Upgrade na i5 760 - yay or nay? :D
Results 1 to 11 of 11
    Moderator Array Megastorm's Avatar

Default Upgrade na i5 760 - yay or nay? :D

Poz ljudi, dobio sam ponudu da uzmem ovaj procesor za neke sitnije pare (zamena + jako sitna doplata), ali nemam plocu (imam AM3...), pa ne znam koliko mi se isplati ova investicija.

Da li sacekati jos mesec-dva i uzeti neki FX + plocu za njega, ili uzeti ovaj procesor i odgovarajucu plocu odmah?
    Sta vi mislite, da li bi mogao da prodje za igranje prosecnih igara (tipa csgo, black ops 3, Battlefield 4 i slicno)?

Jos bolje bi bilo da ako je neko imao iskustva sa ovim procesorom iznese svoje iskustvo i stavove

Super Moderator Array AIDS's Avatar

Sta imas trenutno?

Quote Originally Posted by AIDS View Post
    Sta imas trenutno?
    Athlon II x2 250
    2x 8gb HyperX Fury 1866
    GT 630 2gb
    2x 500GB WD Blue

Skontao sam da mi se ipak ne isplati ova investicija, jer moram uzeti i plocu, a i ram, jer socket 1156 ne podrzava HyperX ram (nisam citao mnogo iz kog razloga, znam samo da ne radi na plocama sa tim socketom, niti na plocama sa 775 socketom..

Senior Member Array

da bi presao sa amd na intel treba ti druga ploca, ovo ti se ne isplati uopste, a ni fx... fx je smece za gaming

ako zelis dobar upgrade za male pare uzmi G4560 + nova ploca za 5-6k najjeftinija i ddr4 ram,automatski prelazis na novu platofrmu i miran si. s tim procesorom uz neku dobru grafu igraces sve danasnje igre
    Last edited by Hell_Boy^; 08-03-2017 at 16:50.
    GG

Quote Originally Posted by Hell_Boy^ View Post
    da bi presao sa amd na intel treba ti druga ploca, ovo ti se ne isplati uopste, a ni fx... fx je smece za gaming

ako zelis dobar upgrade za male pare uzmi G4560 + nova ploca za 5-6k najjeftinija i ddr4 ram,automatski prelazis na novu platofrmu i miran si. s tim procesorom uz neku dobru grafu igraces sve danasnje igre
    Pa pazi, sve ove igre ja igram i sada, samo na znatno losijim detaljima, procesor mi stvara problem ali nije nepodnosljivo.
    Nisu visoki detalji ali s' obzirom na to koliko ja igram igre, zadovoljavajuci su.
    FX bih uzeo za rad, posto mi se AMD vec mnogo pati sa Unreal-om i Unity5, a planiram da potrosim malo vremena istrazujuci po toj oblasti, kao i da nastavim da se bavim programiranjem uopste...
    Mislim da bi mi to kao studentu dobro doslo u narednih 2-3 godine, iz tog razloga se i drzim FX-a k'o pijan plota

Senior Member Array

Ne znam koliko su te navedene aplikacije zahtevne, ali ako ti sada rade na Athlonu, na G4560 ima da leti sve
    FX procesore ti nikako ne bih preporucio, pogotovo ne u 2017... No ako hoces neki 4/8 CPU za multitasking, mozda bi ti najbolje bilo da uzmes polovan i7-2600, imas ga za 100-120e
    Taman ti ostaje DDR3 ram pa ne moras da ulazes u to.
    To ti je daleko bolja opcija od FX-a.
    Last edited by Hell_Boy^; 08-03-2017 at 21:03.
    GG

Moderator Array desikac's Avatar

Only zen

a da uzmes neki phenom x4/6?

Quote Originally Posted by Hell_Boy^ View Post
    Ne znam koliko su te navedene aplikacije zahtevne, ali ako ti sada rade na Athlonu, na G4560 ima da leti sve
    FX procesore ti nikako ne bih preporucio, pogotovo ne u 2017... No ako hoces neki 4/8 CPU za multitasking, mozda bi ti najbolje bilo da uzmes polovan i7-2600, imas ga za 100-120e
    Taman ti ostaje DDR3 ram pa ne moras da ulazes u to.
    To ti je daleko bolja opcija od FX-a.
    Student, jbg, a samo ovo mi se nudi na rate hahaha
    Ne volim da zavisim ni od koga pa hocu da uzmem za sebe nesto sto cu moci da isplatim, a jedino FX mi je dostupan kao opcija
    Mada, moram priznati da mi se svidja i7-2600 kao opcija, ako kojim slucajem budem u prilici da ga uzmem umesto ovog FX-a, verovatno cu se odluciti za njega. Priblizna cena a poprilicno kvalitetniji procesor + koliko vidim LGA1155 podrzava ovaj tip ram memorije sto imam.

@aids
    Nigde nisam uspeo naci phenom, kod nas (u S. Mitrovici) su retki za medalju, a prodaju se u proseku za 100-110e, sto mi se cini preskupo za mator procesor...
    Razmisljao sam o Phenom II x4 965 (trenutna ploca ga podrzava), ali ga nema apsolutno nigde ovamo, trazio sam i na KP,i u skorije vreme samo je bio jedan, koji je vec prodat...

@desikac
    Naravno, kad se zavrsi faks i nadje posao, sad ni u ludilu nemam 70k da puknem samo na procesor haha
    Last edited by Megastorm; 08-03-2017 at 21:23.

Quote Originally Posted by Megastorm View Post
    @aids
    Nigde nisam uspeo naci phenom, kod nas (u S. Mitrovici) su retki za medalju, a prodaju se u proseku za 100-110e, sto mi se cini preskupo za mator procesor...
    Razmisljao sam o Phenom II x4 965 (trenutna ploca ga podrzava), ali ga nema apsolutno nigde ovamo, trazio sam i na KP,i u skorije vreme samo je bio jedan, koji je vec prodat...
    imas na aliexpresu za 40e

Quote Originally Posted by AIDS View Post
    imas na aliexpresu za 40e
    Meh, uzecu ja kod nas FX ili ovaj i7, videcu da li imaju u radnji i7 (cini mi se kao bolja opcija), ali FX je veca verovatnoca.
    Uglavnom, hvala na savetima

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)