Novi cit
Results 1 to 12 of 12

Thread: Novi cit

Senior Member Array

Default Novi cit

Poz, mozda je pogrean deo foruma ali imamo problema da se pojavio neki novi cit gde lik ima speed i menja mu se nick non stop steam id ne da da se banuje i ne moze ip da mu se vidi
    jedini nacin da se banuje je da se nadje neki od nikova koje koristi i non stop lupa ban na taj nick dok ga opet ne promeni ....

Je l ima neka zastita ili laksi nacin da se banuju takvi igraci ?

Senior Member Array

Ne mozes videti sid ? i IP ?
    Gluposti.

amx_who
    status

To su komande koje MORAJU otvoriti SVACIJI sID, ne verujem da postoji nesta sto ce to da spreci. I da postoji otvori logove i pogledaj i sID i IP.
    Sto se tice nika, imas dosta plug-ina koji sprecavaju menjanje istog.
    First you learn to read. Then you read to learn.

Senior Member Array

Nista novo

Senior Member Array

Ima za to modul ili je plugin koristio sam na svom serveru dok sam drzao i nisu mogli da mjenjaju nickove vise, bilo je par cvar podesavanja, to mozes da nadjes na http://www.amxmodx.org/
    Tu sam ja skinuo bio ima ih par ali samo jedan valja i neobara server mislim da je od "moderatora ili admina" sa tog sajta plugin. Lagano je za ubaciti imao je samo 2 fajla, klasicni plugin i txt.

Senior Member Array

Bas pre par sat na serveru na kome sam admin je usao jedan takav citercic,
    oduvao sam ga za minut na sledeci nacin.

Prvo spremis u konzolu amx_banmenu komandu (samo ako imas najnoviju verziju mdb bans)
    Cekas da mu se promeni nick i vidis koji je i brzo udjes u konzolu i pritisnes enter
    Otvorice ti banmenu i videces mu nick taj koji si zapamtio, ako nije tu onda cekas da opet promeni
    i pritisnes 9 (listas dalje) i tako dok ga ne nadjes, kad ga nadjes roknes mu ban na ip i cao.
    Ako se opet vrati roknes mu dinamicki ili na steam id, jedan od da tri mora da radi.
    CustomLearn: http://www.youtube.com/customlearn

Map: 35hp_defer
    Download: GameBanana, 17Buddies

Map: Aim_Rushers
    Download: GameBanana, 17Buddies

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GarON.# View Post

Prvo spremis u konzolu amx_banmenu komandu (samo ako imas najnoviju verziju mdb bans)
    Cekas da mu se promeni nick i vidis koji je i brzo udjes u konzolu i pritisnes enter
    Otvorice ti banmenu i videces mu nick taj koji si zapamtio, ako nije tu onda cekas da opet promeni
    i pritisnes 9 (listas dalje) i tako dok ga ne nadjes, kad ga nadjes roknes mu ban na ip i cao.
    Ako se opet vrati roknes mu dinamicki ili na steam id, jedan od da tri mora da radi.
    Kobi se sa tim zamaro kad ima jednostavno rjesenje plugin koji radi dobro i nepravi probleme. I to da ga mozes ban nije tacno ima ih more koji udju i mjenjaju sve zivo i jedino rjesenje da mu se banuje provajder ali to kgb neradi x puta sam iggiu govorio prije 2 god.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Jigsaw70 View Post
    Kobi se sa tim zamaro kad ima jednostavno rjesenje plugin koji radi dobro i nepravi probleme.
    Zamarao kazes? Za sta ti sluze admini ? Da drkaju ?
    Poenta je STO MANJE opterecivati server plug-inima i olaksati mu rad.

Primera radi:

Da ti covek kilogram necega da nosis tebi bi to bilo 0 problema (recimo da je to jedan plug-in). Ali ako ti neko da 20kg necega da nosis e onda vise nije isto. Verujem da je 20 nasumican ali i sasvim konkretan broj plug-ina koji jedan srw danas ima.

Ovakvim stvarima se i najcesce nadje pravi admin.
    Zajebi ti to da ti srw obavlja sav posao, nece taj daleko.

Tema, poslusaj GarON.#-a i 'naredi' adminima da to sankcionisu sto vise moguce. Objasni kako (decko je naveo dobar primer) i tjt.

PRE NEGO STO NAPISETE NES STO NEMA VEZE SA MOZGOM POPUT

Ma jesi lud kako ce 1 plug-in da optereti srw bla bla truc

Jedan nece, ali vise njih hoce.
    A vecina admina vam lencari i nema sta da radi...posle svega, koje su sanse da vam neko ovakav udje na server ?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Str4x3D1x View Post
    Zamarao kazes? Za sta ti sluze admini ? Da drkaju ?
    Poenta je STO MANJE opterecivati server plug-inima i olaksati mu rad.

Primera radi:

Da ti covek kilogram necega da nosis tebi bi to bilo 0 problema (recimo da je to jedan plug-in). Ali ako ti neko da 20kg necega da nosis e onda vise nije isto. Verujem da je 20 nasumican ali i sasvim konkretan broj plug-ina koji jedan srw danas ima.

Ovakvim stvarima se i najcesce nadje pravi admin.
    Zajebi ti to da ti srw obavlja sav posao, nece taj daleko.

Tema, poslusaj GarON.#-a i 'naredi' adminima da to sankcionisu sto vise moguce. Objasni kako (decko je naveo dobar primer) i tjt.

PRE NEGO STO NAPISETE NES STO NEMA VEZE SA MOZGOM POPUT

Ma jesi lud kako ce 1 plug-in da optereti srw bla bla truc

Jedan nece, ali vise njih hoce.
    A vecina admina vam lencari i nema sta da radi...posle svega, koje su sanse da vam neko ovakav udje na server ?
    Kao prvo ti da si drzao server tad i da si znao sta ti rade sa tim citom nebi tako pricao i necu da se sa tobom raspravljam kad znam jednostavno rjesenje koje sljaka kako treba. A to kad ti ulete 2-3 ni 1 admin ga nece pofatat toliko brzo a da mu nerastjera barem pola igr. sa servera.
    Davno sam ja to sve prosao i znam o cemu pricam i sta kako sljaka, a to da admini mogu sve sami su pusti snovi jos tad bili a pogotovo sad kad su 99% djeca.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Jigsaw70 View Post
    Kao prvo ti da si drzao server tad i da si znao sta ti rade sa tim citom nebi tako pricao i necu da se sa tobom raspravljam kad znam jednostavno rjesenje koje sljaka kako treba. A to kad ti ulete 2-3 ni 1 admin ga nece pofatat toliko brzo a da mu nerastjera barem pola igr. sa servera.
    Davno sam ja to sve prosao i znam o cemu pricam i sta kako sljaka, a to da admini mogu sve sami su pusti snovi jos tad bili a pogotovo sad kad su 99% djeca.
    Ne mozes da tvrdis kada sam ja drzao server i da li znam problem dole naveden. Niko nije trazio raspravku, u vrh glave. Evo ako sam te uvredio, imas iskreno izvinjenje. Ali taj 'cheat' je toliko propao da je to neverovatno, sve sto treba su ti 2 status-a u konzoli i ban flag. Necu objasnjavati, posto verujem da si upoznat sa ovim problemom, ali sam uveren da admin moze ovo da resi. Sto se tice toga '99%' deca, e pa to je sama greska ownera koji ne moze da prepozna dobrog admina. Nego, pustimo offtopic, LadiDadi javi nam sta si postigao i da li si resio problem.
    Last edited by Str4x3D1x; 17-05-2017 at 23:18. Reason: Typo

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GarON.# View Post

njemu se toliko brzo menjao nick da nije pomoglo nista. spazio sam da posle nekih 30 nickova krene ispocetka lista sa istim i onda sam spremio u konzoli ban i uhvatio ga.
    bilo je 4 admina i nisu deca cak i admin sa svim flagovima nije uspeo niti sa najnovijim mdb bans dok ja nisam banovao tako sto sam mu cekao isti nick. probali smo amx_who status itd nista ne pomaze
    steam id iskopiras probas ban nista kaze ne postoji nick sa tim steam-om. ip adresu ne mozees da dobijes jer nema tog plugina.

jedino resenje je bilo da treskam ban sve dok ne promeni na taj nick ponovo i pogodim ga. (inace 15-20 minuta je igrao, ali glup neki klinac samo je zurio kroz mapu jedva dva puta ubio)
    msm da mu je cilj bio da se zeza ili da rasteruje igrace

Moderator Array desikac's Avatar

Kucaj vote, uzmi njegov user ID, i onda amx_ban #userid (sa tarabom)

Senior Member Array

Quote Originally Posted by desikac View Post
    Kucaj vote, uzmi njegov user ID, i onda amx_ban #userid (sa tarabom)
    hvala desikac

lock

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread