Kgb
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 50 of 74

Thread: Kgb

Junior Member Array

Default Kgb

Pozdrav ljudi, zeleo bih da otvorim par servera na KGBu, stvar je u tome da ne mogu ni da se registrujem na sajtu posto mi nikakva poruka ne stize na mail (proverio i spam sanduce i sve zivo probao sto sam mogao)... Poslao sam im poruku ali ni odgovor ne dobijam. Zanima me jel se uopste isplati otvarati bilo kakav server na KGBu ili je on skroz propao?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Bojan93 View Post
    Zanima me jel se uopste isplati otvarati bilo kakav server na KGBu
    Nikako.

Super Moderator Array lich.kgb's Avatar

Pozdrav ljudi, zeleo bih da otvorim par servera na KGBu, stvar je u tome da ne mogu ni da se registrujem na sajtu posto mi nikakva poruka ne stize na mail (proverio i spam sanduce i sve zivo probao sto sam mogao)... Poslao sam im poruku ali ni odgovor ne dobijam. Zanima me jel se uopste isplati otvarati bilo kakav server na KGBu ili je on skroz propao?
    Na koji mejl si poslao? Gde nisi mogao da se registrujes?

Senior Member Array

Propao je skroz, ali i dalje ne postoji bolja opcija.

Koji mail koristis? Napravi kod nekog drugog provajdera i probaj tako.

Junior Member Array

Poslao sam na kontakt mejl KGBa i Zlaji takodje. Nigde nisam dobio odgovor. Sto se tice registracije, ne mogu da se registrujem na sajt KGBa, da bi uopste mogao da narucim bilo kakav server. Ne stizu mi podaci za login na mail uopste, proverio sam bio spam sanduce, pokusao sa vise imejl adresa razlicitih provajdera. Inace koristim gmail.

Senior Member Array

Poslao sam na kontakt mejl KGBa i Zlaji takodje. Nigde nisam dobio odgovor. Sto se tice registracije, ne mogu da se registrujem na sajt KGBa, da bi uopste mogao da narucim bilo kakav server. Ne stizu mi podaci za login na mail uopste, proverio sam bio spam sanduce, pokusao sa vise imejl adresa razlicitih provajdera. Inace koristim gmail.
    Meni Zlaja rekao da samo @hotmail.com ima tih kao problema, da ne stignu podaci, a izgleda da svi imaju ili jednostavno kod njih nesto ne valja. Isto nista mi nije stiglo od podataka, kad sam se registrovao pa sam Zlaju kontaktirao i onda su mi tek tad stigli podaci.

Sada sam zvao relju, sredjeno je sve.Javi mi se na pm ukoliko dodje do ikakavih problema opet.

Senior Member Array

ja sam na hotmail uvek mi sve stigne osim odgovora support-a, od danas i to radi

Quote Originally Posted by LadiDadi View Post
    ja sam na hotmail uvek mi sve stigne osim odgovora support-a, od danas i to radi
    Bio je problem, sada je sve reseno, pustite pm ako se ponovi slicno.

Senior Member Array

Nebi zelio da ispdne da trolujem, ali nebi sigurno otvarao server kod KGB iako bolje opcije zpravo i nemas. KGB je dobro propao i biti ce i gore, ne znam zasto, nije sad stvar samo CS 1.6 nego tu ima jos dosta drugih igrica, ali opet sve djaba, podrski treba dva dana da ti odgovori, kad ti odgovori nije rjeseno nista, ni jednu promjenu na panelu ne mogu napraviti ima 10 dana i nekog boli tuki za to. Ali za sad bolje opcije nemas.

Quote Originally Posted by Franky View Post
    Nebi zelio da ispdne da trolujem, ali nebi sigurno otvarao server kod KGB iako bolje opcije zpravo i nemas. KGB je dobro propao i biti ce i gore, ne znam zasto, nije sad stvar samo CS 1.6 nego tu ima jos dosta drugih igrica, ali opet sve djaba, podrski treba dva dana da ti odgovori, kad ti odgovori nije rjeseno nista, ni jednu promjenu na panelu ne mogu napraviti ima 10 dana i nekog boli tuki za to. Ali za sad bolje opcije nemas.
    Kakvu promenu na panelu zelis da napravis?

Senior Member Array

I da bude jos gore kgb sajt je na evovps koji ne radi svakih 10 min

Senior Member Array

Quote Originally Posted by lich.kgb View Post
    Kakvu promenu na panelu zelis da napravis?
    Pa evo sad ne mogu uci na server, vjerujem da nije do KGB ali ne mogu uopce rr server, user.ini ne mogu dodati admina napraviti neke promjene, dodati heada s svim flagovima koje kod nas Head ima, ne mogu izmjeniti poruke na serveru koje zelim, sta god kliknem sacuvaj izbaci mi kao KGB stranica nedostupna.. Kazem stvarno ne zelim trolovanje niti volim citati kad netko troluje.. ali KGB je gadno zapustan i nemarno se radi..Razlog ne znam koji je...ali ne sluti na dobro.

Senior Member Array

Sto se tice propadanja hosta, kgb mozda propada ali i dalje drzi 2 ili 3 mesto i velika je konkurencija svetskim game hostinzima, bas sam skoro vrsio neko istrazivanje. A sto se tice sajta, podrske i emailova nadam se da ce sve uskoro doci na svoje mesto i da ce kgb da radi kao pre.

Senior Member Array

@Rade.kgb sve je do administracije kako ce resiti podrsku
    cao zdravo

Senior Member Array

Slazem se, administracija je popustila totalno kao i radnici. Moraju se resavati par stvari kako bi se hosting vratio na noge, tipa sajt je vec dosadio svima ja mislim, takodje i forum ima dosta bagova kolko mogu da primetim, ali forum je vec do vBulletina sto se da promeniti. Predlozicu administraciji par resenja kako da rese sve to ako su zainteresovani i nadam se da ce biti sve ok.
    Last edited by Rade.kgb; 10-09-2017 at 19:18.

Senior Member Array

@Rade.kgb prvo bih trebali mi koji smo clanovi na forumu tj aktivni clanovi na forumu otvoriti diskusiju i traziti promjene ili nesto slicno forum sajt i slicno naravno da se i aktivira forum vidim i forum je opo ovo ovak prije nije bilo PS Sta je sa Wroyom?
    cao zdravo

Senior Member Array

Ne znam tacne informacije sto se tice hostinga, rekao bih da Wroy nije vise u administraciji hostinga s obzirom da mu je skinut rank. Imam ja par resenja da predlozim Relji i Zlaji. Uglavnom sve ce se poceti da se resava ukoliko planiraju da ovaj hosting odrze u zivotu.
    Last edited by Rade.kgb; 10-09-2017 at 20:46.

Senior Member Array

@rade racunaj i mene
    cao zdravo

Senior Member Array

Ne znam u ceme je problem, toliko dobro upucen nisam i ne moram biti, ali drzim server koji je godinama star, i onda neke stvari vidim na koje mi se iskreno smrkne pred ocima, mislim da je najveci problem neozbiljnost adminstracije, ipak je to nekoliko tisuca servera i svega skupa a otpada, ne kazem da se stvar ne moze promjeniti, naravno da moze. Rade kaze da ima ideje vjerujem dobre, treba to realizirati, neznam.. ali stvari se moraju pomaknuti s mjesta ako zele KGB kakav je nekad bio

Administrator Site Admin Array relja.kgb's Avatar

Imali smo strasan propust pri upgrade-u servera. Mailovi nit su stizali nit odlazili. U tom periodu smo resavali neke ddos napade a totalno prevideli da nam mails ne dolaze..
    Ovo je reseno juce i u toku danas/sutra cu odgvoriti svima.
    Izvinjavamo se na ovome!

Sto se tice ostalih stvari, odgovoricu na par njih i objasniti ukratko situaciju.

Ako moze neko da mi objasni sta znaci "da se aktivira forum" ?
    Forum je aktivan ali ne znam zasto od njega ocekujete neku igranku ?
    Na forumu je obradjen svaki moguc problem vezan za game servere i njegovo trenutno stanje je logicno i ocekivano, nema sta vise da se pise na njemu vec se samo iscitavaju stare teme i pomaze kome moze.
    Ako ocekujete neku Grand paradu ovde, zaobidjite ga

Ako neko ima ideju neka pise na relja@kgb-hosting.com .

PODRSKA:

Preuzimanjem KGB-a resio sam da malo izmenim podrsku i njen nacin rada.
    Mozda ce svima vama zvucati suludo ali ovako treba izgleda prava podrska.
    Vama sve to nije logicno jer ste navikli da vam izlazimo u susret za sve i svasta ... Pogledajte malo bolje kako rade strani hosteri i videce da ima ogromne slicnosti.
    Podrska je tu da resi neki problem koji vi ne mozete sami da resite.

Primer:
    Desava se nekad da pri restartu servera port na masini zabode , to je nesto sto vi ne mozete nikako da resite..
    Ali, ako od nas trazite da ubacimo neku sliku na server ili da resimo padanje onda tu vec gresite..

Za slike imate tutorial ovde a za padanje su krivi plugini.
    Mi nismo pisali nijedan od tih plugina niti ih ubacivali, to ste sami radili...
    Osnovni plugini koji dolaze uz servere, mi brinemo o njima, ostalo je vasa odgovornost i od toga zavisi da li ce server raditi kako treba ili ne.
    Sproveo sam hiljade testova i nikad nije pukao server koji dobijate od nas, vec pucanje , lagovanje i ostale zavrzlame prouzrokuju dodatni plugini koje stavljate.
    Dosta tih plugina mozete staviti preko game panela, tu su zbog vas, da bi vam olaksali sve to ali stvarno nemamo nameru da odgovaramo za njih...
    To je nesto sto ne moze da se popravi nikako i nije do nas!

Ako izadje neki exploit mi se trudimo u sto kracem roku da nadjemo resenje ali ako imate STEAM server onda nemate sta da brinete, update resava sve automatski.
    Morate shvatiti da kombinacija vec zastarelog 1.6 engine-a + dproto + plugini dovodi do rasula
    Na svim tim pluginima je radilo brdo ljudi i svako je radio na svoj nacin i sta je hteo.
    Cela ta struktura je mnogo nestabilna i jedna mala promena dovodi do haosa..

primer: ako koristite admin linije i ukljucite da igraci prolaze jedni kroz druge, desava se da server nenormalno laguje...
    tad vi pljujete po KGB kako sve lose radi a ne kontate da nije problem do nas, vi ste ukljucili taj plugine..
    Server koji dobijete od nas ne laguje nikad!! Za lag i pucanje ste vi krivi.
    Podrska je tu da bi resila neki problem koji vi ne mozete resite, ovo mozete!

PROBLEMI:

Trenutno imamo problema sa game panelom, tj ddos zastita blokira odredjene pakete i tako nam pucaju pojedine funkcije u panelu.
    Prelazak na drugi host nije resenje jer ovaj je najbolji ali treba srediti sa hosterom sve te sitnice kako bi radilo kako treba.
    Problem je ogroman ali ono sto dovodi do njega je toliko sitna stvar da se ne moze opisati.
    Ukratko, POST zahtevi pucaju na zasticenoj ip adresi.
    Uvek mozete koristi FTP umesto WEBFTP i radice vam sve savrseno dok ne resimo problem.

RADNO VREME:

Zadnjih godinu dana podrska ne radi vikendom, razlog je prost. Vikendom se odmara i posveti sebi i svojoj porodici.
    Verujem da covek ne moze da radi 7dana u nedelji i da bude produktivan.
    Moguce da cu ubaciti nekog da radi samo vikendom ali to izbegavam

Tu smo uvek za hitne slucajeve, tipa pala masina, vpn tunel, panel itd..
    Takodje vikendom odgovaramo samo na mails.

Nije tacno da podrska kasni sa odgovorima, svi tiketi se odgovaraju u toku dana osim ako otvorite tiket vikendom.

Rezimiracu stvari iz mog ugla jer jedini ja imam ovde prave informacije sta se desava ostalo su sve vasa nagadjanja i neosnovana pljuvanja pojedinih.

KGB je bio i ostao n1 u ovom delu Evrope , imamo 65 game masina ( ostali hosteri svi zajedno imaju 10ak).
    Niti propadamo niti sta, vec smo u nekom prelaznom periodu gde se stvari menjaju sto je logicno. Ovo je nesto sto smo trebali da uradimo jos na pocetku hosta a ne sad ali boze moj...
    Imamo 3-4x vise problema nego pre 2 godine ali ih skoro sve resavamo u kratkom roku.
    Nadamo se da ce problem sa panelom biti resen uskoro. Mi mozemo da resimo ovo za 5min ali ako krene ddos onda ceo panel ode offline.
    Iskreno bolje je da imamo 1 problem nego 1000 klijenata koji ne mogu da udju u panel.
    Trenutno 80% funkcija panela radi, onako ne bi radilo nista...

Ako postoji nesto sto vas muci, mozete pisait na relja@kgb-hosting.com

Nadam se da sam dotakao neke bitne teme, odgovoricu opet ovde.

Junior Member Array

Zašto je Wory iznenada napustio kgb?

Senior Member Array

To nas korisnike ne treba uopste da zanima, niti da se raspitujemo I izigravamo inspektore.

Quote Originally Posted by Srbija200 View Post
    Zašto je Wory iznenada napustio kgb?
    To je stvar firme i nema potrebe da se otvara jos jedna tema ovde zbog njegovog odlaska, uzivaj
    Nije se nista lose desilo

Senior Member Array

Quote Originally Posted by relja.kgb View Post
    Ako moze neko da mi objasni sta znaci "da se aktivira forum" ?
    Forum je aktivan ali ne znam zasto od njega ocekujete neku igranku ?
    Na forumu je obradjen svaki moguc problem vezan za game servere i njegovo trenutno stanje je logicno i ocekivano, nema sta vise da se pise na njemu vec se samo iscitavaju stare teme i pomaze kome moze.
    Ako ocekujete neku Grand paradu ovde, zaobidjite ga :)
    Da se aktivira forum znaci da kada otvorim temu a pre toga sam izlistao ceo gugl neko se javi i pomogne oko problema.

Preuzimanjem KGB-a resio sam da malo izmenim podrsku i njen nacin rada.
    Mozda ce svima vama zvucati suludo ali ovako treba izgleda prava podrska.
    Vama sve to nije logicno jer ste navikli da vam izlazimo u susret za sve i svasta ... Pogledajte malo bolje kako rade strani hosteri i videce da ima ogromne slicnosti.
    Ovako treba da izgleda podrska? Da jedan jadni Zlaja radi po ceo dan na podrsci i da se zbog toga odgovori cekaju po 10 sati? Zanimljivo.
    Nije logicno jer smo navikli da nam kgb izlazi u susret za stvari koje vama nikako ne stete, ne gubite novac zbog tih 'izlazenja u susret'. I to je pravi kgb, a ne ovo danas, usrao si ga svetski i to ces videti za par godina, previse je kgb dugo bio najbolji da bi ga ti tako brzo ugasio, treba da prodje malo vremena pa ce onda firma lagano u minus.

Primer:
    Desava se nekad da pri restartu servera port na masini zabode , to je nesto sto vi ne mozete nikako da resite..
    Zabore port, ja tu ne mogu nista i cekam 3 dana da zlaja to sredi (od sad cu govoriti zlaja, a ne podrska, jer ti je on bukvalno jedini u podrsci)
    Pazi, podrska toliko slabo radi da se cak i ti sam ubacujes ponekad i resavas tikete hahahahaha
    Valjda ti to govori da nesto ne radis dobro, kad ti kao vlasnik/direktor ili sta god da si moras da resavas tikete jer podrska ne postoji :)

primer: ako koristite admin linije i ukljucite da igraci prolaze jedni kroz druge, desava se da server nenormalno laguje...
    tad vi pljujete po KGB kako sve lose radi a ne kontate da nije problem do nas, vi ste ukljucili taj plugine.. :)
    Server koji dobijete od nas ne laguje nikad!! Za lag i pucanje ste vi krivi.
    Slazem se.

Trenutno imamo problema sa game panelom, tj ddos zastita blokira odredjene pakete i tako nam pucaju pojedine funkcije u panelu.
    Prelazak na drugi host nije resenje jer ovaj je najbolji ali treba srediti sa hosterom sve te sitnice kako bi radilo kako treba.
    Problem je ogroman ali ono sto dovodi do njega je toliko sitna stvar da se ne moze opisati.
    Ukratko, POST zahtevi pucaju na zasticenoj ip adresi.
    Uvek mozete koristi FTP umesto WEBFTP i radice vam sve savrseno dok ne resimo problem.
    Oko ovoga kontam da nema leka, ddos jebe pa jebe i vase servere cesto sjebe, ali onda kad vec ne mozemo godinu dana da pristupimo panelu i/ili start/restart opcijama bar budite na mailovima 24/7 i restartujte servere kako znate i umete kad vam neko trazi.

RADNO VREME:
    Zadnjih godinu dana podrska ne radi vikendom, razlog je prost. Vikendom se odmara i posveti sebi i svojoj porodici.
    Verujem da covek ne moze da radi 7dana u nedelji i da bude produktivan.
    Moguce da cu ubaciti nekog da radi samo vikendom ali to izbegavam :)
    Tu smo uvek za hitne slucajeve, tipa pala masina, vpn tunel, panel itd..
    Epa onda lepo uzmes i zaposlis 5 ljudi i podelis ih u smene, a ne da ti jedan covek radi celu podrsku.
    Serveri rade nonstop, a ne rade pon-pet 09-17, znaci tako treba da radi i podrska.

lol.
    A niste tu ni za hitne slucajeve, ne mozes ti gledati kao hitan slucaj to sto je pala cela mreza, vlasniku servera je hitan slucaj kad je njegov server pao i ti to trebas da shvatis, boli vlasnika dupe da li je pao samo njegov server ili cela mreza, on zeli da se to resi i da nastavi da radi na onome sto je platio. Znaci hitan slucaj je kad je jedan server offline zbog necega na sta vlasnik ne moze da utice i vi morate da budete tu da to resite.

Nije tacno da podrska kasni sa odgovorima, svi tiketi se odgovaraju u toku dana osim ako otvorite tiket vikendom.
    Kasni, ako posaljes tiket posle 5-6 uvece, dobices odgovor tek sutra oko 11-12 kad zlaja dodje :)
    A o tome koliko tebe licno treba cekati za odgovor je bolje da ni ne pricam.

Rezimiracu stvari iz mog ugla jer jedini ja imam ovde prave informacije sta se desava ostalo su sve vasa nagadjanja i neosnovana pljuvanja pojedinih.
    E vidis to je problem, gledas stvari iz tvog ugla, postavi se malo i gledaj iz ugla obicnog korisnika i vidi sta on misli.

KGB je bio i ostao n1 u ovom delu Evrope , imamo 65 game masina ( ostali hosteri svi zajedno imaju 10ak).
    Niti propadamo niti sta, vec smo u nekom prelaznom periodu gde se stvari menjaju sto je logicno. Ovo je nesto sto smo trebali da uradimo jos na pocetku hosta a ne sad ali boze moj...
    No. 1 je zbog Igora i ekipe, a ne zbog tebe.
    To koliko ostali hosteri imaju ne znas i mozes samo da nagadjas.

Iskreno bolje je da imamo 1 problem nego 1000 klijenata koji ne mogu da udju u panel.
    Trenutno 80% funkcija panela radi, onako ne bi radilo nista...
    Druze 1000 klijenata ne moze da uradi nista na svom serveru preko game panela, ne znam o cemu pricas uopste.

Znam da je u podrsci jos par likova, ali 90% odgovora u svim tiketima je zlaja, tako da su tu ali kao da nisu.
    Iskreno mi je zao Zlaje, super decko, jedini ko se stvarno trudi oko KGBa i hoce oko svega da pomogne. Ja potpisujem da njega nema sutradan bi se raspalo raspalo sve.
    Pre neki dan se desilo da neko iz kgba pri instalaciji fdla sjebe nesto i obrise kompletno sve fdlove sa hosta hahahahahaha
    I naravno, ko je sredjivao sve? Zlaja.
    Ko je ispastao zbog toga a nije dobio nikakvu kompenzaciju za to sto mu fdl nije neko vreme radio i sto su mu svi fajlovi obrisani? Naravno klijent, iz tvog ugla - stanovnik treceg sveta.
    Last edited by luka317; 11-09-2017 at 17:36.

Senior Member Array

Ovako Luka, odgovoricu ti JA na par primedba/sugestija iako nemam nista sa KGB-om.
    1. Kgb je kao svaka firma na svetu I ima svoje radno vreme, ako samo Zlaja radi na tiketima onda je to njegov posao I to korisnike ne mora da zanima. Jel se resi problem? Resi se, ne tice vas se ko resava.
    2. Kazes da zaposli 5 radnika? Kgb mora da prijavi sluzbi svakog radnika ko radi I da im isplacuje mesecni minimalac (osim ako nije veca plata) I to bi izaslo oko 1200€ mesecno samo za radnike pa cak I vise, jos imaju vise od 65 masina koje kostaju prosecno oko 70€.
    3. Slazem se da je forum propao sto se aktivnosti clanova tice, ali time se poboljsao zato sto nema pajsera koji ce spamovati I Relja je zadovoljan time budi I ti. Redovno gledam I uvek vidim preko 150 gostiju aktivno I gledaju tutoriale I stalo korisno, sto znaci da forum nije propao kako vi mislite.Ako ti se spamuje onda ovo nije forum za tebe.
    4. Ako je Igor prodao hosting onda ocigledno je da mu nije bilo isplativo, sto znaci da Relja ima u planu da poboljsa to I ima svoje planove kako ce to uraditi ali to se ne desava preko noci. Relja je odrzao taj hosting cisto da bi vi klinci zadrzali svoje servere, sto po vas nije dobro jer samo to znate u zivotu, blejite na kompu I igrate igrice. Iako sam 19 godina ja vec 6 godina nisam upalio CS ili bilo koju igricu a drzao sam servere kakve ti neces nikad.

Toliko od mene nemam reci, zelje I vremena da se zajebavam sa vama. Covek je u prethodnom postu objasnio situaciju.
    Last edited by Rade.kgb; 11-09-2017 at 17:00.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Rade.kgb View Post
    Ovako Luka, odgovoricu ti JA na par primedba/sugestija iako nemam nista sa KGB-om.
    1. Kgb je kao svaka firma na svetu I ima svoje radno vreme, ako samo Zlaja radi na tiketima onda je to njegov posao I to korisnike ne mora da zanima. Jel se resi problem? Resi se, ne tice vas se ko resava.
    2. Kazes da zaposli 5 radnika? Kgb mora da prijavi sluzbi svakog radnika ko radi I da im isplacuje mesecni minimalac (osim ako nije veca plata) I to bi izaslo oko 1200€ mesecno samo za radnike pa cak I vise, jos imaju vise od 65 masina koje kostaju prosecno oko 70€.
    3. Slazem se da je forum propao sto se aktivnosti clanova tice, ali time se poboljsao zato sto nema pajsera koji ce spamovati I Relja je zadovoljan time budi I ti. Redovno gledam I uvek vidim preko 150 gostiju aktivno I gledaju tutoriale I stalo korisno, sto znaci da forum nije propao kako vi mislite.Ako ti se spamuje onda ovo nije forum za tebe.
    4. Ako je Igor prodao hosting onda ocigledno je da mu nije bilo isplativo, sto znaci da Relja ima u planu da poboljsa to I ima svoje planove kako ce to uraditi ali to se ne desava preko noci. Relja je odrzao taj hosting cisto da bi vi klinci zadrzali svoje servere, sto po vas nije dobro jer samo to znate u zivotu, blejite na kompu I igrate igrice. Iako sam 19 godina ja vec 6 godina nisam upalio CS ili bilo koju igricu a drzao sam servere kakve ti neces nikad.

Toliko od mene nemam reci, zelje I vremena da se zajebavam sa vama. Covek je u prethodnom postu objasnio situaciju.
    Druze, kgb hosting se uopste vise ne vodi i ne spada pod firmu kgb hosting doo, Relja se registrovao kao preduzenik za razliku od Igora koji je registrovao drustvo sa ogranicenom odgovornoscu.
    Igor http://prntscr.com/gjujrk
    Relja http://prntscr.com/gjujl8
    To znaci da Relja posao vodi sam i da svi ostali u kgbu rade na crno i nisu nigde prijavljeni. Sto mu je velika finansijska olaksica jer bi na plate radnika placao +60ak % za doprinose i te gluposti. S tim u vidu, mislim da je sasvim realno da 'veliki' kgb zaposli jos nekog radnika koji ce raditi u suportu.

Sto se suporta tice, da, problem se resi posle nekog vremena, ali korisniku treba da se problem resi isti dan, a ne za 3 jer je on bukvalno izgubio to vreme ni na sta a server istice.

Niko ne trazi da se forum spamuje, nego da kad neko trazi pomoc moze i da je dobije. Rekao sam sta sam imao za forum i na njega se vise necu vracati.

Moguce je da Igoru ovo nije bilo previse isplativo (u smislu da nema dovoljno velikih para za toliko cimanja sa decom) jer koliko se secam ranije kada sam proveravao apr imao je 4 zaposlena (moguce je i da je 3, nisam siguran). Od svake uplate je davao 20% drzavi, placao je minimalac za ova 4 radnika plus na to sve sto plati radnicima jos oko 60% na tu cifru za doprinose za te radnike. Na to kad se dodaju i troskovi na masine i ostale sitnice, vrlo je verovatno da nije ostvarivao neki preveliki profit. (#edit, posle provere na apru, po onome sto je islo legalnim tokovima, bilo je dobrog profita u firmi :) )

Nece ga Relja jos dugo ovako odrzati.

Relja je odrzao taj hosting cisto da bi vi klinci zadrzali svoje servere, sto po vas nije dobro jer samo to znate u zivotu, blejite na kompu I igrate igrice. Iako sam 19 godina ja vec 6 godina nisam upalio CS ili bilo koju igricu a drzao sam servere kakve ti neces nikad.
    To pricaj nekome koga zanima, nit' drzim server nit' me zanima da ga drzim, a to 'klinci' nekoj deci na fb slobodno ;)
    Last edited by luka317; 11-09-2017 at 21:07.

Senior Member Array

Evo da se i ja nadovezem na sve ovo posto sam i ja u nekim mojim postovima malo rekao svoje nezadovoljstvo s KGB. Pa cu prvo reci Radi neke stvari koji inace ima dobre postove..

Rade, Relja NE drzi servere zbog nekih nas klinaca (koji usput imam 34 god, otac i da dalje ne pricam, ako mi ne vjerujes dacu ti FB, svoj forum..ali nebitno) Relja radi ovo zbog zarade sto je jedino normalno i logicno, previse ovo sve kosta da bi se nama djeci ugodilo. Zar ne??

Pricamo o radnom vremenu KGB?? O slobodnom vikendu?? Ok, slazem se ali kad doss napadi pocmu petkom popodne pa cekam do ponedeljka ili ako mi se netko smiluje (citaj Zlaja) digne ga prije ja bi trebo biti sretan?? O ceme pricas. To ti je isto ko da kazes kuca mi gori a vatrogas ti kaze jbg vikend je..Zena djeca obiteljski sam covjek. Doduse KGB i serveri nisu taj omjer ali primjer ti je jasan. Licno placam server licno placam boost mjesecni, na GTRS mi je dosta losiji od gt.com sto ni to nije u redu ali to je neka druga tema, imao bi i njima nesto reci. I sad kad platim to sve meni server ne radi vikendom, rr ne mogu napraviti a da ja napadam kgb doss napadima vjeruj mi da bi izabrao petak kad i vikend kad najvise igraca imas na serveru. To koga Relja zaposljava i kolika je njihova placa i dali je prijavljen ili ne boli me tuki a trebalo bi boliti sve nas vlasnike, to je stvar vlasnika i radnika. Placam i hocu da iz servera izvucem maximalno sto se igraca tice a i mene samog, jer svaki ima svoj hobi ovaj je moj. I zelim da dobijem to sto placam. Relja ne moze utjecati na napade i neke probleme dali je rjec o doss ili pucanje tunela problem masina i sve to, ok slazem se. ALI KGB ima vjesti i napise se, jbg zao nam je takav i takav problem imamo. A ne ja ko K pokusavam rr server i samo me izbaci s stranice KGB. Dali je KGB broj 1 ili 100 ni to me ne zanima. Zanima me samo dali ce moje pare koje placam kao klijen KGB opravdati ili ne. Sto se tice prelaska na neki host ni to nije losa opcija njemacke naprimjer ali nisam to taj bar ne zasada. Mene u sveme ovome najvise boli zasto se ne kaze kad nastane problem. Suportu pisem svoj problem o panelu dobijem polovicni odgovor, niti znam sta ni kako ni kad ce proraditi. Pise mi se kako mogu neke stvari raditi preko drugih programa kao dodavanje admina i sl.. ma necu ljudi imam gpanel i dok placam to zelim da imam kao covjek udjem namjestim i stvar rjesena. Kad ne budem mogao placati hvala KGB niti sam ti osto duzan ni ti meni. Sto se tice samog pada servera pojedinaca stavljanje losih plugina to nije problem podrske, ali ako netko nesto ne zna ne vidim problem da mu se ne pomogne, Ok, te gluposti oko slika i takve banalne stvari svacam. Ja licno nisam neki bogzna sta oko plugina niti cu kad biti ali citam forum radim svasta prije nego spamujem ili zajebavam podrsku, ali ako sam vec nesto pitao pa daj onda odgovorite, nekad je to bilo ok. Napisem nesto s cim se ne slazem u vezi KGB Wroy ban razlog trolovanje, ma ne trolujem brate nego pitam sto mi nije jasno i sto ne znam , banujes me sto nisam zadovoljan tvojim odgovorom i ponasanjem. Kad sam bahat prema nekome slobadno me ban ali nemoj zbog gluposti..

Relja, sad sam vec gore odgovorio na neke tvoje probleme, dosta se slazem ali da ne gubi na clanovima gubi, mozda ne na broji ali kvaliteti sigurno. Pricas da svi problem ima na forumu samo ga treba naci dda sve pise mozda i pise ali nije to bas tako lako ni naci, ne znam zasto je problem kad se otvori ista tema kao sto je naprimjer WH block da se pusti da se nekome vlasniku pomogne i onda delite. Pola odgovora clanova ide imas na forumu trazi itd.. pa pokazi mi, nisi duzan znam ali ne spamuj brate, skrenu steme... idemo dalje

Kazes pogled iz tvoga ugla neznam odaklen gledas ali krivo gledas, ne kazem da ce KGB biti bolji ili gori s tobom, ali brate ipak smo mi ti klijenti i zbog vlasnika trebas biti dostupan i vikendom bar kad su hitne situacije, Gori... GASI.

Zasto grijesim ako mi server stalno pada a na server nisam nista ubacivao , nikakve plugine vise od pola godine?? a ocekivam da mi podrska pomogne a ti mi sad napisa da te te stvari ne pitam. Koja je onda smisao podrske?
    Zar ta rjec ne znaci da mi pomogne kad mi nesto zapne, govorim o problemima a ne postavljanju slika na server i slicne gluposti.

Napisao si i da lag nije tvoj problem, nego ciji je? Opet kazem na server nisam stavio nikakve plugine oko pola godine i odjednom mi server laguje odose mi igraci ja nemam pojma zbog cega, nije cest slucaj srecom, ali sta da ja taj dan radim..? Iskreno postujem te stvarno ali ne svidja mi se na koji nacin radis a moj server ovisi o tome, ne znam isto tako do kad cu drzati server bas iz ovih razloga nakon sedam godina da ga gasim, mislim da smo najstariji server a ako nismo onda top 5 sigurno. imam raju za druzenje i super je server ali nakon svih godina iskreno se mislim sta dalje.

Imao bi ja jos toga pisati, ali vjeruj da sam se umorio i od ovoga, Iskreno se nadam da ce se dogoditi pozitivne promjene ovo do sada je sve ali pozitivni nije. Bez uvrede, samo misljenje pojedinca.

Drustvo,
    Zamolicu vas nesto, voleo bih da u diskusiji ucestvuju samo oni koji imaju server kod nas
    Pojedini nemaju veze sa KGB a mlate tu neke gluposti
    Dosta vas dolazi sa drugih hostova i vodi iste a stvarate pometnju zarad stvaranja lose slike o nama.
    Zato vas molim drzite se ovoga da ne bi pljustali banovi.

Znaci, ako imas server, ostavi ip u prvom postu i pisi sta zelis.
    Ako se server ip ne poklapa sa mailom sa kog pises, a mlatis nesto, BAN!

Ja razumem da se klijent zali ali sta ima da se zali neko ko nema server kod nas?
    Isto tako, ako vec kacite screenshots iz panela sa odgovorima podrske, onda nemojte da maskirate ime vec neka se sve vidi. Mi ne maskiramo nista a ne bi trebali ni vi
    Necu nikome uzeti za zlo sta god da napise. Tu sam da vam objasnim neke stvari a i da vidim sta vi imate da napisete.

Odgovoricu u toku veceri na prethodne postove detaljno svakom od vas.

Senior Member Array

Slazem se da ovo ne mora svatko citiati i gledati, pogotovo neki s drugih hostinga i potencijalne musterije KGB-a Mislim da bi bilo dobro da ima dio podforuma samo za vlasnike tj. ljude koji vode ili imaju svoj server. Pa sta god bude kakav problem da se tu o tome raspravlja, bilo bi lakse svima a manje bi se spamovalo i sirile lose glasine.

Senior Member Array

Slazem se da ovo ne mora svatko citiati i gledati, pogotovo neki s drugih hostinga i potencijalne musterije KGB-a Mislim da bi bilo dobro da ima dio podforuma samo za vlasnike tj. ljude koji vode ili imaju svoj server. Pa sta god bude kakav problem da se tu o tome raspravlja, bilo bi lakse svima a manje bi se spamovalo i sirile lose glasine.
    Vrlo rado bih pricao sa Reljom preko maila, al' ne vredi kad na mailove ne odgovara, zato idemo ovako.

Senior Member Array

@luka317 ako sam ja tebe dobro razumeo ti nemas server na KGB, kao ni ja. Ni meni ni tebi nije mesto u ovoj temi koliko ja znam.

Luka banovan na 7dana , jbg ja lepo rekoh kako stoje stvari on tera svoje.
    sledeci ban ide za stalno.

Ostao sam duzan odgovore , nadam se veceras...

Senior Member Array

@Franky - Što se tiće same podrške lepo je naglašeno da ne rade Subotom i Nedeljom što treba svako da razume. Postoji nešto što se zove Zakon. Opšte govorim. Jedini problem je sada što mnogo im se dopuštaju ovim novim klincima a i ove sa DDos napade. KGB strada od te klince koje glume neku facu u nekim stranskim grupama (u to sam se sam uverio jer sam video objave) i onda se pojave te pametne ddosere i nanese štetu firmi.KGB treba po pravilu a i po zakonu da podnese krivičnu prijavu lepo tom napadaću i da odgovara za sve ovo. Znam da im nije prvi put da ovo to rade, kada bi se to do sada sve prijavilo, ne bi bio siguran da bi dobili uslovnu. Jedina opcija je ta da se vrati sve kako je bilo pre.@Offtopic Neko od administratore nek reše ove balave klince koje spamuju sa reputacijomSS: http://prntscr.com/gkcs3j se naglasi na post http://prntscr.com/gkcqs2 Prešlo je svake granice, ali to ozbiljno. A vidim da odkad Wroy je napustio sve spamere su se vratili. Nije da napadam nekog, već govorim onako kako stoje stvari za sada.
    http://amxx-scripts.info/index.php
    Respect: Zlajo192, Wroy.

Senior Member Array

Rista brate ja ne kazem da oni trebaju raditi svaki dan po sjeli dan, ja kazem kad je problem kad server ne radi da bi trebali biti dostupni i na "vjesti" napisati da znam i vjeruj mi da bi dosta manje bilo upita za podrsku. Svacam napade i svacam doneklen njihove probleme ali samo da se kaze jbg ne moze raditi iz ovog ili onog. Ja kad bi znao da ce mi se cesto petkom rusiti server ja bi prestao drzati server. Prepostavljam da si drzao ili da drzis server pa vjerojatno znas kako to server pati. Ja ne pisem ovde da bi Relji pricao neke price, ne trazim ustvari bas nista kokretno. Samo da se neke stvari pojasne i to je to. Ako cu imati preceste probleme da mi server ne radi, onda jbg.. nema smisla. Ili da se ne mogu pouzdati u podrsku, Relja zna koliko je moj server stari i koliko smo godinama ulagali u njega, mislim da bi bilo preglupo da ga sad gasim zbog toga. A vjeruj mi da nemam zivaca se prepirati niskim oko nicega. A to kako ce KGB raditi i na koji nacin ne pada mi napamet ovde o tome pricati, ali zelim max zastitu za server.

Senior Member Array

@Franku Razumem te sve šta pišeš o tome. Ali razumi da oni nisu krivi za te napade. Krivci za to su pojedini vlasnici servera, koje idu po stranskim fb grupama i reklamiraju svoj server, ili uđu u raspravu s istim. U to sam se sam uverio jer i kod mene na mojoj fb grupi kad sam držao server išli su i reklamiraju. Nemam komentar za takve zajednice a pogotovo za vlasnike te servere. Ćak su se usudili i na websajtu da reklamiraju. E sad ko zna još gde su išli da reklamiraju, pa tako navuće i ddos napad i zbog te klince stradaju i nedužni vlasnici servera a i sama firma KGB. KGB treba takve klijente suspendovati. Kao što sam i pre govorio, KGB treba zakonskim putem da kazne ovakve pa da se to više ne ponovi. A izgovor da zakon ne funkcioniše ili da neće se isplatiti ne verujem. Ja znam da zbog toga može završiti u zavoru plus da mu se oduzme pc. Zakonskim putem može firma zatražiti i odštetu, a država njega neće ga pitati da li on ima para ili ne. I u zatvoru mogu zaraditi, do 20 godina ima fora . A koliko znam skoro u svakoj firmi vikendom ne rade (govorimo o legalnim firmama), i kod nas u Makedoniji je to zlatno pravilo.

Junior Member Array

kad server ne radi da bi trebali biti dostupni i na "vjesti" napisati da znam i vjeruj mi da bi dosta manje bilo upita za podrsku.
    Dijelim mišljenje, dosta znači kada imaš razlog zašto nešto ne radi trenutno..
    pogotovo ako imaš više servera, 10+ Headova, nekoliko desetina admina itd.
    Umjesto da se svakom govori "ne znam", jedan screenshot obavještenja iz
    panela bi ugasio nezadovoljstvo u njihovim redovima, a i što kažeš za podršku
    bi bilo sigurno manje upita. Pisalo je u par navrata, za premium lokaciju većinom,
    da su radovi/problemi ali to nije redovno i obično treba dosta vremena da osvane vijest u panelu.
    Last edited by MeinHerzBrennt; 14-09-2017 at 14:38.

Senior Member Array

Samo jedno pitanje, kad ce panel biti u funkciji skroz?? Da mogu poruke neke stavljati na server?

Kako mislis kad ce panel biti u funkciji?
    U funkciji je.. Ako naleti neki jaci ddos napad mi blokiramo i sve funkcionise.
    Bio je jedan pre 20ak min i sve je sredjeno, nema razloga za paniku.
    Ovakve stvari su postale normalne jer uvek ima idiota koji namerno subotom vece ddos.

Ne znam da li mislite na game server ili dedicated server?
    Kad imamo kvar na masini mi uvek okacimo obavestenje i sredjujemo u sto kracem roku.
    Serveri u Nemackoj, Francuskoj i od skoro u Rumuniji su odgovornost datacentra i mi njima javimo par minuta nakon sto se desi kvar.
    Sve nakon toga je nesto sto mi ne mozemo da uticemo niti da ih ubrzamo...

Sto se tice Premium servera, treba mi 2h da odem do datacentra i krenem sa resavanjem problema, brze ne moze...

Senior Member Array

Da li moze neki ip sto je masina u Rumuniji cisto da testiramo ping..

Junior Member Array

http://prntscr.com/gm9q56
    Sjajno radi gp.... vidi se @relja.kgb vidi se.. vec ovako 3 dana i oces nesto stvarno da promenis.
    A ti @Rade.kgb.... http://prntscr.com/gm9vcu ... lik je IMAO.... nemogu da ti obojim IMAO..... sto bi se on zalio za sve ovo ako nema server........... to znaci da sve zna sta se desilo i koja je bila promena kgbu kad je relja preuzeo kgb. Lik je sve tacno rekao. #edit a kada radi kgb nemoze nista da se sacuva.

Senior Member Array

Relja,trebas probleme da resavas postepeno,prvo i najvaznije je da se sredi podrska,to je klijentima najbitnije.
    Ako je vec istina da Zlaja radi na crno,zaposli jos 4,5 likova koji ce raditi u smenama
    Sto se tice vikenda,isto nekog zaposli,ali da radi samo vikendom

Jer je vecina kljinata otislo zbog podrske,evo cist primer na meni
    To je bio petak vece kada sam ja zlaji rekao da mi ubaci rehlds na server,ubacio je,ali sa time se pola stvari na serveru pokvarilo(jedna od stvari je mikrofon,koji je kljucan za moj mod)
    Igraci se nisu culi,tako da ceo vikend moj server nije imao igraca,i pao je sa 150 do 160 ranka,znaci svo to vreme i te bustove sto sam ja trazio da stignem do 150 ranka,pada u vodu

Kazem ti,resi podrsku,ovo ostalo nije toliko bitno

Junior Member Array

Boljeg hosta nema..
    Oko podrske to mora pod hitno da se sredi!

Senior Member Array

@Deflection Kada su napadi u toku, sajt može se desiti da padne. A za ddos ne možeš kriviti KGB jer za to samo pojedini klijenti su krivi.Što se tiće oko saćuvanja. Verujem da filtriraju POST zahteve pa se desi da ne možeš saćuvati neki fajl kao rezultat na DDOS napad.@NikolaA što nisi pretražio malo o rehlds pre nego što si zahtevao da se prebaciš na rehlds. Izvini ali ovde ne mogu kriviti podršku, nego za to si sam kriv.Rešenje za steam changere ima, ćak i da promeni IP i nik. Bez korišćenje rehlds.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Riste#Kga View Post
    @Deflection Kada su napadi u toku, sajt može se desiti da padne. A za ddos ne možeš kriviti KGB jer za to samo pojedini klijenti su krivi.Što se tiće oko saćuvanja. Verujem da filtriraju POST zahteve pa se desi da ne možeš saćuvati neki fajl kao rezultat na DDOS napad.@NikolaA što nisi pretražio malo o rehlds pre nego što si zahtevao da se prebaciš na rehlds. Izvini ali ovde ne mogu kriviti podršku, nego za to si sam kriv.Rešenje za steam changere ima, ćak i da promeni IP i nik. Bez korišćenje rehlds.
    Ja oko rehlds-a nikad nisam nista dirao,i cuo sam da nista ne ubacujem svoje nego da cimam kgb podrsku,a rehlds sam ubacio zato sto mi je izbacivalo igrace sa servera

Junior Member Array

@riste#kga naravno da nije do kgb to sto ga ddosaju.. jer to je cista ljubomora.. al ostavi to... ovo za padanje... sigurno ne ddosaju kgb 24/7 za gp da ne radi kao sto treba. Vec 3 dana kako opcija "sacuvaj" ne radi i juce vec nije radila opcija "reinstal" i "Restartiraj". (Nismo mogli server da fixamo tako da server je bio offline).

Senior Member Array

Kada je opcija "Under Attack" ukljucena kod CF, cf filtrira POST i GET zahteve. Moguće (znaći ne tvrdim da je zasigurno ) da je do toga. Znam pošto sam iskusio sa tim.I sve zavisi na koliko minuta proverava. A kao što vidiš ni forum ne funkcioniše kako treba, CF pravi probleme ukoliko nije podešen kako treba. Drugi razlog za taj problem ne postoji.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by DeflectionGod View Post
    @riste#kga naravno da nije do kgb to sto ga ddosaju.. jer to je cista ljubomora.. al ostavi to... ovo za padanje... sigurno ne ddosaju kgb 24/7 za gp da ne radi kao sto treba. Vec 3 dana kako opcija "sacuvaj" ne radi i juce vec nije radila opcija "reinstal" i "Restartiraj". (Nismo mogli server da fixamo tako da server je bio offline).
    E nesto slicno sam napisao Relji, tebi ne radi 3 dana, meni ne radi vise od 15 dana..RR mogu ali kad padne server ne mogu..

Senior Member Array

Quote Originally Posted by -Nikola- View Post
    Relja,trebas probleme da resavas postepeno,prvo i najvaznije je da se sredi podrska,to je klijentima najbitnije.
    Ako je vec istina da Zlaja radi na crno,zaposli jos 4,5 likova koji ce raditi u smenama
    Sto se tice vikenda,isto nekog zaposli,ali da radi samo vikendom

Jer je vecina kljinata otislo zbog podrske,evo cist primer na meni
    To je bio petak vece kada sam ja zlaji rekao da mi ubaci rehlds na server,ubacio je,ali sa time se pola stvari na serveru pokvarilo(jedna od stvari je mikrofon,koji je kljucan za moj mod)
    Igraci se nisu culi,tako da ceo vikend moj server nije imao igraca,i pao je sa 150 do 160 ranka,znaci svo to vreme i te bustove sto sam ja trazio da stignem do 150 ranka,pada u vodu

Kazem ti,resi podrsku,ovo ostalo nije toliko bitno
    Kad se promeni na rehlds + reunion gube se neke stvari, tako nista oni nisu krivi sto si ti izgubio mikrofon tj nisu mogli ljudi da pricaju. Za rehlds imas modul revoice i radice ti mikrofon kao i pre. Znam da to predlazu jer moze mala stvar da sjebe sve sto se tice rehlds, reuniona itd ako se lepo ne ubaci server nece da radi zato su to rekli.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by aleks. View Post
    Kad se promeni na rehlds + reunion gube se neke stvari, tako nista oni nisu krivi sto si ti izgubio mikrofon tj nisu mogli ljudi da pricaju. Za rehlds imas modul revoice i radice ti mikrofon kao i pre. Znam da to predlazu jer moze mala stvar da sjebe sve sto se tice rehlds, reuniona itd ako se lepo ne ubaci server nece da radi zato su to rekli.
    Ali da su radili subotom,to bi resili i nista od ovoga nebi bilo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)