USKORO - Aukcije
Results 1 to 6 of 6
    Lutajući prodavac pokvarenih jaja Site Admin Array turshija's Avatar

Default USKORO - Aukcije

Vec neko vreme razmisljam o ovoj mogucnosti, ali sistem naplate koji smo koristili nije bas praktican za aukcije/licitacije. Sa uvodjenjem GTC-a, dobijamo mogucnost za ovim pa sam se bacio na razvijanje

Poenta je sledeca:
    ubacivacemo "specijalne" boostove, koje su u sustini neka vrsta akcija (nocni, dnevni, mozda nedeljni i mesecni u buducnosti), i vreme trajanja aukcije.
    Ko ponudi najvise GTC-a do momenta isteka aukcije, automatski dobija taj boost. Ostali (koji nisu pobedili na aukciji) dobijaju svoje GTC nazad na nalog.
    Na ovaj nacin mi ne biramo cenu boosta, vec cenu diktira ponuda i potraznja ... Isto tako, licitiranje moze da radi bilo ko ...
    Ako osvojite boost, on vam je zagarantovan do isteka (nije kao obican boost gde neko moze da vas "izgura" sa liste). Takodje, u zavisnosti od akcije, moze biti vise od jednog pobednika (to ce biti naglaseno u samoj aukciji).

Evo jednog primera:
    ja, Perica i 5 admina drzimo jedan server, 5 minuta pred istek aukcije ja uplatim 10 GTC, Perica uplati 5 GTC i par mojih admina uplate po 1,2,3 GTC i ukupno nas server ima 20 GTC, ali 5 sekundi pred istek aukcije neko drugi uplati 21 GTC i pobedi nas i osvoji boost. Mi dobijemo pare nazad na nase naloge, a taj sto nas je prestigao dobija boost.

Da li vam ovakav sistem ima smisla i sta mislite o tome ?
    Novi portfolio ! www.turshija.com

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Senior Member Array

Ima smisla, i to dobro. Samo moras paziti sto se tice kvaliteta boosta, jer imas weekly boostove i ove normalne boostove. Ako mislis da imas dovoljno kapaciteta za Day i Night boost 12h, onda super.

Ovakav nacin aukcije sam video i negde drugde i odlicno se koristi u pitanju je strani sajt .

Primetio sam da boost nocu slabije puni (mozda je to bilo oduvek ali samo naglasavam), pa sa uvodjenjem night boost 12h bi li to uticalo na kvaliteta boosta?
    FreeLancer & Web Developer.
    Kontakt: E-Mail & Skype.
    Respect: Zlajo192, Wroy.
    Quote Originally Posted by ^G[L]A^~Yuki View Post
    Ne znam bas ko je sta na ovom hostingu ali mi tvoje ime zvuci poznato ( klipica )...
    Ne moze me niko ban ako relja kaze da je ok :)

Lutajući prodavac pokvarenih jaja Site Admin Array turshija's Avatar

Cela ideja ovih aukcija je upravo da odrzimo kvalitet boosta.

Potraznja za boostom je sve veca, a nama ponuda ne raste dovoljno brzo. Svi zele week boostove, pa cekaju, pa se snalaze itd, neki cak zele i da plate vise samo da ne moraju da cekaju.
    Kada bismo podigli cenu week boosta recimo, onda bi nas svi zivi pljuvali kako zelimo sto vise para pa dizemo cene, dok na ovakav nacin ne diktiramo cenu mi vec potraznja ...

Npr, ako danas istice aukcija za week boost, a bas 50 ljudi se nameracilo da licitira i pobedi, onda mozda nabiju cenu na 30-40 eura ... A ako ne bude ni 5 ljudi zainteresovano, onda mozda ode za 5-6 eura zato sto ce pocetna cena kretati od 1 GTC. Sve u svemu, na taj nacin ce ljudi platiti onoliko koliko su spremni da plate i dobice to ako pobede Pa posle toga mozemo da smanjimo trenutnu week boost listu i dobijemo jos snazniji boost ...
    Novi portfolio ! www.turshija.com

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Senior Member Array

Ja ti iskreno zelim srece da ovo uspe, ali najbolje bi bilo da se ostavi week boost lista, samo da se smanji kao sto si rekao npr ako je bio limit 15 servera u weekly, sada sa uvodjenjem ovog sistema bi smanjio na 10, da ne mora da se ukine week boosta.

Ako vec uradis tu aukciju bice ti to jedna dobra reklamica za one koje ne veruju (skeptici hehe, cast izuzetcima).
    Imace tada smisla kupovati GTC-a.

Ja bi ti preporucio da ovu aukciju krenes punom brzinom uraditi, i onda samo par reklama po socijalne mreze i gledas kako ce se to "primiti" medju ljudima.
    FreeLancer & Web Developer.
    Kontakt: E-Mail & Skype.
    Respect: Zlajo192, Wroy.
    Quote Originally Posted by ^G[L]A^~Yuki View Post
    Ne znam bas ko je sta na ovom hostingu ali mi tvoje ime zvuci poznato ( klipica )...
    Ne moze me niko ban ako relja kaze da je ok :)

Senior Member Array

Odlicna stvar

Junior Member Array

Dobra stvar, samo gurajte napred

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)