BestBuy konfe i eBay/Aliexpress kupovine - Page 2
Page 2 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 51 to 100 of 377
    Senior Member Array
    29

msm da bi bilo na samoj granici, i da vredi dodati 500 kinti za 600w model koji i ja imam, mada nije ni on neki model, desavaju mi se plavi ekrani s vremena na vreme, pa sumnjam na napajanje, mada kloknuo sam i cpu i ram, pa ko zna sta pravi problem od svega toga...

http://www.emmi.rs/napajanja-i-dodat...roductId=12092
    How we get in the BIOS?
    - Hit the DELETE button when you turn the computer on.
    Won't that just delete your computer?
    - Be carefull, that's what the BACKSPACE does!

Senior Member Array

^Zar ti nisi rekao da nisi neki ljubitelj klokovanja?
    Vuk vuku nikad čovek!

Senior Member Array
    29

jesam, ali kad sam vec kupio hyper212evo, otkljucan procesor i plocu za klokovanje, jer su me tako posavetovali na benchu kad se nisam ich razumeo u hw, morao sam malo cisto radi reda a i da se utesim jer sam shvatio da nisam trebao da kupim takvu clockabilnu amd konfu vec bolje da sam uzeo slabiju plocu i i5 za isti novac xD i jednom u 15 dana me zadesi bluscreen, zato planiram uskoro da radim now win i da vratim sve na stock mada siguran sam da je ram problem, verovatno ga nisam lepo kloknuo, mrzim klokovanje i rutovanje i custom romove xD zato sledeci put uzimam neku plojku od 50-60eur i neki cpu od 150eur, verovatno zakljucani intel i grafu za 150eur i to je recept za fino igranje i dugo trajanje masine
    Last edited by Backspace; 06-01-2014 at 03:09.
    How we get in the BIOS?

Super Moderator Array AIDS's Avatar

Trebam da pravim mali update na kompu, pa ajd vidite jesam li dobro zamislio il moze bolje za te pare

Trenutna Konfa:
    Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE
    Maticna: ASUS M4A77TD PRO
    Video: ATI RADEON HD 5770 1GB DDR5
    RAM: Corsair 2x2 1600Mhz DDR3
    Napajanje: OCZ 700W
    HD: 1 GB western digital
    Napajanje: OCZ 700W

A ovo sam mislio da uzmem:

Intel Hashwell Core i5-4670 - socket 1150- 194,90e
    ASUS GeForce GTX770 DirectCU II - 2GB DDR5 - 285,99e
    CORSAIR PC Vengeance Performance 4 GB DDR3 -1600 - 38,90e (+ 4gb sto vec imam)
    MB Asrock fatal1ty H87 performance - 78,80e

Napajanje, HD, i 4gb rama mogu jos da zadrzim.
    Ovo ispadne oko 630e sa dostavom.
    Ne zanima me nikakav overclock i ta sranja.
    Ako neko ima neki predlog sta bi se tu moglo promeniti ili dodati, rado cu poslusati
    Last edited by AIDS; 13-01-2014 at 15:43.

Senior Member Array

Imam jedno offtopic pitanje, izvinjavam se za spam.

Imam Kingston HyperX Beast 2x4Gb 2400Mhz. Gledao sam po kompu i piše mi da radi na 1600Mhz. Zašto ne na 2400?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Iwantchitzz View Post

Imam Kingston HyperX Beast 2x4Gb 2400Mhz. Gledao sam po kompu i piše mi da radi na 1600Mhz. Zašto ne na 2400?
    Koju maticnu imas?

Senior Member Array

Verovatno trebas nesto u BIOSu da podesis jer nije procitao 2.400Mhz, sacekaj da se javi neko iskusniji.
    Vuk vuku nikad čovek!

Super Moderator Array AIDS's Avatar

Verovatno maticna podrzava max 1600mhz

Senior Member Array

Koliko ja znam trebas da promenis profil na XMP

Senior Member Array

Ram je deklarisan na jednu brzinu, a radi n manjim taktovima. Opušteno, u običnom radu računara se ne oseti ta razlika. Ali kad bi jurio bodovo u raznim benchmark programima itekako bi uticalo.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 2

http://lucenzo.deviantart.com/
    Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array

Quote Originally Posted by AIDS View Post
    Verovatno maticna podrzava max 1600mhz
    Matična podržava 2400, zato sam i uzeo RAM sa tom brzinom.

Quote Originally Posted by T@RGET96 View Post
    Koliko ja znam trebas da promenis profil na XMP
    A, kako se to radi?

Quote Originally Posted by plotnAAAA View Post
    Ram je deklarisan na jednu brzinu, a radi n manjim taktovima. Opušteno, u običnom radu računara se ne oseti ta razlika. Ali kad bi jurio bodovo u raznim benchmark programima itekako bi uticalo.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 2
    Ma, i da ima i da nema razlike, što da ne radi na max ako već može toliko?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Senior Member Array
    29

verovatno zbog stabilnosti cele masine, i razlicitih proizvodjaca ram memorija, pa ovim nacinom idu na siguricu takoreci sto se tice stabilnosti da ne bi iskakali plavi ekrani.

a sto se tice aliexpressa i narucivanja odatle, upravo mi stiglo telefonce [beli Lenovo A850] za lepsu polovinu, pa ko je bio skeptican oko kupovine na tom sajtu, samo neka gleda da prodavac ima sto vise feedbacka i procenat pozitivnih ocena i ne bi trebalo da bude problema

How we get in the BIOS?

Senior Member Array

@Backspace

Da li možeš da mi pošalješ link prodavnice? Gledam burazeru da uzmem neki telefon, a ovaj A850 deluje kao skroz korektno rešenje.

Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array
    29
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Jel su ti ocarinili

Sent from my OT-995 using Tapatalk

Senior Member Array
    29

jesu, crni na 3 330, a beli na 4600... zakonski bi trebalo 4300...sad mu malo porasla cena po prodavnicama pa zato mi ispalo malo vise, iako se drze tu negde oko ili malo ispod realne cene gledajuci ostalima na benchu koji su posle mene narucili ovaj model, placali su carinu i pdv od 2800 do 4200, jer ipak ne rade ti ljudi na carini na procenat ali opet, ne smeju ni da procenjuju na nebulozno niske cene da ne bi popili otkaz...na kraju krajeva, i da je carina 100eur za ovaj model, opet bi bio isplativa kupovina jer je kod nas siromasna ponuda, da nije ovih telefona iz mtsa i telenora, ponuda bi tek bila uzas, ali fala Bogu pa nije toliko
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

stigle i kozne nillkin futrolice sa ebay, po 8$ placene, nisu carinjene, kod nas tolko kostaju one najbednije silikonske...isti fazon kao sa aliexpress, iz kine poslato, free shiping, bez tracking broja - gledas u pasulj kad ce da stigne stiglo ranije nego sto je na sajtu predvidjeno od-do, samo ostavio jutros postar ispred vrata, za malo da nagazim paket kad sam izlazio iz kuce xD

ova je bas pametno odradjena, za razliku od nekih debelih i neprakticnih, ima i magnetic da ne landara

How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

Danas stigla i futrola za tablet sa ebay narucena 6.1.2014, bez dodatnih troskova, tacno mesec dana od narucivanja, to je neka klasika, uglavnom za mesec dana sve narudzbine stizale iz Azije, nebitno ebay, aliexpress, dx, merimobiles itd... izgleda kvalitetnije nego sto sam ocekivao za tih 8$ ... cekam jos neke bubice [kopija iphone 5 bubica] bzv narucene istog dana za 1.5$, da poklonim ortaku jer se lozi na njih a nema pojma o zvuku xD a uskoro cu naruciti soundmagic e10 bubice posto ih dosta hvale, ako ne uzmem neke philipsove she9005a koje imaju kontrole za android sto mi mnoooogo treba a isto kostaju ~37$...cisto javljam zbog skepticnih u vezi ebay-a i tako tih sitnih kupovina, posto vidim dosta tema za raspitivanje o kupovinama na taj fazon sa free shipingom, samo paziti da prodavac bude sa sto vise ocena i nema problema, osim ako nasa carina ne napravi neki cirkus pa vrati posiljku...

How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Što se tiče tih kopija bubica, ja sam ih kupio, ali za 2,5$ i nećeš da veruješ kakav je zvuk. Kupio sam 2 para, imaju i mikrofon na sebi ali ne i taster za javljanje. Takve iste se kod nas prodaju za 1000dinara.

Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array
    29

ma bre nasi alavi prodavci plate smesnu cenu a vecina prodaje po 10x vecoj ceni na nasim oglasima, i mnogi prodaju ne navodeci da li je original ili kopija...nego uvaljuju neznalicama koje nisu cule za paypal i ove sajtove sa free shipingom...

evo ti primer ken block spy naocara, na aliexpress su 3-5$, zavisi dal ces sa torbicom i krpicom ili bez...lik na kupujem prodajem trazio 30-40eur O.o ne znam da li je sad malo spustio, al brate, 1000-1500din i to bi se prodavalo a imao bi finu zaradu, ko je lud da da 30eur za sarene naocare xD
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Ja sam se baš nameračio na jedne. Čim dođem do nekih para kupujem, malo sam se potrošio oko novog telefona i i opreme za isti...

Sent from my LG-P760 using Tapatalk

Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array
    29

posto me dosta ljudi pitalo za masine oko 500eur koje su sada best buy, evo dve koje bi ja za sebe kupio...

MASINA #1 [Jace od ovog za igrice je nepotrebno, jedino bi mogla da se uzme GTX760 za 30.000 i da ne boli glava jedno 5god]
    Gigabyte GA-B85M-D3H 7.300din
    Intel i5-4440 18.700din
    AMD Radeon R9 270 Sapphire Dual-X OC 2GB/GDDR5 20.000din [istrajace min 3-4god]
    sada klasika, bez konkretnih modela
    Ram DDR3 4gb 1600mhz ~4.000din
    HDD 500gb 5.500din / 1tb 6.500din
    Napajanje 500 do 600w ~4.000din
    Kuciste po ukusu ~4.000din

63.500/64.500
    + dodatni 4gb ram = 68.500

*moze slabija grafa tipa r7 260x ~15.000 [dakle 5.000 jeftinija od nase iz konfiguracije, terace 2-3god verovatno sve high/ultra high]

** SSD 120gb bi bila odlicna opcija, tipa samsung 840, ima ga kod nasih madjara na kp za 9.000 sa garancijom, komp bi bukvalno leteo...

MASINA #2 [za prosecnog srpskog gejmera da se fino naigra za finu cenu]

ASRock FM2A55M-VG3+ 4.600din [cisto osnovno, nema sata3 i usb3 koji nisu toliko bitni]
    AMD Athlon™ X4 Quad-Core 750K 7.600din
    AMD Radeon R7 250 9.500din
    sada klasika, bez konkretnih modela
    Ram DDR3 4gb 1600mhz ~4.000din
    HDD 500gb 5.500din / 1tb 6.500din
    Napajanje 500 do 600w ~4.000din
    Kuciste po ukusu ~4.000din

39.200 / 40.200
    * bilo bi fino kad bi mogla da se uzme r7 260x za 15.000 = onda bi masina bila 45k

to su neki moji predlozi, izostavio sam fx6300 koji bi eventualno upao kao kompromis izmedju ove dve masine, on bi isao u kompletu sa ovom r7 260x, problem su ploce, minimum minimuma je 7500, a fina plojka u rangu intelove iz masine #1 je 10k pa se onda dolazi na istu krajnju cenu kao masina #1, samo je razlika u procesorima, a i5 je dosta bolji od fx6300 pa zato vidite zasto nisam sastavio tu konfu, a i dodatni trosak bi bio cpu kuler za amd od 3-3500din jer fabricki leti ne moze da se podnese, posebno kad upalite igricu, mislite da ce explodirati kuciste...

fx6300 + msi 970a + r7 260x + klasika 4gb, 500gb, kuciste i napajanje = 52200
    + cpu kuler = 55200

protiv intelovih 58.500 sa ovom 260x grafom...3 000 [odnosno 6000din bez cpu kulera koji je must have kod amd] konkretno skuplji intel, ali zato kida amd-a...

Mislim da sam fino predstavio koje komponente bi trebalo da gledate takodje ako volite nvidiu, GTX650Ti je 14-15k, trebalo bi da je rame uz rame sa ovom r7 260x pa sta vise preferirate
    Last edited by Backspace; 06-02-2014 at 19:10.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

da podelim sa vama jednu odlicnu kupovinu, koju je ortak odradio na moj predlog uz malu izmenu, naime, radi se o gotovoj konfiguraciji "Altos Viper" koja kosta 50 000 i ima i3, 8giga rama, 1tb hdd i fantasticnu grafulju od 200eur > r9 270 radi se o tome da sam mu rekao da trazi da se ubaci i5 umesto i3, i u emmiju su mu izasli u susret po ceni od 55 ili 56 000 dinara sto je bagatela za ovakvu masincinu koja ce da gura 5-6 godina ko iz p**** jedino sto je plojka obicna H61 ali za verovatno 2000 din vise mozete da trazite B75 plocu koja ima dosta bolje opcije i to je onda masina godine bez konkurencije

http://emmi.rs/emmi-konfiguracije-al...roductId=39682

a druga stvar, narucio sam ortaku siberiu v2 sa aliexpressa, stigle sluske posle 14 dana sto je bas brzo, koristio sam ih jedan dan za muziku, filmove i kanter, i zakljucak je = da sam i ja danas narucio jedne za sebe xD

malko detaljniji opis sa slikama mozete videti u ovom postu, da ne prekopiravam sad ovde
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

Ove siberie se bas dobro pokazale, narucismo Boga oca xD jedino sto su samo prve bile bez carine, sve ostale su carinjene 800-1000din...

ko je raspolozen neka baci lajk na stranicu > fb.com/siberia4500

ako ce neko da me pegla sto sto ugradjujem 600-800din po slusalici, neka razmisli prvo o cimanju u banci, o cekanju mesec dana, o riziku visine troskova na carinu, o riziku dal ce stici citave, i na kraju dal ce biti skroz ispravne i bez bagova, sto se u danasnje vreme desava itekako u domacim prodavnicama, al makar mozes odma da zamenis u radnji a onda neka pogleda cene kod ostalih na kp
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

A sto se tice mog Lenova A850, evo koliko sam zadovoljan, svi koji ga probaju naruce jedan xaxa [sami ili preko mene, ne preprodajem]

How we get in the BIOS?

Senior Member Array

P780 rules
    I <3 Turshija
    Quote Originally Posted by relja.kgb View Post
    ako pera psuje ziku, opomeni peru i zakljucaj odmah temu!

Senior Member Array
    29

e i on kida sa baterijom, jedino sto drzi cenu jos uvek, a ovaj moj pao na 99eur al carina ga i dalje procenjuje skuplje pa izlazi 40eur sa pdvom... a i punim ga svaki drugi dan, a p780 bi verovatno punio jednom nedeljno xaxa
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Iju brate sta si ti sve pazario :O
    █▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
    █▀█ █▄▄ █▀█ █▄█

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Backspace View Post
    e i on kida sa baterijom, jedino sto drzi cenu jos uvek, a ovaj moj pao na 99eur al carina ga i dalje procenjuje skuplje pa izlazi 40eur sa pdvom... a i punim ga svaki drugi dan, a p780 bi verovatno punio jednom nedeljno xaxa
    moje zence se ne skida sa fona, net, zvanje, poruke, znaci sve zivo i puni fon sredom i nedeljom hahahahahahaha
    I <3 Turshija

Senior Member Array
    29

ma likovi koji jednom kupe telefon, odlican a jeftin, navuku se pa kupuju nov svaki drugi mesec jer svoj mogu ovde da prodaju makar onolko kolko su ga platili sa sve carinskim troskovima, i samo obrcu telefone sa prvobitnom kintom...

dok ja kad kupim nesto cime sam bas zadovoljan ne menjam dok ga vreme ne pregazi...ovaj bi promenio jer je karakondzula 5.5" i uzeo bi neki 4.7" nego ponuda novih telefona sve preko 5"

sad kad je free shipping, i fine cene moz narujes gluposti do sutra, a i skuplje stvari samo sto carina bezobrazna, uglavnom procenjuje skuplje nego sto si stvarno platio...mada tu sreca i raspolozenje carinika igra najvecu ulogu...

kao recimo ak47 ice tray sa ebay, stigo mi pre neki dan, msm kakav sam ja kanteras ako nemam ovako nesto xaxa a najjace sto sam ga video na 9gag, i odma trazio na ebay xD

Last edited by Backspace; 22-05-2014 at 14:38.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

How we get in the BIOS?

Senior Member Array

video na fb stranici svidja mi se white setup
    PS: koji je to tablet

Senior Member Array
    29

Asus HD7 16gb verzija koja je i hardverski jaca od 8gb. Jos beli kinzu v2 i bela mad catz tastatura i full uz bele logitech z200 zvucnike ali se verovatno necu zadrzati na belom setupu posto necu moci da uklopim sve to :P
    Last edited by Backspace; 29-05-2014 at 10:11.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Ja sam skoro uzeo ovo - http://omega-technology.eu/en/produk...t-wireless-fm-[41412] . Nisu lose za 15-20 e ima odlican zvuk.Svidjaju mi se i oni bluetooth zvucnici,inace lice na dobru kopiju beatsa.

Senior Member Array

Da li je ovo original, nesto mi je previse jeftino?
    http://www.aliexpress.com/item/Steel...596175829.html

Senior Member Array
    29

Vreme da osvezimo Best Buy masinu na polovini 2014te za oko 500eura sto je onako uvek bio sweet spot ulozeno dobijeno

CPU: Intel i5 4440 [17800]
    MoBo: Asus H81M-K [4400] ; Gigabyte B85M-HD3 [6000] ; AsRock B85M-Pro4 [7500]
    Ram: 4GB 1600MHz Kingston CL11 [4100]
    GPU: AMD Radeon R9 270 ASUS OC 2GB GDDR5 [17990]
    HDD: SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003 [5870]
    PSU: LC Power LC600H-12 V2.31 [3650] ili po mogucstvu Raidmax RX-500AF [5000]
    Case: Raidmax Vortex V4 [3600] ili po zelji i mogucnostima

53 800 din bez kucista, 57400 sa besnim Raidmax kucistem, ali i5 i r9 270 za 500 eur sa nekim raidmax kucistem je smejurija, ta masina ce da sluzi do penzije jeste ploca najbednija ali opet ima apsolutno sve sto treba pa i vise, moze da se uzme i za 6000din GA-B85M-HD3, nece velika razlika u ceni da ispadne, pre 2 dana sam bas drugara savetovao za tu plocu B85M HD3 i pomenuti i5, nije imao da doda za asrock B85M pro4, ali svejedno je prezadovoljan, imao je APU A6 3670 quadcore koji porede sa phenomII i ATI 6850 koja je duplo slabija od r9 270, fps je bio 100-120, sad sa istom grafom i i5 je 220-300 [sve na high al valjda igra na 1600x900] iz prve ruke kazem da ce fps u csgo da bude 250-300 u fullHD i sve na high sa i5 i r9 270 jer sam jos jednog drugara savetovao tako za gotovu konfu, izmuvao Altos Viper da umesto i3 ubace i5 i doplatio 6000din. Ako se smanje neke stvarcice u grafici fps ima da ide u 3 lepe sa fx6300 ili i3 nece biti bas tako sjajno kao sa i5, malo pre videh da lik koji je presao sa phenom II 955be na fx6300 nije osetio neko poboljsanje, a APU nikad u zivotu necu da kupim kolko god pozitivno prosli na testovima mada njihovo vreme dolazi svidelo se to meni ili ne. E ali posto nextgen konzole imaju AMD APU octa core u sebi, fx8320 treba svakako uzeti u razmatranje pored i5, pa sad ko sta vise vole, ali uz to treba aftermarket cpu kuler, jace napajanje i bolja i skuplja maticna ploca
    Last edited by Backspace; 09-06-2014 at 00:41.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Vreme da osvezimo Best Buy masinu na polovini 2014te za oko 500eura sto je onako uvek bio sweet spot ulozeno dobijeno

CPU: Intel i5 4440 [17800]
    MoBo: Asus H81M-K [4400] ; Gigabyte B85M-HD3 [6000] ; AsRock B85M-Pro4 [7500]
    Ram: 4GB 1600MHz Kingston CL11 [4100]
    GPU: AMD Radeon R9 270 ASUS OC 2GB GDDR5 [17990]
    HDD: SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003 [5870]
    PSU: LC Power LC600H-12 V2.31 [3650] ili po mogucstvu Raidmax RX-500AF [5000]
    Case: Raidmax Vortex V4 [3600] ili po zelji i mogucnostima

53 800 din bez kucista, 57400 sa besnim Raidmax kucistem, ali i5 i r9 270 za 500 eur sa nekim raidmax kucistem je smejurija, ta masina ce da sluzi do penzije jeste ploca najbednija ali opet ima apsolutno sve sto treba pa i vise, moze da se uzme i za 6000din GA-B85M-HD3, nece velika razlika u ceni da ispadne, pre 2 dana sam bas drugara savetovao za tu plocu B85M HD3 i pomenuti i5, nije imao da doda za asrock B85M pro4, ali svejedno je prezadovoljan, imao je APU A6 3670 quadcore koji porede sa phenomII i ATI 6850 koja je duplo slabija od r9 270, fps je bio 100-120, sad sa istom grafom i i5 je 220-300 [sve na high al valjda igra na 1600x900] iz prve ruke kazem da ce fps u csgo da bude 250-300 u fullHD i sve na high sa i5 i r9 270 jer sam jos jednog drugara savetovao tako za gotovu konfu, izmuvao Altos Viper da umesto i3 ubace i5 i doplatio 6000din. Ako se smanje neke stvarcice u grafici fps ima da ide u 3 lepe sa fx6300 ili i3 nece biti bas tako sjajno kao sa i5, malo pre videh da lik koji je presao sa phenom II 955be na fx6300 nije osetio neko poboljsanje, a APU nikad u zivotu necu da kupim kolko god pozitivno prosli na testovima mada njihovo vreme dolazi svidelo se to meni ili ne. E ali posto nextgen konzole imaju AMD APU octa core u sebi, fx8320 treba svakako uzeti u razmatranje pored i5, pa sad ko sta vise vole, ali uz to treba aftermarket cpu kuler, jace napajanje i bolja i skuplja maticna ploca
    Backspace ti si Bogg
    Stavite ovo da je 'sticky'

Senior Member Array

Samo 4gb?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by -aSk- View Post
    Samo 4gb?
    realno kad se vec daje 4000 za kuciste bruka je da se ima samo 4 gb , pa obicna fifa sad ce da trazi 4gb min, jos ako se nadje na akciji, 8 gb moze da se kupi u jednom sticku da ima mesta za kasniji upgrade, i jos da ostane para za neko fino kuciste koje ne mora da svetli kao bozicna jelka
    to je neko moje misljenje, konfa je inace fina (y)

Senior Member Array
    29

pa u sustini treba imati 2x4giga, moze u startu, moze se uzeti naknadno, konfa je prevashodno namenjena za CS:GO pa zato i5 za sirovu snagu koju trazi source engine, i samo 4giga...ali 8gb postaje must have realno gledano, i krajnje je vreme, posebno sto najavljuju da ce za neke igre trebati 6giga da bi uopste radile...racunajuci windows, ne cisto 6giga za samu igru.

e sad dal je mozda bolji fx8320 / fx8350 za ove nove nextgen igre zbog vise jezgara, to ce vreme da pokaze u narednih 6-12meseci, taman da se razbistri situacija za moj upgrade, da li da ostajem na AMD i uzmem fx8320 ili da prelazim na intel i uzmem iznad-navedenu kombinaciju. Da kupujem komp, isao bi na intel, da imam neki slabasan amd isao bi na intel, ali posto sam debelo zaso u amd kombinaciju, mogu da se cupam i idem na intel a mogu i da sacekam da se razbistri situacija za pocetak cu da uzmem r9 270, phenoma sam kloknuo, pa ce da gura jos malo jer samo csgo igram trenutno a i inace nisam neki gejmer :P

btw tema nije za sticky samo je bitno da vodimo racuna da se ne obrise automatski zbog zastarevanja
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Zbog tih 6gb sam i reko, ne pratim to, ali kolko mi se učinilo dosta su zahtevne igre ove nove

Senior Member Array
    29

ma ram je najmanji problem, najbitnije za gejmera su graficka i procesor jer je to sustina svega...pa tek onda ram...a ploce sad sve imaju sata3 i usb3 sto je must have, cak i najjeftinije, u slucaju da se planira ssd ili usb3 fleske...
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Vreme izgleda za nove stvari ,pa moze li mi neko pomoc sta da uzmem,nisam strastveni igrac(gamer),ali kako dolaze bolje igre treba bolji racunar

Ovo sad imam,ovo sam uzeo pre 5,6 godina ne secam se

Senior Member Array
    29

pise ti u temi sta da uzmes, pa bih zamolio da se tema ne gusi pitanjima "sta da uzmem" kad lepo pise sta je naj kombinacija trenutno

kad sam vec tu, i posto u skorije vreme ortacima sastavljam budzet konfe sa i5 procesorima, zamisli, uspem na napravim budzet konfu sa i5 icom, eeej :P

pitaju na pp sta uzeti za 400eur, evo sta bi ja sebi uzeo

ASRock H81M-HDS 4900 (ili po mogucstvu B85 plocu za 6000din)
    Intel i5 4440 17200
    Asus R7 260 11800 (idealno bi bilo r9 270 za 15 do 17k) [ko se ne gadi polovnih, 6850/70 su prilicno povoljne 60-70e samo da ne ubodete neku iz rudnika mada su dupe i oko u odnosu na r9 270]
    DDR3 4gb 4000 (idealno bi bilo 2x4gb)
    HDD 1tb 6000 (i jedan ssd diskic 120gb 8000)

43900 bez kucista i napajanja... kuciste moze icukano belo sa buvljaka dok god je ispod haube zver, a napajanje bi makar lc600h stavio ako ne neko malko bolje...

jeftinije od toga jedino neki i3 za 6000 manje, ali i3 i fx6300 su skupi a vreme ce ih brzo pregaziti...

a konacno vidim da je moja logika zavladala na pcaxe i benchmark forumu sto ja odavno pricam amd se cini jeftinijim a ispadne skuplji zbog skuplje ploce, jaceg napajanja i aftermarket kulera a opet na kraju ne moze da se nosi sa intelom... konacno ljudi vise ne preporucuju amd, vec se dozvali pameti i mog starog predloga i5 i jeftina plojka... finally xD

AMD je kao bodybilder, a Intel je kao sitan bokser, a treba da se trkaju 100m sa preponama, i sta mislite ko ce pobediti, agilan bokser ili bodybilder mrcina sto ne moze da hoda
    Last edited by Backspace; 21-06-2014 at 03:39.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

bodybilder mrcina sto ne moze da hoda
    offtopic, ali moram pogledaj trkace na 100 metara, da li ti vise lice na bildere ili na boxere perolake kategorije :P
    I <3 Turshija

Senior Member Array
    29

nisam pratio skoro, ja znam ranije izgledali ko gladna deca afrike, a sad verovatno neki napucani puni steroida :P
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

nisam pratio skoro, ja znam ranije izgledali ko gladna deca afrike, a sad verovatno neki napucani puni steroida :P
    mesas kratkoprugase i dugoprugase pogledaj slobodno snimke na yt od recimo 92-ge pa naovamo.. trke na 100m i 200m a zatim uporedi sa onima koji trce na 10km
    I <3 Turshija

Senior Member Array

Pročitah sad ovu temu i grafičku koju si preporučio (radeon 7850).
    Imam tu grafičku već jedno godinu dana i definitivno je ne bih nikome preporučio ko misli da je "pravi gamer" i kome je bitno da je grafika dobra.
    Watch Dogs jedva pokreće na medium, kažem jedva jer ga na medium tera u 45 fpsa, da ga pokreće u 60 pa još i da mi je dobra.
    Što se tiče ovih 5-6 godina, siguran sam da će već 2016 pokretati u ultra low. Možda grešim, ne razumem se u hardver, govorim ovo jer tu grafičku imam,
    znači iz ličnog iskustva.

E sad da pitam, vezano je za grafičku - koju da uzmem?
    http://forum.kgb-hosting.com/showthr...%26%23269%3Bka
    Bitno mi je da je nvidia i da ne prelazi preko 250 eura cene. (bolje da je cena <200 nego 200> ali mi je 250 neka granica)
    Last edited by AleksaSRB; 21-06-2014 at 14:35.

Senior Member Array

Brate jedva znači 25 fps, a ne 45

Senior Member Array
    29

konzole rade na 30fps...

ja mogu da ti preporucim i gtx780 ako imas 500eur il kolko vec kosta ako cemo realno ali ovde se sastavljaju budzetske masine...

a pogledaj kakve su graficke u GOTOVIM konfiguracijama od 350 i 400eur pa cak i onim od 500eur pa onda vidi moj predlog u gotovom konfama ces videti radeon r7 250 ili ati 7770, a ja stavljam 7850... oni stave i3, ja stavim i5... i ti onda dodjes i kazes kako grafa ne valja... pa bre ako ti ne valja, ti stavi koja ti valja, npr r9 280 za 250e...ljudi koji sastavljaju kao ja ti predvidjaju rok trajanja masine od 2 godine pa upgrade... ja kad ti stavim i5 neces ga menjati do celokupne promene kompa, a grafu od 110 ili 140eur teras 3 god, pa zamenis za neku od takodje 110-140eur a svoju prodas za sigurno 50% placene cene pa ne placas punu cenu nove grafe, koja ce biti duplo jaca, a ako u startu sjebes taj budzet i uzmes grafu od 250eur, teraces 3 god, pa ces vec posle 4te godine da krenes da kukas da to vise nije to, a onaj sto je prodao staru i doplatio 60-90e za novu ce da se smeska sa dosta vecim fpsom i svezom garancijom... tehnika mnogo brzo napreduje, i nesto sto je sad overkill i kosta Boga oca vrlo brzo ce zastareti i zato ja vise preferiram nesto sto je bang4buck sad pa opet malo kasnije, i opet imas garanciju i miran si

GOTOVA konfiguracija sa procesorom i grafickom koju ja ovde sastavim za 500eur u prodavnici kosta 700eur a nema nista bolji hw, cak sta vise
    Last edited by Backspace; 21-06-2014 at 17:08.
    How we get in the BIOS?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)