BestBuy konfe i eBay/Aliexpress kupovine - Page 3
Page 3 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 150 of 377
    Senior Member Array

Quote Originally Posted by -aSk- View Post
    Brate jedva znači 25 fps, a ne 45
    Kako kome, nekome ko je navikao na mali fps će i 30 da bude puno (govorim o console-fan boyovima) a nekome ko je odvojio određene pare za kvalitet koji nije dobio će ovo biti premalo.

Quote Originally Posted by Backspace View Post
    konzole rade na 30fps...

ja mogu da ti preporucim i gtx780 ako imas 500eur il kolko vec kosta ako cemo realno ali ovde se sastavljaju budzetske masine...

a pogledaj kakve su graficke u GOTOVIM konfiguracijama od 350 i 400eur pa cak i onim od 500eur pa onda vidi moj predlog u gotovom konfama ces videti radeon r7 250 ili ati 7770, a ja stavljam 7850... oni stave i3, ja stavim i5... i ti onda dodjes i kazes kako grafa ne valja... pa bre ako ti ne valja, ti stavi koja ti valja, npr r9 280 za 250e...ljudi koji sastavljaju kao ja ti predvidjaju rok trajanja masine od 2 godine pa upgrade... ja kad ti stavim i5 neces ga menjati do celokupne promene kompa, a grafu od 110 ili 140eur teras 3 god, pa zamenis za neku od takodje 110-140eur a svoju prodas za sigurno 50% placene cene pa ne placas punu cenu nove grafe, koja ce biti duplo jaca, a ako u startu sjebes taj budzet i uzmes grafu od 250eur, teraces 3 god, pa ces vec posle 4te godine da krenes da kukas da to vise nije to, a onaj sto je prodao staru i doplatio 60-90e za novu ce da se smeska sa dosta vecim fpsom i svezom garancijom... tehnika mnogo brzo napreduje, i nesto sto je sad overkill i kosta Boga oca vrlo brzo ce zastareti i zato ja vise preferiram nesto sto je bang4buck sad pa opet malo kasnije, i opet imas garanciju i miran si

GOTOVA konfiguracija sa procesorom i grafickom koju ja ovde sastavim za 500eur u prodavnici kosta 700eur a nema nista bolji hw, cak sta vise
    Ja sam se složio sa tvojim postom u svemu sem u tome da će moći 5-6 godina.
    Moćiće, da ne grešim dušu, ali pitanje koliko dobro, grafička i sada pokazuje svoje mane. Za komp od 400 eura je definitvno vredna.
    Samo sam predviđao da će ovim tempom napredovanja tehnologije i gaming industrije ova grafička zastareti veoma brzo.
    Dovodi me do toga da se pitam da li ovi iz nVidie i AMDa plaćaju gaming kompanijama da očajno optimizuju igre kako bi ljudi morali konstantno da kupuju nove komponente, dok konzole mogu da se "skrase" na 7 godina.
    Watch Dogs, igra koja me je najviše razočarala ove godine, čija grafika je veoma loša (kako je bila prikazana i hypovana) ne radi lepo na ovoj grafi (po meni).

Samo još odgovor na ovaj post
    googlas benchmark rezultate u konkretnoj igrici koja te interesuje pa vidis kako je koje grafe podnose...

naso si ovde da pitas gde ljudi jos teraju 8800 i 9600 grafe i igraju cs 1.6 a ne mogu ni csgo da poteraju ciji je engine star 10god, a pitas za nextgen igricu...

to vec prerasta u egzotiku i za to ti treba google... r9 270 je odlican upgrade sa ati 6850... sa 7850 ne verujem da ce osetiti tako drasticnu razliku... mozda je najbolja opcija r9 280... ili nvidia pandad, ne pratim nvidiu, posebno sto ce ovaj amd mantle znaciti u igrama pride, pa vidi, mozda je pandan 760ti ili 770... odes na hwcompare.com pa odma uporedis graficke koje te zanimaju
    Pitam ovde jer sam uz pomoć tebe i ostalih likova i sastavio ovaj komp pre godinu dana, kontam da se ljudi razumeju ovde iako i dalje furaju "praistorijske" grafe.

Što se svega ukupno tiče, ja sam ubeđen da u nekim (ili svim) stvarima mnogo grešim, pa mi ukažite na grešku i ispravite me, ne razumem se u ovo, ali sam jednostavno
    razočaran odnosom prema PC igračima.
    Kako je moguće da jedan GTA V na konzoli izgleda lepše nego Watch Dogs na PC-u? (mada ovo nema nikakve veze sa temom)
    Last edited by AleksaSRB; 21-06-2014 at 17:33.

Senior Member Array
    29

pa ne mozes ti da poredis razlicite igre na konzoli i pc... mozes da poredis GTA V na konzoli i PC, i imas poredjenje kako ce izgledati na PS3, PS4 i PC... PC ti je zahvalniji ali i skuplji od konzole... ali PC je potreba jer ne sluzi samo za igrice, a konzola je luksuz... ja bi rado uzeo PS4 i uzecu ga al kad ga krekuju jer mi ne pada na pamet da dajem 20 do 50eur za igricu, jes da igram sacicu igara pa bi mi se isplatilo, ali NE DAM! :P a mislio sam da uzmem PS3 ali cini mi se da ga je vreme pregazilo i da se nikako ne isplati, kao kad sam uzeo PS2 tamo 2008 i nije to to, jednostavno zastarela grafika za to vreme, kao sto je PS3 zastareo za danasnjicu po meni... smisao konzole je da igras nesto sto ne mozes na PC, bilo da se radi o igri tj excluzivi, bilo da se radi o napucanoj grafici itd itd...
    How we get in the BIOS?
    - Hit the DELETE button when you turn the computer on.
    Won't that just delete your computer?
    - Be carefull, that's what the BACKSPACE does!

Senior Member Array

Jedan mali off :
    Da li neko ko je kupovao preko sajtova kao sto je aliexpress moze da mi kaze koliko bi mi naplatili carinu za neke jeftine i male predmete ,kao sto su ove slusalice za mobilni http://www.aliexpress.com/item/New-B...1996734150.158 ?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by DaViDbRe! View Post
    Jedan mali off :
    Da li neko ko je kupovao preko sajtova kao sto je aliexpress moze da mi kaze koliko bi mi naplatili carinu za neke jeftine i male predmete ,kao sto su ove slusalice za mobilni http://www.aliexpress.com/item/New-B...1996734150.158 ?
    kupovao sam ja. provereno je 100%
    ovo bi te kostalo 3.73 dolara, ne bi platio nista vise

Senior Member Array

Quote Originally Posted by T@RGET96 View Post
    kupovao sam ja. provereno je 100%
    ovo bi te kostalo 3.73 dolara, ne bi platio nista vise
    Hvala puno na brzom odgovoru, zanima me samo jos koja je najvisa cena za neki proizvod a da se ne carini i da ne moram da placam nista dodatno? Video sam i jedne super slusalice na popustu ali kostaju 20$ , da li bi mi za njih naplatili carinu?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by DaViDbRe! View Post
    Hvala puno na brzom odgovoru, zanima me samo jos koja je najvisa cena za neki proizvod a da se ne carini i da ne moram da placam nista dodatno? Video sam i jedne super slusalice na popustu ali kostaju 20$ , da li bi mi za njih naplatili carinu?
    sve do 50 evra

Senior Member Array

Jel može neko reći više o ovoj ponudi? http://www.gigatronshop.com/gigatron...uty_mw2_-36243
    Nudi se računar, tastatura, miš i call of duty 2 igra

Zanima me za igrice CS:GO, LoL, GTA V kako će ovo terati? Da li je dovoljno jako? Šta mislite o tastaturi i mišu koje idu uz njega?
    Ja imam trenutno ovu konfiguraciju računara:
    1) Procesor:
    AMD AM2 Ahtlon™ 64 X2 Dual-Core 5200+ Brisbane 64 BIT 2.7GHz 2x512KB
    2) RAM memorija:
    Kingston KVR 2G DDr2 800 CL6
    3) Hard disk:
    Excelstor SATA2 7200 250GB 8MB
    4) Grafička kartica:
    Sapphire ATI Radeon 3650 512/DD42/TV-Out/Dual DVI + Low Profile
    5) Kućište:
    Zito HA-1B, 450W Black/Silver
    Uzeo bih ovo i možda sklopio da imam dva kompjutera zato što u mojoj kući više njih koristi istovremeno računar. Ako nije baš dobar, možete li neki preporučiti za isti taj novac ili manji ali da je kao ovaj ili čak bolji od njega. Hvala unapred. Video sam ovu ponudu i mislim da nije loša, malo mi se ne sviđa što je 6 gb rama, a ja imam 2, al valjda je dobar

Senior Member Array
    29

bas me lik sa slicnim procesorom pitao koju grafu da stavi, reko intelcic g1610 koji je 3000 nov je duplo jaci od tog amd-a, znam jer ga je cimer imao... a preporucio sam bas taj pentium g3220 koji je nov 5000 i sluzice dok se ne ubode i5 kad se skupe parice...

btw ta gigatron konfiguracija - grafa 8500, cpu 5200, ploca 4300, 6gb rama 6000, hdd 5000, dvd 1800, kuciste i napajanje nek bude i 4000...to je 35k, devastator ti je 3500 i igra gratis... radice mnogo bolje nego tvoja masina ali ne ocekuj nista posebno...

a sto se tice aliexpresa, nema carine do 50eur koja iznosi 10% nakon sto se prvo pdv naplati pa sabere sa postarinom i cenom samog predmeta...

dakle ako je predmet 0.1 - 49.99eur, naplacuje se 20% pdv sto je da kazemo do 10eur + otvaranje paketa oko 2eur...

ako je paket 51 eur, ide pdv 10eur pa carina 10% na 51+10=61 tj 6.1eur + 2 eur otvaranje paketa...

ako pride postoji i postarina, ona se automatski sabira sa cenom predmeta...i ako je recimo predmet 45 i postarina 10, to je 55 i automatski spada u kategoriju >50e i pored pdv ide i carina

koverte sa sitnim glupostima se uglavnom ne otvaraju pa se i ne carine, samo ih postar donese i nema dodatnih troskova...

takodje mozes imati ludu srecu pa ti i neki paket ne otvore i ne carine... sada je fora za telefone da ih zapakuju u kutiju od mp4 plejera i to sa folijom, i carinik proguta foru i prodje se dosta jeftinije ali to radi sacica prodavaca...

naravno sve to stoji ako vam procene po realnoj ceni paket... i takodje ne narucujte vece kolicine jer ce carinici smatrati da nije za licnu upotrebu... tj mozete da narucite vise komada al da se salju posebno, tipa narucis 10 slusalica, al narucuj ili od razlicitih prodavac, ili svaki drugi dan da ih ne bi poslao sve zajedno kad vidi istu adresu bez obzira sto ti kazes da salje posebno... sve u svemu, treba imati srece i biti spreman na razna iznenadjenja
    Last edited by Backspace; 22-06-2014 at 02:07.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Hvala ti ,dosta si mi pojasnio kako to sve sa carinom funkcionise

Da se vratim temi ,evo i ja sam sastavio jednu gejmersku konfiguraciju za koju smatram da je trenutni besbuy do 500 eura, samo da napomenem da je ovo cena bez hard diska ,znaci kad se ukljuci i hard disk u cenu to ispadne negde oko 57000.

http://postimg.org/image/kpwpzqfc1/

Banovani spamer Array
    Last edited by mikic milos; 23-06-2014 at 13:53.

Senior Member Array
    29

ta graficka realno ne vredi 30eur... msm sta je poenta da narokas i5, skupu plocu, 16giga rama i graficku koja ne moze tetris da pokrene... O.o

2 najbitnije komponente za gejmera su, PONAVLJAM PO MILIONITI PUT -.-, CPU I GRAFICKA! ta graficka ti je da se upari sa najjeftinijim intelom g1610 od 25eur a ne sa i5 od 170eur...

i jos jednom da kazem, MASINA JE SASTAVLJENA, ako ste duduci da promenite komponente, vodite se brojkama, kolko god platite procesor, grafu nikako manje, samo vise!!! ako nemate za i5 uzmite i3 ili fx6300 i neku grafu od 100 [r7 260] do 150eur [r9 270 ili nvidia pandani] i to je dobitna kombinacija.

Vise ne planiram da odgovaram ni na privatne poruke ni ovde u temi svakom pojedinacno jer nisam konfa servis pa da ponavljam ko papagaj jedno te isto svaki dan 100 puta
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by mikic milos View Post
    Moj predlog ti je da uzmes slabiji procesor i da razliku u ceni dodas za graficku. Evo ja sam napisao vec, najbolja graficka po meni je trenutno Ati R9 270x, ona kosta oko 160 eura a sve igre odlicno rade. Ako sastavljas konfiguraciju samo za gejming onda mislim da je najbolje da me poslusas jer ne verujem da ces primetiti neku veliku razliku izmedju ovog koji si hteo da uzmes i nekog i3

Senior Member Array

greska

Senior Member Array
    29

Uzeo drugar Intel Pentium G3220, koji nov kosta 5300din, i instalira CSGO, bez graficke, na intelevoj integrusi u HD rezoluciji pri low detaljima mu baca 100-120 fps... ja nisam mogao da verujem, reko sam otvaraj kuciste da vidim da nemas grafu xD ujedno sam poneo moju ati 6790, ubacili smo, iiii... nista, mozda 20-30fps vise i to je to, dakle gusi cpu, jbg kolko para tolko i muzike, to bi bilo to kolko mogu da bacaju ti pentiumi, mada isto tolko baca i amd apu a6 3670 koji je kao neki quad core... no, da ta intelova integrusa moze tako da tera csgo, to nisam ocekivao, u sustini drugar nece ni da kupuje grafu dok ne predje na i5
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Uzeo drugar Intel Pentium G3220, koji nov kosta 5300din, i instalira CSGO, bez graficke, na intelevoj integrusi u HD rezoluciji pri low detaljima mu baca 100-120 fps... ja nisam mogao da verujem, reko sam otvaraj kuciste da vidim da nemas grafu xD ujedno sam poneo moju ati 6790, ubacili smo, iiii... nista, mozda 20-30fps vise i to je to, dakle gusi cpu, jbg kolko para tolko i muzike, to bi bilo to kolko mogu da bacaju ti pentiumi, mada isto tolko baca i amd apu a6 3670 koji je kao neki quad core... no, da ta intelova integrusa moze tako da tera csgo, to nisam ocekivao, u sustini drugar nece ni da kupuje grafu dok ne predje na i5
    Al evo npr. moja keva uzela laptop sa intelovim 2 jezgarnim procesorom (2.0 radni takt ja mislim), sa intelovom grafickom i npr. ima problema sa obicnim mini igricama...Ne znam kako, al obicna zuma joj secka -.-
    Ko igra League of Legends nek me doda
    LoL nalog na West-u: Hi im xKasper
    Samo 30lvl nek me add!

Senior Member Array

Koliko ja znam, procesor u laptopu nije isto sto i procesor u desktopu. Zbog hladjenja, potrosnje struje, itd... sama snaga procesora je manja (samim tim i integrisane graficke)
    Last edited by _vELJKO_; 28-06-2014 at 20:11.
    ​Valar Morghulis
    don't click this link...

Senior Member Array
    29

upravo tako, kod laptopova cak i i5 i i7 nisu quadovi nego dual corovi...jes da su jaki ali ne kao u desktop varijantama...tako da ne moze da se uporedjuje jer i ja na lapu iz 2009. imam intel dual core t4200 i integrusu gma4500, csgo mi radi na 10fps...1.6 moze da se igra ali tu je 40-60fps...
    How we get in the BIOS?

Junior Member Array

Sta mislite za ove dve kofiguracije za CS:GO koliko bi bio fps ?
    1st
    CPU: AMD AM3 + FX-8320, BOX Black Edition 32nm
    GPU: AMD Radeon R7 260X 1GB/GDDR5

2nd
    CPU: Intel ® Core ™ i5-4440
    GPU: GeForce GTX650-Ti, 1GB GDDR5 ili AMD Radeon R9 270 Sapphire

Hvala unapred.

Senior Member Array

Predlozite mi neku konfiguralicju do 50k, ja gledao ovo sta vi mislite
    http://www.winwin.rs/racunari-i-komp...d-1193134.html

Senior Member Array

crkla mi mrezna kartica, preporučite neku dobru :S (za pc)

Senior Member Array
    29

moj burazer koristi onu wifi-USB-tplink, što zbog nemogućnosti sprovođenja kablova što zbog crknute mrežne, možda ti je to bolja opcija nego klasicna pci... a imas i one usb što se bocnu a sa druge strane rj45 ulaz...
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Hteo bih kupiti neku klasicnu mreznu kartu, ali me brine da ne bude losija od ove integrisane sto sam "imao"

Senior Member Array
    29

Moj video prvenac bice boljih dok nabavim stativ, camera dolly, i napravim kamera slajdere, e onda ce biti fes, ovo je bilo brzinski a i nisam disao dok sam mrdao kameru da bi sto manje kadar podrhtavao, a i sunce mi bilo u ekran digitalca pa nisam ni video sta snimam, isao sam na filing mora prostudiram bolji softver, tipa sony vegas, ovo je radjeno u wondershare, zavrsava osnovne potrebe :P

Last edited by Backspace; 30-07-2014 at 15:20.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

dobijam dosta poruka za masinu od 35 000, trenutno je najbolji moguci odnos gotova masina pod nazivom ALTOS PLAYER, ne moze bolje da se sastavi za manje para

i3 iako dual core veoma je jak, i posto ima HT ponasa se kao quad core...intel ima dosta jace jezgro nego amd sto znaci i za igre i za svakodnevni rad kao sto je surf itd... i zato ce se u mojoj masini uskoro naci i5 4440 ili 4570

grafa r7 260, ne moze bolje za manje para amd je uvek cenovno ispred nvidie i to je razlog zasto su u mojim masinama...tj ja licno uzimam za mesec-dva polovnu r9 270 za slicnu kintu koliko kosta nova 260, mozda cu platiti koju crvenu vise posto gledam asusovu jer kazu da su safirke malo bucnije kad se opterete, mada gejmeri koriste sluske pa nece ni da cuju, ali za silent freakove kao sto sam ja, kad sam vec ulozio pare u tisinu, asus je sigurica

4 giga rama i 1tb hard disk, skroz dovoljno, ako zafali neki giga rama, lako dokupite kasnije dok skupite neku paru za rodjus i sl

ili od rodjusa bolje da narucite jednu 'vaku brazuca official match ball sa ebay ima texturu [particles] i stvarno lepa meka koza, i lopta ima tezinu [isto koliko i prava OMB valjda 430 grama il tako nesto], nije neka budjava balonka na kupujem prodajem se vrtele po 6000 ili 6500 bash ovakve, ja cu da vidim da narucim jos koju pa cu na osnovu carinskih troskova da formiram cenu uz minimalnu ugradnju jer kod nas nema da se kupe ovakve lepljenje, samo one sivene nikakve i kostaju ko svetog Petra kajgana

Last edited by Backspace; 31-07-2014 at 16:18.
    How we get in the BIOS?

Moderator Array klipica's Avatar

dobijam dosta poruka za masinu od 35 000, trenutno je najbolji moguci odnos gotova masina pod nazivom ALTOS PLAYER, ne moze bolje da se sastavi za manje para

i3 iako dual core veoma je jak, i posto ima HT ponasa se kao quad core...intel ima dosta jace jezgro nego amd sto znaci i za igre i za svakodnevni rad kao sto je surf itd... i zato ce se u mojoj masini uskoro naci i5 4440 ili 4570

grafa r7 260, ne moze bolje za manje para amd je uvek cenovno ispred nvidie i to je razlog zasto su u mojim masinama...tj ja licno uzimam za mesec-dva polovnu r9 270 za slicnu kintu koliko kosta nova 260, mozda cu platiti koju crvenu vise posto gledam asusovu jer kazu da su safirke malo bucnije kad se opterete, mada gejmeri koriste sluske pa nece ni da cuju, ali za silent freakove kao sto sam ja, kad sam vec ulozio pare u tisinu, asus je sigurica

4 giga rama i 1tb hard disk, skroz dovoljno, ako zafali neki giga rama, lako dokupite kasnije dok skupite neku paru za rodjus i sl

ili od rodjusa bolje da narucite jednu 'vaku brazuca official match ball sa ebay ima texturu [particles] i stvarno lepa meka koza, i lopta ima tezinu [isto koliko i prava OMB valjda 430 grama il tako nesto], nije neka budjava balonka na kupujem prodajem se vrtele po 6000 ili 6500 bash ovakve, ja cu da vidim da narucim jos koju pa cu na osnovu carinskih troskova da formiram cenu uz minimalnu ugradnju jer kod nas nema da se kupe ovakve lepljenje, samo one sivene nikakve i kostaju ko svetog Petra kajgana

http://www.winwin.rs/racunar-altos-p...w-1185704.html
    Napisao si Intel i3, dok na linku iznad pise Intel Pentium G2030... Pojasni malo.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array
    29

hm, izgleda da sam prevideo i3...onda je mozda bolji ALTOS STRIKER koji ima i3, 8 giga rama i 250 grafu, pa da se posalje poruka prodavnici da smanje ram na 4 giga a da grafu stave 260 za tu razliku u ceni ram memorije...

ili druga solucija za one koji imaju stari hard disk a da je SATA i da moze sluziti u novoj masini, amd fx6300, neka plojka od 6000, 4giga rama, napajanje oko 2500-3500, to je 23k i taman ostaje za graficku asus r7 260 i neko kuciste od 1000din
    Last edited by Backspace; 31-07-2014 at 17:14.
    How we get in the BIOS?

Moderator Array klipica's Avatar

hm, izgleda da sam prevideo i3...onda je mozda bolji ALTOS STRIKER koji ima i3, 8 giga rama i 250 grafu, pa da se posalje poruka prodavnici da smanje ram na 4 giga a da grafu stave 260 za tu razliku u ceni ram memorije...

ili druga solucija za one koji imaju stari hard disk a da je SATA i da moze sluziti u novoj masini, amd fx6300, neka plojka od 6000, 4giga rama, napajanje oko 2500-3500, to je 23k i taman ostaje za graficku asus r7 260 i neko kuciste od 1000din
    Ovo prvo si meni predlozio na PM, nego da li da uzmem R7 260 ili R7 260x? Inace ako ljudi misle da im je puno 1TB, mogu i 500GB samo da uzmu, jos vise ustede za grafu.
    Code:
    #YoMama {
        width: 200%;
        overflow: visible;
    }

Senior Member Array
    29

nije neka razlika u ceni izmedju 500giga i terabajt, ja imam i 500 i 1tb pa mi slobodno 400mb a nemam sta da brisem xaxa da mi covek da 10tb ja bi opet kukao da sve puno xD

ma samo da skrpis za 260, nije nesto mnogo jaca 260x u odnosu koliko je skuplja... a i radije bi uzeo 260 asus nego 260x powercolor npr tj u mom slucaju je skuplja asus 270 nego powercolor 270x
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Da te pitam. Koji je ram u tom altos racunaru, koji je hdd.. koje je napajanje, sto ti je u top 3 ako hoces da ti je ziv racunar .. sve smece stavljaju, moj rodjak prije 2-3 god mozda i jace kupio komp ... i7 960 procesor, 8 rama.. jeo komp u to vrijeme a i sada jede..... polovan mu dvd citac ugradili polovan HDD ... ti racunar taj ne smijes otvorit ako imas garanciju i to, a i da otvoris kazes mu vidi polovan dio on ce te iskulirat ... tako da .. fino ceduljće uzmes popises odes u prodavnicu (nadjes najjeftinije ili uzimass jednu iz emmia komponentu jednu iz winwina.. jednu sa ebay .. ne bitno al da ga sastave tu kad si ti .. ovako ti mogu ***** staviti )

Sto se tice updatea komponenti bolje je kupiti procesor 1150 socket.. i onda bocnes i5 4gen.. i miran si...ili 1150 ili amd3+... ovo ostalo ne valja za poboljsavanje, i naravno ako ti je sad manje bitnije, bolje ti je uzmi bolje napajanje i maticnu, pa onda mocniji procesor... uzmi intet g2302 dc procesor i boli te briga slabiji od i3 al ce posluziti

Senior Member Array

Quote Originally Posted by KickeRR View Post
    Da te pitam. Koji je ram u tom altos racunaru, koji je hdd.. koje je napajanje, sto ti je u top 3 ako hoces da ti je ziv racunar .. sve smece stavljaju, moj rodjak prije 2-3 god mozda i jace kupio komp ... i7 960 procesor, 8 rama.. jeo komp u to vrijeme a i sada jede..... polovan mu dvd citac ugradili polovan HDD ... ti racunar taj ne smijes otvorit ako imas garanciju i to, a i da otvoris kazes mu vidi polovan dio on ce te iskulirat ... tako da .. fino ceduljće uzmes popises odes u prodavnicu (nadjes najjeftinije ili uzimass jednu iz emmia komponentu jednu iz winwina.. jednu sa ebay .. ne bitno al da ga sastave tu kad si ti .. ovako ti mogu ***** staviti )

Sto se tice updatea komponenti bolje je kupiti procesor 1150 socket.. i onda bocnes i5 4gen.. i miran si...ili 1150 ili amd3+... ovo ostalo ne valja za poboljsavanje, i naravno ako ti je sad manje bitnije, bolje ti je uzmi bolje napajanje i maticnu, pa onda mocniji procesor... uzmi intet g2302 dc procesor i boli te briga slabiji od i3 al ce posluziti
    To je tacno da stavljaju polovne delove i prodaju ih kao nove.
    Skoro sam bio kod jednog lika sto ima svoj mini servis i kaze mi da su uzimali od njega neke delove koje stave u te 'gotove konfiguracije' i prodaju kao nove.
    Svasta rade, tako da se ja nikako ne bih odlucio za neku gotovu konfiguraciju, nego lepo pozoves emmi kupis delove sastavis u staro kuciste i na konju si.

Senior Member Array
    29

Pogledajte malo koncept teme i videcete da uvek predlazem i5 il tako neki kombo oko 400 do 500eur i sve komponente posebno a ovu gotovubsam predlozio jer ljudi pitaju za masinu do 35000 i tu jedva nesto moze da se sastavi... A oni koji se ne razumeju i kupuju gotove konfe mislis da znaju da provere dal su komponente koriscene...? Dobar vic a i stoji da ugradjuju najslabije komponente al jbg kad ljudi nemaju pare, nemaju neki izbor
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Evo za prave gejmere jedna odlicna ponuda koju sam ja upravo pazario:
    http://www.aliexpress.com/item/Razer...653511940.html
    http://www.aliexpress.com/store/prod...425482775.html

Sa sve dostavom skoro 60 eura za deathadder 2013 i siberia v2 u crnoj boji, mislim da je i vise nego povoljno. Plus sto je jedna od najbolje ocenjenih radnja na celom aliexpressu.
    Ko se ne plasi a ima mogucnosti neka naruci, ja sam dosta kupovao sa alija i nikada se nisam zeznuo, jednom nije samo stigla posiljka ali mi je sve refundirano u roku od 10 dana

Senior Member Array

Evo ja sam uzeo novu konfu,

Gigabyte FM2A88X-D3H
    Athlon X4-750k
    Sapphire R7 265 Dual X 2GB GDDR5
    Cooler Master Seidon 120V
    Fractal Design Core 1000 USB 3.0
    LC Power lc600h
    4GB rama, dodacu posle jos 4

Malo sam se igrao sa OC-om, i za sad imam 4Ghz bez problema.
    http://i.imgur.com/LOPV6VB.jpg

R7 265 je na akciji u emmiju za 15000. U skorije vreme cu nju da probam da overklokujem ;d
    Last edited by _vELJKO_; 21-08-2014 at 00:30.
    ​Valar Morghulis
    don't click this link...

Senior Member Array

Quote Originally Posted by _vELJKO_ View Post
    Evo ja sam uzeo novu konfu,

Gigabyte FM2A88X-D3H
    Athlon X4-750k
    Sapphire R7 265 Dual X 2GB GDDR5
    Cooler Master Seidon 120V
    Fractal Design Core 1000 USB 3.0
    LC Power lc600h
    4GB rama, dodacu posle jos 4

Malo sam se igrao sa OC-om, i za sad imam 4Ghz bez problema.
    http://i.imgur.com/LOPV6VB.jpg

R7 265 je na akciji u emmiju za 15000. U skorije vreme cu nju da probam da overklokujem ;d
    Jel imas stock kuler za procesor ili?

Tapatalk

Senior Member Array

Nemam, imam Cooler Master Seidon 120V jos od ranije. Stock nije za OC nikako
    EDIT: Imam pitanje, koji bi sledeci logican upgrade bio za mene? Trenutno imam u izboru RAM, SSD i novi monitor (imam stari 5:4 monitor)
    Last edited by _vELJKO_; 21-08-2014 at 02:40.
    ​Valar Morghulis
    don't click this link...

Senior Member Array

Quote Originally Posted by _vELJKO_ View Post
    Nemam, imam Cooler Master Seidon 120V jos od ranije. Stock nije za OC nikako
    EDIT: Imam pitanje, koji bi sledeci logican upgrade bio za mene? Trenutno imam u izboru RAM, SSD i novi monitor (imam stari 5:4 monitor)
    Eh sada, zavisi od potreba tvojih, ja da imam takav monitor prvo bih to uzeo, pa ssd pa ram

Senior Member Array

I ja sam imao tako nesto u planu, zasto imati komp koji moze da igra high ili vise na 1080p a imas 1280x1024 monitor :P
    Ako neko ima neki drugi predlog slobodno neka kaze

R7 265 je na akciji u emmiju za 15000, za te pare moze da se uzme 260x koja je slabija u igrama od 265
    ​Valar Morghulis
    don't click this link...

Senior Member Array
    29

cile kralju, javi kolko te opeljesili na carini kad ti stigne to

ja recimo trenutno imam napucanu maticnu, phenom II 955, ati 6790 i 4gb rama...i planiram upgrade sledecim redom u narednim mesecima...

prvi upgrade ce mi biti jos 4giga rama posto mi brat maznuo jednu plocicu, imao sam 2x4...nakon toga uzimam grafu r9 270, pa onda SSD od 120gb i na kraju verovatno cu ostati na AMD zbog cena jer je fx8320 manje od 15k, a i5ice se penju ka 20 000... cimanje mi je da prodajem i plocu i da prelazim na i5, mada ako se i5 spusti na oko 16 - 17k mozda to i uradim
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

cile kralju, javi kolko te opeljesili na carini kad ti stigne to
    Zar ne vazi da se do 50 ili 70e ne placa carina ?

Senior Member Array

Zvanicno do 50e koliko ja znam, ali sve zavisi od nase carine tj koliko srece imas. Ponekad umeju da ocarine stvar od 10e, a nekad da ne ocarine nesto od 100e xD
    Ne smarajte me da vam editujem bilo koji plugin ili mod. Pitanja oko istih mozete da postavite u odgovarajucim temama: COD, ZP, sve ostalo

Bilo kakva pomoc oko pawn da vam treba, necu napisati ceo kod, vec vas samo uputiti sta i kako da uradite. Jedini izuzetak za to su meni licno zanimljivi problemi ;)

Malo zezanja u hammer-u :D de_dust2_2x2_ruins

KGB Forum vise ne pratim redovno kao nekada, uglavnom me mrzi da odgovaram na postove i poruke, jbg...

Senior Member Array
    29

Carina je 10% i ne placa se ispod 50eur ali PDV koji je 20% SE OBAVEZNO PLACA NA SVE PAKETE koji ulaze u zemlju ne znam kakva je situacija iz EU al ako ti ukinu carinu il sta vec, onda izmisle neke druge dazbine, te ti dodje na isto...mada ja nista ni ne narucujem iz EU pa ne mogu sa sigurnoscu da kazem...

A da bi komedija bila jos veca, mada msm da sam vec to kucao ranije, al aj opet:

Paket do 49eur > samo 20% PDV u slucaju da ti procene realno, carinik moze da ti proceni taj paket i na 20eur a moze i na 120eur, pa se ti posle peglaj mesecima ako si iz bg, ako nisi jos ces i put da placas, ili jednostavno pomiris se sa tim, jbg sta je tu je, platis danak i vecno kunes carinika koji kao da radi na procenat a ne za fixnu platu...

Paket do 49eur + postarina 2+ eur > to se sabira i racuna se kao da je paket 51eur i ide prvo PDV 20% pa se dobijena suma, tj 10.2 eur sabira sa cenom paketa, sto ispada 61.2 pa se tek onda ta suma carini 10% sto ispada 6.12eur... ne deluje strasno za 1 paket do 100evrica, ali ko stalno nesto narucuje ili narucuje vece kolicine, njemu je svaki eur bitan... takodje ne smeju ni velike kolicine da se naruce ako si fizicko lice, jer se smatra "da nije za licnu upotrebu" tako da ja ne narucujem vise od 2 stvari po paketu...

Meni retko kad procene realnu cenu, 80% slucajeva mi procene jedno 20-30% skuplje, a nisam iz bg, niti imam zivce da se peglam, cutim i placam... mozete da trazite od prodavca da stavi invoice iliti racun u paket, ali to ne znaci da ce ga carinik priznati, kao sto ne priznaju ni cene naznacene na spoljnem delu paketa jer se mnogo laze, tj prodavci stavljaju mnoooogo nize cene zbog carine, al nasa carina nije sisala vesla
    Last edited by Backspace; 24-08-2014 at 12:25.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Ja sam narucio obe stvari u 2 odvojena paketa...
    Inace spreman sam da me osure, ne bi bio prvi put, jednom sam za stvari koje sam plati 35e platio carinu 10e... jbg...

Senior Member Array

A zasto se na vecini sajtova prodaju sluske vez originalnog pakovanja ?

Senior Member Array

Eh ja sam nekako uvijek imao srecu sa tim carinicima Nikad me do sad nisu opeljesili, nadam se da ce i ostati tako hahah
    Μες την Τούμπα έχει κάνει την φωλιά του κι αετόπουλα φαντάζουν τα παιδιά του.

Senior Member Array

@Backspace pazi sve to jeste zvanicno tako, ali ne mora da bude

Meni je nekoliko paketa do 20e proslo bez ikakve naplate, znaci i bez tih 20% PDV.
    Drugu su trazili 1200rsd za paket od 7e koje je na kraju platio jer mu je to cudo trebalo odmah a u zemlji nema da se kupi.
    Ne smarajte me da vam editujem bilo koji plugin ili mod. Pitanja oko istih mozete da postavite u odgovarajucim temama: COD, ZP, sve ostalo

Bilo kakva pomoc oko pawn da vam treba, necu napisati ceo kod, vec vas samo uputiti sta i kako da uradite. Jedini izuzetak za to su meni licno zanimljivi problemi ;)

Malo zezanja u hammer-u :D de_dust2_2x2_ruins

KGB Forum vise ne pratim redovno kao nekada, uglavnom me mrzi da odgovaram na postove i poruke, jbg...

Senior Member Array
    29

Ja sam ti napisao iz licnog iskustva, a narucivao sam od 2 do 222eur pakete 10e na 35e je sasvim normalna stvar... Sta god narucujete budite spremni da platite carinske troskove 30-35%, sve ispod toga vam je golema sreca ili raspolozen carinik negde do maja ove god si i mogao da budes user i da ti ne naplate PDV, ali posle maja ne znam za slucaj iz svoje blize okoline da je neko prosao bez carinskih troskova za paket skuplji od 20e
    Last edited by Backspace; 24-08-2014 at 14:06.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Luka1994 View Post
    A zasto se na vecini sajtova prodaju sluske vez originalnog pakovanja ?
    Imas i sa pakovanjem samo sto je 15e skuplje
    Bar ovo sto sam ja narucivao...

Jbg pogledaj u nasim radnjama koliko je jeftinije ako se neka stvar nalazi u outletu zbog pohabane ambalaze ili je nema uopste

Senior Member Array
    29

u outlet-u je cesto reparirana ili ostecena stvar, a ne samo pohabana ambalaza

prodaju se stvari bez ambalaze jer prodavci uzimaju ogromne kolicine direktno iz fabrike, ili pak "cure" direktno iz fabrike, pa nije ni cudo sto nemaju ambalazu, a ni serijski...

a i bolje po kupce jer su nizi carinski troskovi...
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array
    29

Moram jos jednom da skrenem paznju i vise ne planiram jer se u ostalim temama provlace online narucivanja sa ebaya, amazona itd, da kad pomenem CARINSKE TROSKOVE, prvenstveno mislim NA PDV 20% koji se naplacuje i na stvar od 2eur kao i na stvar od 222 eur, a CARINA 10% se naplacuje na stvari preko 50eur uz prethodno naplaceni PDV 20% tako da stvari preko 50 eur odma racunate puta 0.32, tipa 70eur * 0.32 = 22eur carinski troskovi

i nema potrebe brze bolje da zakljucate temu i da diskusija ostane nezavrsena, i onda se stalno ponavljaju jedne te iste teme jer nisu dovrsene sa konkretnim obrazlozenjima kao jucerasnja 'amazon tema" sa kraken sluskama...
    Last edited by Backspace; 26-08-2014 at 10:03.
    How we get in the BIOS?

Senior Member Array

ne znam ali ja sam do sada narucivao sa ebaya stvari od 2 pa do 42 evra (na svima dostava free) i ili mi stigne u sanduce (ako moze da stane) ili odem u postu da podignem paket, nikad nisam platio dinara osim kad narucujem sa ebaya, a narucivao sam 10+ stvari. jedini put kad sam platio u postitih 20+10% je kad je ortak narucivao neki kuler od ~70evra

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)