Racunar?
Results 1 to 11 of 11

Thread: Racunar?

Senior Member Array

Default Racunar?

Potrebna mi je mala pomoc oko izbora racunara. Da li ova konfiguracija vrijedi za te pare i da li je moguce naci nesto bolje(ili sklopiti) za te pare.

Cijena: 489KM (250.45 EUR)

Konfiguracija:
    Code:
    Model: HP 8000 Elite SFF
    Procesor: i5 2400 3,1GHz
    Ram memorija: 8GB DDR3
    Pohrana: 250GB HDD
    Optika: DVD-RW
    Grafika: Asus Radeon R5-230 2GB DDR3
    Koliko bi s ovim komponentama imao fps u igrama i da li bi programi kao sto su ps, visual studio ++, emulator za android radili bez kocenja?

I jel ovo njegova maksimalna nadogradnja ili se moze jos?

Moderator Array Rade.kgb's Avatar

Bez i7, gforce I 16gb rama ne moze se nazvati racunar

Junior Member Array

Može se i još jeftinije naći i bolje od toga. Vidim da si iz BiH, pa evo ti jedan sajt "olx" -https://dopertech.olx.ba/ , www.doper.ba. Pogledaj malo bolje, jer može se uzeti bolje i puno jeftinije. Primjer "Računar Endeavor II;Core i5 2400 3,10 GHz; 8GB DDR3 RAM, Grafika: Nvidia GeForce GT 730 2GB GDDR3 128bit" 390KM (199.97€).

Senior Member Array

@Rade.kgb heheh ne treba pretjerivati, meni treba nesto srednje klase
    @Srbija200 e hvala ti pogleda cu

Senior Member Array

Kako vam se cini ovaj?

Izvinjavam se za duple postove

Senior Member Array

Taj drugi da
    Procesor okej, 6 MB keša, 3.1 GHz, turbo do 3.4, ne treba ti ništa više.
    Grafika isto ekstra jer ne vjerujem sad da planiraš igrati neke baš baš nove igrice, ta ti je taman za tvoje potrebe

Jedino bi ubacio SSD pored toga od 160 GB. Sve u svemu, ekstra konfiguracija

Senior Member Array

@GaMeR FoReVeR Hvala ti

Koji je procesor bolji, kod ovog prvog ili drugog ili ovaj i5 2400 3,10 ghz?

Senior Member Array

Razlika između ta dva procesora ti je samo u proizvodnom procesu i radnom taktu. i5 3570 je prozveden u 22nm, tako da mu je i TDP manji odma, jedina prednost.
    A tu drugu mašinu ti ne bi preporučio zbog manjka mjesta u kućištu, upravo zbog grafike

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GaMeR FoReVeR View Post
    Razlika između ta dva procesora ti je samo u proizvodnom procesu i radnom taktu. i5 3570 je prozveden u 22nm, tako da mu je i TDP manji odma, jedina prednost.
    A tu drugu mašinu ti ne bi preporučio zbog manjka mjesta u kućištu, upravo zbog grafike
    Sta mislis zbog cega je ovaj prvi ovako jeftin i da li se isplati kupovati ovo? Gledao sam kod drugi sto prodaju dosta je skuplji.

Quote Originally Posted by Srbija200 View Post
    Može se i još jeftinije naći i bolje od toga. Vidim da si iz BiH, pa evo ti jedan sajt "olx" -https://dopertech.olx.ba/ , www.doper.ba. Pogledaj malo bolje, jer može se uzeti bolje i puno jeftinije. Primjer "Računar Endeavor II;Core i5 2400 3,10 GHz; 8GB DDR3 RAM, Grafika: Nvidia GeForce GT 730 2GB GDDR3 128bit" 390KM (199.97€).
    moze i ovako www.olx.ba tako je lakse
    - Zove zena milana na mobilni i kaze:
    - Gde si vec gde se smucas!?
    - Znas onu zlataru u kojoj si videla onu ogrlicu?
    - Aahaaaa mili moj!
    - E ja sam u cuzi!

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Hartmann View Post
    Sta mislis zbog cega je ovaj prvi ovako jeftin i da li se isplati kupovati ovo? Gledao sam kod drugi sto prodaju dosta je skuplji.
    Ah nisam ni pogledao prvi uopšte, samo sam uporedio taj drugi sa prvobitnim što si gledao
    Hmm prvi ti je workstation, stariji malo i ne preporučujem ti. Grafika je tu super, Quadro serija ti je posebna serija grafičkih, ajmo nazvati "premium" i one su prvenstveno namjenjene dizajnerima itd. Ne znam što je takva cijena stvarno, nema logike jer sama grafika je pola te konfiguracije.
    Ako već hoćeš workstation uzimati onda z600 jedino jer je super stvarno. Ugradiš sebi neku jaku grafiku, po mogućnosti quadro serije i nemaš brige uopšte.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)