NOVO - Aukcije
Results 1 to 50 of 50

Thread: NOVO - Aukcije

Lutajući prodavac pokvarenih jaja Site Admin Array turshija's Avatar

Default NOVO - Aukcije

Kao sto sam vec obecao ovde zavrsene su aukcije
    Kako bi sto vise ljudi videlo, stavio sam link ka aukcijama direktno u navigaciju (umesto zajednica, a zajednice premesio u dropdown menu ispod dugmeta Serveri).

Trenutno je aktuelna jedna aukcija sa 24h boostom, aukcija se zavrsava sutra u 21h i bice dva pobednika !

Slusam komentare
    Novi portfolio ! www.turshija.com

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Senior Member Array

Za sta ti sluzi ona stranica kod /auction ako ce se prikazivati aukije kod /auctions stranici jel to kod /auction sluzi da ako pobedis na aukciji da imas log od kad do kada ti traje boost ?
    Respect: Zlajo192, Wroy.

Senior Member Array

Lepa zamisao da se zaradi Inace ovo kad svi provale tj vecina bice bas gustpo pobediti.. Svi ce cekati last minut da daju poslednju ponudu, a tako moze da ode bas bas i da kosta primer taj day boost vise od da ga ja bustujem ceo dan preko sms-a..ALi nije losa novina i lepa ideja. Podrzavam kad je neko kreativan i snalazljiv.

Uspesno zavrsena prva aukcija

Iskreno, ocekivao sam vise akcije pred sam kraj aukcije, ali samo jedan lik je ispao pametan i 40 sekundi pred kraj iskalkulisao i ulozio taman dovoljno GTC da uleti na drugo mesto

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.

Senior Member Array

I kazi mi kako je ovo bolje za nas korisnike ? 100 GTC-a 10 evra koliko je uplaceno u prvoj aukciji ( daleko ce vise biti vremenom kad bude izreklamirano ) za dnevni boost od 24h.. A nedeljni je 20 evra ?

Koliko si puta uspeo da upecas week boost ? U trenutku kada se week boost oslobodi, oko 50 ljudi refreshuje i u istoj sekundi po 20 ljudi uplati week boost i onda ceo boost trokira dan-dva dok se ne stabilizuje sve ...
    Gledaj na to ovako -
    2-3 sata boosta je ~1 euro, sta fali onda ceni od 10ak eura za 24h ? Cilj je da se i week boostovi prebace na aukcije (jer je potraznja mnogo veca od ponude), pa cemo videti kakva ce onda biti cena
    A prednost je ta sto sada mozete "udruzenim snagama" da licitirate. Tj vas nekoliko mozete da uplacujete za jedan server koliko zelite, ako vas neko prestigne i ne osvojite aukciju - dobijate pare nazad pa pokusajte sutra ponovo

A opet racunaj i da je ovo danas bila prva aukcija - svi su zeleli da probaju, a oni koji imaju vise novca su zacrtali da ce da pobede pa su zato iskeshirali vise .. Sutra mozda oni nece keshirati toliko - ko zna.

Senior Member Array

Uvek kad sam hteo, samo emajl pustio Igoru i sa uplatnicom i reseno
    Tesko da cemo mi ( kad kazem mi mislim na nas Balkance ) ovde imati nekakve koristi pored stranaca koji su bolji finasiski i uvek su vise spremni da iskesiraju. Cenim i lepa je zamisao makar sav novac ide vama a ne kao sms gde je 60:40 ili koliko vec.

Senior Member Array

Pored svih beneficija ovog sistema koje su navedene u postovima iznad postoji i beneficija da je ovo automatizovan sistem i da je ovo sistem koji moze da izoluje gt.rs administraciju od prozivanja ljudi kako "varaju" i slicno. Hoces boost ? Idi i probaj da ga dobijes. Preskupo ti je ? Probaj sledeci put, mozda ce biti jeftinije. Imas dobar server ? Skupis par drugih servera, pobedite zajedno na aukciji, ti sa punim serverom dobijes visak igraca koje saljes na njihove servere, svi ste potrosili mnogo manje para da dobili ste to sto ste trazili. Podeli 10 eura na 3 servera (tvoj pun + 2 praznija), to je 3.33 eura po serveru, za tih 3.33 eura oni mozda nece dobiti sve igrace, ali ce dobiti jako lep i konstantan broj igraca za prilicno male pare.
    Pomoc oko plugina, TS3-a, discord-a mozete dobiti samo u vidu objasnjenja.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.
    P.P.S. Nemojte pitati stvari na PM vec otvori temu.

Quote Originally Posted by aleks. View Post
    Uvek kad sam hteo, samo emajl pustio Igoru i sa uplatnicom i reseno
    da ali to vise nece moci

Kao sto rekoh, inicijalna aukcija je ispala dosta "skupa" posto su svi zeleli da ucestvuju i pobede ... evo ova poslednja aukcija koja se zavrsila je ljude kostala 50 GTC, sto je u sustini 5 obicnih boostova ... Vecina jacih servera budu boostovani 7-8+ puta dnevno, tako da je 24h boost za 50 GTC dosta isplativo

http://www.gametracker.rs/auction/3/

Senior Member Array

Week ako predje na aukciju stranci ce se otimatj i vi cete uzeti vece pare nego sada kad kosta 20€, jedino sto mi pada na pamet je da mzd stavite povremeno aukcije koje traju par minuta pa da tu uletimo mi koji imamo malo manje kesa

Eksperimentisacemo i sa "blic aukcijama", evo bas sam pre sat-dva opalio jednu za nocni boost od 10h, aukcija traje do ponoci, pa pozurite

Senior Member Array

Svidja mi se ovo

Member Array

Quote Originally Posted by turshija View Post
    evo ova poslednja aukcija koja se zavrsila je ljude kostala 50 GTC, sto je u sustini 5 obicnih boostova
    5 boosta je 5e, sto je onda 31 GTC 8e? http://i.pics.rs/K3WFy.png.

Senior Member Array

Zato sto je to SMS. Od SMS uplate gt dobije samo 40% (gore dole par procenata u zavisnosti od kolicine) tako da nije isto. Ako ces raditi sa SMS-om, za sad ti se vise isplati da koristis onaj stari, ali onda nemas mogucnost aukcija, prebacanje GTC-ova i slicno. Najvise ti se isplati da uzmes preko PP.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by DaXteRRR View Post
    5 boosta je 5e, sto je onda 31 GTC 8e? http://i.pics.rs/K3WFy.png.
    Ne isplati ti se kupovati GTC preko sms-om. Nego vec PayPal-om.

177,00 mkd = 9 GTC (0 boostova).

Ja bi rekao GTC je jedino koristan oko aukcije, boostovati normalan boost kao sto mozes preko sms-a nece ti se isplatiti jer, 177,00 mkd (govorim za moju zemlju) mi su 3x normalna boostove preko fona, a s tim 177,00 mkd da kupim GTC mogu samo 9 GTC dobiti za te pare . U sustini ni nemas ni 1x boost .

Senior Member Array

U planu je da se GTC koristi kao valuta, tj da mozes da kupujes servere od drugih sa njom, da mozes da ih saljes drugima, pa cak da mozes i da ih unovcis. Za sad im je glavna prednost aukcije, ali bice tu jos toga u buducnosti.

Senior Member Array

Moze li se sa GTC uzeti week boost al bez aukcija ? Recimo uplatim 20-30e GTC i uzmem week preko sajta... P.s. izgleda da su ove aukcije glupost iz razloga sto stranci lupaju cijene i platis duplo vise nego inace

EDIT: Kako se uopce placa week boost ako nemas paypal ?
    Last edited by squint; 16-07-2018 at 14:05.

Senior Member Array

To sto ga oni placaju toliko znaci da vredi toliko. Cilj aukcija i jeste da se cena menja u zavisnosti od potraznje tj. da korisnici diktiraju cenu.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by squint View Post
    EDIT: Kako se uopce placa week boost ako nemas paypal ?
    Kontaktiraš ih putem mail-a i dogovoriš se, odnosno pošalješ uplatnicu.
    Code:
    SteamIdHashSalt = Ad38e@$5aat41PQL

Senior Member Array

Quote Originally Posted by dange View Post
    Kontaktiraš ih putem mail-a i dogovoriš se, odnosno pošalješ uplatnicu.
    Igor kaze da se moze samo preko sajta

Za week boost trenutno postoje dva nacina:

-kao i ranije sto je sljakalo, jedino sto ne znas kada se tacno oslobadja pa moras imati srece (prikazujemo random vreme otprilike kada ce se osloboditi boost). Taj boost kosta 20 eura i placa se Paypalom. Morali smo sakriti tacno vreme kada se boost oslobadja zato sto je jako velika potraznja pa po 30-40 ljudi budu na toj stranici i refreshuju kao ludi i svi uplate odjednom pa nam se stvori problem. Sada bukvalno morate blejati par sati na sajtu i refreshovati nonstop i imati srece da ga uplatite jbg .. U toku je izrada dodatne zastite tako da ljudi ne mogu da automatizuju ovo nekim skriptama, nego ce biti captcha za proveru dostupnosti boosta. Mozda ubacimo mogucnost da se kupi GTC-om, ali to cemo jos videti.
    -aukcije - cenu diktira sama potraznja i nudite koliko ste spremni da platite. Uglavnom izadje skuplje, ali ne morate po ceo dan da refreshujete sajt i cekate da se oslobodi boost

Senior Member Array

Quote Originally Posted by turshija View Post
    Za week boost trenutno postoje dva nacina:

-kao i ranije sto je sljakalo, jedino sto ne znas kada se tacno oslobadja pa moras imati srece (prikazujemo random vreme otprilike kada ce se osloboditi boost). Taj boost kosta 20 eura i placa se Paypalom. Morali smo sakriti tacno vreme kada se boost oslobadja zato sto je jako velika potraznja pa po 30-40 ljudi budu na toj stranici i refreshuju kao ludi i svi uplate odjednom pa nam se stvori problem. Sada bukvalno morate blejati par sati na sajtu i refreshovati nonstop i imati srece da ga uplatite jbg .. U toku je izrada dodatne zastite tako da ljudi ne mogu da automatizuju ovo nekim skriptama, nego ce biti captcha za proveru dostupnosti boosta. Mozda ubacimo mogucnost da se kupi GTC-om, ali to cemo jos videti.
    -aukcije - cenu diktira sama potraznja i nudite koliko ste spremni da platite. Uglavnom izadje skuplje, ali ne morate po ceo dan da refreshujete sajt i cekate da se oslobodi boost
    A jel toliki problem uvesti placanje preko banke/poste..? Sta bi ja sad trebao cijeli dan cekati na sajtu da uzmem boost..

Senior Member Array

Pa njima se ovako vise isplati. Vidis stranci podivljali, 400 GTC-a sto je 40 evra za week. A ovako week 20 evra realna cena..Tako da mu se isplati. Ali ce to samo stranci uzimati, mi sa balkana cemo tesko doci na red..I ovako ima sve manje nasih servera, a tek ce sad biti..

Senior Member Array

A jel toliki problem uvesti placanje preko banke/poste..? Sta bi ja sad trebao cijeli dan cekati na sajtu da uzmem boost..
    Cak i da uvede takvo placanje opet ces morati da cekas red da se oslobodi boost a ne da te dodaje rucno na boost listu i tako prepunjava listu i slabi boost

Super Moderator Array klipica's Avatar

Quote Originally Posted by aleks. View Post
    A ovako week 20 evra realna cena..
    Ne nego je 40, ako ljudi sada placaju 40. O tome se i radi na aukcijama - realna cena zavisi od potraznje, nije fiksirana.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array

Prije cu uhvatiti prelaz 1/2 nego ovaj week boost,. svakih 20 min se pomice kad je dostupan

EDIT: Čuj mene svakih 20 min, svaki put kad osvježim stranicu piše novo vrijeme, koga vi zajebavate
    Last edited by squint; 01-08-2018 at 17:11.

Senior Member Array

.....
    Last edited by squint; 01-08-2018 at 17:11. Reason: Greška

Senior Member Array

Realno kad je tako prebacite week skroz na aukcije i dodajte neke blic aukcije za nas siromasne pa sa malo srece mozda i uzmemo nesto

Senior Member Array

Odgovara ovako kako je, pola PayPal,pola aukcije... kome smeta da ceka ceo dan, ima aukcije, tamo mu treba 5min...
    Last edited by Cira '95; 01-08-2018 at 22:22. Reason: greske xD

Nije problem uvesti placanje preko banke/poste, nego je problem u tome sto je potraznja mnogo veca od ponude. Mi sada imamo oko 30 servera na week boostu (limitirano), i u trenutku kada se oslobodi jedan slot mi imamo jos 30-40 ljudi koji refreshuju stranicu da bi kupili week boost.
    Znaci ima mnogo vise ljudi koji zele da kupe boost nego sto mi mozemo da pruzimo, a ako ponudimo mogucnost da kupis boost "u buducnosti" onda ce boost biti zauzet u narednih par meseci sto opet nije fer prema "novim" serverima.

To nam je stvorilo dve opcije:
    -da dignemo cenu week boosta za duplo - i dalje ce biti ljudi koji zele da plate, samo ce ih biti duplo manje. Nama ista zarada (ni iz dzepa ni u dzep), ali bismo dobili pljuvanje zajednice koji se ne razumeju u problematiku koji bi mislili da smo digli cenu za duplo jer zelimo vise para
    -da ponudimo varijantu "rezervacija" - da neko uplati da rezervise boost. Ali onda kako to resiti ? Koliko da kosta rezervacija i kako da ne dodjemo u situaciju da ljudi popune boost sa rezervacijama u narednih X meseci pa opet niko ne moze da dodje do boosta ?

Resenje problema ?
    Ponuditi varijantu ko vise plati pa neka cenu diktira trziste (ponuda i potraznja) - to smo ubacili u vidu aukcija

Prije cu uhvatiti prelaz 1/2 nego ovaj week boost,. svakih 20 min se pomice kad je dostupan

EDIT: Čuj mene svakih 20 min, svaki put kad osvježim stranicu piše novo vrijeme, koga vi zajebavate

Drugi problem koji imamo sa obicnim week boostom je taj sto mi ne mozemo da zabranimo nekom da nam uplati novac (PayPal ne nudi tu opciju), a u trenutku kada se boost oslobodi bude po 30-40 ljudi koji refreshuju stranicu i izvrse uplatu. Nas sistem ima dve opcije:
    -da aktivira svima boost (tako trenutno radi) - i onda odjednom u narednih 2 dana boost bude "pretrpan" (bude po 30 servera vise nego sto smo planirali pa boost trokira)
    -da se prvom koji je platio aktivira boost, a ostalima vrati novac - ovo ne radi pos'o jer PayPal naplacuje nama proviziju u slucaju refunda

Resenje problema ?
    Sakriti vreme kada ce boost biti opet aktivan. Ovo je privremeno resenje koje neko moze da zaobidje ako napise neku skriptu koja refreshuje stranicu i obavesti ga kada je slobodan boost, ali to uskoro nece moci jer ce biti neka osnovna captcha ukoliko primetim da neko refreshuje stranicu nonstop bez prekida.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by turshija;
    Drugi problem koji imamo sa obicnim week boostom je taj sto mi ne mozemo da zabranimo nekom da nam uplati novac (PayPal ne nudi tu opciju), a u trenutku kada se boost oslobodi bude po 30-40 ljudi koji refreshuju stranicu i izvrse uplatu. Nas sistem ima dve opcije:
    -da aktivira svima boost (tako trenutno radi) - i onda odjednom u narednih 2 dana boost bude "pretrpan" (bude po 30 servera vise nego sto smo planirali pa boost trokira)
    -da se prvom koji je platio aktivira boost, a ostalima vrati novac - ovo ne radi pos'o jer PayPal naplacuje nama proviziju u slucaju refunda

Resenje ovog problema bi ti bilo to da sredis sa Merchant, nikakav PayPal ti nije potreban realno. I ovo problem sa previse uplate bi se resio ako bi postavio "Stock Limit".

Znaci kada se popuni taj stock, oni i da hoce da uplate nece da moze jer kada klikne na to dugme "Order" ili kako se vec zove, ta funkcija koja vrsi za postavljenje boosta i oduzimanje $$ samo ubacis proveru pre toga dali taj proizvod je i dalje dostupan, ukoliko nije samo ga redirektujes na stranicu i ispises mu da nije trenutno dostupan.

Sto se tice sigurnosti kod Merchanta sto se tice "Ukradene kartice i fraud narudzbine" imas minFraud API.

https://www.maxmind.com/en/minfraud-services

Mislim da je ovo sa sakrivanjem vremenom totalno glupost, razmotri ovu opciju bice ti i isplatljivije jer neces ni placati proviziju od boostove koje sa paypala kupuju GTC, cak bi i trebalo GTC da se kupuju sa Merchant sistemom.

Senior Member Array

Daj Turshija molim te nemoj te price ovde prodavati djeci koja ne znaju neke stvari. Zasto se ne odradi na vasem sajtu da se prilikom redirektovanja na paypal (kada novi covjek zeli kupiti week) i da se automatski u bazi u kolonu upise 1 da se zna da neko vec pokusava da kupi. Ukoliko neko pritisne dugme da ga vrati na tu stranu sa err message da je neko vec u procesu kupovine week boosta i to je to.
    To za dizanje cijene je cisto opravdanje ovde na forumu, da bi ti ova djeca povjerovala. Ne razumijem zasto pordajete te lose price. Radim kao Full Stack developer, ali ovo je stvarno glupo sto si gore napisao da ne mozes to rijesiti. Tebe ne predstavlja problem i ako 10000 ljudi u istom trenutku refreshuje, jer nisu serveri sa konfiguracijama iz 92, nadam se.

P.S. Riste#Kga nema potrebe za time, moze te odraditi sve simple and clean na svom sajtu. Jedva smo ljude uspjeli nauciti (zbog povjeranja u internet banking) da placaju preko paypala, a kada im pokazes bilo kakav drugi sajt oni automatski gube povjerenje. Prije svake integracije se moras staviti na mjesto najgoreg moguceg korisnika i sa tog gledista pokusati rijesiti problem.
    Last edited by Long#Horn; 03-08-2018 at 09:13.
    Cryptable Technology - Internet magazin
    Posjetite www.cryptable.tech

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Long#Horn View Post
    Daj Turshija molim te nemoj te price ovde prodavati djeci koja ne znaju neke stvari. Zasto se ne odradi na vasem sajtu da se prilikom redirektovanja na paypal (kada novi covjek zeli kupiti week) i da se automatski u bazi u kolonu upise 1 da se zna da neko vec pokusava da kupi. Ukoliko neko pritisne dugme da ga vrati na tu stranu sa err message da je neko vec u procesu kupovine week boosta i to je to.
    To za dizanje cijene je cisto opravdanje ovde na forumu, da bi ti ova djeca povjerovala. Ne razumijem zasto pordajete te lose price. Radim kao Full Stack developer, ali ovo je stvarno glupo sto si gore napisao da ne mozes to rijesiti. Tebe ne predstavlja problem i ako 10000 ljudi u istom trenutku refreshuje, jer nisu serveri sa konfiguracijama iz 92, nadam se.

P.S. Riste#Kga nema potrebe za time, moze te odraditi sve simple and clean na svom sajtu. Jedva smo ljude uspjeli nauciti (zbog povjeranja u internet banking) da placaju preko paypala, a kada im pokazes bilo kakav drugi sajt oni automatski gube povjerenje. Prije svake integracije se moras staviti na mjesto najgoreg moguceg korisnika i sa tog gledista pokusati rijesiti problem.
    Ti si u sustini rekao isto sto i ja sto se tice "In Stock". Znaci moze napraviti maksimum dozvoljeni broj u kolumni primer "30", i sada kada ja narucim on jednostavno oduzme 1. I kad dodje vec do 0, skripta pre nego sto redirektuje ka paypal proveri jel ima dostupno, ako nema onda jednostavno ga redirektuje na GT.rs pocetnu i napise mu da boost trenutno nije dostupan.

Kad hoce covek, sve ce da resi a ovo sa prekrivanjem vremenom na GT.rs meni zvuci glupo, bar po meni sto se tice ovog.

Ovo sa Merchant moze da radi na GT.rs jer je sajt pouzdan, pa skoro i svaki Web Hosting kao npr Hostgator omogucava placanje preko kartice, znaci to ti je samo opcija a ti si biras s cime hoces da platis. PayPal, Merchant itd itd..

I ovo sto sam rekao je simple da jednostavnije ne moze biti .

Senior Member Array

To vec postoji. Problem je sto on smatra da je nesto naruceno tek kad se plati, a u isto vreme plati mnogo vise od jednog coveka. To sto je Long#Horn napisao bi moglo da funkcionise, ali problem sa tim mogu biti troleri koji bi pokrenuli proces kupovine i ne bi ga nikad zavrsili.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by SkazzY View Post
    To vec postoji. Problem je sto on smatra da je nesto naruceno tek kad se plati, a u isto vreme plati mnogo vise od jednog coveka. To sto je Long#Horn napisao bi moglo da funkcionise, ali problem sa tim mogu biti troleri koji bi pokrenuli proces kupovine i ne bi ga nikad zavrsili.
    Jao, covece. To sto si sad napisao nema nikakve veze.

To sa kolumnom se smanji nakon sto izvrsi uspesno transakciju. Nemoze biti nikakav troler ovde, jer on oduzima slot samo kada je transakcija uspela. I kad neko drugi hoce da kupi boost, on prvo proveri da li ima slobodnih "slotova" i ako nema samo mu izbaci da "Boost trenutno nije dostupan"...

Primer:

Klijent -> popuni informacije za narudzbine -> Server proverava da li ima slobodnih boostova -> Ukoliko je slobodan oduzme mu kredit i smanji slotova dostupan za boost.

Kada nema slobodnih slotova za boostove:

Klijent -> popuni informacije za narudbine i klikne na 'submit' -> Server proveri da nema slobodnih boostova -> Redirektuje klijent na prethodnu stranicu za porukom da nema trenutno slobodne boostove.

E sad ovo bi se integrisalo veoma lako sa GTC.
    Last edited by Riste#Kga; 03-08-2018 at 17:03.

Senior Member Array

Procitaj sta je gore napisano i prouci kako funkcionise paypal. Trenutno se upravo to i rade, ali ti ne mozes nekom da zabranis da nastavi sa uplatom ako je vec dosao do paypal strane za uplatu, a tipa 30 ljudi u isto vreme otvori tu stranu kada boost postane dostupan.

Senior Member Array

Procitaj sta je gore napisano i prouci kako funkcionise paypal. Trenutno se upravo to i rade, ali ti ne mozes nekom da zabranis da nastavi sa uplatom ako je vec dosao do paypal strane za uplatu, a tipa 30 ljudi u isto vreme otvori tu stranu kada boost postane dostupan.
    Zasto si inatljiv i citas samo medju redove sta pisem a ne procitas sve, da si procitao znao bi sta sam hteo da uradim.

Ne moras me podsecati kako funkcionise PayPal u ovom Web Developmentu sam jako dugo, imao sam iskustva s vecim stvarima od ovog, tipa AI botove (Artifical Intelligence) u MVC framework...

On kada posalje formu (on mora da upisuje u bazu podataka da loguje narudzbinu u smislu datum narudbine, ip adrese koja hoce da boost itd) e pre nego sto ga redirektuje ka paypal-a on moze uraditi proveru i ako je limit dostignut samo ga redirektuje na pocetnu stranicu i ispise mu "Limit je dostignut" ili bilo koja druga poruka.
    Last edited by Riste#Kga; 03-08-2018 at 17:28.

Senior Member Array

Sa GTC-om bi to bilo lako, sa direktnom uplatom na paypal ne da bi bilo tesko vec bi bilo nemoguce. Toliko od mene.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Riste#Kga View Post
    Zasto si inatljiv i citas samo medju redove sta pisem a ne procitas sve, da si procitao znao bi sta sam hteo da uradim.

Ne moras me podsecati kako funkcionise PayPal u ovom Web Developmentu sam jako dugo, imao sam iskustva s vecim stvarima od ovog, tipa AI botove (Artifical Intelligence) u MVC framework...

On kada posalje formu (on mora da upisuje u bazu podataka da loguje narudzbinu u smislu datum narudbine, ip adrese koja hoce da boost itd) e pre nego sto ga redirektuje ka paypal-a on moze uraditi proveru i ako je limit dostignut samo ga redirektuje na pocetnu stranicu i ispise mu "Limit je dostignut" ili bilo koja druga poruka.
    Sta ako njih 3 od jednom kliknu na boost i budu preusmereni na paypal stranicu? Odatle nema nazad, a jos se nije update broj boostovanih servera jer jos uvek niko nije uplatio, tek kad neko od njih 3 uplati onda se update ali ova 2 su i dalje na paypal strani i ti ne mozes da ih sprecis da kliknu pay..
    Ako uradis proveru i updateujes broj boostavnih servera pre nego sto ga preusmeris na paypal onda neko moze da uradi to i da bleji tamo zauvek i tako zauzima slot a nikada ne plati boost..
    To sto ti pricas je sve lepo kada se radi sa balansom na samom gtu, ali kada ides preko paypala imas taj medju korak kada je klijent na paypal stranici dok ne uplati novac a vec je popunio sav info, treba samo da klikne pay i tek onda se server dodaje na boost listu

Senior Member Array

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Sta ako njih 3 od jednom kliknu na boost i budu preusmereni na paypal stranicu? Odatle nema nazad, a jos se nije update broj boostovanih servera jer jos uvek niko nije uplatio, tek kad neko od njih 3 uplati onda se update ali ova 2 su i dalje na paypal strani i ti ne mozes da ih sprecis da kliknu pay..
    Ako uradis proveru i updateujes broj boostavnih servera pre nego sto ga preusmeris na paypal onda neko moze da uradi to i da bleji tamo zauvek i tako zauzima slot a nikada ne plati boost..
    To sto ti pricas je sve lepo kada se radi sa balansom na samom gtu, ali kada ides preko paypala imas taj medju korak kada je klijent na paypal stranici dok ne uplati novac a vec je popunio sav info, treba samo da klikne pay i tek onda se server dodaje na boost listu

Luka fora je bila da on pre nego sto bude preusmeren na PayPal da izvrsi proveru u bazi podataka da li je dostupan taj i taj prozivod i za svaku uspesnu transakciju da smanji Slotove dostupne za boost, i kada dodje na 0 da ne moze se poslati
    Ovim sto sam naveo cak i 10 da odjednom izvrse transkaciju ukoliko ima slobodne slotove on bi oduzeo 10 slobodnih slotova za boost.

. Ali obzirom da on formu direktno salje na paypal

http://prntscr.com/kebb88
    Sve ovo pada u vodi i morace se izvesti (ako hoce) na drugi nacin.
    Moze se i preko JS Ajax request ovo resiti tj kada klijent klikne na dugme Pay, onda JS prvo uradi AJAX request (i blokira redirektovanje ka paypalu) i proveri dostupnost u bazi podataka, ukoliko nema, samo mu ispise da je limit dostignut, u suprotnom da mu izvrsi submit na formu. Mada ne mislim da je bas najpametnije koristiti JS Ajax, samo kazem primer.

Senior Member Array

Ja se iskreno nadam da ti samo trolujes.
    U svakom slucaju tursija ima i iskustvo i znanje da sam vidi sta moze a sta ne.

Senior Member Array

Ja se iskreno nadam da ti samo trolujes.
    U svakom slucaju tursija ima i iskustvo i znanje da sam vidi sta moze a sta ne.
    Sta se vise pravis pametan, svakom si loncu poklopac..

Sinoc taman naletim na pp week boost, kad ono ne mogu uzeti jer server nije aktivan 5 dana na gtrs...

Senior Member Array

Luka fora je bila da on pre nego sto bude preusmeren na PayPal da izvrsi proveru u bazi podataka da li je dostupan taj i taj prozivod i za svaku uspesnu transakciju da smanji Slotove dostupne za boost, i kada dodje na 0 da ne moze se poslati
    Ovim sto sam naveo cak i 10 da odjednom izvrse transkaciju ukoliko ima slobodne slotove on bi oduzeo 10 slobodnih slotova za boost.

Moze se i preko JS Ajax request ovo resiti tj kada klijent klikne na dugme Pay, onda JS prvo uradi AJAX request (i blokira redirektovanje ka paypalu) i proveri dostupnost u bazi podataka, ukoliko nema, samo mu ispise da je limit dostignut, u suprotnom da mu izvrsi submit na formu. Mada ne mislim da je bas najpametnije koristiti JS Ajax, samo kazem primer.
    Ti bas neces da shvatis sta ti mi pricamo..
    Ako neko klikne na boostaj i ima slobodnog mesta on ce biti preusmeren na paypal i tamo mora da klikne pay, tek kada klikne pay onda se broj boostovanih servera updateuje, ali neko drugi moze da udje na paypal pre nego sto je ovaj kliknuo pay jer je taj slot i dalje slobodan, znaci sad imas 2 coveka na paypal stranici u isto vreme, kada kliknu pay gtrs ne moze da proverava dal ima slobodan slot jer su vec prosli tu proveru, znaci kad 2 kliknu u isto vreme pay moraju obojica da budu dodata na boost i znaci dostupni slotovi odose u minus

Member Array

Ova tvoja "ponuda - potraznja" mozda je i imala smisla prije 5 i vise godina kad je 1.6 jos imao koliko toliko stalne igrace, ali sad da mi prodajes pricu da bi klikao pola dana refresh sa svojih 30 godina tamo da uzmem week boost, nema smisla, vidim da i nisam jedini kojem ovo nema logike, mozda kad se osjeti na dzepu jos veci manjak, pa se vratis pameti i ostavis kako je bilo.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Ti bas neces da shvatis sta ti mi pricamo..
    Ako neko klikne na boostaj i ima slobodnog mesta on ce biti preusmeren na paypal i tamo mora da klikne pay, tek kada klikne pay onda se broj boostovanih servera updateuje, ali neko drugi moze da udje na paypal pre nego sto je ovaj kliknuo pay jer je taj slot i dalje slobodan, znaci sad imas 2 coveka na paypal stranici u isto vreme, kada kliknu pay gtrs ne moze da proverava dal ima slobodan slot jer su vec prosli tu proveru, znaci kad 2 kliknu u isto vreme pay moraju obojica da budu dodata na boost i znaci dostupni slotovi odose u minus
    Procitajte sve lepo jos jedan put sta sam hteo da kazem pa onda replicirajte.
    Kada sam odgovorio prethodno nisam uvideo da on formu salje direktno ka paypalu, a fora je bila da forma prvo proverava u svoju bazu pa da ga manualno prebacuje ka paypalu ukoliko su uslovi ispunjeni...

U dalju raspravu necu da ulazim. Sve ovo su samo predlozi na Borisa je da odluci, njegov projekt njegova pravila .

Senior Member Array

@Riste
    Napravi kako mislis da ce da funkcionise i ja cu ti dokazati da nece da radi kako treba.
    @Rena
    Niko tebe ili bilo koga drugog ne tera da kupujes neke bustove. Sto se vise trudis, to ces bolje proci, a ako neces da se trudis, onda plati vise.

Senior Member Array

@Riste
    Napravi kako mislis da ce da funkcionise i ja cu ti dokazati da nece da radi kako treba.
    @Rena
    Niko tebe ili bilo koga drugog ne tera da kupujes neke bustove. Sto se vise trudis, to ces bolje proci, a ako neces da se trudis, onda plati vise.
    Forumska enciklopedija dosta te više

Junior Member Array

dali postoji druga opcija za ove drzave koje ne mogu da bustaju prerko SMS poruke osim paypala?

Member Array

@Riste
    @Rena
    Tebe nisam nista pitao, zato zacepi.

Senior Member Array

Podržavam ovo što je @Long#Horn rekao.
    Najjednostavnije rješenje je sesija za uplatu, nekih 5 minuta bi bilo idealno... Da ne objašnjavam puno slika sa sajta Narodnog pozorišta će sve pojasniti (https://prnt.sc/kf16na)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)