Veza SAJT<->Server
Results 1 to 17 of 17
    Senior Member Array

Default Veza SAJT<->Server

Pozdrav, pozdrav
    Realtivno skoro sam se registrovfao na sajtu Rayish...ne znam ni ja zasto, ali dobra stvar je sto imaju neku skriptu na sajtu koja je direktno povezana sa njhivoim serverom(serverima) i to mi se dopalo

sumnjam da je neko reg vec tamo, evo ko ne zna o cemu je rec: https://i.snag.gy/TNfvMy.jpg

preko sajta podesavas da li ce da ti bude npr ljstats,speed itd ukljuceno kad svaki put udjes u igru

zasto ova tema? pa zanima me na koj nacin ovo funkcionise...mislim da nema neku PREVELIKU korist, ali ako sprovodjenje ovog dela nije previse tesko verujem da mogu nesto interesantno da smislim

imam neku pretpostavku, ali mi deluje nekako "staromodno" ovo sam mislio:

na html/php se sve to vidi/klikce. svi igraci (registrovani) se nalaze u sql bazama, sa boolom (ili samo 0 i 1) za svaku kolonu koja moze da se pali/gasi
    kako se to updateuje u sql bazi, istovremeno plagin sa servera na svaki konekt igraca proveri iz baze sta igrac ima poslednje podeseno i to je to?

ili ovo radi na drugi princip, neki socketi, pi*ke materine....? pretpostavljam da neko shvata princip ove skripte, pa bi svaka pomoc dobrodosla

*ima jos nekih servera koji koriste ovo foricu, ali rayish mi je prvi sad pao na pamet

edit: ma i kzrush mi pada na pamet: https://i.snag.gy/Mjex7h.jpg
    Last edited by JocA1; 12-09-2018 at 17:22.

Super Moderator Array klipica's Avatar

Sta god da je, u ovom slucaju je SQL najjednostavniji i najbolji, ako ti nije potrebno da bude absolutno realtime.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array

uredu...na svaki konekt npr bi bilo, tako da nije potrebno
    onda deluje da nije tesko...mozda mi problem stvara: kako naci da li je igrac reg na forumu/sajtu?

ideja moja je: nekako kroz skriptu proveriti da li se steamid podudara iz baze registrovanih clanova sa steamid connected player...ali verovatno je to mnogo hardcode i amaterski?

Senior Member Array

Mozes da napravis na sajtu opciju da ljudi dodaju svoj SteamID, a da bi verifikovao da je stvarno tvoj, moras da udjes i na server da potvrdis (ili obrnuto).
    Pomoc oko plugina, TS3-a, discord-a mozete dobiti samo u vidu objasnjenja.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.
    P.P.S. Nemojte pitati stvari na PM vec otvori temu.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by SkazzY View Post
    Mozes da napravis na sajtu opciju da ljudi dodaju svoj SteamID, a da bi verifikovao da je stvarno tvoj, moras da udjes i na server da potvrdis (ili obrnuto).
    Ili mozda kao sto funkcionise gametracker, ti ukucas svoj steam a on ti kaze "Udji na server sa nickom <RANDOM NICK> da bi verifikovao nalog"

Senior Member Array

Zasto bi se cimao sa tim ako mozes da kucas /verify xD.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.

Senior Member Array

hmm posto nemam za kog da radim a ne radi mi se ovo ovako u prazno, nemam ikakvu motivaciju da kucam..ali bitno mi je da sam shvatio na koju foru radi..hvala

Senior Member Array

Uzmes i napravis da bi naucio. To su korisne stvari.

Senior Member Array

Uzmes i napravis da bi naucio. To su korisne stvari.
    +1
    Napravis nesto sto radi na slican fazon ali bi koristilo tebi za tvoj server

Senior Member Array

Nabudžiš sve to na kraju i staviš u prodaju više dizajna, verzija i ako ti ne bude teško i dugo vremenski, zaradićeš koji dinar

Senior Member Array

Zavisi za sta hoces da ti sluzi taj sajt, i nije samo da vrsis upis i ispis iz baza podataka vec tu ima dosta toga posla oko kesiranje podataka da bi smanjio bespotrebne query s bazom.

Quote Originally Posted by sanimare View Post
    Nabudžiš sve to na kraju i staviš u prodaju više dizajna, verzija i ako ti ne bude teško i dugo vremenski, zaradićeš koji dinar
    A ako se vec radi o zaradi, takve projekte radi u MVC frameworku kao Symfony, Laravel itd itd. I takodje mora da bude sve optimizovano a pod tome spada i kesiranje kao i preglednost samog koda.
    FreeLancer & Web Developer.
    Kontakt: E-Mail & Skype.
    Respect: Zlajo192, Wroy.
    Quote Originally Posted by ^G[L]A^~Yuki View Post
    Ne znam bas ko je sta na ovom hostingu ali mi tvoje ime zvuci poznato ( klipica )...
    Ne moze me niko ban ako relja kaze da je ok :)

Senior Member Array

ma sve moze da se nauci i napravi...ali mislim da nece nista od ovog da se zaradi, kog bi to zanimalo kod nas...a ovako za sebe, za vezbanje, me mrzi haha

Senior Member Array

Ako se drzis stava "Pravim samo ono sto mogu da prodam", racunaj da nista neces da napravis.

Senior Member Array

jbg motivacija je kes, a s obzirom da nemam svoj sajt/forum ni server, ne radi mi se ovo za vezbu tj za dzabaaaa

Senior Member Array

Ako se drzis stava "Pravim samo ono sto mogu da prodam", racunaj da nista neces da napravis.
    +1
    Pre svega, niko ozbiljniji te nece platiti ni za sta ako nemas neki prethodni rad da pokazes, nece ti sigurno verovati na rec

Senior Member Array

Quote Originally Posted by luka317 View Post
    Pre svega, niko ozbiljniji te nece platiti ni za sta ako nemas neki prethodni rad da pokazes, nece ti sigurno verovati na rec
    slazem se, uostalom to nigde nisam ni reko

Senior Member Array

uradjeno je na 'alternativni nacin' .. preko sqlite-a (ne znam sto to do sad nisam vidfeo da postoji)...bez php-a radi, apdejtuje se na diskonekt igraca..napravio bih temu o tome ali ne znam sta sve moze da se stavi da pamti sem say /ljstats (jer to smara na kz,dr serverima ponekad)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)