Otvaranje PS4 igraonice u selu?
Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Array

Post Otvaranje PS4 igraonice u selu?

Pozdrav svima, nov sam ovde pa se nadam da pišem na pravom mestu.
    Takođe, video sam da postoji slična tema od pre par godina, ali opet, i nije toliko bliska mojoj.

Naime, u glavi mi se mota ideja kako bi pokretanje PS igraonice u mom selu bio dobar potez, ali isto
    tako sumnjam u isplativost svega toga. Ovde u mom mestu postoji jedan kafić u kome možeš da igraš bilijar
    ili stoni tenis, tipa za 200din po satu. Kad god prođem, često je zauzeto i neko igra. Najviše su to klinci.
    Pomislih, koliko bi tek navalili na igraonicu ovakvog tipa...

Pre desetak godina, bile su popularne PC igraonice u koje smo svi išli, jer nismo imali komp. Trajale su par
    godina dok ljudi nisu masovno počeli da kupuju sebi računare.

Nego, ovo je ipak drugo. Eto, i moj brat ide u 5. razred i kaže mi da niko kod kuće od njegovih
    vršnjaka ne igra GTA 5, jer niko od njih nema dovoljno jak komp da ga pokrene. Igrica iz 2013. godine! Da ne pričam
    o novijim igricama o kojima maštaju, Fifi i ostalo... Nema ovde svako para da sebi ili deci priušti neki gejmerski komp
    ili PS4. Mesto pored je isto malo, veoma je blizu i isto tako - tamo nema igraonice. Pretpostavljam, dolazili bi neki i
    odatle. Ne samo klinci, već i oni stariji.

U gradovima je veća konkurencija i znam da je sigurno teško opstati sa tim. Opet, ovde nema konkurencije, manje se novca
    troši, ne ide se po kafićima toliko ili šta ja znam, mislim da bi mogli da izdvoje za igranje barem jednom nedeljno. Nije
    ni neka selendra pa da kažeš da neće imati ko da dolazi. Kada dodam i ovo odozgo što sam napisao, sve mi se čini kao dobra
    ideja. U selu je uvek dobro nešto pokrenuti, jer tamo uglavnom ničeg nema. Ali, opet sam skeptičan.

Tako daaa... zanima me ako neko od vas ima neka iskustva ili zna nekoga ko je držao PS igraonicu u manjem mestu. Ili prosto,
    kakvo je vaše mišljenje o tome?

* Ne znam da li je važno napomenuti to, ali mislio sam da za početak kupim 3 konzole, i svaka bi imala po 6 aktuelnih igrica.
    Neka oprema bi bila nova, neka polovna, ali sve u svemu bi me ukupno izašlo oko 3.200e (konzole, dzojstici, televizori,
    slušalice i igrice). Ako bih mogao te pare da vratim za godinu dana, bilo bi super, posle toga bih novac uložio u bolji
    enterijer, neko bolje ozvučenje ili bilo šta... Plus da dodam da bih iznajmljivao jedan veoma mali lokal, ne bi trebalo da su
    skuplji od 100e.

Hvala unapred!

Senior Member Array

Sumnjam da neko moze umesto tebe da ti proceni isplativost za mesto u kom zivis, mislim da moras sam to da procenis. Probaj da se raspitas sa decom i roditeljima koliko bi oni realno dolazili tu, pricaj i sa starijima, i stariji cesto vole dobru pratiju fife ili pesa. Probaj da procenis koliko mozes da imas para dnevno od toga, koliko ce sati ukupno u danu biti naplaceno pa onda mnozi i vidi koliko ces otprilike uzimati na duze staze. Izracunaj sve troskove (struja, prostor, internet..) i oduzmi od zarade pa vidi koliko ti para ostaje
    Potrudi se da ne dajes besplatne sate. Obavezno ubaci popuste kada neko hoce da uplati vise sati od jednom.
    Licno, ne znam koliko ti je zaista potrebno 4 PSa za pocetak, ti najbolje znas koliko potencijalnih musterija ima i da li je realno da ikada budu sva 4 popunjena, ako nije, onda ti ne treba 4.
    Ja kada bih pocinjao to, uzeo bih 5-6 kompova i 2 PSa. Ti realno sa kompom od 500 evra mozes da vrtis skoro sve igrice. (Ja igram gta 5 na kompu koji je kupljen 2012. za 400e nov u gigatronu, bez popusta, od tada cene su drasticno pale)
    Ali opet, ti moras da procenis kakva je situacija u tvom mestu i sta je zaista potrebno.
    Takodje, mislim da je dosta dobro imati i piće u ponudi, na njemu se dosta zaradjuje.
    Na tvom mestu, gadjao bih da budem sto blize tom kaficu sa bilijarom, ako ne u istom lokalu onda u neposrednoj blizini, zato sto imate istu ciljnu grupu.
    Dobra stvar kod ovoga je sto ako ulozis novac i ne bude islo, posle par meseci mozes da rasprodas sve sto si kupio i da povratis dobar deo ulozenog
    Last edited by luka317; 26-07-2019 at 23:29.

Senior Member Array

Fina ideja, ali i ja bih iso na opciju sa vise kompjutera nego sonija
    Moj blog: primekz.xyz (trenutno u pripremi)

PrimeKZ example
    Deathrun Timer example

Junior Member Array

Hvala ti, slazem se da trebam najpre porazgovarati sa decom i roditeljima, a za
    ubacivanje kompova nisam razmisljao da bi mi se to vise isplatilo, buduci da bih
    mogao da skinem igrice, a ne kupujem ih...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)