko 24500 sa deklaracijom bi trebalo valjda ta cena i da bude, telefon mi se čini bolji od ovog Xiaomi Redmi Note 4X, sad ne znam da li neko ima iskustva da kaže nešto što se tiče izbora ili telefona da li je sve u redu sa njima i koji bi baš bio izbor između ta dva
    Hvala!
    - ZUK Z2 164e sa ovim kodom ZUKAB Link
    - Redmi 4 2/16 128e Link
    - Mi 5 3/64 219e sa ovim kodovima mi564 ili reyesmi564 Link
    - Redmi Note 4X 171e sa kodom Note4ABG Link

Pa biraj
    Last edited by AIDS; 28-02-2017 at 19:03.

Senior Member Array

A šta kažete oće isto raditi što se tiče svega i na Redmi note 4X kao i na Redmi 4 Prime? Vidim samo je više inča i šta još?
    Na gearbestu što prodaje nema review kao i na aliexpress, jel to poverljivo baš sa tog linka, ja baš dugo gledam da vidim.
    Što se tiče cene 187 dolara bi me koštalo sa gearbesta Note 4X..

edit> Kad već pišem a nisam gledao, telefon je skoro izašao i nema review na gearbest isto kao što skoro nema ni na aliexpress, ali me zanima npr:
    https://www.aliexpress.com/item/Orig...e-95fd346db615 da li je ovaj poverljiv, cena za sivi je 177$ i ima neki kuponi na aliexpresu od 10$ za sve prozivode može se sniziti na 167$. Zanima me dal je poverljivo da stigne ovako u standardnom paketu i da mi ovaj Fantacy što prodaje deklariše na 50$ ili koliko već da bih prošao bez dodatnih troškova. Takođe me zanima koja boja crna sa obe strane ili crna od napred a siva od pozadi, ima razlika u ceni..? I da li je ovaj ili Redmi 4 Prime bolje jer su slični ali možda je ovaj bolji zbog veće veličine ali ja ne znam da li će to da utiče na rad telefona, igrice, a mora da ima još neku razliku u odnosnu na 4 Prime
    Koja im je razlika između China i Global version i jel to bitno za mene puno kao kupca iz Srbije?

Inače Vi što kažete za Xiaomi, koji razlog, evo ovde ako imate vremena upoređivanje zuka i xiaomia:
    https://www.youtube.com/watch?v=AuLKTBHXxnA
    Rezultati sve bolji za zuk, jedino ako imate loša iskustva? Vidim nema loših review na aliexpress što se tiče ZUK
    E sad možda ima nešto što ne znam, a i možda budem prvi koji ga testira u Srbiji ako niko nije kupovao to kod nas
    Cena na kupujemprodajem mu je inače prevelika
    Last edited by sanimare; 01-03-2017 at 00:11.

Pa narvno da je bolji ZUK kad ima hardware ko top modeli od prosle godine (Snap 820, 64gb itd). Samo ne znam kakav mu je software, al kolko sam citao ljudi su zadovoljni. Izmedju Redmi 4 prime i Redmi Note 4x razlika je samo u vecini ekrana, jedan 5 drugi 5.5, ostalo je verovatno sve isto, tako da uzimas sta ti vise odgovara. Razlika izmedju China i Global je u ROM-u, China nema Google aplikacije (znaci nemas play store). Naravno uvek mozes promeniti ROM, al ipak je bolje odma uzeti sa Global verzijom. Sto se tice gearbesta znam da masa ljudi uzima kod njih i niko se ne zali, i ja sam narucio par stvari (od kojih jedan telefon) i nisam imao nikakvih problema.

ZUK Z2 155,66e

LINK

KOD: ZUKZ2L
    Last edited by AIDS; 01-03-2017 at 19:58.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by AIDS View Post
    Pa narvno da je bolji ZUK kad ima hardware ko top modeli od prosle godine (Snap 820, 64gb itd). Samo ne znam kakav mu je software, al kolko sam citao ljudi su zadovoljni. Izmedju Redmi 4 prime i Redmi Note 4x razlika je samo u vecini ekrana, jedan 5 drugi 5.5, ostalo je verovatno sve isto, tako da uzimas sta ti vise odgovara. Razlika izmedju China i Global je u ROM-u, China nema Google aplikacije (znaci nemas play store). Naravno uvek mozes promeniti ROM, al ipak je bolje odma uzeti sa Global verzijom. Sto se tice gearbesta znam da masa ljudi uzima kod njih i niko se ne zali, i ja sam narucio par stvari (od kojih jedan telefon) i nisam imao nikakvih problema.

ZUK Z2 155,66e

LINK

KOD: ZUKZ2L
    Meni treba crna boja, inače gde nalaziš te kodove za tolko veliki popust?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

Meni treba crna boja, inače gde nalaziš te kodove za tolko veliki popust?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
    Pratim par kanala na Telegramu koji izbacuju dnevno popuste i kupone, vecinom tech stvari
    https://t.me/tariffandocina (na italijankom je)

Senior Member Array

Pogledao sam sada i ovo http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-L...ion&utmid=1457 Le Max 2, jel bolje sta ovo od Redmi 4 Pro i za ove pare? Još ništa nisam uzimao i nadam se da ima još ko da se javi da mi kaže u vezi ovog telefona nešto, cena je za 25 dolara možda viša, a da li je išta bolji? Takođe ima ove crne bordere, jedino bi meni to smetalo, kod redmija se rešava uzimanjem crne boje..

Only Xiaomi

Pogledao sam sada i ovo http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-L...ion&utmid=1457 Le Max 2, jel bolje sta ovo od Redmi 4 Pro i za ove pare? Još ništa nisam uzimao i nadam se da ima još ko da se javi da mi kaže u vezi ovog telefona nešto, cena je za 25 dolara možda viša, a da li je išta bolji? Takođe ima ove crne bordere, jedino bi meni to smetalo, kod redmija se rešava uzimanjem crne boje..
    pa da je bolji bolji je naravno...ali je i veliki
    prati ovih dana gearbest, slave rodjendan pa ima svasta na popustu

Senior Member Array

Mislim da sam se odlučio za uređaj Lenovo Zuk z2 Pro - https://www.aliexpress.com/item/Orig...208.4.2.4Qg0hY
    Ne znam da li je cena uredna, ali ako niko nema primedbe što se njega tiče na ovom sajtu, uzeo bih između 64gb i 128gb, samo će to biti problem da se odlučim, jer je velika razlika u ceni.
    64gb je verovatno i dovoljno, ali i 128gb zvuči dosta primamljivo, bolje ga nabaviti za 35 hiljade maksimalno nego da pređe 45.
    Ima i na bangood - http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z...content=204245 330$ bela verzija
    Last edited by sanimare; 09-03-2017 at 00:14.

Mislim da sam se odlučio za uređaj Lenovo Zuk z2 Pro - https://www.aliexpress.com/item/Orig...208.4.2.4Qg0hY
    Ne znam da li je cena uredna, ali ako niko nema primedbe što se njega tiče na ovom sajtu, uzeo bih između 64gb i 128gb, samo će to biti problem da se odlučim, jer je velika razlika u ceni.
    64gb je verovatno i dovoljno, ali i 128gb zvuči dosta primamljivo, bolje ga nabaviti za 35 hiljade maksimalno nego da pređe 45.
    Ima i na bangood - http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z...content=204245 330$ bela verzija
    Imas i ovde za 320e
    http://m.gearbest.com/cell-phones/pp...&lkid=10415255

Juce je bio snizen na 285 al je isteko kupon (

Senior Member Array

Šteta, uzeću ga ja na bangood ako je u redu i ima tamo dosta review-a, sigurnije je ja mislim. Ako bude koji kupon javi ili mi kaži gde ima da pogledam, gde sam znao ja a i kasno sam našo telefon ne bih nikako mogu da uplatim na kartici, treba mi barem još pola iznosa, ako ne i više, da uplatim do punog.

Mene bi do sada prosla zelja za novim telefonom

Senior Member Array

Mene nije prošla, a i našo sam kod od 39$ manje, tako da 290$ cena ovog telefona zuk z2 pro

A šta kažete oće isto raditi što se tiče svega i na Redmi note 4X kao i na Redmi 4 Prime? Vidim samo je više inča i šta još?
    Na gearbestu što prodaje nema review kao i na aliexpress, jel to poverljivo baš sa tog linka, ja baš dugo gledam da vidim.
    Što se tiče cene 187 dolara bi me koštalo sa gearbesta Note 4X..

edit> Kad već pišem a nisam gledao, telefon je skoro izašao i nema review na gearbest isto kao što skoro nema ni na aliexpress, ali me zanima npr:
    https://www.aliexpress.com/item/Orig...e-95fd346db615 da li je ovaj poverljiv, cena za sivi je 177$ i ima neki kuponi na aliexpresu od 10$ za sve prozivode može se sniziti na 167$. Zanima me dal je poverljivo da stigne ovako u standardnom paketu i da mi ovaj Fantacy što prodaje deklariše na 50$ ili koliko već da bih prošao bez dodatnih troškova. Takođe me zanima koja boja crna sa obe strane ili crna od napred a siva od pozadi, ima razlika u ceni..? I da li je ovaj ili Redmi 4 Prime bolje jer su slični ali možda je ovaj bolji zbog veće veličine ali ja ne znam da li će to da utiče na rad telefona, igrice, a mora da ima još neku razliku u odnosnu na 4 Prime
    Koja im je razlika između China i Global version i jel to bitno za mene puno kao kupca iz Srbije?

Inače Vi što kažete za Xiaomi, koji razlog, evo ovde ako imate vremena upoređivanje zuka i xiaomia:
    https://www.youtube.com/watch?v=AuLKTBHXxnA
    Rezultati sve bolji za zuk, jedino ako imate loša iskustva? Vidim nema loših review na aliexpress što se tiče ZUK
    E sad možda ima nešto što ne znam, a i možda budem prvi koji ga testira u Srbiji ako niko nije kupovao to kod nas
    Cena na kupujemprodajem mu je inače prevelika
    Sve ce raditi i na Note 4 i na Prime...jedina razlika je u velicini ekrana i mala razlika u procesoru.
    Kod Prime zbog tih razlika baterija traje malo duze. Ja imam crni napred/pozadi
    Idi na nesto provereno, na marku koja ima dobru podrsku

Odrace te carina za taj fon koji si odabrao

Senior Member Array

Da sačekam bolje Xiaomi Redmi Note 4X što će izaći sa 4gb rama i boljim procesorom? Ništa mu valjda neće smetati što ima 5.5 inch umesto 5 što ima Redmi 4 Prime za gejming i da je onako dosta veći za džep?

Dal je ovo nešto bolje od Xiaomia? http://www.banggood.com/UMI-Plus-E-5...rmmds=category UMI Plus E 215$ 6gb ram
    Last edited by sanimare; 10-03-2017 at 14:42.

Uzmi onda Mi 5 za te pare

Senior Member Array

Uzo bih da ga ima u crnoj boji s prednje strane zbog onih crnih bordera, za te pare ga ima samo u beloj.

Ima na gearbestu crni za 409$ nije li previše to i kolka bi mu carina bila?
    Koja je razlika između mi5 i mi5s ako znaš?
    Last edited by sanimare; 10-03-2017 at 17:32.

Uzo bih da ga ima u crnoj boji s prednje strane zbog onih crnih bordera, za te pare ga ima samo u beloj.

Ima na gearbestu crni za 409$ nije li previše to i kolka bi mu carina bila?
    Koja je razlika između mi5 i mi5s ako znaš?
    I ja ti savetujem da ne uzimas sa belom str napred, ili crno/sivo ili crno/crno
    Jeste previse, na cenu dodas ~32%
    Inace mi5 je isto stabilan fon sa dobrom podrskom.
    Razlike su minimalne, mi5s ima malo slabiju kameru a malo bolju bateriju, postoji i mi5s plus koji ima jaci procesor...

Senior Member Array

Aham i još ovo sam pogledao Xiaomi Mi Max 4gb ram 64gb rom https://www.youtube.com/watch?v=OBe3AGhL2IA
    Vidim da dosta greje, ide do 42, 43* kad se cepa asphalt 8 i slično. Jel to do tog telefona ili se isto dešava i sa Xiaomi Redmi 4 Prime?
    Inače za 230 evra taj telefon te konfiguracije.

Ako ne prelazi 50, nije problem.

Senior Member Array

Da al načuo sam ako pređe 42 ili 45 da je već problem.
    Inače pored toga gledao sam da uzmem ili Redmi Note 4x za 172 dolara ili za 215 Umi plus E http://www.banggood.com/UMI-Plus-E-5...p-1106676.html
    Kolka bi bila carina jer verovatno neće skinu on je oko 25 000 dinara jel bih morao da platim + 5000?
    Inače šta bih Vaš izbor bio, jer ima dosta njih posle 2,3 meseca(npr zuk z2) sam pročitao da počinju da baguju i ne znam dal je tačno, izbor od ovih:
    1. Zuk z2 Plus 175$ http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z...l?rmmds=search
    2. Umi Plus E 215$ http://www.banggood.com/UMI-Plus-E-5...p-1106676.html
    3. Xiaomi Mi Max 230 evra u crnoj boji
    4. Xiaomi Redmi Note 4X 172$ https://www.aliexpress.com/item/Orig...2-0c0bafc0434a
    5. Redmi Note 4X 4gb ram 64gb rom / (koja bi cena bila za njega) ?
    Sa kog sajta je najbolje uzeti od ovih gearbest, aliexpress, tinydeal, banggood i zašto?

Senior Member Array

Da al načuo sam ako pređe 42 ili 45 da je već problem.
    Inače pored toga gledao sam da uzmem ili Redmi Note 4x za 172 dolara ili za 215 Umi plus E http://www.banggood.com/UMI-Plus-E-5...p-1106676.html
    Kolka bi bila carina jer verovatno neće skinu on je oko 25 000 dinara jel bih morao da platim + 5000?
    Inače šta bih Vaš izbor bio, jer ima dosta njih posle 2,3 meseca(npr zuk z2) sam pročitao da počinju da baguju i ne znam dal je tačno, izbor od ovih:
    1. Zuk z2 Plus 170$ http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z...l?rmmds=search
    2. Umi Plus E 215$ http://www.banggood.com/UMI-Plus-E-5...p-1106676.html
    3. Xiaomi Mi Max 230 evra u crnoj boji
    4. Xiaomi Redmi Note 4X 172$ https://www.aliexpress.com/item/Orig...2-0c0bafc0434a
    5. Redmi Note 4X 4gb ram 64gb rom / (koja bi cena bila za njega) ?
    Sa kog sajta je najbolje uzeti od ovih gearbest, aliexpress, tinydeal, banggood i zašto?

Senior Member Array

Šta mislite između Note 4X i Zuk z2 plus? I kako bateriju menjam ako počne naglo da mi se prazni brzo kao kod Samsunga?

Pa gledaj jedan je top range a drugi mid range. Zavisi od tebe sta hoces i koliko para. Ja licno ne bih dao preko 200-250e za telefon iz Kine (zbog garancije i cimanja u slucaju da se nesto desi). Drugu je stigao Zuk Z2 sa gearbesta juce, ovih dana trebam da mu menjam Rom i da ga podesim, pa cu ti javiti moje misljenje.

Senior Member Array

I jesi video kako radi ZUK z2?
    Šta mislite o telefonu Xiaomi Mi 5s 3gb ram 64gb rom za 290 evra sa kupujemprodajem u crnoj boji? Kolko je to bolji telefoni od Redmi 4 Prime, jel se može reći 2 ili 3x?

Telefon je super, samo moraces da menjas ROM posto sa gearbesta dodje sa nekim njihovim EOM-om koji nece dobijati update.
    MI 5s ce biti bolji u svemu osim u trajanju baterije. Za tu cenu mi izgleda ok.

Senior Member Array

Na http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z...p-1064299.html je 176$
    I tamo moram to da uradim, I kako se to radi možeš li mi reći unapred da znam da se ne zaletim za taj telefon npr i posle da ne mogu Google Play Store da koristim i slično. Takođe koliko će me ukupno koštati dok dođe do mene telefon? Ima na kupujemprodajem za 250 evra, ali koliko će sa carinom, ne verujem da daju na neki sajt bez carine ali ako daju ti meni reci kako i na kom da to uradim.

Hvala ti puno do sada na posvećenosti i izdvojenom vremenu! Imaš karmu od mene za pomoć.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)