Najpouzdaniji sistem za uplatu putem sms-a
Results 1 to 33 of 33

Default Najpouzdaniji sistem za uplatu putem sms-a

Pozdrav,

Zanima me da li je neko koristio servise za uplatu preko sms-a?
    Koji su uslovi da se takav servis koristi?
    Da li se isplati?
    I da li neko zna neki pouzdan takav servis koji sigurno vrsi isplatu?

///
    Za one koji nisu razumeli sta mi zapravo treba, treba mi servis preko kojeg mogu ljudi da mi uplacuju novac kao npr na kvizovima,farmi,parovima i sl.
    Last edited by AleksandarVeliki; 14-03-2018 at 02:19.

Senior Member Array

Fortumo.com
    Mada malo para dobijas, 20-50% od uplate zavisno iz koje je zemlje...
    Ako neko ima nesto bolje nek pise

Junior Member Array

Da, najbolji i najisplatniji je Fortumo.

I ja sam cuo da je Fortumo jedan od boljih servisa, e sada oni koliko sam se ja informisao od ukupne uplate skidaju do 50% za njih zavisno od drzeve. e sada mene zanima da li neko ima neko detaljno upustvo kako se sta koristi? ili neki tut? trazio sam po yt ali nista detaljno nisam naso

Senior Member Array

Quote Originally Posted by AleksandarVeliki View Post
    I ja sam cuo da je Fortumo jedan od boljih servisa, e sada oni koliko sam se ja informisao od ukupne uplate skidaju do 50% za njih zavisno od drzeve. e sada mene zanima da li neko ima neko detaljno upustvo kako se sta koristi? ili neki tut? trazio sam po yt ali nista detaljno nisam naso
    Tesko da ces negde naci detaljan tut celog procesa koji pritom uopste nije lak. Odobravanje su bas otezali tako da se treba fino iscimati samo da ti odobre to.
    Sto se uplata tice, kada pravis servis tebi pise koliko % dobijas iz te drzave
    Primer:

I toliko % od uplate ti dobijas a ostalo ide njima i operaterima...
    Za vece uplate dobijas vise %

I da, ne mozes da biras tacnu cifru koliko hoces da kosta nego imas ponudjene neke cene kao sto vidis na slikama, to dosta varira od drzave do drzave tako da moras za svaku drzavu pojedinacno da gledas cenu
    Last edited by luka317; 14-03-2018 at 16:43.

Senior Member Array

Fortumo

Donacije:
    BTC: 1FUKWDFMA95seCcYqhMetUmwbF5jSZzrae
    ETH: 0xF6693023B2F804e9db6b4aB142E6f4A132764283

Koliko je vremena potrebno da prodje da bi odobrili nalog? tj sistem za placanje preko telefon-a?
    Da li sistem mora da stoji kao meni na sajt-u ili prosto mogu samo da izvucem podatke. npr uplata za srbiju posaljite poruku na broj 12412 sa "textom sta radis" cena poruke je 1e + standardna sms.
    Da li ljudi koji posalju poruku dobiju neku poruku obavestenja i slicno? Da li tu poruku ako se dobija mogu sam da izmenim tj da pise sta ja zelim? Na sajtu vidim da ima evidencija da moze da se proveri sa
    kog broja je poruka i slicno.
    Koja je razlika izmedju ove dve opcije posto kada oznacim ova kao kola onda mogu na par drzava da podesim cenu poruke na 1e a kada je na coine onda je priblizna cena

Senior Member Array

Ako ne znas php neces moci nista da uradis, sve se preko tvog webhosta sredjuje

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    PHP mi nije mng problem, barem za neke osnovne stvari.

Moderator Array Rade.kgb's Avatar

Sta spada u osnovama PHP-a? Zivo me zanima

Super Moderator Array klipica's Avatar

Ne treba PHP, mozes sa cime god hoces koristiti Fortumo Payments API.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Quote Originally Posted by Rade.kgb View Post
    Sta spada u osnovama PHP-a? Zivo me zanima
    Sve sto nije napredno, spada u osnovno.

Quote Originally Posted by klipica View Post
    Nije mi to problem nista sve cu to da resim bez problema. Samo me zanimaju odgovori za pitanja koja sam postavio u predhodnoj temi.

Senior Member Array

Pa koliko znam treba ti bilo koji jezik koji mozes da pokrenes na webhostu, napisao sam php jer je najpoznatiji i meni trenutno najlaksi

Da ne skrecemo mng od teme, mene konkretno zanims odgovor na ova pitanja.
    Koliko je vremena potrebno da prodje da bi odobrili nalog? tj sistem za placanje preko telefon-a?
    Da li sistem mora da stoji kao meni na sajt-u ili prosto mogu samo da izvucem podatke. npr uplata za srbiju posaljite poruku na broj 12412 sa "textom sta radis" cena poruke je 1e + standardna sms.
    Da li ljudi koji posalju poruku dobiju neku poruku obavestenja i slicno? Da li tu poruku ako se dobija mogu sam da izmenim tj da pise sta ja zelim? Na sajtu vidim da ima evidencija da moze da se proveri sa
    Koja je razlika izmedju ove dve opcije posto kada oznacim ova kao kola onda mogu na par drzava da podesim cenu poruke na 1e a kada je na coine onda je priblizna cena

Za vreme pise u FAQ, ako se dobro secam, prosek je oko 2 radna dana.
    Ako hoces da izvuces podatke i sam prikazujes treba naknadno da trazis dozvolu za Payments API koji je i malo teze implementirati. Ako koristis WEB API, na front-endu je bukvalno dovoljno samo 2 elementa da ubacis da bi imao njihov pop-up ili iframe.
    Mislim da mozes menjati odgovore na poruke.
    Rekao bih da je self-explanatory sto se tice te dve opcije. Mislim da jos negde na sajtu ima malo siri opis toga. Uglavnom boost bi bio prva opcija, jer prodajes odredjenu kolicinu necega za odredjenu cenu. Druga opciju mozes gledati kao da pravis virtuelnu valutu - na primer 1000 nekih poena = 100 din. Posto operateri dozvoljavaju samo neke predefinisane vrednosti placanja, na taj nacin je cena tvojih virtuelnih poena uvek ista. U datom primeru, posto u Srbiji ne mozes platiti 100, ali mozes 180 i 240, dobili bi 1800 i 2400 bodova za te poruke.
    Last edited by klipica; 16-03-2018 at 12:41.
    Code:
    #YoMama {
    }

Senior Member Array

Za vreme pise u FAQ, ako se dobro secam, prosek je oko 2 radna dana.
    Ako hoces da izvuces podatke i sam prikazujes treba naknadno da trazis dozvolu za Payments API koji je i malo teze implementirati. Ako koristis WEB API, na front-endu je bukvalno dovoljno samo 2 elementa da ubacis da bi imao njihov pop-up ili iframe.
    Mislim da mozes menjati odgovore na poruke.
    Rekao bih da je self-explanatory sto se tice te dve opcije. Mislim da jos negde na sajtu ima malo siri opis toga. Uglavnom boost bi bio prva opcija, jer prodajes odredjenu kolicinu necega za odredjenu cenu. Druga opciju mozes gledati kao da pravis virtuelnu valutu - na primer 1000 nekih poena = 100 din. Posto operateri dozvoljavaju samo neke predefinisane vrednosti placanja, na taj nacin je cena tvojih virtuelnih poena uvek ista. U datom primeru, posto u Srbiji ne mozes platiti 100, ali mozes 180 i 240, dobili bi 1800 i 2400 bodova za te poruke.
    Cini mi se da je na onom njihovom web apiju ili kako se vec zove jos manji procenat zarade nego na psms api, ja uvek kad razmisljam da radim nesto sa tim uvek mislim samo o njemu, jeste da je web api mnogo laksi ali jbg ovde vise kontrole i vise para

Cini mi se da je na onom njihovom web apiju ili kako se vec zove jos manji procenat zarade nego na psms api, ja uvek kad razmisljam da radim nesto sa tim uvek mislim samo o njemu, jeste da je web api mnogo laksi ali jbg ovde vise kontrole i vise para
    Trebalo bi da je ista zarada. Ne zavisi od Fortuma nego od operatera.
    Za pristup Payments API mislim da samo treba da zahtevas, mozda ce ti oni traziti neke informacije, ali proces sigurno nije tezak.
    Za Premium SMS moras zaradjivati velike pare. Iz "Choosing Product" stranice:
    Our PSMS API is available to trusted partners who process more than $100,000 per month across all payment methods. This is a flexible solution targeted at merchants who have previous experience with carrier billing. Keep in mind that integrating the PSMS API takes significantly bigger resources, you will be required to provide checkout flows and marketing materials for each country and you will also need to take care of translations and compliance for each country.
    Cuo sam da je PSMS uvek omogucen nekim drzavama (USA?), ali sam siguran da ces vremenom dobiti ban za laziranje podataka.
    Code:
    #YoMama {
    }

Senior Member Array

Da ne skrecemo mng od teme, mene konkretno zanims odgovor na ova pitanja.
    Stvar funkcionise ovako, ti napravis servis na fortumu i odaberes format poruke (e.g. 100 GTRS) i moras sajt da sredis istaknes cene i sve informacije, isto kao gtrs. Kada tek napravis servis, on je u sandbox modu, znaci ti preko fortumo konzole saljes koliko god hoces poruka sa bilo kojim tekstom da bi testirao svoje skripte. Kada neko posalje poruku sa tvojim kodom (e.g. GTRS) fortumo poziva tvoju skriptu (www.example.com/smspayment.php) i salje ti parametre kao sto su broj telefona, zemlja, poruka koja je u poruci uneta posle teksta GTRS (IP adresa i nick u slucaju gtrsa) itd.
    Ti na svom webhostu obradis te informacije i odradis svu logiku, kada zavrsis, izbacujes praznu stranicu sa cistim tekstom, taj tekst koji izbacis je sadrzaj poruke koju ce klijent da dobije na telefon kao odgovor
    Kada zavrsis testiranje, imas dugme 'go live' i od tog trenutka ljudi mogu da pocnu da salju poruke na taj broj. Kada kliknes go live, neke zemlje ce ostati u sandbox modu dok ih fortumo ne odobri, e tu fortumo pregleda tvoj sajt i testira ceo sistem da vidi kako to izgleda i da li sve radi, ako nesto fali oni ce ti napisati na mail da sredis to.
    Eto to je ukratko, sve sto te zanima mozes da procitas na https://merchants.fortumo.com/integration-and-testing/

Linkovi vezani za ovo o cemu ja pricam :
    https://merchants.fortumo.com/integr...t-integration/
    https://merchants.fortumo.com/integr...lt-processing/
    https://merchants.fortumo.com/integr...illing-status/

Senior Member Array

Trebalo bi da je ista zarada. Ne zavisi od Fortuma nego od operatera.
    Za pristup Payments API mislim da samo treba da zahtevas, mozda ce ti oni traziti neke informacije, ali proces sigurno nije tezak.
    Za Premium SMS moras zaradjivati velike pare. Iz "Choosing Product" stranice:

Cuo sam da je PSMS uvek omogucen nekim drzavama (USA?), ali sam siguran da ces vremenom dobiti ban za laziranje podataka.
    Ja sam imao nalog 2015. na koji sam stavio da sam u us da bih dobio taj psms api i koristio sam ga, zaradio sam nekih 50ak e i tu sam odlucio da prestanem da ga koristim jer nije bilo svrhe drzati to na cs serveru. Iako je minimum payout 100e, ja sam pisao fino da zelim da zatvorim nalog i izbacim pare koje su ostale, oni su to odradili i dobio sam pare na pp posle par meseci (zato sto oni od operatera ne skupljaju pare odmah nego posle nekog vremena)
    Skoro sam napravio novi nalog posto mi treba za jedan projekat gde cemo prihvatati sms uplate, iskreno ne secam se da li sam stavio us ili ne, a ne pise mi u nalogu koja je zemlja, vidim samo da mi je timezone atine..

Edit: evo gledam sada na fortumovom sajtu i na registraciji trazi samo mail i sifru, ne znam da li posle trazi neke informacije ili ti daje da nastavis tako bez informacija sve dok ne zatrazis payout, sto sam ja sada uradio pa sam morao da popunim sve.. https://prnt.sc/is2ilk
    Last edited by luka317; 16-03-2018 at 15:28.

Hvala svima na detaljnim porukama jako mi pomazu. Mene konkretno zanima jedinstvena poruka tipa da za sve drzave bude isto i da bude priblizna ili ista cena, Ne ovo npr za 100 coin-a da se placa 200 dinara sa 200 coina 500 dinara i slicno nego da se npr posalje text "proba" i da skine 1e ili priblizno i da za sve drzave bude isto ili barem slicno. E sada isto bi mi odgovaralo da je sve mimo sajta to jest da ja mogu da objavim npr na fb-u broj telefona i sadrzaj sms-a za uplatu i cenu sms-a i toliko. bez onih popup menija na web sajtu tj bez web-a uopste, kako bih sve pojednostavio maximalno.

Naknadno dopisan text:
    NPR da na fb-u objavim bez onih menija koji idu preko web-a
    Ukoliko zelite da kupite bla bla bla posaljite text sa porukom
    Za Srbiju 1242 sa textom "Volim te"
    Za Bosnu 2142 sa textom "Volim te"
    Za Hrvatsku 21421 sa textom "volim te"
    Last edited by AleksandarVeliki; 16-03-2018 at 15:56.

Senior Member Array

Hvala svima na detaljnim porukama jako mi pomazu. Mene konkretno zanima jedinstvena poruka tipa da za sve drzave bude isto i da bude priblizna ili ista cena, Ne ovo npr za 100 coin-a da se placa 200 dinara sa 200 coina 500 dinara i slicno nego da se npr posalje text "proba" i da skine 1e ili priblizno i da za sve drzave bude isto ili barem slicno. E sada isto bi mi odgovaralo da je sve mimo sajta to jest da ja mogu da objavim npr na fb-u broj telefona i sadrzaj sms-a za uplatu i cenu sms-a i toliko. bez onih popup menija na web sajtu tj bez web-a uopste, kako bih sve pojednostavio maximalno.

Naknadno dopisan text:
    NPR da na fb-u objavim bez onih menija koji idu preko web-a
    Ukoliko zelite da kupite bla bla bla posaljite text sa porukom
    Za Srbiju 1242 sa textom "Volim te"
    Za Bosnu 2142 sa textom "Volim te"
    Za Hrvatsku 21421 sa textom "volim te"
    To sto trazis je PSMS Api, to je ovo o cemu ja pricam, ali svakako moras da imas sajt da bi ti odobrili to i da na sajtu bude tacno napisano sve tako da kad neko udje na sajt i vidi sta treba da kuca moze da procita i tacno koliko to kosta i sta se dobija za taj sms

To sto trazis je PSMS Api, to je ovo o cemu ja pricam, ali svakako moras da imas sajt da bi ti odobrili to i da na sajtu bude tacno napisano sve tako da kad neko udje na sajt i vidi sta treba da kuca moze da procita i tacno koliko to kosta i sta se dobija za taj sms
    Znaci na sajtu bi trebala da stoji neka kao tabela sa svim informacijama?
    E sada da li moze da bude free domena tj ml i slicno ili mora da bude com,net..

Senior Member Array

Znaci na sajtu bi trebala da stoji neka kao tabela sa svim informacijama?
    E sada da li moze da bude free domena tj ml i slicno ili mora da bude com,net..
    E to vec ne znam, bitno je samo da bude legit sajt koji stvarno koristis za tu uslugu koju hoces da naplacujes, ne mozes samo da dignes free webhost i da napravis tabelu sa informacijama

E to vec ne znam, bitno je samo da bude legit sajt koji stvarno koristis za tu uslugu koju hoces da naplacujes, ne mozes samo da dignes free webhost i da napravis tabelu sa informacijama
    Da da,svakako te razumem. Neko meni je to potrebno zbog rad sa "odraslim ljudima" a kako smo svi upuceni uglavnom starijima sve treba da se nacrta pa zbog toga zelim da izbegnem sajt sto je vise moguce da ne bih komplikovao. Ali ako je potrebno napravicu pa cu odatle
    da izvucem informacije koje cu podeliiti npr na fb-u, insta... kao sto sam vec naveo u predhodnim porukama. Da li znas mozda koiko je sada potrebno da se ima novca na fortumo da bi moglo da se povuce na racun? i kako napraviti psms servis, posto u ponudi ima samo "WEB SDK" ANDROID SDK" i "Mobile Payments for Windows 8", jel to ide preko WEB SDK pa kada mi odobre da dodatno trazim i PSMS API?

Citam upravo na fortumu tamo postoji vec simple php skripta koja je na kraju procesa tacnije koja salje povratnu poruku, tako da ne mora da se pise skripta. Samo ova da se ubaci i da se edituje da se doda sta treba,sta netreba da se izbaci.
    Last edited by AleksandarVeliki; 17-03-2018 at 10:04.

Senior Member Array

Da da,svakako te razumem. Neko meni je to potrebno zbog rad sa "odraslim ljudima" a kako smo svi upuceni uglavnom starijima sve treba da se nacrta pa zbog toga zelim da izbegnem sajt sto je vise moguce da ne bih komplikovao. Ali ako je potrebno napravicu pa cu odatle
    da izvucem informacije koje cu podeliiti npr na fb-u, insta... kao sto sam vec naveo u predhodnim porukama. Da li znas mozda koiko je sada potrebno da se ima novca na fortumo da bi moglo da se povuce na racun? i kako napraviti psms servis, posto u ponudi ima samo "WEB SDK" ANDROID SDK" i "Mobile Payments for Windows 8", jel to ide preko WEB SDK pa kada mi odobre da dodatno trazim i PSMS API?

Citam upravo na fortumu tamo postoji vec simple php skripta koja je na kraju procesa tacnije koja salje povratnu poruku, tako da ne mora da se pise skripta. Samo ova da se ubaci i da se edituje da se doda sta treba,sta netreba da se izbaci.
    Moras na registraciji da stavis da si iz us da bi imao psms api..
    100e je minimum payout
    Btw. sta ti planiras da radis uopste? Da ti kazemo odmah dal je izvodljivo ili ne i da li ce fortumo odobriti

Moras na registraciji da stavis da si iz us da bi imao psms api..
    100e je minimum payout
    Btw. sta ti planiras da radis uopste? Da ti kazemo odmah dal je izvodljivo ili ne i da li ce fortumo odobriti
    Prodaja nekih parfema preko kojih imam procenat, e sada verovali vi ili ne neki ljudi koji su se interesovali da li lazu ili ne nzm ali ne umeju da popune uplatnicu a kamo li da udju na sajt i da se macuju za popup menijima i zbog toga zelim da pojednostavim sto je vise moguce jer msm da svi znaju da posalju sms.
    Pri registraciji se ne trazi zemlja.
    Zar neko vec nije pisao da nalog moze biti suspendovan zbog pogresnih informacija?
    Pokusacu preko druge ip adrese da se registrujem pa da vidimo da li ce imati taj servis.

NAKNADNO DOPISAN TEXT:
    Kreirao sam nalog preko druge ip adrese i sada u ponudi imam i SMS API servis:
    E sada zanima me jos ovo da mi neko malo pojasni ovu tabelu

Pitanje vezano za prvi crvenu kolonu:
    -Koja je razlika izmedju for.txt.txt6 - da li ce to kasnije praviti smetnje posto skoro svaka drzava ima drugaciju uopciju
    Pitanje vezano za drugu crvenu kolonu:
    - Da li ce se text koji je upisan u koloni slati u poruci npr Parfemi poslati na broj 21412
    Pitanje vezano za trecu crvenu kolonu:
    - Da li su to brojevi na kojima se salju poruke?
    Last edited by AleksandarVeliki; 17-03-2018 at 10:50.

Senior Member Array

Prodaja nekih parfema preko kojih imam procenat, e sada verovali vi ili ne neki ljudi koji su se interesovali da li lazu ili ne nzm ali ne umeju da popune uplatnicu a kamo li da udju na sajt i da se macuju za popup menijima i zbog toga zelim da pojednostavim sto je vise moguce jer msm da svi znaju da posalju sms.
    Pri registraciji se ne trazi zemlja.
    Zar neko vec nije pisao da nalog moze biti suspendovan zbog pogresnih informacija?
    Pokusacu preko druge ip adrese da se registrujem pa da vidimo da li ce imati taj servis.

NAKNADNO DOPISAN TEXT:
    Kreirao sam nalog preko druge ip adrese i sada u ponudi imam i SMS API servis:
    E sada zanima me jos ovo da mi neko malo pojasni ovu tabelu

Pitanje vezano za prvi crvenu kolonu:
    -Koja je razlika izmedju for.txt.txt6 - da li ce to kasnije praviti smetnje posto skoro svaka drzava ima drugaciju uopciju
    Pitanje vezano za drugu crvenu kolonu:
    - Da li ce se text koji je upisan u koloni slati u poruci npr Parfemi poslati na broj 21412
    Pitanje vezano za trecu crvenu kolonu:
    - Da li su to brojevi na kojima se salju poruke?
    Jaooj da, ne treba da stavis drzavu us nego da koristis vpn, tj. da se registrujes preko americke ip adrese, eto to sam skroz zaboravio :S
    Prvo pitanje:
    To je ono sto se prvo kuca u poruci, za razlicite cene se razlicito kuca (npr. za srbiju za 1e je 100, za cg je FOR itd.)

Druga kolona je ono sto se kuca posle tog koda, znaci za srbiju saljes poruku "100 PARFEM" na broj iz trece crvene kolone

I sta ti zelis da se desi kada neko posalje poruku?

Jaooj da, ne treba da stavis drzavu us nego da koristis vpn, tj. da se registrujes preko americke ip adrese, eto to sam skroz zaboravio :S
    Prvo pitanje:
    To je ono sto se prvo kuca u poruci, za razlicite cene se razlicito kuca (npr. za srbiju za 1e je 100, za cg je FOR itd.)

Druga kolona je ono sto se kuca posle tog koda, znaci za srbiju saljes poruku "100 PARFEM" na broj iz trece crvene kolone

I sta ti zelis da se desi kada neko posalje poruku?
    Ma ovo je sve glupo zamisljeno vrvatno ce se sve sjebati za par dana ma da mene vise kopka da ispitam ovaj servis nego da ga toliko koristim. E sada cela fora je oko toga da neko posalje poruku prebaci pare dobije parfem na adresu i to je to cela fora.

Senior Member Array

Ma ovo je sve glupo zamisljeno vrvatno ce se sve sjebati za par dana ma da mene vise kopka da ispitam ovaj servis nego da ga toliko koristim. E sada cela fora je oko toga da neko posalje poruku prebaci pare dobije parfem na adresu i to je to cela fora.
    Mislis da se parfem placa preko smsa ili sta? Ako je tako to ti se nikako ne isplati
    Pojasni malo kako si tacno to zamislio

Mislis da se parfem placa preko smsa ili sta? Ako je tako to ti se nikako ne isplati
    Pojasni malo kako si tacno to zamislio
    Cela fora je da ljudi koji mi se javljaju kazu nzm da li izmisljaju ili ne da su neuki da popune uplatnicu, e sada cela fora je zamisljenja da placanje ide preko sms-a jer svako barem bi tako trebalo da bude zna da posalje sms.
    Pokusacu tako pa cu videti i ja msm da se nece isplatiti ali ono ako nista drugo barem cu videti kako ceo taj servis funkcionise jer sam jedno vreme bio bas zagrejan da ga isprobam.

Obicna laz, danas ne mozes ziveti ako ne znas poslati pare, uplatnicom ili drugim putem. Ili tvoji kupci imaju manje od 14 godina.
    Sa ovim ces ostvarivati ~60% manji profit. Fortumo treba koristiti samo za virtuelne pogodnosti.
    Last edited by klipica; 17-03-2018 at 11:35.
    Code:
    #YoMama {
    }

Obicna laz, danas ne mozes ziveti ako ne znas poslati pare, uplatnicom ili drugim putem.
    Sa ovim ces ostvarivati ~60% manji profit.
    Ne opterecujem se ja mng zaradom jer ovi parfemi nisu ni skupi tako da to sto cu izgubiti mogu da povecam na cenu parfema i da pokusam da izjednacim, i ja mislim tako ma da ko bi znao svakakvih ljudi ima i zbog toga se trudim da bude sto jednostavnije pa da pokusam pa ako ide ide ako ne nikom nista.
    Sto se tice godina uglavnom su to stariji ljudi, sudeci po fb profilima
    Last edited by AleksandarVeliki; 17-03-2018 at 11:39.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)