Pozdrav problem oko verzije phpbb za forum covek koji bi pomogao nek se javi bice nagradjen.
Results 1 to 2 of 2
    Junior Member Array

Default Pozdrav problem oko verzije phpbb za forum covek koji bi pomogao nek se javi bice nagradjen.

Database server: MySQL(i) 5.6.41
    Board version: 3.0.14 [ Re-Check version ]

kada probam recheck version kaze failed.

Kome da se obratimo kgbu ili neki strucnjak da se javi da mi pomogne da updateujemo
    phpbb na mysql

forum je kgb-ov.

javljaj te se !

Senior Member Array

Quote Originally Posted by skuny View Post
    Database server: MySQL(i) 5.6.41
    Board version: 3.0.14 [ Re-Check version ]

kada probam recheck version kaze failed.

Kome da se obratimo kgbu ili neki strucnjak da se javi da mi pomogne da updateujemo
    phpbb na mysql

forum je kgb-ov.

javljaj te se !
    Ajdde objasni detaljnije sta zelis da uradis jer te ja nisam razumeo ..
    Da li zelis da update-ujes tvoj forum sa verzije 3.0.14 na poslednju verziju ?

Ukoliko je to u pitanju evo ti ukratko uputstvo kako to da izvedes:
    Napravi backup i foruma i baze podataka u php my admin delu na cpanelu.
    zatim deaktiviraj sve aktivne stilove /teme samo da ti ostane aktivna prosilver tema
    Ukloni sve promene koje si napravio kada si instalirao modove (to ukljucuje i tabele iz baze podataka) u tome ce ti pomoci ovaj alat Support tool kit
    (on bi trebalo da ocisti dodatne tabele u bazi podataka)
    Default jezik u ACP stavi British English nikako nemoj srpski ili hrvatski dakle iskljucivo British English
    Odavde skini poslednju verziju phpbb foruma ( u ovom slucjau phpbb3.2)
    Extractuj sadrzaj negde na kompu i phpbb3 direktorijum koji dobijes otvori i unutar njega nadji sledece fajlove i obrisi ih :
    fajl config.php
    folder images
    folder store
    folder files
    Ostatak datoteka u tom phpbb3 folderu upakuj u .zip arhivu ili neku drugu koju prihvata cpanel (tar.gz,zip,bzip...)
    Taj folder sto si upakovao u zip u koraku iznad uploaduj pputem tvog cpanela u folder root/public_html na tvom cpanelu nakon toga desni click na uploadovanu arhivu pa extractuj (te stare datoteke zameni novim ,sa starog foruma niposto nemoj da obrises sledece:fajl config.php
    folder images,folder store,folder files).
    Kada si to uradio idi na www.tvojforum.mojkgb.com/phpbb3/install (ovu putanju zameni tvojom),klikni na dugme update pa izaberi uptade database only i klikni na submit.
    Sacekaj da progress bar ocita do 100% (moze potrajati nekoliko minuta ali obicno obradi proces za minut dva) kada to zavrsis idi na cpanel i obrisi install folder .
    Ako se ne snadjes javi se na pm da odradimo to

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread