Pozdrav,

nije mi namjera pljuvati ni po kome, tehnicki gledano, najbolji ste sto se tice peeringa sa Balkanom, hardver i vise nego dobro vrti CSGO (0.015 var na 30 igraca je impresivna cifra), no mene zanima:

koliko vama ljudi uopce radi u supportu?

Imate toliko ozbiljnih klijenata/servera sto na CSGO, sto na 1.6. I da pored tolikog broja servera itd. vecina vas nije u stanju u razumnom roku odgovoriti na ticket? Ja shvacam, da je ljeto, ali ovo ispada teska neozbiljnost prema klijentima koji su vam doslovno hiljade i hiljade eura ostavili na isto (plati server i boostoveni bog te pita)...

Ja cekam odgovor 7 sati na update servera (prvi ticket 2 dana s closeom), pazi update ste kao stavili na crontab da checkira svakih sat vremena, na zemunskoj lokaciji nitko ne radi dok u DE se digao cak jedan server i to mu se polomili plugini?

Nemojte skrtariti na ljudima, platit ce i klijent vise ako zna da u svako doba dana i noci moze dobiti support, vjerujte mi, ljudima znaci vise nego ista..

Pricam jer svakim updateom je sve veci downtime, fucka se meni, ja imam kao i kolege sa servera koji je u top50 gt bazu igraca koji igraju samo tu, ali nemojte si dopusteti to, ne platim ja 30 eura, ovaj 30 i rentabilnost je sve manja a sve znog toga sto ne mozete pruziti adekvatan support.

Ako vam fali ljudi, prvi se javljam za remote rad, 2/3 smjena moze, 10 godina u CSu, Linux skoro pa toliko..

I besides all - info@kgb-hosting mail radi ali sramotno, nitko ne odgovara s njega.

regards