Web Admin Panel
Results 1 to 34 of 34

Thread: Web Admin Panel

Senior Member Array

Default Web Admin Panel

Pozdrav. Da odma precizno kazem o cemu se radi: planiram da radim sajt za turisticku agenciju...problem predstavlja sto, agencija zeli da moze svoje aranzmane da azurira kad god im je potrebno (npr mesec dana), znaci da ubacuju nove gradove, mozda brisu prosle itd...pada mi na pamet da se napravi: agencija.com/admin_panel.php koji bi imao polje za npr:

Naslov: Berlin (input text je sve)

Grupa: Nova Godina / Leto / blabla

Datum: 11.11.2019

Opis: 500-1500 karaktera verovatno

Galerija: 3-5 slika

I kad ide submit da mu napravi nov php u npr: agencija.com/nova-godina/berlin.php

Da li moze pomoc kako je to najbolje uraditi, bez nekog komplikovanja? Pada mi na pamet da submit dugme pravi query u mysql bazu, gde ce biti sve ove kolone (valjda moze kolona za deskripciju da podrzi 1000+ karaktera) i da taj admin_panel.php napravi nov .php fajl, koji bi nekako imao svoje div-ove i ceo dizajn ali samo importuje te kolone iz baza...

druga ideja mi je pala na pamet da administrator ima txt fajl npr: Berlin.txt koji ce imati neku semu pisanja, gde ce ceo .txt da se na isti nacin ubaci u nov .php (znaci samo da se upladuje .txt na admin_panel.php) mada mozda je to dodatan posao, ne znam...

Hvala unapred na pomoci!
    PrimeKZ innovative kz main plugin
    PrimeBAN new method of banning players

Deathrun Timer (click me)

Member Array

I kad ide submit da mu napravi nov php u npr: agencija.com/nova-godina/berlin.php
    Odmah da ti kazem nemoj to da radis u poslovne svrhe... Zato radis sa MySQL-om i takodje sacuvas u bazi.Nece oni ili drugi developeri koji i kada budu planirali da azuriraju websajt/funkcionalnost sajta da includuju svakog php fajla. Kazem ti za tvoje dobro a ti kako hoces.

Senior Member Array

Nisam razumeo tacno sta si hteo da kazes...oni ce morati da imaju nove .php-ove kad ubacuju nove aranzmane tj nove ponude...kako bez novog, posebnog .php-a?

Jer bih pre voleo da napravim opciju da oni sami mogu da ubacuju te aranzmane, sto znaci da sam ja oslobodjen od tog odrzavanja na npr mesecnom nivou

Member Array

Quote Originally Posted by JocA1 View Post
    Nisam razumeo tacno sta si hteo da kazes...oni ce morati da imaju nove .php-ove kad ubacuju nove aranzmane tj nove ponude...kako bez novog, posebnog .php-a?

Jer bih pre voleo da napravim opciju da oni sami mogu da ubacuju te aranzmane, sto znaci da sam ja oslobodjen od tog odrzavanja na npr mesecnom nivou
    Prouci malo MySQL pa ces videti.

Nije ti u ovom poslu sta bi nama developerima hteli da radimo nego kako je najbolje i kako hoce firma/klijent. A i nevidim razlog zasto bih uopste ovo radio kada to se radi puno lakse kada sacuvam u bazi podataka i posle kad mi treba samo izvadim, azuriram i sacuvam.

Ako tako uradis sada kako si pre rekao zavrsice lose po tvojoj reputaciji...

A i da napravis recimo to sto kazes nove .php fajlove, kako ces ih inkludovati ako vec radis dinamicnu stranu ? ne mislim da bi bilo optimizirano.

Mozda ce ta firma imati preko 100 promocije ili ce zeleti da se nakon x dana da se odredjene promocije sakrije, kako bi ti to uradio ako kreiras svaki novi fajl?
    Nece valjda admin menjati kodove i brisati inklude fajlova.. Ovo je bio samo jedan primer.

Senior Member Array

Razumem poentu MySql-a ali i dalje ne razumem tvoj odgovor...poenta i jeste da sam sef agencije nece da gleda kodove i da menja nesto u .php-u (sto je i on to sam meni objasnio)...zato i postavljam pitanje kako je najbolje napraviti...
    Mozda fora da se preko admin_panel.php-a nakon popunjavam svega napravi .php po naslovu (kao sto sam i vec pisao, npr berlin.php) i onda taj nov .php da ima kod koji ispisem sa svim includovima + divovima + blabla znaci ceo html+css, a u vezi sta gde treba da se ubaci tu dolazi citanje iz baze (npr SELECT berlin FROM nova_godina)...deluje mi ok, samo da mora da vidim najbolje resenje za ubacivanj slika..
    Ako treba da nesto apdejtuju, kapiram da bi bilo odlicno da se napravi i UPDATE opcija na admin_panel.php...npr ako menjaju deskripciju itd

Member Array

Razumem poentu MySql-a ali i dalje ne razumem tvoj odgovor...poenta i jeste da sam sef agencije nece da gleda kodove i da menja nesto u .php-u (sto je i on to sam meni objasnio)...zato i postavljam pitanje kako je najbolje napraviti...
    Mozda fora da se preko admin_panel.php-a nakon popunjavam svega napravi .php po naslovu (kao sto sam i vec pisao, npr berlin.php) i onda taj nov .php da ima kod koji ispisem sa svim includovima + divovima + blabla znaci ceo html+css, a u vezi sta gde treba da se ubaci tu dolazi citanje iz baze (npr SELECT berlin FROM nova_godina)...deluje mi ok, samo da mora da vidim najbolje resenje za ubacivanj slika..
    Ako treba da nesto apdejtuju, kapiram da bi bilo odlicno da se napravi i UPDATE opcija na admin_panel.php...npr ako menjaju deskripciju itd
    Kapiram sta hoces reci ali sve se to izvodi sa MySQL-a. Za ubacivanje slike npr samo dodas jos jedne tabele kojoj ce imati npr:

id,
    eventid,
    image.

Onda sve slike za tog eventa samo insertujes u ovoj tabeli, a eventid ti je id od tog eventa koji se kreira. I tu za slike od te promocije/eventa samo izvrsis proveru ovako
    Ukoliko radis sa pdo:
    "SELECT * FROM `images` WHERE `eventid` = :eventid" avtomatski dobijas sve slike za tog eventa.

Zato ti kazem procitaj dokumentaciju MySQL-a mozes sve ovo sto si nabrajao da napravis sa mysql-om umesto da kreiras fajlove i time samo gubis na optimizaciji..

Ja sam rekao, a ti kako hoces.

Senior Member Array

Nisam ni procitao nista osim prvog posla ali :
    "No, no, definitely not"
    - Ollivander
    Mrzi me da se raspisujem ovde. Ako te zanima kako se to kvalitetno radi mozes baciti privatnu. U sustini framework je kao napravljen za to. Ta tvoja ideja sa fajlovima nema apsolutno nikakvu prednost.
    Pomoc oko plugina, TS3-a, discord-a mozete dobiti samo u vidu objasnjenja.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.
    P.P.S. Nemojte pitati stvari na PM vec otvori temu.

Senior Member Array

Deluje mi kompleksno da ide preko admin_panela, jer treba jos neke stvari da se povezuju za to (tipa navbar
    da cita itd) ..tako da cu ipak da ponudim odrzavanje sa cenom po php-u ili tako nesto

Member Array

Deluje mi kompleksno da ide preko admin_panela, jer treba jos neke stvari da se povezuju za to (tipa navbar da cita itd) ..tako da cu ipak da ponudim odrzavanje sa cenom po php-u ili tako nesto
    Od frameworka ti preporucujem Laravel ili Symphony. Laksi je laravel vecina firme njega preferiraju za projekte.
    ipak da ponudim odrzavanje sa cenom po php-u ili tako nesto
    Od toga nece biti nista. Poslusaj savete koje smo ti ponudili, moras raditi sa MySQL i neki framework (zavisi koji framework firma zeli) ako zelis da izgradis karijeru i da uspes ovim.Da li si ti upravo spomenuo navbar da cita i to?Lol. Pa to ti je html tj front deo. Nemoj nikada da mesas php i template. Koristi www.smarty.com za front deo.

Senior Member Array

Navbar ima menu sa npr Leto gde treba preko hovera da izadje sta je ubaceno preko admin_panela, jer ce vrv da se menjaju destinacije na mesec-dva (iz mysql mora da ih cita), tako da je to .php....hvala za smarty pogledacu ga kad imam vremena

Senior Member Array

Sve to sto ti pricas je vec osmisljeno. Da li stvarno mislis da ljudi rucno menjaju navigaciju na sajtovima cim se doda nesto novo ? Pa zamisli prodavnicu koja svakih mesec dana menja svoje proizvode. Pa tu se ne bi znalo sta je sta. "Radim poslovno" i "to mi je previse komplikovano" ne idu u istu recenicu. Ako ti je komplikovano lepo budi fer i kazi coveku "E, ja trenutno nemam znanja da ti odradim to kako valja, potrazi nekog drugog" (dosta puta sam to i sam izjavio). Kad radis za sebe onda mozes da radis kako ti volja (mada i tu nije preporucljivo pisati gluposti samo da bi funkcionisalo), kad radis poslovno, ili radi kako treba ili nemoj da radis uopste.
    Koji framework je najbolje koristiti zavisi samo od toga kakav je projekat u pitanju. Svaki framework ima svoju prednost i svoju manu. Kad bi postojao neki koji je uvek najbolji izbor, ostali ne bi ni postojali.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.

Senior Member Array

Procitao sam samo prva par posta i nasmejao se dobro, @riste.kgb nisi mu objasnio bas kako treba, nije shvatio..

Joco druze, svako ko iole zna sta je php zna za bazu podataka, ti NE MORAS da koristi mysql i phpmyadmin ali je najadekvatnije i najbolje resenje (imas vise varijatni za baze (https://www.php.net/manual/en/refs.database.php)

Bazu mozes da kreiras i iz obicnog .txt fajla ali lako moze dodji do "hakovanja"

Nisam siguran koliko znas i sta znas posto spominjes svasta nesto tu ali cu ti reci ovako, pa ti to izvuci kako god zelis.

Imas dizajn sajta u html-u koja sadrzi:
    Header - koji ce sadrzati svaka stranica
    Content - Za tu pocetnu stranicu
    Footer - Koji ce ponovo sadrzati svaka stranica

I imas recimo postovi.html koji sadrzi:
    Header - koji ce sadrzi svaka stranica
    Content - U ovom slucaju lista postova ogranicena na neki odredjeni broj sa paginacijom
    Footer - Koji ce ponovo sadrzi svaka stranica

I trecu stranu u html-u koja ce biti post (kada sa postovi stranice neko klikne na post da bi razumeo ako se gubis negde)
    Header - koji ce sadrzi svaka stranica
    Content - Sada sadrzaj posta, recimo text, slika, video, komentari
    Footer - Koji ce ponovo sadrzi svaka stranica

Preko php-a pravis zasebno header, footer i njih ces pozivati (include) na svakoj stranici:
    include "header.php";
    .....pa pises kod za content
    include "footer.php";

Ovim dobijas sledece, imas samo jedan header i jedan footer koji kada izmenis u ta dva zasebna fajla bice izmenjen na svim stranicama sajta.

E sad, treba da konektujes bazu, imas vise nacina to da ne objasnjavam snadji se.

Kada konektujes bazu onda u toj bazi mozes da napravis tabelu postovi gde ce biti "id naziv slika vreme_objave" kao primer
    Ti sada mozes da na celom sajtu bilo gde pozivas ove informacije iz baze (dakle na index.php, postovi.php i post.php)

Sta je tu kljucna fora naprimer while..

while($row = mysql_fetch_array($query)) {....
    Ovim pravis da se automatski ponavljaju postovi da tako kazem (lista sve postove iz baze po redosledu i u ogranicenom broju koji postavis pre)

A otvaranje post.php strana ide preko id-a napraimer svaki post ce se otvrati ovako post.php?id=1 ili post.php?id=5213 dok post.php bez id-a ili sa slovima ili ne validnim id-em ne bi trebalo da bude vidljiva zbog zastite.

Ovim mozda sada shvatas nesto..

Admin panel mozes da pravis na vise varijante, moze da bude u tom dizajnu apliciran, moze da bude zaseban admin folder, kako god da uradis svakako je standardno da u njemu imas fajlove narimer:

kreiraj-post.php - ovde bi u ovom slucaju trebalo da ima 3 inputa (naslov, text i slika dok vreme kreiranja moze automatski da se unosi u bazu sa timestamp)
    lista-postova.php - isto funckionise kao prethodna lista samo sto ovde stavis opciju za edit, brisanje i vidljivost (da li da bude vidljivo ili ne)
    edit-post.php -ovo je jasno cemu sluzi

To je najprostije sto ja mogu. Uzgred, zasto se prihvatas posla koji ne mozes da odradis i drugo pitanje jel razmisljas o tome da rusis ne samo svoju reputaciju nego uopsteno kopletnu reputaciju web dizajna i programiranja?
    - a da ne spominjem cenu za taj projekat

no dobro, bitno je da se ima volje a znanje ces steci godinama i radom..
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

Senior Member Array

@CyBerFX imali smo ti i ja onaj sukob skoro, ali cenim taj detaljan odgovor, malo mi je jasnije sad kako i sta bi bilo sa tim admin_panelom

"Preko php-a pravis zasebno header, footer i njih ces pozivati (include) na svakoj stranici:
    include "header.php";
    include "footer.php";"

To me mucilo do sad, ocigledno da nisam skapirao na koj je include mislio riste..

A u vezi ovog, nesto slicno je i skazzy napisao:

"Uzgred, zasto se prihvatas posla koji ne mozes da odradis i drugo pitanje jel razmisljas o tome da rusis ne samo svoju reputaciju nego uopsteno kopletnu reputaciju web dizajna i programiranja?
    - a da ne spominjem cenu za taj projekat"

Ne znam cemu uopste postavljanje ovog pitanja, ae ako treba da se pravdam pa da napisem: gospodinu nudim posao koji mogu da odradim, znaci objasnim da ne mogu da mu pravim admin_panel tj da on to samostalno kontrolise, vec uz odradjene stranice sajta mogu da ponudim odrzavanje sajta na mesecnom nivou ili koliko se vec dogovorimo (znaci izbacujem i ubacujem aranzmane koje mu trebaju)...u cemu ja narusavam bilo sta time sto lepo objasnim klijentu sta umem da radim a sta ne umem? Malo me ocrniste ovde, ali moram da kazem da mi deluje iz sujete, izvinjavam se ako gresim naravno
    ps: ili ipak narusavam kompetnu reputaciju web dizajna i programianja zato sto nisam zavrsio fakultet ove struke?

@skazzy, temu za framework sam vec otvorio ovde i zesce pokajao, svasta ima tamo pisanog pa mi je sad jos manje jasnije o naprimer Laravelu nego pre pisanja posta...
    Last edited by JocA1; 25-10-2019 at 13:42.

Senior Member Array

Apsulutno nisi shvatio nekoliko stvari..
    Ali nije bitno, samo ti nastavi tako i uspeces u zivotu jednog dana kada shvatis sta ti govorim, ja sam budala sto odvajam vreme da "pomognem" i lepo mi se vraca! Bas hvala -.-
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

Senior Member Array

Nema to nikakve veze sa fakultetom. Seti se samo koje sam ja godiste. Framework i programski jezik se ne uci tako sto otvoris temu i sacekas odgovor. Forum sluzi da ti neko da odgovor na konkretno pitanje, ne da te nauci sve vezano za to. Zasto sam rekao da koristis framework za ovo, pa vrlo jednostavno. Mozes da radis kao sto je Cyber napisao i to je apsolutno validna metoda koju sam i ja koristio u pocetku, ali cinjenica je da ona nije prakticna. Prvo sto nije prakticno je preglednost kod-a. Ti moras da mesas front i backend u njegovoj varijanti. Tu ce nastati haos, neces znati sta ti je sta. Ljudi su izmislili framework-ove kao sto je na primer jHipster koji je kao napravljen za ovo.
    Oke je da prihvatis da mu ti to odrzavas, to znas (verujem ti na rec da znas), ali ako je on vec rekao da mu treba admin panel i da hoce on to sam da menja, onda to vec zalazi u nesto u sta se ti ne razumes. Ovo nije nikakav hejt, niti bilo sta slicno, ovo su prosto cinjenice. Ja cu drage volje da ti pomognem da napravis ceo taj sistem kako valja, nije problem nikakav (Naravno, kao sto mi pise u potpisu, nemoj ocekivati od mene da radim bilo sta umesto tebe. Ja mogu samo da te usmerim gde da gledas, kako da gledas, sta da potrazis, ispravim te gde gresis i slicno).
    Evo ti stvar koju verovatno nisi znao (sudeci po tvojim postovima i ovoj temi) : MySQL baza je sasvim sposobna da cuva kompletne HTML kodove nekih tekstova. Pozeljno je da ti tekstovi budu sto kraci, ali nije preko potrebno. Jedino sto ti trebas da uradis jeste napravis jedan .php koji komotno moze da se zove i index.php i u njemu ocitas sve gradove u bazi i ispise sve te informacije u fiksnom formatu. To mozes da zamislis kao praznu stranicu koja ima predefinisana mesta za sliku, teksts, datum, autora i sta god jos da ti treba. Ti samo prodjes php-om kroz sve gradove iz baze u popunis ta prazna mesta.
    Nema sta tu da se pokajes. Ako si se pokajao zato sto je nesto tesko, izvini, ali onda nisi za programiranje. U programiranju ces lupati glavom za takve gluposti da to nije normalno. Pa bas pre mesec dana sam lupao glavu 2 dana, puna 2 dana da bih na kraju provalio da sam zaboravio da napisem @Autowired. Kad sam krenuo sa ucenjemo bukvalno sam tek posle par meseci zapravo skontao sta rade petlje, do tad sam ih koristio ono fazon copy/paste.
    Sto se reputacije tice, ne rusis ti nikakvu reputaciju. Rusis svoju reputaciju ako se uhvatis posla koji ne mozes da zavrsis kako treba. Nema sramote nikakve da kazes "e, nisam to nikad radio, nisam siguran da li bih znao to da uradim". Pa ja sam to rekao trenutnom sefu pre nego sto sam poceo da radim a njegova reakcija je bila "A dobro. Videcemo kako ce da ti ide na pocetku, pa ako bude islo onda cemo da nastavimo". Covek mi je uredno na pocetku davao zadatke koje su bas ono najosnovniji nivo za taj posao. Vrlo brzo sam pohvatao konce i sad mu ja radim nesto kad mu treba da se uradi kako treba. Zasto je to tako ? Zato sto sam mu na prvu rekao sta mogu i sta ne mogu, a samim tim sam sebe stavio u situaciju da kada kazem da nesto mogu da uradim onda sigurno to mogu da uradim.

Senior Member Array

Mozda fale neki detalji izmedju mene i te agencije a to je da smo u finim prijateljskim odnosima, ja i taj sef. Prednost toga je sto dolazi do lakseg dogovora oko celog projekta pa i cene na kraju...potreban mu je sajt i krenuli smo na tu temu da pricamo...ja se ponudio da mogu da odradim to, uz opciju da mogu da odradim sve (pa i admin panel) uz to da on ne treba nista da plati dok ja ne napravim da to funkcionise sve kako treba, mozda na kraju ne plati pa sam se ispalio za to utroseno vreme i vreme, ali bi mi i odgovaralo jer bi mi bilo kao testiranje, jer gotivim to da radim
    Realno trenutno ne znam da napravim taj admin_panel jer eto neam pojma nisam dovoljno detaljno razmislio kako i sta funkcionise, ali sve se da napraviti, znam da sam sposoban, nikakav problem, ali me uzasavaju neciji komentari ovde, tj na koj nacin oni 'objasnjavaju' ako im je uopste bila zelja da pomognu...tako da time vise odvlace ljude od ovog foruma (bar mene) nego da inspirisu da se napise neki normalan, zanimljiv post...hvala skazzy na ponudjenoj pomoci ali ne mogu preko PM-a ovde na forumu da vodim konverzacije, bas me smara tolko je 2000's sori

Member Array

@CyBerFX imali smo ti i ja onaj sukob skoro, ali cenim taj detaljan odgovor, malo mi je jasnije sad kako i sta bi bilo sa tim admin_panelom

"Preko php-a pravis zasebno header, footer i njih ces pozivati (include) na svakoj stranici:
    include "header.php";
    include "footer.php";"

To me mucilo do sad, ocigledno da nisam skapirao na koj je include mislio riste..

A u vezi ovog, nesto slicno je i skazzy napisao:

"Uzgred, zasto se prihvatas posla koji ne mozes da odradis i drugo pitanje jel razmisljas o tome da rusis ne samo svoju reputaciju nego uopsteno kopletnu reputaciju web dizajna i programiranja?
    - a da ne spominjem cenu za taj projekat"

Ne znam cemu uopste postavljanje ovog pitanja, ae ako treba da se pravdam pa da napisem: gospodinu nudim posao koji mogu da odradim, znaci objasnim da ne mogu da mu pravim admin_panel tj da on to samostalno kontrolise, vec uz odradjene stranice sajta mogu da ponudim odrzavanje sajta na mesecnom nivou ili koliko se vec dogovorimo (znaci izbacujem i ubacujem aranzmane koje mu trebaju)...u cemu ja narusavam bilo sta time sto lepo objasnim klijentu sta umem da radim a sta ne umem? Malo me ocrniste ovde, ali moram da kazem da mi deluje iz sujete, izvinjavam se ako gresim naravno
    ps: ili ipak narusavam kompetnu reputaciju web dizajna i programianja zato sto nisam zavrsio fakultet ove struke?

@skazzy, temu za framework sam vec otvorio ovde i zesce pokajao, svasta ima tamo pisanog pa mi je sad jos manje jasnije o naprimer Laravelu nego pre pisanja posta...
    Nismo pisali da bi te ocrnili nego vec da shvatis da ako hoces da se bavis programerstvom da radis u najbolje nacine kako bi uspeo u ovom poslu.

@Cyber jeste nisam mu najbolje objasnio ima vise baze podataka, pisao sam nabrzini.

Dokumentacije laravel: https://laravel.com/docs (Procitaj i eloquent kako se radi jako je dobro)
    Dokumentacije Symphony: https://symfony.com/doc/current/index.html

Fakultet nema veze sa reputaciju web dizajna ili programiranja xD. to je individualno. Ako imas zelju da naucis mozes nauciti i online preko besplatnih tutova i dokumentacije.. Diploma ti je samo papir.

Senior Member Array

Covek napise ogromnu poruku i ugrubo ti objasni kako da razmisljas a ti kazes da ne znas da li on stvarno hoce da ti pomogne xd Jok, pisao je toliko samo da bi te zajebavao..
    Sto se tice posla, ako taj 'sef' pristane na to da mu ti "odrzavas" sajt i da te placa mesecno da dodajes na sajt te stvari tako sto ces stalno praviti nove fajlove on je budala :)
    Pritom, posao uopste nije komplikovan, admin side se vrlo lako odradi i napravis formu preko koje mogu da dodaju u bazu nove aranzmane a na client side samo ucitavas to iz baze, nema nikakvih novih falova..

Senior Member Array

Ok, ici ce bez tog admin panela pa ce biti i ponuda da se kasnije doda to..moze lock

Senior Member Array

I kako se ovo sve zavrsilo. Ti si pitao kako da uradis nesto, dobio si odgovor, doneo si zakljucak da je komplikovano (a nije uopste, zapravo je ta tvoja varijanta MNOGO komplikovanija) i odustao od toga. Tako se ne programira i tako definitivno neces napredovati. Ja sam kao maturski za srednju radio sajt za testiranje znanja. "Cisto PHP" (bez framework-a), sa admin panelom. U sustini ista stvar koju i ti treba da uradis. Ceo projekat za zavrsen u roku do 48h. U tih 48h uracunato je i ono vreme dok sam proucavao kako moze to sve da se uradi. Da, smesno je preko foruma, ali zato postoji discord i jos milijardu mesta za koje si mogao da me pitas za kontakt.
    Nemoj ovo da shvatis kao uvredu, ali ti si definitivno jedan od mnogih koji su u fazonu "Programiranje, to je dobar posao, to se dobro placa, e to cu ja da radim". Cim naidjes na nesto sto treba da se uradi drugacije, odmah odustajes. Cim naidjes na nesto novo sto trebas da naucis, odmah odustajes. Izgovor "nemam vremena" je apsolutno i potpuno nerealan. Osim ako nemas stalno radno mesto, ti imas vremena za sve. Cak i ako imas radno mesto, opet mozes da uglavis da uradis nessto sto te zanima. Nema poente da otvaras ovakve teme ako ce se to samo zavrsiti tako sto odustanes od toga sto si pitao zato sto ti se nije svideo odgovr. To ne ide tako druze. Tako ces samo postici da i ovo malo ljudi sto ti daje komentare odustanu. Zasto bih ja trosio svoje vreme da napisem tebi nesto. Da ti ponudim da ti pokazem i da te naucim necemu ako ti nemas volju bar malo da se potrudis.
    Mozes ovo da shvatis kao hejt, kao savet, kako god ti je volja. Ja ne volim da se foliram i da pricam u prazno. Kad ti nesto kazem tako i mislim. To da li ce se tebi svideti, to je na tebi. Ako ti se ne svidja sta pisem, slobodno napisi i ja cu zaobici sledecu tvoju temu. Bez ikakve ljutnje.

Senior Member Array

Ok tek sad kapiram kako se radi ovo..jbg takav sam da mi uvek za nesto novo treba malo vise vremena da skapiram nego kad se ostalima objasnjava :s
    Poznavajuci sebe mogu ovo za 2-3 dana da uradim samo da me fax olabavi malo, sad mi je jasno koje se metode koriste (hvala @CyBerFX)

Ne znam sto ali nisam skapirao da moze komotno da se ide preko '.../post.php?id=broj_stranice'...desi mi se da mi nekad mozak odluta

Imao sam i problem u vezi dodavanja slika, skroz sam ga drugacije zamisljao......ali dobro, bar za kreiranje posto mi je dovoljno jasno da krenem kostur neki da pravim...hvala svima na pomoci

Jbg, takav mi je temperament da brzo i nekontrolisano reagujem u nekim situacijama, izvinjavam se ako sam uvredio nekog

Senior Member Array

Isti sitem je i za slike. On uploaduje sliku, ti tu sliku skladistis pod odredjenim imenom a u bazi upises ime slike i za koji grad je povezana. Posle samo povuces imena slika za taj grad i prikazes ih.
    Pro tip : Kreni da pravis kad smislis celo kako ce da funkcionise. Ne isplati se da krenes ako nisi isplanirao. U tim situacijama se jako cesto desi da skontas da nesto ne mozes da uradis zato sto nisi o tome razmisljao na vreme. Ako razmisljas o svemu na vreme i potencijalnim upgrade-ovima znatno ce lakse da ti bude sve. To koliko ti treba da skapiras je totalno nebitno. To zavisi od coveka, od tehnologije, od brda nekih faktora. Nesto sto sam ja naucio za dan ti ces da naucis za 10, a nesto sto sam ja ucio mesec dana ti ces skontati za 3.

Senior Member Array

Jasno, jasno, naravno...

Ako bude u admin_panelu polje za upisivanje teksta(deskripcije) za taj odredjen aranzman, kako da se napravi forica da moze da se ubaci i <h> i ostali html elementi? jer ce imati npr naslov pa onda kratak opis itd...prva ideja mi je da se ubaci onaj Live-Edit Reply (kao ovde na forumu kad se ode 'Go Advanced' , ali cim odradi tag da mu tamo u prikazu pokaze sta je uradio (mozda je malo teze ali kapiram da klijentu to najvise odgovara)
    Drugo mi pada na pamet da njemu objasnim kad je naslov da samo stavi tagove (koji su stilizovani preko nas u css), to bi on znao, ali nzm kolko je profi opcija Jos nekoliko ideja mi pada na pamet, ali nisu vredne spominjanja haha

Senior Member Array

Jasno, jasno, naravno...

Ako bude u admin_panelu polje za upisivanje teksta(deskripcije) za taj odredjen aranzman, kako da se napravi forica da moze da se ubaci i <h> i ostali html elementi? jer ce imati npr naslov pa onda kratak opis itd...prva ideja mi je da se ubaci onaj Live-Edit Reply (kao ovde na forumu kad se ode 'Go Advanced' , ali cim odradi tag da mu tamo u prikazu pokaze sta je uradio (mozda je malo teze ali kapiram da klijentu to najvise odgovara)
    Drugo mi pada na pamet da njemu objasnim kad je naslov da samo stavi tagove (koji su stilizovani preko nas u css), to bi on znao, ali nzm kolko je profi opcija Jos nekoliko ideja mi pada na pamet, ali nisu vredne spominjanja haha
    Po defaultu ako stavis input polje bez ikakvih restrikcija i cuvas to sto neko unese u bazi da bi posle ucitao negde, sav html koji je tu ce biti obradjen jer browser ne vidi razliku, ti kada preko phpa ides echo '<p>BLA bla bla</p>' browser ce da ucita kao da si to stavio sam u .html fajl, on trazi tagove, ne gleda ko ih je poslao..
    Sto se tice toga da se u real time vide razlike kad se koriste tagovi verovatno ces morati da koristis js, to licno ne znam ali uvek mozes da napravis kao sto je ovde na forumu, da imas dugme preview i da posle refresa stranice isprintas to sto je on uneo u polje

Senior Member Array

Reply malo drugacije funkcionise. U svakom slucaju imas takve editore vec premade i samo ih ubacis. Zar stvarno mislis da to svako pravi od 0 svaki put kad mu zatreba. Pa nisu ljudi za dzaba izmislili stack overflow . Ali da, ako hoces live preview onda tu mora da ide JS. E sad, ja nikad nisam bio fan da mi se teksts odmah formatira, uzasno me to nervira. Najbolje ti je da dodas editor sa dugmicima da i veverice mogu da koriste (kao word) i da u tom textbox-u vidis sam kod, a ispod toga da imas live preview kako to izgleda kada se formatira.

Senior Member Array

Hvala momci, kao dugme za preview cu...inace i to je valjda js?

Senior Member Array

Obzirom da preview dugme ne mora da bude real time (mozes da reloadujes celu stranicu i da prikazes sta ti treba) onda to moze i sa PHP-om da se odradi. Ako hoces da odradis bez reload-a, onda tu ide JS.

Junior Member Array

@JocA1

Nisam siguran da sam razumio sto si trazio ali isto tako mislim da ce ti ovo pomoci..

Na brzinu sam ti napisao simple formu, ti dodaj FILES itd..

ps. sta radi forma? -Ukratko bez refresh-a poslje zahtev serveru preko Ajax tehnologije.. (Testiraj)

HTML code:
    PHP Code:
    <form action="" method="POST" autocomplete="off">
            <
    input id="Title" type="text" name="Title">

<
    br>

<
    select id="Group" name="Group">
                <
    option value="1">Nova godina</option>
                <
    option value="2">Leto</option>
                <
    option value="3">blabla .. </option>
            </
    select>

<
    br>

<
    input id="Date" type="date" name="Date" value="">

<
    br>

<
    textarea id="Msg" name="Msg" rows="5" minlength="500" maxlength="1500"></textarea>

<
    br>

<
    span onclick="saveThis()" style="background: #eee;border: 1px solid #333;padding:3px 10px;">

Save

</span>
        </
    form>

<
    div id="result"></div>

<
    script type="text/javascript" src="https://code.jquery.com/jquery-3.4.1.min.js"></script>
        <
    script>
            function 
    saveThis() {

//Get values

var Title     document.getElementById('Title').value;
                var 
    Group     document.getElementById('Group').value;
                var 
    Datee     document.getElementById('Date').value;
                var 
    Msg     document.getElementById('Msg').value;

//Alert
                //alert(Title + Group + Datee + Msg);

$.ajax({

url'/process.php?sThis',

dataType'text',

type'POST',

contentType'application/x-www-form-urlencoded',

data'Title='+Title+'&Group='+Group+'&Date='+Datee+'&Msg='+Msg+'',

success: function( datatextStatusjQxhr ){
                        $(
    '#result').htmldata );
                    },

error: function( jqXhrtextStatuserrorThrown ){

console.logerrorThrown );
                    }
                });
            }
        </
    script
    PHP kod:
    PHP Code:
    if (isset($_GET['sThis'])) {

$POST filter_input_array(INPUT_POSTFILTER_SANITIZE_STRING);

$Title     htmlspecialchars(trim($POST['Title']));

$Group     htmlspecialchars(trim($POST['Group']));

$Date     htmlspecialchars(trim($POST['Date']));

$Msg     htmlspecialchars(trim($POST['Msg']));

echo 
    'Title: '.$Title.'<br>';  
        echo 
    'Gorup: '.$Group.'<br>'
        echo 
    'Date: '.$Date.'<br>'
        echo 
    'Msg: '.$Msg;

//Proveri svaki input;

//Save to DB;

Posle imas dosta mogucnosti...

npr. izvlacis sve informacije itd.. Ako nije to to, malo bolje objasni nzm..
    Last edited by mskoko_me; 02-11-2019 at 05:08. Reason: asd

Senior Member Array

Ovo bi najlakse mogao izvesti wordpressom gdje bi ti lokacija bila post, a sezona kategorija.

U slučaju da ipak hoćeš ručno praviti sve onda ti je potreban samo jedan fajl koji će služiti kao template i koji možeš nazvati npr. lokacija.php, a sadržaj generišeš izvlačeći podatke iz tabele baze podataka.
    Gore napisano je za prikaz, a za upis nove lokacije kreiraš formu koju će korisnik popunjavati, a unesene podatke zapisuješ u tu istu tabelu.

Senior Member Array

Nemoj varati ljude da koriste wordpress. Goru stvar u zivotu nisam video.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by SkazzY View Post
    Nemoj varati ljude da koriste wordpress. Goru stvar u zivotu nisam video.
    Wordpress nije nikakva prevara i ima svoju primjenu u praksi.

Čovjek je tražio najjednostavnije rješenje, a učenje novog frameworka za jedan manji projekt nema smisla.

Member Array

Quote Originally Posted by Bojan BoKi View Post
    Wordpress nije nikakva prevara i ima svoju primjenu u praksi.

Čovjek je tražio najjednostavnije rješenje, a učenje novog frameworka za jedan manji projekt nema smisla.
    Wordpress je useless bas kao sto kaze Skazzy. goriji napisani kod nisam mogao pogledati. Cista katastrofa od softvera, nepregledan kod...

Ne preporucujem koriscenje wp cak ni u non profit nameni .

Senior Member Array

Tako je.

Senior Member Array

Wordpress je za nesposobne ljude koji nece da izdvoje sitnu paru da plate da im neko napravi krsten sajt. Neko ko hoce da se bavi programiranjem ne treba ni da gleda u wordpress. Jedina vajda wordpress-a za programere je da naplatis rad na istom (ne bih to radio pa ne znam ti ja za koje pare).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)