Kupovina igrica na steam preko vpn ?
Results 1 to 8 of 8
    Senior Member Array

Default Kupovina igrica na steam preko vpn ?

Ima li ko iskustva s ovim da li ko kupuje tako igre.
    Moji par frendova steam nonstop tako kupuju nisu jos dobili nit ban a nit neki limit.

Tut:
    Skine se vpn, stavis rusija i logiras se na steam.
    Promijenis na steam country da nisi vise u srb/bih i stavis rusiju.
    Poslije toga ugasis vpn i radis download i igra radi i koju si platio 50% jeftinije.
    Npr: gledam neke igre za nas region su 10e dok za rusiju po 2e

Da li neko ovako kupuje i radi ovo duze vrijeme ?
    poz.

!!! Balkan Discord Server - Balkanci na jednom mjestu 2.7k + members !!!
    Pridruzite se nasem discordu: www.Discord.me/Balkan

Senior Member Array

Jos od 2012 to radim i nikakvih problema nisam imao, ili kupujem od ruskih sajtova bitkoinima, ukoliko paypal koristim obavezno radim refund od g2a zato sto su retardi tako da na nekig mesecz dva uvek ide besplatna igra. Paypal mora refundirati zato sto digital goods idu pod customer protection.

Senior Member Array

Ima li ko iskustva s ovim da li ko kupuje tako igre.
    Moji par frendova steam nonstop tako kupuju nisu jos dobili nit ban a nit neki limit.

Tut:
    Skine se vpn, stavis rusija i logiras se na steam.
    Promijenis na steam country da nisi vise u srb/bih i stavis rusiju.
    Poslije toga ugasis vpn i radis download i igra radi i koju si platio 50% jeftinije.
    Npr: gledam neke igre za nas region su 10e dok za rusiju po 2e

Da li neko ovako kupuje i radi ovo duze vrijeme ?
    poz.
    Jako dugo sam korinsik steama ali za ovo nisam znao .. Dakle pojedine igre su jefitnije za druge zemlje nego za nas ?
    Jos od 2012 to radim i nikakvih problema nisam imao, ili kupujem od ruskih sajtova bitkoinima, ukoliko paypal koristim obavezno radim refund od g2a zato sto su retardi tako da na nekig mesecz dva uvek ide besplatna igra. Paypal mora refundirati zato sto digital goods idu pod customer protection.
    Mozda je malo neobicno pitanje ali zasto radis refund od g2a (znam za taj sajt,znam kakvu svrhu ima ) aali idalje mi nije jasno ako uzimas sa steama igru putem paypalla placas zasto trazis refund ,ili sam ja nesto izostavio (ili kupujes igru na g2a ,ali opet ne razumem zasto refund trazis ) ...

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Negative|ol0$ View Post
    Jako dugo sam korinsik steama ali za ovo nisam znao .. Dakle pojedine igre su jefitnije za druge zemlje nego za nas ?

Mozda je malo neobicno pitanje ali zasto radis refund od g2a (znam za taj sajt,znam kakvu svrhu ima ) aali idalje mi nije jasno ako uzimas sa steama igru putem paypalla placas zasto trazis refund ,ili sam ja nesto izostavio (ili kupujes igru na g2a ,ali opet ne razumem zasto refund trazis ) ...
    Jer su ga zeznuli na nacin kao i mene, ispiše ti da je dostupna igra u tvojoj zemlji te garantuju da može se key aktivirati i na kraju kada vidiš ne radi.

@tema Nemoj to raditi jer rizikujes ban sa steama.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Nep View Post
    Ne razumijem te bas dobro al hajd.
    Peonta teme je preko steam vpn a ne preko drugih sajtova.
    Kada kupis key preko sajta region lock onda moras uvijek imati vpn ukljucen kad hoces pokrenut igru.
    Dok ako ti sebi na steam promijenis preko vpn drugu drzavu tipa: rusiju taj vpn ti samo potreban da kupis sebi igru na steam.
    Nakon toga mozes da je koristis bez vpn i igras (jer ispadne kao da si se vratio u svoju drzavu) dok u prvoj metodi ako kupujes kljuceve preko sajtova oni su region locked i mora se vpn uvijek koristit ?

Ispravi me ako grijesim ?

@Negative|ol0$
    Sad na winter sale npr: 7 days to die za bosnu/srb bio je 8e na popustu, dok je za rusiju 2e.
    I tako drasticno manje cijene i za ostale igre bile .....
    Ispadne bosna i srbija jaca od rusije, jebm ti zivot.
    Last edited by maxis; 05-01-2019 at 15:34. Reason: Reply

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Negative|ol0$ View Post

Nemoj nikad raditi refund ako si igru kupio na stimu, dobices instant ban naloga.

G2a
    Zasto da ne je bolje pitanje, ako su oni skamerska firma koja skamuje druge naivne ljude, zasto ja njih da ne skamujem?

PS: razlog zasto su retardi jeste da su me jednom lokovali kad sam kupio windows 7 kljuc od njih (Naravno uzeli novac (70evra) i nisam dobio key zbog lock). Bukvalno sve normalno i od jednom account locked, niti sam koristio tada vpn, niti ista. Onda support je tupio ***** time sto zele sve moje privatne informacije tipa licna karta (obe strane wtf), pasos, vozacka, gde zivim, itd da bi kao otkljucali nalog. (Naravno ne odkljucaju nalog na kraju - google it i nemojte nikad davati ove informacije jer legalno nemaju prava da ih traze) Od tada (2014) sam prvi put reversovao transakciju.

Edit: Evo koliko samo ljudi imaju i dalje i u 2018 problem sa ovim account blockovima. https://www.google.com/search?q=g2a+...oq=g2a+account
    Last edited by Nep; 05-01-2019 at 17:27.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Nep View Post
    Nemoj nikad raditi refund ako si igru kupio na stimu, dobices instant ban naloga.
    Ovo nije tacno.
    I ja sam mislio do neki dan medjutim vracaju novaci i na vpn.
    Drug mi kupio onaj novi "Insurgency: Sandstorm" i kaze nije optizmizovano i kao refund.
    Ja kazem nemoj bolan skontat ce te i et vratio i dobio kes nazad.
    I sad je uzeo i outlast i hoce refund.
    Prvu igru preko steam i vpn je uzeo pre godinu gta v i tako sve ostale kupuje sad.

Nez da li je sreca u pitanju ili stvaro steam-a bole jaja pa da nemaju vrmn da pregledaju sta se radi sve.
    Nisam nigdje procitao ili cuo od nekog da mu je lock steam acc zbog kupovine preko vpn,a masa ih to rade.
    DOk ja npr sve igre posteno uzimam hahaha :S
    Last edited by maxis; 05-01-2019 at 17:31.

Senior Member Array

Ma to sto on vratio je refund ako nisi igrao igru vise od 90 minuta, to je refund opciia sto GDPR nalaze po zakonu, ja pricam za refund preko paypala ili banke da dobijes pare nazad, a ne da ti daju steam wallet.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)