[Problem] DDOS napadi. Dokle?
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 50 of 135
    Senior Member Array

Default DDOS napadi. Dokle?

Kao sto naslov glasi, i mnogi otvarani postovi na osnovu iste. Pitam se.... Koji je razlog da KGB Hosting d.o.o kao najstariji hoster nema zastitu od ddos govana klinackih koji me drmaju svaka pola sata za 10 eura. Dok ja placam stotku za mesecni bust svaki mesec i sami server. Kako je moguce da taj neki govnjivi E-TRAIL hosting, ima zapravo nenormalno dobru zastitu protiv te stetocine, a ovi nazovi ih firmom imaju patku da isteraju oci. Ja ne znam dal sam prostije mogao da objasnim problematiku ovog nazovi hostinga u ovo danasnje jebeno vreme. Ja mozda preterujem a mozda govorim onako kako jeste dal grubim ili lepim recima sto je pa bitno, ali nije mi jasno da oni i dalje skrstenih ruku sede i ne preduzimaju nista, ne trude se da postanu bolji od drugih, da se zastite kao ti drugi ma i bolji bre da budu najstariji su ! Kako je jebeno moguce, da se ja zastitim i od klinackih govana a Boga mi i od ovih koji drze host i ne preduzimaju nista, gde nabaviti zastituuu koga moliti i kome platiti i koliko treba? Jer ja vise ne znam sta pisem i sta da pitam i kome da se obratim jer je govnjivo to da se 24/7 strazari pored restart dugmeta i cekati ushiceno napad.? HVALA LEPO .

Senior Member Array

Pa predjina e trail? Ako stvarno ima dobru zastito kao sto kazes prelazim tamo sigurno.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GarON.# View Post
    Pa predjina e trail? Ako stvarno ima dobru zastito kao sto kazes prelazim tamo sigurno.
    To i gledam da uradim samo merkam ko prodaje servere sa e-trail hostinga a da je rank recimo do top300 pa nek je i top500 je sasvim dovoljno, da mogu da produžim mesečni na njemu a zamočam ove dobošare već jednom jer podrška im je, ono plugin te baguje nisu napadi haha..

Senior Member Array

Razlika je francuska i njemačka lokacija

Senior Member Array

Nazalost i tu se razlika svela na vrlo malo da padaju u 10% razlike i jedni i drugi.....

Banovani spamer Array

Nema etrail zastitu nikakvu sem OVH-ove, koju ima i KGB, vec u pitanju nesta drugo.

Support Site Admin Array

Pokusacu da napisem malo detaljnije o ovom problem, no to kasnije.

Ukratko, imamo i mi istu ddos zastitu kao i navedeni hosting ali samo na DE lokaciji.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Zlajaa View Post
    Pokusacu da napisem malo detaljnije o ovom problem, no to kasnije.

Ukratko, imamo i mi istu ddos zastitu kao i navedeni hosting ali samo na DE lokaciji.
    Jel game ovh zastita?

Support Site Admin Array

E ovako. Nema potrebe da pljujes direktno sam hosting jer mi smo uradili sve sto smo mogli.
    Problem je sto pojedini "stresser" servisi nude "Valve Method" kao opciju. Cisto da se razumemo, nasi domaci "hakeri" ili kako vec sebe nazivaju ni ne znaju sta radi ta metoda, vec znaju samo da "obara server" i da radi. A koriste samo usluge od drugog servisa (ti verovatno vec znaju sta rade).
    Ovakav napad nikad ne bi ni dobio paznju da ne obara sve servere sa svega 1000 zahteva i to samo igre koje koriste valve sdk tj. valve query protocol (hl, cs, hl2, css, csgo, dota, rust, ark, itd...).
    Da naglasim: ovaj exploit je prijavljen valve-u jos 2008. godine ali eto, on je i dalje prisutan i u novim igrama.
    Ukratko, radi se o tome da je moguce ispamovati pakete 'ff ff ff ff 54' tj. 'TSource Query' - informacije o serveru (ime servera, broj igraca, mapa, itd...) a valve query protocol nije predvidnjen da se nosi sa toliko zahteva (preko 1000), te server ne stize da svima servira informacije na vreme i zbog toga dolazi do toga da igracima u igri prikazuje da je server offline.
    Delimicno ja sam nasao resenje za taj problem ali to nije dugo potrajalo jer su onda promenili nacin napada.

Moje prvo resenje je bilo:
    Da ogranicim broj zahteva za 'ff ff ff ff 54' pakete na 2 zahteva po sekundi (u daljem tekstu cu pisati req/s), medjutim, nije puno proslo od toga da je to neko shvatio kako mi filtiramo saobracaj i izmenio UDP headere.
    Ukratko, UDP kao i TCP prokoli su mnogo busni (a ovo su osetili i veci servisi kao google, facebook i cloudflare) i moguce je u sam header upisati neku drugu ip adresu - ova metoda se zove 'IP Spoofing'.
    Tako da mi kada gledamo odakle dolaze napadi to obicno budu nase domace ip adrese a zapravo napad dolazi sa neke druge ip adrese.

Ukratko to ovako izgleda:

Dakle, ovakav tip napada je prosto nemoguce blokirati, jer mi ne znamo odakle dolaze napadi.
    Ono sto je dobro a napisao sam gore jeste da su i veci servisi iskusili ovakve napade, tako da ce verovatno pokusati da poguraju da sami provajderi filtriraju/proveravaju udp i tcp headere i blokiraju ako ip adresa u headeru ne pripada njima. Medjutim, verovatno ce proci jako puno vremena dok tako nesto zazivi i dok se FB/Google/Cloudflare izbore za tako nesto.

Skoro je i cloudflare izbacio post o toj vrsti napada i to da je ovh pogodjen napadima od neverovatnih 1.7Tbps!!!
    Nazalost, mi u Srbiji nemamo ni priblizan kapacitet da se borimo sa takvim napadima. No za sad nas jos nisu ni pogodili toliko jaki napadi.
    Link: https://blog.cloudflare.com/the-root...s-ip-spoofing/

S obzirom da gorenavedeni paketi tj. valicina napada koja dolazi na nase servere ne prelazi nas kapacitet link-a a iste nije moguce blokirati, ja sam prosto uradio sledece:
    - Kreirao jedan zaseban server koji je zaduzen samo za serviranje query informacija ali isti na svakih 5s uzima sa pravog servera informacije o serveru
    - postavio u iptables da mi sve pakete za 'ff ff ff ff 54' redirektuje na server koji je zaduzen za serviranje info. o serveru.

Na ovaj nacin je izbegnuto to da ti napadi uopste i dolaze do CS servera a query cache moze podneti i do 1000000 req/s, jer pored toga sto servira informacije o serveru on zapravo nista vise ne radi.
    Medjutim, tu se pojavio novi problem. Nasi ruteri u data centru ne mogu podneti toliki broj zahteva i tu je moja igra gotova, jer ja vise nista ne mogu da radim.

Zbog toga mi predlazemo svim klijentima koji su na lokaciji nemacka (g-portal) i fr da prebace servere na nemacku lokaciju - ovh data centar.
    OVH se bori sa ovim napadima isto kao sto sam ja uradio u poslednjem pokusaju (sa query cache serverom) ali oni izmaju znatno jace kapacitete, rutere i raspolazu sa daleko vise novca.

Izvor:
    https://www.ovh.com/world/a1844.zoom...anti-ddos-game

Sad sta ce biti sa premium (Srbija) lokacijom, ne znam. Ja sam pokusao na jos par nacina da blokiram napade ali za sad nista nisam uspeo da uradim.

Problem sa Amxmodx plugima uopste necu komentarisati.
    Ako je to razlog da promenis hosting ja ti najiskrenije predlazem da to uradis vec danas.

Quote Originally Posted by GarON.# View Post
    Jel game ovh zastita?
    Da.
    I po meni je to trenutno top lokacija iz vise razloga:
    - Dobijas jako dobru zastitu
    - Ping za igrace iz BiH je za 10ms manji u odnosu na nas drugi data centar - g-portal

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by Zlajaa View Post
    E ovako. Nema potrebe da pljujes direktno sam hosting jer mi smo uradili sve sto smo mogli.
    Problem je sto pojedini "stresser" servisi nude "Valve Method" kao opciju. Cisto da se razumemo, nasi domaci "hakeri" ili kako vec sebe nazivaju ni ne znaju sta radi ta metoda, vec znaju samo da "obara server" i da radi. A koriste samo usluge od drugog servisa (ti verovatno vec znaju sta rade).
    Ovakav napad nikad ne bi ni dobio paznju da ne obara sve servere sa svega 1000 zahteva i to samo igre koje koriste valve sdk tj. valve query protocol (hl, cs, hl2, css, csgo, dota, rust, ark, itd...).
    Da naglasim: ovaj exploit je prijavljen valve-u jos 2008. godine ali eto, on je i dalje prisutan i u novim igrama.
    Ukratko, radi se o tome da je moguce ispamovati pakete 'ff ff ff ff 54' tj. 'TSource Query' - informacije o serveru (ime servera, broj igraca, mapa, itd...) a valve query protocol nije predvidnjen da se nosi sa toliko zahteva (preko 1000), te server ne stize da svima servira informacije na vreme i zbog toga dolazi do toga da igracima u igri prikazuje da je server offline.
    Delimicno ja sam nasao resenje za taj problem ali to nije dugo potrajalo jer su onda promenili nacin napada.

Moje prvo resenje je bilo:
    Da ogranicim broj zahteva za 'ff ff ff ff 54' pakete na 2 zahteva po sekundi (u daljem tekstu cu pisati req/s), medjutim, nije puno proslo od toga da je to neko shvatio kako mi filtiramo saobracaj i izmenio UDP headere.
    Ukratko, UDP kao i TCP prokoli su mnogo busni (a ovo su osetili i veci servisi kao google, facebook i cloudflare) i moguce je u sam header upisati neku drugu ip adresu - ova metoda se zove 'IP Spoofing'.
    Tako da mi kada gledamo odakle dolaze napadi to obicno budu nase domace ip adrese a zapravo napad dolazi sa neke druge ip adrese.

Ukratko to ovako izgleda:

Dakle, ovakav tip napada je prosto nemoguce blokirati, jer mi ne znamo odakle dolaze napadi.
    Ono sto je dobro a napisao sam gore jeste da su i veci servisi iskusili ovakve napade, tako da ce verovatno pokusati da poguraju da sami provajderi filtriraju/proveravaju udp i tcp headere i blokiraju ako ip adresa u headeru ne pripada njima. Medjutim, verovatno ce proci jako puno vremena dok tako nesto zazivi i dok se FB/Google/Cloudflare izbore za tako nesto.

Skoro je i cloudflare izbacio post o toj vrsti napada i to da je ovh pogodjen napadima od neverovatnih 1.7Tbps!!!
    Nazalost, mi u Srbiji nemamo ni priblizan kapacitet da se borimo sa takvim napadima. No za sad nas jos nisu ni pogodili toliko jaki napadi.
    Link: https://blog.cloudflare.com/the-root...s-ip-spoofing/

S obzirom da gorenavedeni paketi tj. valicina napada koja dolazi na nase servere ne prelazi nas kapacitet link-a a iste nije moguce blokirati, ja sam prosto uradio sledece:
    - Kreirao jedan zaseban server koji je zaduzen samo za serviranje query informacija ali isti na svakih 5s uzima sa pravog servera informacije o serveru
    - postavio u iptables da mi sve pakete za 'ff ff ff ff 54' redirektuje na server koji je zaduzen za serviranje info. o serveru.

Na ovaj nacin je izbegnuto to da ti napadi uopste i dolaze do CS servera a query cache moze podneti i do 1000000 req/s, jer pored toga sto servira informacije o serveru on zapravo nista vise ne radi.
    Medjutim, tu se pojavio novi problem. Nasi ruteri u data centru ne mogu podneti toliki broj zahteva i tu je moja igra gotova, jer ja vise nista ne mogu da radim.

Zbog toga mi predlazemo svim klijentima koji su na lokaciji nemacka (g-portal) i fr da prebace servere na nemacku lokaciju - ovh data centar.
    OVH se bori sa ovim napadima isto kao sto sam ja uradio u poslednjem pokusaju (sa query cache serverom) ali oni izmaju znatno jace kapacitete, rutere i raspolazu sa daleko vise novca.

Izvor:
    https://www.ovh.com/world/a1844.zoom...anti-ddos-game

Sad sta ce biti sa premium (Srbija) lokacijom, ne znam. Ja sam pokusao na jos par nacina da blokiram napade ali za sad nista nisam uspeo da uradim.

Problem sa Amxmodx plugima uopste necu komentarisati.
    Ako je to razlog da promenis hosting ja ti najiskrenije predlazem da to uradis vec danas.

Da.
    I po meni je to trenutno top lokacija iz vise razloga:
    - Dobijas jako dobru zastitu
    - Ping za igrace iz BiH je za 10ms manji u odnosu na nas drugi data centar - g-portal
    Imam samo jedno pitanje: Kada ce se to resiti taj problem sa cs 1.6 serverima?

Senior Member Array

To se nikad nece moci rijesit totalno jer uvjek iznova i iznova ce izlazit novi jedni ce se krpit drugi izlazit i tako dok ne izadje neko malo bolje rjesenje.

Senior Member Array

Hakeri su uvek korak ispred programera, a kada programeri (valve) ne zele ni da pokusavaju da se bore protiv njih onda dobijamo ovo sto imamo danas, da su hakeri 150 koraka ispred i da mogu sa minimalno resursa da uniste kompletno sve.

@Zlaja:
    Znaci ovo sto si ispisao za spamovanje server info querija je ovh resio?
    Ne mogu sada da nadjem po tiketima, ali nam je vise servera bilo offline u zadnjih par meseci pa sad nmg da se setim dal su bili na ovh ili ne
    Last edited by luka317; 05-04-2018 at 20:38.

Senior Member Array

@Zlajaa to je vec odgovor koji sam trazio.
    Hvala ti na detaljnom objasnjenju, sad je vec bar meni sve jasnije
    pa mozda i ostanem kod KGB samo da vidim sta ce na tiket da mi odgovore
    jer su cene SAMP slotova malo skuplje za mene.

Super Moderator Array klipica's Avatar

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    a kada programeri (valve) ne zele ni da pokusavaju da se bore protiv njih onda dobijamo ovo sto imamo danas
    Poslusaj, jako zanimljiva prezentacija:
    https://www.youtube.com/watch?v=ObhK8lUfIlc

Ali ako ciljas na citovanje u CS 1.6, onda naravno da nece nista poduzeti jer nema razloga da to urade.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array

Quote Originally Posted by klipica View Post
    Poslusaj, jako zanimljiva prezentacija:
    https://www.youtube.com/watch?v=ObhK8lUfIlc

Ali ako ciljas na citovanje u CS 1.6, onda naravno da nece nista poduzeti jer nema razloga da to urade.
    Pricam o celokupnoj cs 1.6 situaciji, kontam ja sve, i da je igrica stara i sve to, ali eto izbacise skoro update tako da realno mogu da srede jos po koji exploit
    Mrzi me stvarno da gledam ovo, predugo je i vezano za csgo koji me uopste ne zanima :S

Ne radi se samo o CSGO nego o Deeplearning. Kul je poslusati ako te zanima ta tema, postovao sam pa mozda nekome bude zanimljivo, a i za one sto smaraju da Valve ne radi nista protiv citera.
    Last edited by klipica; 05-04-2018 at 21:59.
    Code:
    #YoMama {
    }

Senior Member Array

@luka jes da su hakeri uvek ispred, ali ako resi(mo) ovu stvar od npr 1000 hakera ostace 10 koji ce da probiju taj nov fix...vremenom ce da raste broj hakera, ali uredu je i da se stalno apdejtuju ti fixovi...a i moj predlog kgbu: napravite neki vid konkursa, ko uspe da resi ovaj problem (ili dodje do ideje) nagradite ga (ne kesom)...ali da se lepo ispita da taj nije neki haker pa se snalazi da 'zaradi' na obe strane
    Corona Pub official site: corona-cs.mojkgb.com
    Na serveru imamo malo drugaciji top(rank) koji ujedno moze da se prati sa sajta, budite stalni jer uskoro idu nagrade a i turnir!

Quote Originally Posted by JocA1 View Post
    @luka jes da su hakeri uvek ispred, ali ako resi(mo) ovu stvar od npr 1000 hakera ostace 10 koji ce da probiju taj nov fix...vremenom ce da raste broj hakera, ali uredu je i da se stalno apdejtuju ti fixovi...a i moj predlog kgbu: napravite neki vid konkursa, ko uspe da resi ovaj problem (ili dodje do ideje) nagradite ga (ne kesom)...ali da se lepo ispita da taj nije neki haker pa se snalazi da 'zaradi' na obe strane
    Ako procitas Zlajin post shvatices da je problem do data centara i/ili TCP/IP protokola (gde samo ISP mogu pomoci). Ono sto je moglo da se resi sa njegove strane je reseno.
    Code:
    #YoMama {
    }

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by Skubishaa View Post
    Razlika je francuska i njemačka lokacija
    Po mom nekom misljenu bolja je lokacija njemacka nego francuska ispravi te me ako gresim.

Senior Member Array

Bolja je naravno u slučaju pinga.

Member Array

. . .
    Last edited by Clukkerzz; 10-04-2018 at 18:57.

Banovani spamer Array

Quote Originally Posted by Clukkerzz View Post
    kgb prop'o
    Nema cim si stavio tu reklamu sto reklamiras hosting odmah je kgb propo.

@Zlajaa
    Imas li admina na gt.rs?
    Last edited by Soledof; 06-04-2018 at 20:27.

Member Array

. . .
    Last edited by Clukkerzz; 10-04-2018 at 18:57.

Senior Member Array

https://imgur.com/Ih3UzOl
    Recimo pokusaj restartovanja servera posao naopako. Hehe i sad ce da dodje neki frajer od admina da kaze sta ti pljujes po hostingu. Pljuvao ne pljuvao smece je smece bez obzira na predjeni put, ceo kgb pod ddos napadima i onda kao nije to to znas ovako je mi znamo bolje, a ne znaju sline da obrisu

Quote Originally Posted by mmaattiijjaa View Post
    ceo kgb pod ddos napadima i onda kao nije to to znas ovako je mi znamo bolje, a ne znaju sline da obrisu
    Procitaj postove #9 i #18 jos jednom, sa razumevanjem.
    Code:
    #YoMama {
    }

Support Site Admin Array

Quote Originally Posted by mmaattiijjaa View Post
    https://imgur.com/Ih3UzOl
    Recimo pokusaj restartovanja servera posao naopako. Hehe i sad ce da dodje neki frajer od admina da kaze sta ti pljujes po hostingu. Pljuvao ne pljuvao smece je smece bez obzira na predjeni put, ceo kgb pod ddos napadima i onda kao nije to to znas ovako je mi znamo bolje, a ne znaju sline da obrisu
    Nema potrebe da tako pises.
    Ja sam u game hosting svetu jos od 2010. godine i za ovih 8 godina ja sam naucio poprilicno puno, sto oko samih servera, administracije masina, programiranju, networking-u, itd...
    Tebi niko ne brani da otvoris svoj hosting, pa kad te zvizne neki napad shvatices koliko je zapravo tesko blokirati isti.
    Zapravo, kod nas nisu problem sami napadi, nije problem (ne)znanje, vec nasi kapaciteti. Prosto nas data centar ne moze da se bori sa toliko zahteva, ruter im trokira.

Senior Member Array

Ne razumem se oko ovoga toliko (neka osnovna znanja iz srednje skole ne racunam u neko znanje),ali ako je data centar problem,da li postoji bolji? Da li bi promena data centra mozda pomogla ? Koliko bi uticalo na cenu premijum servera ako postoji bolji?
    Last edited by Cira '95; 10-04-2018 at 21:56. Reason: gramaticka greska

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Cira '95 View Post
    Ne razumem se oko ovoga toliko (neka osnovna znanja iz srednje skole ne racunam u neko znanje),ali ako je data centar problem,da li postoji bolji? Da li bi promena data centra mozda pomogla ? Koliko bi uticalo na cenu premijum servera ako postoji bolji?
    Nema na balkanu dobrih data centara, pa sve cak i da naprave isti data centar kakav je u nemackoj, dzabe kad nam je infrastruktura losija i opet ce dolaziti do problema. Ne mora uvek da znaci da je problem do samog centra, mozda se neki ruter ispred centra preko kog idu konekcije sjebe i tu oni ne mogu nista

Senior Member Array

ali ako je data centar problem,da li postoji bolji? Da li bi promena data centra mozda pomogla ?
    Naravno da postoji. Nalazi se u inostranstvu i serveri odatle su poznati kao "lite" serveri. Problem je to sto su ljudi toliko ubedjeni da je ogromna razlika igrati na 10-20 ping-a nego na 50-60 ping-a, dok ja mogu garantovati da 99% tih ljudi ne bi znalo da kaze na koliko ping-a igraju kada ne bi pogledali net_graph.
    Pomoc oko plugina, TS3-a, discord-a mozete dobiti samo u vidu objasnjenja.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.
    P.P.S. Nemojte pitati stvari na PM vec otvori temu.

Banovani spamer Array

Savet ubacite ovo na server: https://forum.kgb-hosting.com/showth...l=1#post770936 i bicete neko vreme mirni mozda

@Zlajaa
    Cekam odgovor?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Soledof View Post
    Savet ubacite ovo na server: https://forum.kgb-hosting.com/showth...l=1#post770936 i bicete neko vreme mirni mozda
    Zapravo,vec sam rekao,ovaj paket ima previse toga u sebi,a ne vidim nacin na koji moze spreciti napade? Reunion ko updejtuje ima u sebi odredjenu zastitu i tjt. Ima u ovom paketu dosta stvari koje su nepotrebne i "kolju" se medjusobno,kao kad bi ubacio 5 plugina koji sluze za chat,a jedan zavrsava posao,dakle ostala 4 su visak...u ovom paketu imamo taj slucaj.
    Quote Originally Posted by SkazzY View Post
    Naravno da postoji. Nalazi se u inostranstvu i serveri odatle su poznati kao "lite" serveri. Problem je to sto su ljudi toliko ubedjeni da je ogromna razlika igrati na 10-20 ping-a nego na 50-60 ping-a, dok ja mogu garantovati da 99% tih ljudi ne bi znalo da kaze na koliko ping-a igraju kada ne bi pogledali net_graph.
    Mislio sam na Srbiju. Citam kako se ulaze u optiku,pa rekoh mozda i ima bolje,ali da li je cena pristupacna,tj da li bi mi klijenti mogli da placamo tu neku vecu cenu,ako postoji tako nesto
    Za ping se slazem,90% igraca,nazalost,ne bi primetilo razliku,ali imas onih koji primete i kad premium nije ok...

Senior Member Array

Nije optika (nacin prenosa podataka) jedini faktor koji igra ulogu. "Premium" serveri su prilicno stabilni i rade vise manje bez problema (Namerno kazem ovako zato sto nista nije savrseno) sve dok nisu pod jakim napadima. Nema mogucnosti da se to popravi bez ulaganja ogromne sume novca (Pod ogromne mislim nepojmljivo velike za nas).
    Kada se uzme u obzir da "imam 50 ping-a" znaci da saljem/primam podatke serveru sa delay-om od 0.05 sec, za nekog ko ima reaction time od 0.25 sec (To je neki "prosek" za koji ja smatram da treba da bude znatno veci) najveci krivac za gresku u igri je sam igrac a posle sve ostalo.
    P.S. Dodatno objasnjenje za ping sam pisao zbog ljudi koji ce pisati/misliti kako ja nisam u pravu, kako svi mogu da primete razliku i slicno.
    Last edited by SkazzY; 11-04-2018 at 04:57.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.

Banovani spamer Array

Zapravo,vec sam rekao,ovaj paket ima previse toga u sebi,a ne vidim nacin na koji moze spreciti napade? Reunion ko updejtuje ima u sebi odredjenu zastitu i tjt. Ima u ovom paketu dosta stvari koje su nepotrebne i "kolju" se medjusobno,kao kad bi ubacio 5 plugina koji sluze za chat,a jedan zavrsava posao,dakle ostala 4 su visak...u ovom paketu imamo taj slucaj.
    Zapravo ne, runion nema taj metod koji ja koristim, i pored reuniona prolaze odredjeni fake playeri.
    Pred ovoga ne.
    Drugo imate veliki i dobar config pa menjate sta vam se svidja.

@Tema:
    Sto se tice napada, ne moze da se tu puno odradi.
    Pojavluju se sve veci i veci botnetovi cija je jacina ogromna i obuhvataju od nekoliko stotina hiljada botova do par miliona.
    Odbrana od takvih napada je nemoguca bez visemilionskog ulaganja.
    To je mrtva trka, neko ulozi i ima privremenu zastitu, dok ovi ne smisle novi nacin napada i ne povecaju kapacitete.
    I tako u nedogled.
    Cak i veliki data centri kao OVH ne mogu sebi da priuste toliki trosak svaki cas.
    Ne mozete da pljujete po KGB-u, morate da shvatite da su ucinili sve sto su mogli.
    Last edited by milutinke2; 11-04-2018 at 13:58.

Banovani spamer Array

Sta sad znaci novi, buduci i stari vlasnici trebaju da zatvaraju servere zbog napada ma idi begaj bre!

Senior Member Array

Quote Originally Posted by © KGB © [SRB] View Post
    Sta sad znaci novi, buduci i stari vlasnici trebaju da zatvaraju servere zbog napada ma idi begaj bre!
    Ne, mora da se menja mentalitet i da se ne dosaju svi medjusobno iz zajebancije bez ikakve koristi osim da bi se kurcili ili mozda slucajno pretekli nekog na ranku sto nema nikakav uticaj na vas RL.

Junior Member Array

Sve je to zbog ranka na gt.rs , gt.com i ostala cudesa. da nema toga ni dosovnaja nebi bio toliko

Senior Member Array

Ne mora znaciti da je radi ranka jer vecina sto to radi ne drzi uopste servere, nego mu je to hobi da sjedi kuci i obara servere dok unistava nesto tudje a ti njemu nemas sta unistit i da znas to i onda ti ne znas sta ces a njega boli neka stvar.Slazem se da vecina stvari je radi ranka prestizanja i slicno, ali pola tih ddosera bira servere kojima su vlasnici kurceviti i slicno ili su negdje navukli to sa psovkama pogresnim, prevarama i slicno tome, a u najgorem slucaju ljubomora istih prema necijem uspijehu u gamingu.

Senior Member Array

Niko nema pravo da ovako pljuje po bilo kome/cemu, pogotovo ako u isto vreme i odbijaju da predju na lokaciju u inostranstvu i srede podesavanja, plugine i sve ostalo na serveru.
    Kao sto je nevedeno gore, svako unapredjivanje zastite kosta mnogo a zaobilazenje/probijanje iste kosta mnogo manje.

Senior Member Array

cak bi mozda i moglo da se resi na neki (bilo koj) nacin napadi iz srbije...ali vece pitanje je sta raditi s napadima iz drugih zemalja, rumunija za primer ili rusija
    Na serveru imamo malo drugaciji top(rank) koji ujedno moze da se prati sa sajta, budite stalni jer uskoro idu nagrade a i turnir!

Senior Member Array

Nema tu napadi iz Srbije, napadi odavde i napadi odande. Jedino sto mozes tako da gledas je odakle je taj sto napada sto je totalno nebitno za sam napad. Sve sto moze da uradi neko u Rusiji, moze da se uradi i u Srbiji kao i u bilo kojoj drugoj zemlji.

Senior Member Array

zato rekoh da postoji sansa da se rese ti napadi iz srbije...ako ne (nekad na tamo) pravnim putem onda jbg fizickim, lociras pa tesko da ce taj opet za komp da sedne

Nemoguce je locirati zbog IP spoofinga.
    Code:
    #YoMama {
    }

Senior Member Array

da li se ddos napadi izvrsavaju na tacnoj ip adresi tog odredjenog servera? (znaci ako hocu da te ddosujem jeidno mi treba tvoj ip servera i bukvalno nista vise) ?

zbog: ako je to to, onda da se ubaci vpn za svaki ip servera...i onda ostaje hakerima da se zapitaju koji je pravi ip servera radi njihovog bolesnog ddosovanja ?
    Last edited by JocA1; 12-04-2018 at 00:42.

Senior Member Array

Ajde da ga ovako ugrubo prikazem :
    DDoS (Distributed Denial of Service) "zapusava/blokira" prenos podataka od/ka serveru. VPN tebe ne stiti od napada ni najmanje, on ti samo omogucava da "sakrijes" tvoju IP adresu, ali ako tebi neko napadne IP adresu koju ti je VPN "dodelio", tebi ce konekcija opet da pukne.
    Korisna stvar kod VPN-a je sto mozes jako brzo da promenis IP adresu i da taj stari napad vise ne ide na tebe zato sto vise nemas nikakve veze sa tom starom IP adresom, ali to je apsolutno beskorisno zato sto nema svrhe drzati server kojem se menja IP adresa cim dodje do nekog jaceg napada.

Senior Member Array

da li se ddos napadi izvrsavaju na tacnoj ip adresi tog odredjenog servera? (znaci ako hocu da te ddosujem jeidno mi treba tvoj ip servera i bukvalno nista vise) ?

zbog: ako je to to, onda da se ubaci vpn za svaki ip servera...i onda ostaje hakerima da se zapitaju koji je pravi ip servera radi njihovog bolesnog ddosovanja ?
    Zar stvarno mislis da je tako jednostavno? Da je tako neko bi se vec setio toga..

Senior Member Array

ok hvala skazzy, jasnije mi je malo sad
    @luka317, jbg ja probao da razmislim i da dam predlog, jer resenja mora da ima...al uz tvoj komentar sam dobio toliku volju da me ne zanima vise stvarno

Senior Member Array

Imam jedno pitanje koje me muči , Zlajo napisao si ovde probleme za lite i premium lokacije..
    Moje pitanje jeste kako jedan server koji je isto premium kao naš nema bag sa steam igračima koji kada kliknu više puta refresh, njihov server se uvek prikaže kao online dok naš server bude offline?

Banovani spamer Array

moze li neko iz kgb podrske da resetuje server na demo klijentu?

Senior Member Array

@luka317, jbg ja probao da razmislim i da dam predlog, jer resenja mora da ima...al uz tvoj komentar sam dobio toliku volju da me ne zanima vise stvarno
    Ljudi koji se mnogo vise razumeju u to su mnogo vremena potrosili na razmisljanje i pokusavanje, tako da je svaki nas predlog potpuno beskoristan :P
    Ne zelim da kazem da treba svi da prestanemo da razmisljamo, samo da moramo da razumemo srz problema i funkcionisanja svega da bismo mogli da nalazimo resenja :S
    Last edited by luka317; 13-04-2018 at 21:37.

Support Site Admin Array

Quote Originally Posted by JuiceFU93Kru View Post
    Imam jedno pitanje koje me muči , Zlajo napisao si ovde probleme za lite i premium lokacije..
    Moje pitanje jeste kako jedan server koji je isto premium kao naš nema bag sa steam igračima koji kada kliknu više puta refresh, njihov server se uvek prikaže kao online dok naš server bude offline?
    Problem sa steam avatarima nema apsolutno nikakve veze sa ovim napadima tj. nije povezano.
    Ali svakako kada je vec spomenuto, ja sam nasao resenje za taj problem i on bi ovih dana bi taj fix trebao da bude primenjen na svim serverima.
    Bili bi to i ranije sredjeno ali sam imao povredu.

Sto se tice drugog problema koji si naveo a to je da jedan server "dobro" radi a da tvoj baguje/ide offline a znam na koji se to server i odnosi.
    To bas nije istina, veruj mi, znam, jer nam vlasnici tog servera salju tikete i imaju isti problem kao i vi, s tim da kod njih je resen problem sa steamom avatarima tj. zapravo kod njih taj problem nikad nije ni postojao.

//---------------------

Sto se tice ovih napada. Obicno samo taj jedan server bude offline, drugi serveri rade bez problema i ne osete napad.
    Filtere nije moguce napisati jer napad je takav da salje iste pakete kao i obican CS igrac.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)