Sta je potrebno za realizaciju ovog?
Results 1 to 19 of 19
    Senior Member Array

Default Sta je potrebno za realizaciju ovog?

Poz ljudi. Doso sam na ideju za: rezervisanje termina javnog prostora (skolskog, za fudbal) gde svi zivi dolaze, svakim danom sve vise i vise timova, radi regulisanja nezeljnih problema i konflikata izmedju ekipa.

prevedeno na srpski: da postoji mogucnost da lik koji se registrovao *nesto* moze da rezervise 1(max) termin, koji bi svi ostali posetioci tog *nesto* mogli da vide i tako se lagano organizuju, da niko nikome ne smeta vise.
    Trenutna situacija je mnogo losa, svakog dana se preklope i 4 ekipe, pa bude i nekih svadji...ideja je da se pomogne ljudima, ne interesuje nas zarada od te *nesto* .

da razjasnim *nesto* u tekstu je ili sajt ili aplikacija za fon (android)..ali koliko sam pricao sa drugarom i sam razmisio, aplikacija za fon samo ogranicava broj mogucnosti pregleda programa. dok kad imamo sve na sajtu; i iphone, i android, i PC i symbian moj moze da udje i radi sve isto kao ostali

Glavno pitanje je: da li neko ima ideju ako bi *nesto* = web/sajt bio, sta bi bilo dovoljno da se koristi to?
    naravno php, html, css, javascript...a sta jos pored toga? sql baza bi bila potrebna za samo upisivanje rezervisanih termina...

Vrlo smo zainteresovani za kreiranje ove ideje u stvarnost, svesni smo naseg neznanja i svesni da hocemo da naucimo (i svesni da nije bas lako ovo), jedino nas za sad eto muci koje tacno 'jezike/sintakse'() trebamo da koristimo.

Hvala unapred na odgovorima i naravno sva pitanja su dobrodosla

Inace imamo stvarno dosta ideja, bez lazne skromnosti: dobrih tj vrlo prakticnih. Spremni smo i naravno sve te ideje javno da ispisujemo ako bude neko trazio ili zeljan da pomogne na bilo koj nacin. Spremni bismo bili i na saradnju sa bilo kim, ko je normalan za komunikaciju (i bar malo strucan), uz naravno da ne bismo nikome placali, vec bi se radilo iz ljubavi, zabave...

Senior Member Array

Minimum ti treba SQL (Da cuvas podatke), PHP (Da bi koristio SQL) i HTML (Da sve to prikazes), a pored toga mozes da koristis i sve ostalo da bi sve to izgledalo lepse. Samo moras prvo smisliti na koji ce to nacin da funkcionise (Da li postoje unapred definisani termini koje mozes da koristis ili ti napises kad pocinje i kad se zavrsava ili nesto trece) i osmislis kako bi baza izgledala. Kad osmislis funkcionalnost onda se fokusiras da napravis da to funkcionise samo, a na kraju ulepsavas.
    Pomoc oko plugina, TS3-a, discord-a mozete dobiti samo u vidu objasnjenja.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.
    P.P.S. Nemojte pitati stvari na PM vec otvori temu.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by JocA1 View Post
    Poz ljudi. Doso sam na ideju za: rezervisanje termina javnog prostora (skolskog, za fudbal) gde svi zivi dolaze, svakim danom sve vise i vise timova, radi regulisanja nezeljnih problema i konflikata izmedju ekipa.

prevedeno na srpski: da postoji mogucnost da lik koji se registrovao *nesto* moze da rezervise 1(max) termin, koji bi svi ostali posetioci tog *nesto* mogli da vide i tako se lagano organizuju, da niko nikome ne smeta vise.
    Trenutna situacija je mnogo losa, svakog dana se preklope i 4 ekipe, pa bude i nekih svadji...ideja je da se pomogne ljudima, ne interesuje nas zarada od te *nesto* .

da razjasnim *nesto* u tekstu je ili sajt ili aplikacija za fon (android)..ali koliko sam pricao sa drugarom i sam razmisio, aplikacija za fon samo ogranicava broj mogucnosti pregleda programa. dok kad imamo sve na sajtu; i iphone, i android, i PC i symbian moj moze da udje i radi sve isto kao ostali

Glavno pitanje je: da li neko ima ideju ako bi *nesto* = web/sajt bio, sta bi bilo dovoljno da se koristi to?
    naravno php, html, css, javascript...a sta jos pored toga? sql baza bi bila potrebna za samo upisivanje rezervisanih termina...

Vrlo smo zainteresovani za kreiranje ove ideje u stvarnost, svesni smo naseg neznanja i svesni da hocemo da naucimo (i svesni da nije bas lako ovo), jedino nas za sad eto muci koje tacno 'jezike/sintakse'() trebamo da koristimo.

Hvala unapred na odgovorima i naravno sva pitanja su dobrodosla

Inace imamo stvarno dosta ideja, bez lazne skromnosti: dobrih tj vrlo prakticnih. Spremni smo i naravno sve te ideje javno da ispisujemo ako bude neko trazio ili zeljan da pomogne na bilo koj nacin. Spremni bismo bili i na saradnju sa bilo kim, ko je normalan za komunikaciju (i bar malo strucan), uz naravno da ne bismo nikome placali, vec bi se radilo iz ljubavi, zabave...
    Extra ideja,svaka cast. Samo opet tesko da ce stariji to postovati ali opet vredi pokusati

Senior Member Array

@skazzy: da onda sam skapirao koji 'jezici' bi trebali da se koriste. pitali smo se da li javu da ubacimo, ali mozda je nepotrebna za pocetak (plus je ne znamo sad ). da jasno je da su ideje i planovi najbitniji, dok je kodiranje samo sprovodjenje tih ideja u delo...
    hvala na odgovoru svakako

@Aleksandarveliki: trenutna situacija je: niko ne zna ko kad igra, ni stariji ni mladji...kad se uvede ovo, trebace pretpostavljam pola godine da se lepo ljudi naviknu na to, smanjice se veci broj ovih problema, ostace mozda stariji samo...kako resiti to sa njima? ljudski im pridjes i pitas da li su zainteresovani da pomognu svima nama pa i sebi, da upadnu na sajt, i izbacuju u buduce svoje termine itd...
    hvala i tebi na odgovoru, i drago mi(nam) je da ti se dopada ideja

inace, postoji vec Timster aplikacija (takodje nislije radile haha), ali je izgleda namenjeno za celu srbiju...zbog toga ne vidim neku prakticnu primenu, ali lepo je, radjeno je za neko takmicenje skoro

Senior Member Array

Sto se tice web-a treba ti samo ono sto sam naveo gore.
    Ako hoces da pravis aplikaciju onda ti treba to u cemu ces praviti aplikaciju.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.

Senior Member Array

kad veliki broj igraca bude koristio sajt tj rezervisanje termina (a trebace neko vreme) moracemo da predjemo i na aplikaciju (zanimljivo je da dosta programera dolazi na fucu, pa mozemo da vidimo da se spojimo sa nekim normalnim odatle haha)...a zasto cemo morati? zato sto kad pitas nekog registrovanog clana za tekmu na tom terenu, hocu da mu odma blinka telefon dok je na wifi, mislim da je to tako za facebook messanger npr

Senior Member Array

Odradi ti prvo osnovno pa posle brini za unapredjivanje.

Senior Member Array

Bice uskoro gotovo. Prebacujem ulaganje energije iz cs kodiranja u ovo, u ovom je veca korist tj veca pomoc drugima (a i sebi)...mozda izbacim neke slike apdejtova,u nadi da nekog zanima haha

Senior Member Array

Preveliki je ovo zalogaj za nekoga ko ne zna da barata tim tehnologijama, najbolje je da kontaktiras nekog od tih programera, ako hoce da pomognu. Web sajt mozda i skrpite nekako ali tu aplikaciju tesko. Morao bi bas ozbiljno da se posvetis tj da naucis sve sto je potrebno(ukljucujuci PHP,SQL,HTML i Javu(ako zelite mobile app u Javi?)) da bi to napravio a to je celo jedno zanimanje, tako da, ako hoces ozbiljno da se posvetis web developmentu - mozes, ali uci sve iz pocetka a ako pokusavas samo ovo da uradis - nemoj ni da pokusavas, nadji nekog ko se bavi time
    double penetration sadomazo satisfaction
    kao svedski akcioni kada kazu action

Senior Member Array

planiram preko sajta da se sve obavlja...php+sql+html+css i tako to...to je pocetni 'deo'...znam kako ce sta i sa cim da se povezuje, nekako mi je i pawn pomogo za to...sitno iskustvo imam sa ovog mog sajta iz signature-a, ali spreman sa da dodam znanje...a kad je u pitanju aplikacija (za fon ili bilo koj sistem, posto vidim da ima fazon da se pravi jednom samo, i ucita se (konvertuje sta vec) na sve moguce platforme), za nju nemam ja iskustvo, drugar nesto uci na fax o tome, pa kad sklopimo nase mozgove mislim da moze da se osmisli
    ocrni me decak, al ne padam na te demotivacione poruke hehe

edit: bice i jedan tip point sistema...iz razloga da kad nalazis protivnicu ekpiu, bolje je da pitas one provere sto nisu ispaljivali pa da igras sa tim normalnim likovima...bice subjektivan odabir vaseg 'nivoa' tima, ali to je za malo kasnije

Senior Member Array

planiram preko sajta da se sve obavlja...php+sql+html+css i tako to...to je pocetni 'deo'...znam kako ce sta i sa cim da se povezuje, nekako mi je i pawn pomogo za to...sitno iskustvo imam sa ovog mog sajta iz signature-a, ali spreman sa da dodam znanje...a kad je u pitanju aplikacija (za fon ili bilo koj sistem, posto vidim da ima fazon da se pravi jednom samo, i ucita se (konvertuje sta vec) na sve moguce platforme), za nju nemam ja iskustvo, drugar nesto uci na fax o tome, pa kad sklopimo nase mozgove mislim da moze da se osmisli
    ocrni me decak, al ne padam na te demotivacione poruke hehe

edit: bice i jedan tip point sistema...iz razloga da kad nalazis protivnicu ekpiu, bolje je da pitas one provere sto nisu ispaljivali pa da igras sa tim normalnim likovima...bice subjektivan odabir vaseg 'nivoa' tima, ali to je za malo kasnije
    Ne ne, nije to demotivaciona poruka, samo sam te posavetovao, ako ne planiras da se pozabavis time kao da ces ziveti od toga da ni ne pokusavas, jer si zagrizao veliki zalogaj i ako nemas ljude koji mogu to da naprave, da ni ne pocinjes dok ne naucis solidno PHP jer ces se samo razocarati i odustati od toga
    double penetration sadomazo satisfaction
    kao svedski akcioni kada kazu action

Senior Member Array

volim da kodiram ali ne bih da mi to bude poso jer mislim da je nolajferska stvar, pa imam drugi prioritet, ovo ovako u 'slobodno vreme'...u svakom slucaju, valjd sam reko, poznajem dosta fudbalera koji vec rade sajtove/app koji su spremni da prave, ali nisam zaiterosvan sad za to, vec da ja uspem sa svojom idejom (plus sa ljudima koje mogu sam da biram)...ujedno ce da i poveze ljude ova stvar...kao sto npr bas neko sa ovog foruma moze da radi sa nama...hehe

Senior Member Array

volim da kodiram ali ne bih da mi to bude poso jer mislim da je nolajferska stvar
    Programiranje u 80% slucajeva 9:00-17:00 posao, kakav nolajf xd
    Desava se da radis prekovremeno naravno, ali to je uvek fino placeno. Cuvaju firme programere jer je potraznja mnogo veca od trenutnog broja ljudi koji se time bave, zato se i posao relativno lako nalazi
    Last edited by luka317; 20-04-2018 at 08:11.

Senior Member Array

epa moguce da je to to malo zalazi van ove teme, pa bolje da ne nastavljamo o tome haha poenta je da do ponedeljka startujem prvi paket (pocetna strana i filozofija potrebnog sql-a) pa cemo videti sta cemo i na koj nacin da guramo

Senior Member Array

Pozz,
    mrzelo me da procitam ceo tekst kamo li postove, al otp znam o cemu se radi. Najbitnije je da svaki termin unosis u databazu i da imas tacno vreme do kad traje taj termin, najbolje je da program gleda tu poslednju rezervaciju i do kad traje ta rezervacija. Najjednostavnije je da uzimas poslednji termin i prikazujes vreme zavrsetka istog, tako se zna kad se zavrsava i u isto vreme moze nova tekma da pocne.

Senior Member Array

Ucenje jave u slobodno vreme ne funkcionise najbolje. Za sajt je oke, sajt mozes da napravis za dan, ali aplikacija je vec skroz druga prica. Niko ovde nece da te sabotira, mi samo pisemo cinjenica tako da budes svestan istih i da mozes lepo da razmislis i planiras sta i kako.

Senior Member Array

@hvala rade i skazzy. imam zacrtano sve sta i kako. javu ne znam nit mislim da mi je potrebna za ovo, pa nemam razlog da razmisljam o njoj. sto kazes sajt se brzo radi, slazem se, cak mislim da je i sajt prednost u odnosu na aplikaciju (da je jednostavnije za korisnike i nas proizvodjace)
    oko sql-a ce ssve da se vrti kako kapiram...mozda bih pisao u ovoj temi konkretne probleme oko koda (za php npr) da ne otvaram uvek novo, ako to nije frka...kao ovako lokalno da se pomazemo...ako je frka, nije mi tesko da opalim post na poznate sajtove za te jezike i rese za 10min

Senior Member Array

Otvori novu temu obzirom da ova tema nije za pomoc oko samog pravljenja projekta vec diskusija sta ti sve treba za projekat i slicno.

Senior Member Array

upravu si...krenuo sam nesto konkretnije da radim, doslo je do 'male' frke pri odabiru termina: https://forum.kgb-hosting.com/showth...321#post772321

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)