Ovaj tutorijal sam napravio pre nekog vremena nakon što sam video da neki ljudi ne znaju ovo, a krajnje je jednostavno.

Znači stvar je u tome da kada pogrešimo komandu ne želimo da nam piše "Server:Unknown Command" već nešto drugo.

To je jako jednostavno za napraviti. Počećemo sa STRCMP-om (ili kako se već zove, ja ga zovem tako, navikao sam).

STRCMP

Sve što treba da uradite jeste da otvorite svoj GM u Pawnu a zatim stisnete CTRL + F. Otvoriće vam se tražilica u malom prozorčetu u koju kucate OnPlayerCommandText. Nakon što to uradite idite na kraj, dakle tamo gde vam je poslednja komanda, i videćete

Code:
return 0;
Ovaj kod služi da nas obavesti da komanda koju smo ukucali ne postoji. Ukoliko ga ne promenimo, daće nam osnovnu klijent poruku, dakle "Server:Unknown Command".
Kako bismo ovo izmenili, izbrisemo broj "0" koji vraca osnovnu klijent poruku i koristeći SendClientMessage (najčešće se koristi, može i nešto drugo) upišemo text koji mi želimo, evo primera:

Code:
return SendClientMessage(playerid,  0xAA3333AA, "GRESKA: Komanda koju ste uneli ne postoji!");
Znači ovo gde imamo "0xAA3333AA" predstavlja boju kojom želimo da je text ispisan i možete je promeniti. Ovo pod navodnicima je text koji se prikaže igraču kada ukuca pogrešnu komandu. Naravno, vi ga prilagodite onako kako vama odgovara.

ZCMD

ZCMD je još jednostavnije, pogledaćemo to na primeru:

Code:
public OnPlayerCommandPerformed(playerid, cmdtext[], success)  
{  
     if(!success) return SendClientMessage(playerid,Boja,"Text!");  
     return true;  
}
Znači ovo (!success) nam govori da je komanda ne postojeća,a ovaj red:

Code:
if(!success) return SendClientMessage(playerid, Boja,"Text!");
...bi mogao da se prevede kao: "Ukoliko je komanda pogrešno ukucana ili ne postoji vrati poruku igracu ( Text u poruci )"

Samo to dodate i kada ukucate izaći će poruka koju ste napisali između navodnika ( " )!