Novosti u vezi sa boostom
Results 1 to 11 of 11
    Lutajući prodavac pokvarenih jaja Site Admin Array turshija's Avatar

Default Novosti u vezi sa boostom

Cao svima

Uvodimo neke novine u vezi sa boostom, pa smo odlucili da prodjemo prvo kroz test fazu i potrebno nam je sto vise ljudi za testiranje.
    Verujemo da ce vam se svideti jer olaksavaju ceo sistem boostovanja i resavaju problem sa "preklapanjem" boostova i mogucnosti kupovine boostova "na veliko" i u buducnosti donose mnogo dodatnih mogucnosti.

Radi se o uvodjenju nase valute pod nazivom GTC koju mozete da kupite vi (ili neko drugi, pa da vam posalje) i taj GTC mozete da koristite za kupovinu boosta (obicnog za sada, ali ce i week boost biti u ponudi uskoro). GTC ce za pocetak moci da se kupi preko PayPala, ali cemo uvesti vise metoda placanja uskoro (mozda SMS, Paysafe card, Crypto itd) i bice sledece cene (koje su podlozne promeni, zato je potrebno testiranje i Vasi komentari):

10 GTC = 1.2
    50 GTC = 5
    100 GTC = 10
    1000 GTC = 90 (10% popusta)
    5000 GTC = 400 (20% popusta)

Kada kupite GTC, oni su vezani za Vas nalog i uvek imate pregled stanja racuna i Vas unikatni "GTC broj racuna" na koji drugi korisnici mogu da vam "uplate GTC" i on ce automatski biti vidljiv na Vasem nalogu. GTC mozete da koristite i da naplacujete neke usluge, recimo mozete da primate donacije u GTC-ovima, da prodajete neke pakete na serverima za GTC (VIP, Slot, Admin), mozete da prodajete redirekcije za GTC itd, a zatim te GTC-ove da koristite za boost ili mozda cak i da ih "prodate" i posaljete nekom drugom korisniku.

Razmatramo da u buducnosti uvedemo i otvoren API za GTC naplatu, tako da bismo u teoriji mogli sklopiti partnerstvo sa game hostovima i ponuditi mogucnost kupovine i produzavanje servera za GTC, ali do toga bismo mogli doci tek krajem godine pod uslovom da se korisnicima svidi ceo koncept i da pocnu aktivno da ga koriste.

Mislimo da je uvodjenje GTC valute pravi pogodak, ali bismo voleli da cujemo Vase komentare i predloge

Ako ste zainteresovani za testiranje, posaljite mi email na b@gametracker.rs i username na GT.rs pa cu vam poslati instrukcije i kao nagradu za testiranje cete dobiti 10 GTC-a za testiranje boosta

Testiranje ce trajati narednih par dana, dok ne odlucimo da je stabilno za produkciju.

Hvala unapred
    Novi portfolio ! www.turshija.com

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Senior Member Array

Fino, predpostavljam da funkcionise na principu Blockchaina
    Bas ucim oko izrade blockchaina i kripto valuta
    Je l' koristite neku postojecu platoformu ili ste razvili svoju?
    Solidity?

Donacije:
    BTC: 1FUKWDFMA95seCcYqhMetUmwbF5jSZzrae
    ETH: 0xF6693023B2F804e9db6b4aB142E6f4A132764283

Nema potrebe za uvodjenjem Crypto hype-a
    Mozda jednog dana - trenutno ne vidim neku potrebu za tim.

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by milutinke2 View Post
    Fino, predpostavljam da funkcionise na principu Blockchaina
    Bas ucim oko izrade blockchaina i kripto valuta
    Je l' koristite neku postojecu platoformu ili ste razvili svoju?
    Solidity?
    A sta je to toliko tesko . To su ti virtuelni krediti kao npr sto ima na WHMCS softver.

Napravis columnu npr "GTC" i drugu columnu kao racun "gtc_accountid", e sad kod ovog account generises unikatne random neke cifre kao kod transakcijske (prilikom registracije i taj se ne menja) i samo kada placas ili kad hoces da platis odredjeni $ da bi imao virtuelan kredit on izvrsi query
    Code:
    $query = $conn->prepare("UPDATE `users` SET `GTC` = :credits  WHERE `gtc_accountid` = :accountid";
    $query->bindParam(':credits', $credits);
    $query->bindParam(':payment', $accountid);
    $query->execute();
    Pretpostavljam da kad se uvede ovo, svi koji ce se registrovati bice im generisan random cifre koji ce sluziti kao transakcijske.

@Tema Lepo smisljeno Borise, svaka cast. Ajd da vidimo kako ce se i ovo razvijati .

Predlazem da uvedes i Merchant, znaci da se moze direktno preko kartice placati kao opciju. A ne da idem ja na paypal-a .
    Respect: Zlajo192, Wroy.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Riste#Kga View Post
    A sta je to toliko tesko . To su ti virtuelni krediti kao npr sto ima na WHMCS softver.

Napravis columnu npr "GTC" i drugu columnu kao racun "gtc_accountid", e sad kod ovog account generises unikatne random neke cifre kao kod transakcijske (prilikom registracije i taj se ne menja) i samo kada placas ili kad hoces da platis odredjeni $ da bi imao virtuelan kredit on izvrsi query
    Code:
    $query = $conn->prepare("UPDATE `users` SET `GTC` = :credits  WHERE `gtc_accountid` = :accountid";
    $query->bindParam(':credits', $credits);
    $query->bindParam(':payment', $accountid);
    $query->execute();
    Pretpostavljam da kad se uvede ovo, svi koji ce se registrovati bice im generisan random cifre koji ce sluziti kao transakcijske.

@Tema Lepo smisljeno Borise, svaka cast. Ajd da vidimo kako ce se i ovo razvijati .

Predlazem da uvedes i Merchant, znaci da se moze direktno preko kartice placati kao opciju. A ne da idem ja na paypal-a .
    Nisam ja rekao da je to tesko.
    Mislio sam da su uveli svoj token

@Tema: Ako napravis API, mogu da napravim wrapper za Amx Modx plugine.

Donacije:

Za sada cemo videti koliko ce se ovo "primiti", nisam bas odusevljen inicijalnim interesovanjem za testiranje, svega par ljudi se javilo ...
    Inace, nije striktno limitirano na vlasnike servera da se ukljuce u testiranje, jedini uslov je da imate GT.rs nalog.

Super Moderator Array klipica's Avatar

Mislim da ce se mnogo bolje primiti ako se moze preko Fortumo uplacivati, ljudi su navikli na to, a i svako moze da plati na taj nacin (znam da je tebi profit manji tako).
    A i kako vidim samo jako je malo ljudi uopste videlo temu. Mozda postaviti announcement?
    Planira li gt.rs preci na HTTPS?
    Last edited by klipica; 05-06-2018 at 13:03.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array

Ideja je odlicna ali je problem sto malo ljudi ima PayPal (na Balkanu). Dobro bi bilo kad bi moglo recimo preko uplatnice da se dopunjava. Time ljudi ne bi placali po euro-dva vec po vise kako bi imali boostove za duzi period (ujedno kad placaju server, uplate i za GTC). Oni koji su manje skloni stednji, brze ce potrositi GTC nego kad bi dopunjavali malo po malo.

> http -> https

bice jbg, par sati posla da se iscimam, ali imam mnogo precih stvari, ali moracu to odraditi pre ili kasnije ... U planu je i totalni rewrite GT.rs-a, ali tek za to kada cu skupiti vremena zaista nemam pojma ...

Sto ce tice SMS naplate:
    najverovatnije ce biti, ALI cemo totalno da prebacimo placanje provizije na osobu koja prima GTC, na zalost.
    Posto je u planu uvodjenje GTC-a kao valute za placanje, svako (ko je pravno lice) bi mogao da prima naplatu u GTC-u, i onda taj GTC da "razmeni" nazad kod nas za novac. Sto znaci, ako je 1 eur ~~ 10 GTC, znaci da ce neko ko nama salje 10 GTC ocekivati da mu mi isplatimo 1 eur (minus neka nasa provizija).
    E sada, ako mi uvedemo SMS naplatu, mi od 120 din SMS-a efektivno dobijemo oko 39 din, ako prenesemo to u GTC - za poruku koja klijenta kosta 1 eur, mi cemo moci da dodelimo 3 GTC (umesto ocekivanih 10 GTC), jer ako bismo klijentu dali 10 GTC, on tih 10 GTC "potrosi" kod nekog merchanta koji to kasnije razmeni nazad kod nas, mi ako tom merchantu isplatimo 1 euro mi smo u debelom minusu.

Gledajuci provizije Paysere (posto je Fortumo dosta skup) - https://www.paysera.com/v2/en/sms/serbia
    To bi znacilo ovakvu neku grubu raspodelu:

120 din SMS = 3 GTC (svi operateri)
    360 din SMS = 9 GTC (mts), 12 GTC (telenor), 11 GTC (vip)
    840 din SMS = 22 GTC (mts), 35 GTC (telenor), 27 GTC (vip)

Na zalost, nekome ce delovati kao da "nije fer", ali jednostavno kada u celu jednacinu uvedemo i pravi novac, jednostavno moramo da poslujemo tako da ne teramo sebe u minus.
    Naravno, za obicne boostove ce se vise isplatiti da neko boostuje direktno server (jer za 1 sms dobijes boost, a u GTC-ovima dobijes trecinu boosta), ali mislim da bi serverima znacilo dosta ovo jer iako u sustini dobijaju "manje", imace vise mogucnosti sa GTC-om nego sa samim boostom.

Sve u svemu - videcemo sta ce da proizidje iz svega ovoga

Senior Member Array

Quote Originally Posted by turshija View Post
    > http -> https

bice jbg, par sati posla da se iscimam, ali imam mnogo precih stvari, ali moracu to odraditi pre ili kasnije ... U planu je i totalni rewrite GT.rs-a, ali tek za to kada cu skupiti vremena zaista nemam pojma ...

Sto ce tice SMS naplate:
    najverovatnije ce biti, ALI cemo totalno da prebacimo placanje provizije na osobu koja prima GTC, na zalost.
    Posto je u planu uvodjenje GTC-a kao valute za placanje, svako (ko je pravno lice) bi mogao da prima naplatu u GTC-u, i onda taj GTC da "razmeni" nazad kod nas za novac. Sto znaci, ako je 1 eur ~~ 10 GTC, znaci da ce neko ko nama salje 10 GTC ocekivati da mu mi isplatimo 1 eur (minus neka nasa provizija).
    E sada, ako mi uvedemo SMS naplatu, mi od 120 din SMS-a efektivno dobijemo oko 39 din, ako prenesemo to u GTC - za poruku koja klijenta kosta 1 eur, mi cemo moci da dodelimo 3 GTC (umesto ocekivanih 10 GTC), jer ako bismo klijentu dali 10 GTC, on tih 10 GTC "potrosi" kod nekog merchanta koji to kasnije razmeni nazad kod nas, mi ako tom merchantu isplatimo 1 euro mi smo u debelom minusu.

Gledajuci provizije Paysere (posto je Fortumo dosta skup) - https://www.paysera.com/v2/en/sms/serbia
    To bi znacilo ovakvu neku grubu raspodelu:

120 din SMS = 3 GTC (svi operateri)
    360 din SMS = 9 GTC (mts), 12 GTC (telenor), 11 GTC (vip)
    840 din SMS = 22 GTC (mts), 35 GTC (telenor), 27 GTC (vip)

Na zalost, nekome ce delovati kao da "nije fer", ali jednostavno kada u celu jednacinu uvedemo i pravi novac, jednostavno moramo da poslujemo tako da ne teramo sebe u minus.
    Naravno, za obicne boostove ce se vise isplatiti da neko boostuje direktno server (jer za 1 sms dobijes boost, a u GTC-ovima dobijes trecinu boosta), ali mislim da bi serverima znacilo dosta ovo jer iako u sustini dobijaju "manje", imace vise mogucnosti sa GTC-om nego sa samim boostom.

Sve u svemu - videcemo sta ce da proizidje iz svega ovoga
    Je l' imas vremena da izbacis neki veoma prost API za obavljanje transakcije i uzimanje balansa?

Donacije:

U narednih mesec - dva sigurno necu imati, na zalost Samo cu dovrsiti trenutnu GTC implementaciju koju ste testirali i releasovati kada popravim par sitnih bagova, pa cemo posle videti za dalje u zavisnosti od toga kako ce se ovo primiti medju korisnicima ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)