USB ne očitava
Results 1 to 2 of 2

Thread: USB ne očitava

Senior Member Array

Default USB ne očitava

Imam Samsung Galaxy Grand i9082 i oduvek tačnije od početka sam imao razne probleme sa USB-om.
    Prvi problem je bio originalni kabal koji je od početka prekidao i sad mi tek palo na pamet dok kucam
    da je to do zbog toga što su taj telefon možda i koristili prilikom punjenja verovatno jer je bio u
    prodaji u podzemnom prolazu u Nišu koji sam platio 280 evra a dvoumio se između tog i Sony T James Bond.
    Imao je bolju sliku Samsung, širi ekran i zato naravno i bolji.

Problem je prilikom povezivanja sa PC-om ne prepoznaje ga nikako pre je nekad pokazivao nekad ne, a sad
    uopšte ne pokazuje. Pokazivao mi je stalno na kablu koji sam uzeo od auto punjača, on je beli i deblji
    i pričali su mi da oni rade dosta bolje i probao sam imao sam dugo kabal i radio je.
    Počinje da ne radi onda kada sam prilikom tuširanja poneo telefon sa sobom i bio je unutra 15 minuta.
    Navukao vlagu ili šta nakon pokušavanja da ga stavim na USB ne puni ne daje neke znake.
    Vremenom sve se to popravi nekako počne i da puni posle nekoliko sati i evo danas radi sve normalno.
    Ali za USB ne prepoznaje nikako, probao sam Samsung Galaxy Neo i otvara tj. učitava.

Šta sad da radim? Da li da odem da probam još neke kablove ili je tu nešto stradalo?
    Čak sam ga stavio i u pirinač da preleži celu noć a i pre toga jedno 4 sata i jedini
    problem koji za sada imam jeste da neće nikako da se poveže sa PC.
    Srećna Nova godina!

- CS COMPLETE [CS 1.6+CSS+CS:GO] -
    [CS:GO sa prime nalogom]
    1200 RSD
    + Company of Heroes 2
    Dostupno: 10

- CS 1.6 -
    400 RSD
    Dostupno: 30

(SAFE) Kupovina je sigurna.

❄ UŽIVAJTE U GAMINGU 2019 ❄

Senior Member Array

Malo poveci text i zbunjuje me kako si napisao, ja sam skapirao da telefon sada puni na punjacu normalno a da ne ocitava na racunaru telefon pa cu prema tome da ti dam neka resenja..

Prvo na telefonu ukljuci USB Debug (ako ne znas kako imas na netu za sve modele objasnjenje), zatim probaj sa tim kablom na svaki usb port na racunaru ako nece nijedan probaj za rezervu i na drugi neki pc/laptop
    -ujedno probaj da pomeras usb u telefonu levo/desno/gore/dole i zadrzis u svakoj strani par sekundi da vidis da li ce da proradi barem na kratko

Ako ovo ne da nikav znak, probaj drugi usb kabal i isto sve ponovi, i ako nece probaj oba ta kabla na drugi telefon ako radi kako treba onda je problem u telefonu.

Ja pretpostavljam da je ulaz za punjac/usb u telefonu korodirao ili je pukao konakt/lem i to moras da vidis sa nekim bas dobrim majstorom da ti zalemi nazad ili da zameni ako je ostecen taj dzek.
    - ne lemi se lemilicom vec duvaljkom i pritom je potrebno zastiti sve ostalo oko tog dela da se ne osteti nesto.
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

Kevia degeneriku riperski leci se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)