Portal + adsense
Results 1 to 16 of 16
    Senior Member Array

Default Portal + adsense

Pozdrav svima,
    Imam u planu da otvorim klasican portal sa vestima posto primecujem da ljudi lepo zive od portala i adsensa.
    E sada imao bih par pitanja pre svega za ljude koji imaju iskustva sa ovom temom.
    1. Da li se od adsensa zaradjuje samo ako neko udje u onu kao reklamicu ili se zaradjuje i ako se samo prikaze ljudima ( tipa udju na sajt prelistaju njima iskoci reklama ignorisu je i to je to )
    2. Ako se zaradjuje u oba slucaja onda je moje sledece pitanje koliko se zaradjuje samo od pregleda reklama a koliko od klikova?
    3. I na kraju zanima me vase misljenje da li se ta cela prica isplati po vasem misljenju ili ne?
    Last edited by AleksandarVeliki; 27-05-2018 at 16:10.

Senior Member Array

Zavisi sve odakle su klikovi itd itd.

Quote Originally Posted by AleksandarVeliki View Post
    3. I na kraju zanima me vase misljenje da li se ta cela prica isplati po vasem misljenju ili ne?
    Guglanjem si mogao da dodjes do informacija da se to nikako ne isplati(bar ne ako si iz Srbije, inostranstvo je druga prica). Bar tako pricaju ljudi koji koriste adsense
    double penetration sadomazo satisfaction
    kao svedski akcioni kada kazu action

Senior Member Array

Quote Originally Posted by DecaK View Post
    Zavisi sve odakle su klikovi itd itd.

Guglanjem si mogao da dodjes do informacija da se to nikako ne isplati(bar ne ako si iz Srbije, inostranstvo je druga prica). Bar tako pricaju ljudi koji koriste adsense
    Guglao sam i pokupio sam sve informacije, mislim postavio sam konkretna pitanja i samo me interesuju odgovori na ta tri pitanja i to je to ostalo znam.

Senior Member Array

i ja sam cuo da se ne isplati kod nas...jer americki klik ili pregled mnogo vise vredi od naseg (jbg takva politika)...jedino ako imas americko trziste pa pokreni to
    Corona Pub official site: corona-cs.mojkgb.com
    Na serveru imamo malo drugaciji top(rank) koji ujedno moze da se prati sa sajta, budite stalni jer uskoro idu nagrade a i turnir!

Senior Member Array

Quote Originally Posted by JocA1 View Post
    i ja sam cuo da se ne isplati kod nas...jer americki klik ili pregled mnogo vise vredi od naseg (jbg takva politika)...jedino ako imas americko trziste pa pokreni to
    Iskreno ja se ne opterecujem mnogo zaradom, svestan sam da je u drugim zemljama mnogo veca zarada i sve to. Ali na pocetku zelim da probam kod nas da pokrenem portal cisto kako bih pohvatao konce i dok malo udjem u celu tu pricu
    kasnije bi mi bilo mnogo lakse i ako bi se odlucio da otvorim drugi portal za strano trziste. Ja sam na internetu nasao da se za svaki 10.000 pregled dobija tipa 0.01$ a da se za svaki klik na reklamu dobija od 0.05$ do 0.08$ (za srb) e sada
    sve je to nezvanicno jer nigde nisam nasao neke novije postove o celoj toj prici uglavnom su objave iz 2011-2013 a u medju vremenu se sigurno dosta toga promenilo.Dok taj jedan isti klik u austrailiji cini mi se vredi 0.48$ sto je naravno velika razlika. Ali opet da sajt u jednom mesecu ima 3000 klika na reklami to je oko
    150$ mesecno. E sada jedino sto treba naterati ljude da kliknu na reklamu ma da to po meni i nije neki veliki problem ali opet sa druge strane znam koliko mene te reklamice smaraju i da skoro pa nikad ne klikcem na iste. Ma da mi sada i ne izlaze zbog adblock-a.

Moderator Array Rade.kgb's Avatar

Nema leba od toga.

Senior Member Array

Ako vec otvaras portal onda radi na engleskom sve, nemoj uopste da gubis vreme na bilo sta na srpskom. Pare se dobijaju samo za klik i ne dobija se uvek isto koliko sam ja primetio
    Da li se isplati ili ne to zavisi, ako imas dosta posetilaca onda se naravno isplati jer su vece sanse da neko klikne na reklamu, ako nemas onda je glupo i jadno da prisiljavas ljude da klikcu na reklame.

Usput, nekako je ironocno da ti koji koristis adblocker hoces da zaradjujes od reklama xd

Senior Member Array

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Ako vec otvaras portal onda radi na engleskom sve, nemoj uopste da gubis vreme na bilo sta na srpskom. Pare se dobijaju samo za klik i ne dobija se uvek isto koliko sam ja primetio
    Da li se isplati ili ne to zavisi, ako imas dosta posetilaca onda se naravno isplati jer su vece sanse da neko klikne na reklamu, ako nemas onda je glupo i jadno da prisiljavas ljude da klikcu na reklame.

Usput, nekako je ironocno da ti koji koristis adblocker hoces da zaradjujes od reklama xd
    To su mi svi rekli, ali ja bih ipak za pocetak odradio portal na srpskom cisto dok sve lepo skockam i pokapiram da bih kasnije lako otvorio drugi portal na engleskom. Sto se tice poseta ni to nije neki problem
    jer imam gde da se reklamiram.

Quote Originally Posted by Rade.kgb View Post
    Nema leba od toga.
    Svi tako kazu, ma da se ja iskreno ne opterecujem zaradom. Vise ovo sve pocinjem iz radoznalosti.

Da li mozda neko zna koliko se trenutno placa za klik na reklamu za SRB? BIH? HRV? CG?

Senior Member Array

To su mi svi rekli, ali ja bih ipak za pocetak odradio portal na srpskom cisto dok sve lepo skockam i pokapiram da bih kasnije lako otvorio drugi portal na engleskom. Sto se tice poseta ni to nije neki problem
    jer imam gde da se reklamiram.

Svi tako kazu, ma da se ja iskreno ne opterecujem zaradom. Vise ovo sve pocinjem iz radoznalosti.

Da li mozda neko zna koliko se trenutno placa za klik na reklamu za SRB? BIH? HRV? CG?
    Koliko znam ne postoji konkretna cifra, nego Gugl proceni koliko vredi.

Senior Member Array

o kom tipu portala se radi?
    Corona Pub official site: corona-cs.mojkgb.com
    Na serveru imamo malo drugaciji top(rank) koji ujedno moze da se prati sa sajta, budite stalni jer uskoro idu nagrade a i turnir!

Senior Member Array

Quote Originally Posted by JocA1 View Post
    o kom tipu portala se radi?
    Probao bih nesto tipa recepti i tako neke teme.

Koliko znam ne postoji konkretna cifra, nego Gugl proceni koliko vredi.
    Zasto bi moj klik? manje vredeo od tvog? ukoliko smo iz iste zemlje.

Senior Member Array

Zasto bi moj klik? manje vredeo od tvog? ukoliko smo iz iste zemlje.
    Istom logikom mogu i ja tebe da pitam zasto bi moj klik vredeo manje od nemackog?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Istom logikom mogu i ja tebe da pitam zasto bi moj klik vredeo manje od nemackog?
    Decak je napisao da goog sam odlucuje o visini svakog klika kako sam ga ja razumeo za istu zemlju. Naravno da ce se visina vrednosti klika razlikovati izmedju drugih zemalja iz vise razloga.

Senior Member Array

Imaju sistem po kome procenjuju, naravno da ne zavisi od drzave ako smo iz iste drzave. Uglavnom, ne znam kako to Google racuna, mozes njih da pitas(podrska, mail...)

Senior Member Array

Ja sam radio navlakusu na adsense.
    Uzeo 600eura.
    Drugi mjesec probao vise i dobijem ban.
    Friend mi je uspio 1300e ali zato sto ima jake fb stranice ali i on je poslije dobio ban.
    Dok sam ja po fb grupama radio sa hakovani profila itd ali i fb me blokirao bio.
    Uglavnom ctr moras vagat ima ti fazona i sitnica.

Nema hljeba bez njemacke ili motike To je samo na kratko tako se uspije.

No jedino ako imas sajt ko telegraf,exluziva i tak to onda se moze tek nazvat "lijepo zivit".
    Ili mozda ako smislis nesto novo.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by maxis View Post
    Ja sam radio navlakusu na adsense.
    Uzeo 600eura.
    Drugi mjesec probao vise i dobijem ban.
    Friend mi je uspio 1300e ali zato sto ima jake fb stranice ali i on je poslije dobio ban.
    Dok sam ja po fb grupama radio sa hakovani profila itd ali i fb me blokirao bio.
    Uglavnom ctr moras vagat ima ti fazona i sitnica.

Nema hljeba bez njemacke ili motike To je samo na kratko tako se uspije.

No jedino ako imas sajt ko telegraf,exluziva i tak to onda se moze tek nazvat "lijepo zivit".
    Ili mozda ako smislis nesto novo.
    Imam dobre stranice, profile fb i instagram profile tako da mi nije problem reklamiranje + su tu i auto posteri tako da se za to ne brinem. Znam ljude koji su koristili traffic exchange sisteme i da im je veliki novac propadao zbog bana.

Imaju sistem po kome procenjuju, naravno da ne zavisi od drzave ako smo iz iste drzave. Uglavnom, ne znam kako to Google racuna, mozes njih da pitas(podrska, mail...)
    Radije bih da cujem iz prve ruke, iskustva predloge i slicno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)