[Web] Hosting
Results 1 to 35 of 35

Thread: Hosting

Senior Member Array

Default Hosting

Jel moze neka preporuka za web hosting na srpskom podrucju? Takodje i u nemackom ako bas srpski nije pouzdan. Hvala!

Senior Member Array

plus.rs je bio odlican, mada su krenuli sve vise i vise ogranicenja da uvode.... U svakom slucaju ta ogranicenja verovatno nece uticati na tebe.
    Pomoc oko plugina, TS3-a, discord-a mozete dobiti samo u vidu objasnjenja.
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.
    P.P.S. Nemojte pitati stvari na PM vec otvori temu.

Senior Member Array

e-trail.net ja koristim web host od 3e zvoni host

Senior Member Array

Quote Originally Posted by zlaja.click View Post
    Preporuka
    CLARION - DD2 ---> 185.119.89.97:27044

Senior Member Array

Quote Originally Posted by koja91 View Post
    Preporuka
    Quote Originally Posted by zlaja.click View Post
    Quote Originally Posted by SkazzY View Post
    plus.rs je bio odlican, mada su krenuli sve vise i vise ogranicenja da uvode.... U svakom slucaju ta ogranicenja verovatno nece uticati na tebe.
    Hvala na preporukama. Video sam obe ponude.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by n0 GoOd View Post
    Hvala na preporukama. Video sam obe ponude.
    Bilo koji stranac je debelo kvalitetniji i ozbiljniji od nasih web hosting kompanija ,ja koristim nekih 10 godina namecheap sa njima nikad problme nisam imao u 3 ujutru imas tehnicku podrsku a jeftiniji su od nasih provajdera.
    Zaista je mnogo benefita kod bilo kog stranca u odnosu na nase stedljive baje.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Negative|ol0$ View Post
    Bilo koji stranac je debelo kvalitetniji i ozbiljniji od nasih web hosting kompanija ,ja koristim nekih 10 godina namecheap sa njima nikad problme nisam imao u 3 ujutru imas tehnicku podrsku a jeftiniji su od nasih provajdera.
    Zaista je mnogo benefita kod bilo kog stranca u odnosu na nase stedljive baje.
    A koji je to bilo koji stranac?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Skubishaa View Post
    Hostgator,
    Godaddy,
    Namecheap

Prema tome sta sve nude i kvalitet usluga im je odlicna. Imao sam hosting kod Hostgatora sada sam kod Namecheap i fenomenalni su.
    Sa godaddy nisam imao nikakvih iskustva za sada sa web hostingom..

Senior Member Array

Ja moram jos dobro da razmislim i da li cu uopste da uzimam shared. Mislim da ni jedan shared nije dovoljno dobar.
    U poslednje vreme sam se igrao mnogo sa htlm, css i php, pa mislim da cu uopste da uzmem nesto mnogo jace, jer ce svaki projekat u narednom periodu biti unikatan, kvalitetan i profitabilan, pa radi sigurnosti je najbolje uzeti nesto skupo i kvalitetno. Slazem se da su razni strani hostizni bolji i kvalitetniji samo nisam hteo o tome ovde da pisem.
    Ali opet hvala na preporukama i verujem da ce ovo u narednom periodu pomoci i drugima koji traze webhosting

Senior Member Array

Html, css i php, a shared nije dovoljan ? What ?
    P.S. Nemojte smarati/hejtovati obzirom da to niko ne voli a ja licno cu samo da vas kuliram.

Senior Member Array

Html, css i php, a shared nije dovoljan ? What ?
    Skazzy kupi si jedan shared da ti pada svaki dan, da kad hoces da se ulogujes cekas po 5 minuta, onda kad hoces da ubacis nesto preko cpanela skines 4 razlicita browsera da bi mogao to da uradis , drzi se ti shared hostinga opusteno:'D ono what in the but, gl.

Senior Member Array

koj li ti shared koristis pa imas ikakav problem sa istim...
    Moj blog: primekz.xyz (trenutno u pripremi)

PrimeKZ example
    Deathrun Timer example

Senior Member Array

Drzim se shared-a, i nikad nikakav problem nisam imao. Zasto bi ubacao nesto preko cPanela ?

Senior Member Array

Ja isto koristim, od name.ba , nemam problem sa webhostom, koristim za radio jedan.

Senior Member Array

Drzim se shared-a, i nikad nikakav problem nisam imao. Zasto bi ubacao nesto preko cPanela ?
    A zasto ne. Pa ovaj EvoVps je takav da moras da struglujes sa njima zajedno

Senior Member Array

Contra Team.. Imam nekoliko paketa i domena zakupljenih kod njih i nikada nisam imao nikakvih problema

Senior Member Array

Ako imas cPanel, onda imas i FTP nalog.

Senior Member Array

Nisam znao da ima FTP a sta mozes sa FTP kad je server offline ?

Senior Member Array

Skazzy kupi si jedan shared da ti pada svaki dan, da kad hoces da se ulogujes cekas po 5 minuta, onda kad hoces da ubacis nesto preko cpanela skines 4 razlicita browsera da bi mogao to da uradis , drzi se ti shared hostinga opusteno:'D ono what in the but, gl.
    Kako znas da je do samog servera, koji error code dobijes u browseru?

- To sto ti vrti 5 minuta login mozda znaci da si neshto mozda ti nisi uradio kako treba sa optimizacijom ?
    - Negde ti mozda uzima previse rama zbog neoptimizovane stranice kontrolera, pa ti ovde na prvoj tacki puca...
    - Na koji nacin kesiras queria i front deo tvog frameworka?

Da te pitam nesto u kom frameworku ti je aplikacija?

Senior Member Array

Problem je do shit shared hostinga, a ne do shared hostinga.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by riste.kgb View Post
    Kako znas da je do samog servera, koji error code dobijes u browseru?

- To sto ti vrti 5 minuta login mozda znaci da si neshto mozda ti nisi uradio kako treba sa optimizacijom ?
    - Negde ti mozda uzima previse rama zbog neoptimizovane stranice kontrolera, pa ti ovde na prvoj tacki puca...
    - Na koji nacin kesiras queria i front deo tvog frameworka?

Da te pitam nesto u kom frameworku ti je aplikacija?
    Problem je do shit shared hostinga, a ne do shared hostinga.
    Riste tebi ne znam šta da odgovorim jer nisam baš mnogo iskusan u ovome svemu i sve što radim uradim za 5 minuta jer nemam mnogo vremena pa si možda upravu jer sam možda negde napravio neki propust u svemu. Sem toga ovo je sve jedan test ( što se tiče ovog foruma koji trenutno imam )
    i nemam nameru da tu nešto specijalno održavam, ovo što se malo igram sa webdesignom u css-u i što učim html i php je samo početak ka nečemu, zato sam i uzeo ovaj shared. Na localhostu mi sve lepo radi, čak i kad napravim poddomen, ali ovde na EvoVps je trenutno katastrofa, ako biste primetili u poslednje vreme i KGB Forum često bude offline
    i to sve radi toga jer nemaju licensu ili neko drugi koristi taj server za nešto veće što mi ne možemo da vidimo, a podrška se ne javlja, svaki tiket bude na čekanju par dana i onda dodje obaveštenje da je tiket zatvoren jer je prošlo nekoliko dana od otvaranja tiketa koji oni nisu čak ni pogledali a kamoli odgovorili. Tako da za shared bilo kakvog tipa i od bilo kojeg hostinga
    nemam uopşte neki finiji komentar sem da ako baš moraš uzmi, a ako ne moraş i ako možeš predji na dedicated i olakšaj sebi sve.
    Meni nije problem da platim 10e mesečno ili 120e godişnje i da imam podršku i da mi bez problema radi sve.

Senior Member Array

Shared hosting, kod normalnog hostinga, ce raditi savrseno za sve moguce potrebe koje imas. Ako moje aplikacije rade, onda ce i tvoj forum.

Senior Member Array

Mozes da pogledas contabo hosting https://contabo.com/ Od skoro imaju i VDS u ponudi, pa ako imas malo veci budzet mozes i to da pogledas.

Senior Member Array

Ne znam sta vise da napisem.
    Contabo je ok, pricao sam sa njima u vezi dedicated ali koliko vidim nemaju bas nesto finih opcija kao sto ima Hetzner, ili OVH, a i generalno je svaki od njih skup.
    Sto se tice shared-a problem je sto na serveru 16gb rama ima preko 24 korisnika pa recimo da je 16 korisnika zadovoljno a ovih 8 ne i plus se tih 8gb rama sto nedostaje uzima sa HDD-a masine pa se ceo protok slanja i vracanja podataka kroz procesor i nazad jako usporava i samim tim ne dolazi u obzir vise ni jedan shared.
    Cak i posle svega ovoga sam u poslednje vreme u pretrazivanju nasao Data centar u mestu gde zivim pa mislim da cu kod njih da uzmem sve sto mi treba sto se tice jednog dela mojeg projekta gde bas moram da iznajmim 1x shared i 1x dedicated.
    Nego treba mi i jedan Dedicated sa Windows OS i primetio sam da su brutalno skupi kad hoces da ti instaliraju CPanel i Windows OS pa planiram da na 1 od 3 PC-a koja imam otvorim portove i instaliram jedan server za masive multiplayer igru i hostujem ga tako jer je mnogo jeftinije, tj kostace me ddos zastita jer to moram da obezbedim svakako. Ostalo kao sto je webforum mogu sve free da hostujem.
    A i bilo bi fino da isto to odradim negde u Srbiji kod nekoga, pa bi mi trebao neko da se uortacimo da odradimo to, cisto da korisnicima sa srpskih prostora lag bude sto manji ( to jee isto jako bitno )
    Jel ima neko neki predlog na ovo? Voleo bih da znam sto vise o tome i sve preporuke su dobrodosle.

Senior Member Array

Druze, WEB koristis. Sta ce ti 8GB ram-a ? Hoces hostovati ARK survival server na web shared hosting-u ?
    Nemoj trcati pred rudu. Razmisljaj o Dedicated kada ti zapravo bude bio potreban (sto je verovatno nikad, ili eventualno za par godina). Cim budes napravio nesto sto bude zahtevalo dedicated masinu, ja cu ti prvi skinuti kapu i reci svaka ti cast.
    Last edited by SkazzY; 10-06-2020 at 23:08.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GarON.# View Post
    Mozes da pogledas contabo hosting https://contabo.com/ Od skoro imaju i VDS u ponudi, pa ako imas malo veci budzet mozes i to da pogledas.
    Shared hosting, kod normalnog hostinga, ce raditi savrseno za sve moguce potrebe koje imas. Ako moje aplikacije rade, onda ce i tvoj forum.
    Druze, WEB koristis. Sta ce ti 8GB ram-a ? Hoces hostovati ARK survival server na web shared hosting-u ?
    Nemoj trcati pred rudu. Razmisljaj o Dedicated kada ti zapravo bude bio potreban (sto je verovatno nikad, ili eventualno za par godina). Cim budes napravio nesto sto bude zahtevalo dedicated masinu, ja cu ti prvi skinuti kapu i reci svaka ti cast.
    Druze moj. Nije upitanju samo web, upitanju je gt, gp, prodaja servera i mnogo sta u sto nisi upucen.
    Procitaj opet neki deo poslednjeg sto sam napisao. Vidim da ti nije bas sve najjasnije. Ako hoces vise o tome na cemu radim mogu da ti posaljem neke primere u inbox po zahtevu, 50% sam vec odradio, ali nisam nista hteo da postavljam ili podelim dok barem 80% od svega ne odradim. E da, mozes da skines kapu i igru i da isprobas server

Senior Member Array

Ocigledno je prica istа koja je bila i sa InsaNe Shone-tom. Kupuj dedicater server. Srecno ti bilo. Ja nemam dovoljno iskustva pa ne znam o cemu pricam.
    Last edited by SkazzY; 11-06-2020 at 00:36.

Senior Member Array

Nemam pojma o cemu pricas i ne znam sta s ovim ovde ima insane?
    Ako mislis na ono sto si imao s Insaneom u smislu one teme sa pluginom gde si mu rekao da ne treba da stavlja id na igraca, ovo nema veze s tim. Dedicated mi treba za Game servere, a web za forum. Ono sto sam ti prilozio za shared je u smislu kako shared funkcionise i sta se desava na shared hostingu i kako se ponasaju vlasnici tih servera i koje su mane takvog servera. Ti nisi razumeo mozda sta sam ja sam napisao.
    Last edited by n0 GoOd; 11-06-2020 at 01:25.

Senior Member Array

Takodje na serveru za forum( website ) nece biti samo za diskusiju i konkurse ili otvaranje i odgovaranje na teme. Na njemu moraju da se odrade mnoge stvari kao sto je download, upload, kada se neko registruje automatski taj nalog bude prihvacen i u igri s istim login informacijama, order skripta, subforumi, opcije kao sto su da preimenujes karaktere u igri, da podignes svoj level karaktera, da transferujes karaktere sa nekog drugog servera, da kupis gear, vote za pointse, trade sistem i mnogo mnogo toga

Senior Member Array

Dedicated mi treba za Game servere, a web za forum.
    E ovo je vec skrooooz druga prica. Ti si originalno pricao o web hosting-u sto nema dodrnih tacaka sa game hosting-om. Sve te funkcije koje si naveo za web ce sasvim dobro raditi i na kvalitetnom shared hosting-u. Hosting samih game servera je skroz prica za sebe. Spomenuo sam Insane-a jer je i on isto tako pricao kao da nemam pojma o cemu pricam.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GarON.# View Post
    E ovo je vec skrooooz druga prica. Ti si originalno pricao o web hosting-u sto nema dodrnih tacaka sa game hosting-om. Sve te funkcije koje si naveo za web ce sasvim dobro raditi i na kvalitetnom shared hosting-u. Hosting samih game servera je skroz prica za sebe. Spomenuo sam Insane-a jer je i on isto tako pricao kao da nemam pojma o cemu pricam.
    Pa je skrooz druga prica jer nisam hteo o svojim projektima i planovima mnogo da pricam i to je ono zbog cega ti nije bilo u pocetku mozda nesto jasno pa smo se negde nasli s trenjem. Pored svega ovoga meni je kako kvalitet tako i sigurnost jako bitna, mogu ja da uzmem dobar shared ali taj shared moze nekad da padne radi ddos-a a podrska oko toga nema mnogo sta da se cima, ili gasi server ili menja IP, a i ne verujem da bi dozvolili to sebi da zbog mene drugi njihovi klijenti na istom serveru iskuse ista desavanja, tako da je bolje da i za web uzmem dedicated i smanjim sansu za padanje/obaranje servera izbegnem neke neprijatne situacije sa hostingom, same perfomanse dctd-a su opet jedan advantidz u odnosu na performanse koje su virtuelno podeljene na sharedu, a ni 4gb rama ne bi bilo dovoljno za takav web kakav ja hocu. Taj web nikad nece biti zavrsen, svaka 3 meseca ce se raditi update na celokupnom projektu, naprimer imam u planu da iskodiram game client i da preko njega kontrolisem kako ce igraci ulaziti na servere,a posto ima ludaka koji ce gledati da na svaki moguci nacin zaobidju sve moguce firewalle moracu da pratim sve to i na osnovu toga pravim update.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Skubishaa View Post
    Namecheap ( koristim ga jako dugo i nikad problem nisam imao)
    Ja moram jos dobro da razmislim i da li cu uopste da uzimam shared. Mislim da ni jedan shared nije dovoljno dobar.
    U poslednje vreme sam se igrao mnogo sa htlm, css i php, pa mislim da cu uopste da uzmem nesto mnogo jace, jer ce svaki projekat u narednom periodu biti unikatan, kvalitetan i profitabilan, pa radi sigurnosti je najbolje uzeti nesto skupo i kvalitetno. Slazem se da su razni strani hostizni bolji i kvalitetniji samo nisam hteo o tome ovde da pisem.
    Ali opet hvala na preporukama i verujem da ce ovo u narednom periodu pomoci i drugima koji traze webhosting
    Ja korisitm vise od 10 godina shared hsoting i to najjeftiniji paket z\ aplikacije i nikakvih problema nisam imao ,smao je pitanje kako su optimizovani serveri ali ako sumnjas u shared uzmi onda vps ili dedi (ako imas para na bacanje) pa sam optimizuj po svojim potrebama.
    kupi si jedan shared da ti pada svaki dan, da kad hoces da se ulogujes cekas po 5 minuta, onda kad hoces da ubacis nesto preko cpanela skines 4 razlicita browsera da bi mogao to da uradis , drzi se ti shared hostinga opusteno:'D ono what in the but, gl.
    Pricas gluposti apsolutno nije tacno ,to moze da se desi samoa ko kupis negde gde ne znaju da opitmizuju servere ,solucija u tom slucaju bi bila da trazis hosting provajdere koji imaju duzu tradiciju -jer da ne znaju da optimizuju sv oje servere nebi toliko trajali.
    (blazing je los -najskorije iskustvo je jako lose)

A zasto ne. Pa ovaj EvoVps je takav da moras da struglujes sa njima zajedno
    Pa sto uzimas kod nasih provajdera bez preporuke?

Druze moj. Nije upitanju samo web, upitanju je gt, gp, prodaja servera i mnogo sta u sto nisi upucen.
    Procitaj opet neki deo poslednjeg sto sam napisao. Vidim da ti nije bas sve najjasnije. Ako hoces vise o tome na cemu radim mogu da ti posaljem neke primere u inbox po zahtevu, 50% sam vec odradio, ali nisam nista hteo da postavljam ili podelim dok barem 80% od svega ne odradim. E da, mozes da skines kapu i igru i da isprobas server
    Ako je to slucaj onda si sposoban dovoljno da sam za sebe izaberes i server i da isti optimizujes

Senior Member Array

Sta da ti napisem? Pogledaj prvi post

Senior Member Array

Pored svega ovoga meni je kako kvalitet tako i sigurnost jako bitna, mogu ja da uzmem dobar shared ali taj shared moze nekad da padne radi ddos-a a podrska oko toga nema mnogo sta da se cima, ili gasi server ili menja IP
    Jednostavno rješenje - CloudFlare

A što se tiče ovoga
    a ni 4gb rama ne bi bilo dovoljno za takav web kakav ja hocu
    Radio sam daleko kompleksnije stvari, pa nikakvih problema nisam imao sa resursima na shared hostingu

Contabo je pouzdan, i njihove usluge koristim već neki period a i imaju svoje data centre što je jedan veliki plus kada kupuješ dedicated server. Ako si ozbiljan kupac (a iskreno mislim da nisi) sa njima možeš dogovoriti i posebnu konfiguraciju

Senior Member Array

Quote Originally Posted by GaMeR FoReVeR View Post
    Jednostavno rješenje - CloudFlare

A što se tiče ovoga

Radio sam daleko kompleksnije stvari, pa nikakvih problema nisam imao sa resursima na shared hostingu

Contabo je pouzdan, i njihove usluge koristim već neki period a i imaju svoje data centre što je jedan veliki plus kada kupuješ dedicated server. Ako si ozbiljan kupac (a iskreno mislim da nisi) sa njima možeš dogovoriti i posebnu konfiguraciju
    Znas koliko puta napisem sve pa obrisem :'D Hvala na preporici, svako ima pravo na svoje misljenje.

Ali opet pored svega drago mi je da ipak ima tu nekoga, i da neko sve lepo prati, makar i jednom nedeljno se javi sa preporukom, kritikom , pitanjima, barem nas par se ovde tako prepucavamo i gledamo da pomognemo i sebi i drugima, to je bitna stvar svega ovoga. Nije meni samo da kupim nesto, lepo je i videti da neko vec koristi neke servise vec duze vreme i tako odluciti gde se usmeriti.
    Last edited by n0 GoOd; 17-06-2020 at 04:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)