Samsung Galaxy J5 2016 Problem
Results 1 to 8 of 8
    Senior Member Array

Default Samsung Galaxy J5 2016 Problem

E ovako ljudi znaci, fon ne daje nikakve znake zivota haha, pa sam uzeo unimer da ispitam ona 4 pina na bateriji, msm sumnjao sam na battery connector..
    E sad, ispostavilo se da to nije problem jer kad skopcam telefon na punjac baterija se puni, ima nominalni napon od 3.85 V.. Provjeravao sam i power dugme (to je vjerovatno ovaj rf switch na shemi), i kad prebacim na beeper pisti..
    Vjerovatno ima tih 1.8V.. Ne vjerujem da je displej, cak i kad pritisnem dugme za paljenje ne cuje se vibracija nikakva, sto me cudi..
    Ostavio sam telefon svu noc da se puni i nista.. Takodje, guglao sam malo i probao da udjem valjda u safe mode sta li tako sto pritisnem volume down+power button na 10 sekundi i nista...
    Ima neko neku ideju?
    Pomogao sam ti? Doniraj mi BTC: 3DqBaKL5DbXh1Xp2NUhdxhm3VFmfoHp8Nj

Senior Member Array

BUMP, bilo ko?

Senior Member Array

Zavisi kako je strado i sta precizno nece da radi. Pregledaj m plocu, lemove, koroziju, ostecenja, nagoretine..
    Otkaci sve sa maticne i prikljuci bateriju i startuj pa vidi kakvo je stanje..

Ako prikazuje da se puni znaci da je displey ok, kada ga palis jel daje neki znak zivota?
    Moguce i da je baterija problem ili usb port i tako dalje..

Ako je display i tac ispravan kolko pare da mi prodas?
    - imam jedan bio na kisi 5 dana opravio sam sve ostalo jos displey da zamenim
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - front developer.

| Donacije: PayPal
    | FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

Junior Member Array

So what's the problem?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by CyBerFX View Post
    Zavisi kako je strado i sta precizno nece da radi. Pregledaj m plocu, lemove, koroziju, ostecenja, nagoretine..
    Otkaci sve sa maticne i prikljuci bateriju i startuj pa vidi kakvo je stanje..

Ako prikazuje da se puni znaci da je displey ok, kada ga palis jel daje neki znak zivota?
    Moguce i da je baterija problem ili usb port i tako dalje..

Ako je display i tac ispravan kolko pare da mi prodas?
    - imam jedan bio na kisi 5 dana opravio sam sve ostalo jos displey da zamenim
    Brate displej je ispravan, padao je x puta i restartovao se al na screenu valjda zbog gorilla glassa nema nijedna packa. Ne prikazuje nista kao sto rekoh na displeju niti daje ikakve znake zivota.. A bateriju puni sigurno tkd nisu pinovi, portovi i to..

Senior Member Array

Quote Originally Posted by b4n_k1 View Post
    Brate displej je ispravan, padao je x puta i restartovao se al na screenu valjda zbog gorilla glassa nema nijedna packa. Ne prikazuje nista kao sto rekoh na displeju niti daje ikakve znake zivota.. A bateriju puni sigurno tkd nisu pinovi, portovi i to..
    De kazi sta se desilo telefonu?

Tri stvari su moguce po ovome sto kazes:
    1. crko displey
    2. ostecena maticna
    3. crkla baterija

Ako nece da napuni telefon ili je baterija otisla ili je port za punjenje rip
    Ako nece da sliku nikako ekran otiso

Ima raznih solucija jbg
    Stefan Nikolic - CyberFX

Senior Member Array

1. Sve i da je displej crk'o kako se ne cuje vibracija prilikom paljenja?
    2. Vizuelno sam pregledao stampu, sija ko ustipak znaci haha.. Mada eto nije iskljuceno to, al opet..
    3. Ne, nije crkla.. I sto je najjace puni se normalno.. Provjeravao sam unimerom napon i sve, fercera. Niti su portovi/pinovi nikakvi. Rade oni sigurno..

Nece nista, nikako haha..

Senior Member Array

Ti u nijednom postu nisi rekao nista znacajno druze moj.

Kada prikljucis na punjac osim zvuka treba na ekran da pokaze neku sliku da se puni, ako ne pokaze (ne reaguje ekran) onda je crko ekran.
    Ako ekran reaguje, ton ima, vibraciju ima, a ne moze da se upali onda je baterija, vidi nadji slicnu bateriju (od s4 se za milimetar ne uklapa ali ukoso se pinovi poklapaju pa mozes da testiras)

Ako znas kako je nastradao to moze da pomgne 50% jer se za vecinu nastalih ostecenja zna sta je najcesci kvar.
    Android za razliku od ajfona je znatno laksi za popravku, ja sam popravio u svakom slucaju preko 10 androida (s3 mini, s4, j5, note3, ace plus, zte neki i td..) dok iphone 6 ne mogu jer je toliko komplikovan da je to cudo jedno, daje mi signal na komp ali on je tako napravljen da kada mu nesto ne radi ne mozes bez full opereme da ustanovis sta je a ja nemam tu opremu imam unimer i ostalu elektrotehnicarsku opremu.

Na kraju krajeva, koliko ja znam cena im je pala bas dosta piranje je da li ti se isplati popravka, ja sam recimo displey naso za 12e ali nmg da ga narucim sad zbog stanja stigo bi mozda za 5 godina ovako
    -originalni kosta 50-tak evra a polovan ispravan kosta 60-tak evra pa ono ne isplati se
    Stefan Nikolic - CyberFX

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)