[phpBB] Forum sa modovima za 15 minuta V2
Results 1 to 29 of 29
    Senior Member Array

Default Forum sa modovima za 15 minuta V2

Pozdrav, danas cu vam pokazati kako da podignete forum sa 15 najcesce koriscenih modova na nasim cs forumima, na principu uvoza databaze. Ideja je da svako moze sam podici svoj forum bez placanja ikoga niti trazenja pomoci od drugih clanova, jednostavno u 5 koraka i sve sto trebate da ucinite je da pazljivo pratite tut. Pored ovoga u tutorijalu cu objasniti kako da namestite redirekt sa svih pubilic domena na vas forum ali vise o tome na kraju, usresredicemo se na forum prvo.

Tutorijal sadrzi sve sto jednom prosecnom community-u treba da bi imao potpuno funkcionalan forum, i prilagodjen je neiskusnim korisnicima, znam da je ovo moglo u krace da se napise, ali sam hteo i pojasnti da bi ljudi znali sta rade, a ono klikni tu i tu je oznaceno zutim slovima pa oni koje zamara citanje celog teksta mogu pratiti i to.

Jedino sto vi trebate da uradite po zavrsenom tutorijalu da bi ste imali svoj forum je da ubacite vas header

DEMO:
    www.assassins-cs.com/phpBB/

Ubaceni modovi:
    - Ajax Chat
    - ACP Annoucement Centre
    - Thanks For Posts
    - Activity Stats
    - Top Five
    - ReImg Image Resizer
    - Ultimate Points
    - Profile Views
    - User Statistics
    - phpBB Statistics
    - Annual Stars
    - User Achievements
    - Share On
    - Welcome Mod
    - Simple Image Upload

Ubacene teme:
    - Acidtech (redizajnirana)

Broj modova i tema ce se povecavati, ostavljacete predloge u temi, a ja cu se potruditi da to odradim cim dodjem do slobodnog vremena. Tema je acidtech ali sam je ja pomalo izmenio, ne toliko u dizajnu, vec u nekim sitnicama kao sto je npr da mozete kliknuti na nick u topicu i tako nesto sto se trazi. Krecemo:

--------------------------------------------------------------------

1) Downloadujte fajl sa link-a ispod i raspakujte ga na desktop:

Mirror #1

Mirror #2

2) Ulogujte se na vas cPanel. Podatke za logovanje ste dobili od svog hosting provajdera, a login stranici pristupate tako sto na adresu vaseg domena dodate /cpanel.

Kada ste ovo uspesno uradili pronadjite u cPanel meniju ikonu mySQL i kliknite na nju. Sada idemo na add new user i pravite novog mySQL korisnika.
    Stavite username i password po zelji, ali budite sigurni da ga niko ne moze provaliti, jer vam se moze lako uraditi svasta sa forumom sa ovim korisnickim imenom i sifrom.
    Zapisite ovaj username i password jer ce vam trebati u poslednjem, tj. petom koraku.

Zatim idite malo nize gde pise Add user to database zatim izaberete vas user i ime databaze, i idete na Add. Kad vam se otvori nova stranica stiklirate All Privileges i kliknete ne Make Changes

3)
    ########################################
    # Pazljivo pratite ovaj korak! Najvazniji je i najkomplikovaniji! #

Sada kada ste uspesno napravili korisnika databaze, moramo napraviti i novu databazu.
    Dakle, vratite se na pocetnu stranu cPanel-a, i tu pronadjite phpMyAdmin i kliknite. Iz gornjeg navigacionog menija izaberite Databases.
    Nakon toga u polje Create New Database upisite forum i kliknite na Create.

Videcete da se sada u spisku databaza pojavila i nova databaza pod imenom forum. Ukoliko vasa databaza sadrzi i prefix (99% njih sadrze) to je zbog hostinga da ne objasnjavam. Uglavnom, zapisite ime databaze SA PREFIXOM jer ce vam i ovo trebati u poslednjem koraku.

Kliknite na vasu novu databazu koju ste kreirali (forum) i potom iz gornje navigacije izaberite Import. Kliknite na Browse i izaberite fajl forum.sql.gz koji se nalazi u folderu koji ste raspakovali na desktopu u prvom koraku. Ostalo nista ne dirajte vec samo kliknite na GO, medjutim ukoliko ste nesto i dirali pogledajte kako je podeseno na slici ispod pa tako i vi uradite.

4) Cestitamo, skoro ste zavrsili. Sada trebate da uploadujete folder forum na vas web prostor.

Vratite se na pocetnu stranu cPanela i tu izaberite File Manager i kliknite na dugme pri dnu iskacuceg prozora. Potom u prozoru koji vam se otvorio, izaberite iz gornjeg menija Upload. Izaberite datoteku forum.zip koja se takodje nalazi u folderu koji ste raspakovali na desktop-u i sacekajte da se uploaduje.

Refresujte listu File Managera i kliknite desni klik na vas uploadovani fajl (forum.zip) i izaberite Extract i kliknite na dugme pri dnu iskacuceg prozora koji vam se otvorio.

5) Ostalo je jos samo popunjavanje podataka databaze vasim podacima.

Refresujte opet File Manager i udjite u folder forum. Tu pronadjite fajl config.php i kliknite na njega desni klik, pa Code Edit.

U novom tab-u otvara vam se php kod tog fajla koji trenutno izgleda ovako:
    Code:
    <?php
    // phpBB 3.0.x auto-generated configuration file
    // Do not change anything in this file!
    $dbms = 'mysqli';
    $dbhost = 'localhost';
    $dbport = '';
    $dbname = 'forum';
    $dbuser = 'forum';
    $dbpasswd = '12341';
    $table_prefix = 'phpbb_';
    $acm_type = 'file';
    $load_extensions = '';

@define('PHPBB_INSTALLED', true);
    // @define('DEBUG', true);
    // @define('DEBUG_EXTRA', true);
    ?>
    Potrebno je da unesete svoje podatke koje sam vam rekao da zapisete (zelenim slovima u koracima 2 i 3).

Dakle menjate samo ovo sto je plavim slovima:

$dbname = 'forum';
    $dbuser = 'forum';
    $dbpasswd = '12341';

$dbname je ime databaze. Ovo ste uradili u 3. koraku, dali ste ime databazi forum, ali je potrebno da dodate i prefix. Na primer ako vam je prefix kgbhosting_ uradicete ovako:
    Code:
    $dbname = 'kgbhosting_forum';
    $dbuser je ime mySQL korisnika. Ovo ste uradili u 2. koraku, to je onaj username koji ste stavili.

$dbpasswd je sifra mySQL korisnika. Ovo ste takodje uradili u 2. koraku, to je password koji ste stavili.

Napravite potrebne izmene u fajlu i sacuvajte ga.

Cestitam, podigli ste forum.
    Da vidite svoj napredak idite na http://www.vasdomen.com/forum/

Ostaju jos 2 sitnice kao sto je menjanje nicka i sifre administratora na forumu i redirekt svih public domena na vas forum, no forum ce sasvim dobro raditi i bez ovoga, ali ipak da bi bio kompletan potrebno vam je i ovo.

1) Kako bi ste sebi dali administratora potrebno je da izmenite podatke trenutnog. Ulogujte se na forum sa sledecim username i password:
    Code:
    Username: admin
    Password: 12345678
    Idite na dno stranice i potrazite link na kome pise Administration Control Panel i kliknite. Ponovo unesite gore pomenuti username i password i sacekajte par sekundi da vas forum redirektuje na ACP.

Idete ovako:
    Users And Groups-->U polje Find a Member ukucate admin i kliknete na Submit.

Popunite sledeca polja zeljenim podacima:

Username - Korisnicko ime koje zelite.
    E-mail - Vasa email adresa.
    Confirm E-mail - Ponovite vasu email adresu.
    New Password - Sifra koju zelite.
    Confirm Password - Ponovite zeljenu sifru.

I kliknite na submit.

Ovim je zavrseno i ovo, od sada se na forum logujete sa Username i Password koji ste izabrali, a korisnik admin vise ne postoji.

2) Sledi namestanje redirekcije sa svih public domena na forum. Sta ovo znaci?
    - Ukoliko je npr vasa adresa http://www.vasdomen.com i neko to ukuca u browseru otvorice mu praznu stranu. Kako bi namestili da cim to ukuca ili bilo sta drugo uz to, odvodi direktno na vas forum, namestamo redirekciju.

Ulogujte se na svoj cPanel i tu pronadjite i izaberite Redirects.
    U polje Redirects to -> unesite www.vassajt.com/forum/ i onda klik na Add i gotovi ste

Senior Member Array

jesam ti rekao da ne kacis jos mogli smo da uradimo novu temu ....inace super k+

Respect to Iwantchitzz

Senior Member Array

Odlican tutorijal za pocetnike. Sve sto je potrebno na jednostavan i brz nacin u jednoj temi, sve pohvale. K+
    Quote Originally Posted by Aleksandar9884 View Post
    Ne mozes da uznes pusku i da ti se zamuti u oko i onda da opalis po tvog.

Super Moderator Array lich.kgb's Avatar

Sticky! Odlicno uradjeno, ovo ce nadam se smanjiti broj tema
    Javi mi na pm ako oces da je zakljucam i ocistim.

Senior Member Array

mislim da ovo moze u bazu
    I <3 Turshija
    Quote Originally Posted by relja.kgb View Post
    ako pera psuje ziku, opomeni peru i zakljucaj odmah temu!

Senior Member Array

Quote Originally Posted by lich.kgb View Post
    Sticky! Odlicno uradjeno, ovo ce nadam se smanjiti broj tema
    Javi mi na pm ako oces da je zakljucam i ocistim.
    Ne bih da zakljucavamo jer mislim da ce mnogima koji prvi put rade trebati pomoc oko ovoga pa bih i da snimim video kako se radi i stavim na yt, to cu uraditi ovih dana, pa onda mozemo ako hoces da otvorimo novu temu i stavimo kao sto Wroy kaze u

Quote Originally Posted by Wroy View Post
    bazu
    A da ovo ostane ovde kao neki support topic koji cu linkovati u toj temi

Member Array

Mislim da je bolje da ste uradili drugu temu.

Super Moderator Array lich.kgb's Avatar

mislim da ovo moze u bazu
    Mislim da je ovde bolje, jer dosta njih ni ne gleda bazu odma ovde jure da otvore teme, mozda ce im upasti u oci Ali premesti ako mislis da tako treba.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by webomg View Post
    Mislim da je bolje da ste uradili drugu temu.
    Temu ce ionako svi redizajn, a svi rade na acidtech koliko sam upoznat, ne vredi da se ja cimam oko toga jer niko nece da koristi default temu jer bi svi imali onda istu...

@lich
    ili da se otvori ista i stavi u bazu ili da ostane samo ova ovde najbolje...

Senior Member Array

da imam k sad bi ti je dao haha Svaka cast bro

Junior Member Array

A cile , gdje si extract file ??

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Lude View Post
    A cile , gdje si extract file ??
    extractujes fajl na tvom web hostu u particiju /public_html/ u filemenageru

Member Array

Moze objasnjenje kako da podesim one linkove gore?
    Ja udjem u overevall_header.html
    Izmenim:

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Follow us on Facebook"><div class="fb">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Follow us on Twitter"><div class="twitter">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Visit our's YouTube channel"><div class="youtube">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Join our Steam Group"><div class="steam">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Download our Counter-Strike"><div class="cs">
    </a></div>

Refresujem Template. I nece da prihvati :/

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Shef. View Post
    Moze objasnjenje kako da podesim one linkove gore?
    Ja udjem u overevall_header.html
    Izmenim:

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Follow us on Facebook"><div class="fb">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Follow us on Twitter"><div class="twitter">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Visit our's YouTube channel"><div class="youtube">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Join our Steam Group"><div class="steam">
    </a></div>

<a href="OVDE LINK" target="_blank" title="Download our Counter-Strike"><div class="cs">
    </a></div>

Refresujem Template. I nece da prihvati :/
    http://forum.kgb-hosting.com/showthr...l=1#post727125
    Ako ocistis cache a i dalje nece, onda vjerovatno editujes pogresan template. :S

Member Array

Nema pogresan. Imam samo jednu temu, i to ovu, posto sam ovaj PHPBB ubacio...

www.npgaming.mojkgb.com

EDIT: Namesteno... Hvala u svakom slucaju
    Last edited by Shef.; 12-02-2015 at 19:51.

Member Array

Linkovi ne rade

Member Array

General Error
    SQL ERROR [ mysqli ]

Access denied for user 'belapala_master'@'localhost' (using password: YES) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Member Array

Quote Originally Posted by cilekralj View Post
    Pozdrav, danas cu vam pokazati kako da podignete forum sa 15 najcesce koriscenih modova na nasim cs forumima, na principu uvoza databaze. Ideja je da svako moze sam podici svoj forum bez placanja ikoga niti trazenja pomoci od drugih clanova, jednostavno u 5 koraka i sve sto trebate da ucinite je da pazljivo pratite tut. Pored ovoga u tutorijalu cu objasniti kako da namestite redirekt sa svih pubilic domena na vas forum ali vise o tome na kraju, usresredicemo se na forum prvo.

Tutorijal sadrzi sve sto jednom prosecnom community-u treba da bi imao potpuno funkcionalan forum, i prilagodjen je neiskusnim korisnicima, znam da je ovo moglo u krace da se napise, ali sam hteo i pojasnti da bi ljudi znali sta rade, a ono klikni tu i tu je oznaceno zutim slovima pa oni koje zamara citanje celog teksta mogu pratiti i to.

Jedino sto vi trebate da uradite po zavrsenom tutorijalu da bi ste imali svoj forum je da ubacite vas header

DEMO:
    www.assassins-cs.com/phpBB/

Ubaceni modovi:
    - Ajax Chat
    - ACP Annoucement Centre
    - Thanks For Posts
    - Activity Stats
    - Top Five
    - ReImg Image Resizer
    - Ultimate Points
    - Profile Views
    - User Statistics
    - phpBB Statistics
    - Annual Stars
    - User Achievements
    - Share On
    - Welcome Mod
    - Simple Image Upload

Ubacene teme:
    - Acidtech (redizajnirana)

Broj modova i tema ce se povecavati, ostavljacete predloge u temi, a ja cu se potruditi da to odradim cim dodjem do slobodnog vremena. Tema je acidtech ali sam je ja pomalo izmenio, ne toliko u dizajnu, vec u nekim sitnicama kao sto je npr da mozete kliknuti na nick u topicu i tako nesto sto se trazi. Krecemo:

1) Downloadujte fajl sa link-a ispod i raspakujte ga na desktop:

Mirror #1

Mirror #2

2) Ulogujte se na vas cPanel. Podatke za logovanje ste dobili od svog hosting provajdera, a login stranici pristupate tako sto na adresu vaseg domena dodate /cpanel.

Kada ste ovo uspesno uradili pronadjite u cPanel meniju ikonu mySQL i kliknite na nju. Sada idemo na add new user i pravite novog mySQL korisnika.
    Stavite username i password po zelji, ali budite sigurni da ga niko ne moze provaliti, jer vam se moze lako uraditi svasta sa forumom sa ovim korisnickim imenom i sifrom.
    Zapisite ovaj username i password jer ce vam trebati u poslednjem, tj. petom koraku.

Zatim idite malo nize gde pise Add user to database zatim izaberete vas user i ime databaze, i idete na Add. Kad vam se otvori nova stranica stiklirate All Privileges i kliknete ne Make Changes

3)
    # Pazljivo pratite ovaj korak! Najvazniji je i najkomplikovaniji! #

Sada kada ste uspesno napravili korisnika databaze, moramo napraviti i novu databazu.
    Dakle, vratite se na pocetnu stranu cPanel-a, i tu pronadjite phpMyAdmin i kliknite. Iz gornjeg navigacionog menija izaberite Databases.
    Nakon toga u polje Create New Database upisite forum i kliknite na Create.

Videcete da se sada u spisku databaza pojavila i nova databaza pod imenom forum. Ukoliko vasa databaza sadrzi i prefix (99% njih sadrze) to je zbog hostinga da ne objasnjavam. Uglavnom, zapisite ime databaze SA PREFIXOM jer ce vam i ovo trebati u poslednjem koraku.

Kliknite na vasu novu databazu koju ste kreirali (forum) i potom iz gornje navigacije izaberite Import. Kliknite na Browse i izaberite fajl forum.sql.gz koji se nalazi u folderu koji ste raspakovali na desktopu u prvom koraku. Ostalo nista ne dirajte vec samo kliknite na GO, medjutim ukoliko ste nesto i dirali pogledajte kako je podeseno na slici ispod pa tako i vi uradite.

4) Cestitamo, skoro ste zavrsili. Sada trebate da uploadujete folder forum na vas web prostor.

Vratite se na pocetnu stranu cPanela i tu izaberite File Manager i kliknite na dugme pri dnu iskacuceg prozora. Potom u prozoru koji vam se otvorio, izaberite iz gornjeg menija Upload. Izaberite datoteku forum.zip koja se takodje nalazi u folderu koji ste raspakovali na desktop-u i sacekajte da se uploaduje.

Refresujte listu File Managera i kliknite desni klik na vas uploadovani fajl (forum.zip) i izaberite Extract i kliknite na dugme pri dnu iskacuceg prozora koji vam se otvorio.

5) Ostalo je jos samo popunjavanje podataka databaze vasim podacima.

Refresujte opet File Manager i udjite u folder forum. Tu pronadjite fajl config.php i kliknite na njega desni klik, pa Code Edit.

U novom tab-u otvara vam se php kod tog fajla koji trenutno izgleda ovako:
    Code:
    <?php
    // phpBB 3.0.x auto-generated configuration file
    // Do not change anything in this file!
    $dbms = 'mysqli';
    $dbhost = 'localhost';
    $dbport = '';
    $dbname = 'forum';
    $dbuser = 'forum';
    $dbpasswd = '12341';
    $table_prefix = 'phpbb_';
    $acm_type = 'file';
    $load_extensions = '';

@define('PHPBB_INSTALLED', true);
    // @define('DEBUG', true);
    // @define('DEBUG_EXTRA', true);
    ?>
    Potrebno je da unesete svoje podatke koje sam vam rekao da zapisete (zelenim slovima u koracima 2 i 3).

Dakle menjate samo ovo sto je plavim slovima:

$dbname = 'forum';
    $dbuser = 'forum';
    $dbpasswd = '12341';

$dbname je ime databaze. Ovo ste uradili u 3. koraku, dali ste ime databazi forum, ali je potrebno da dodate i prefix. Na primer ako vam je prefix kgbhosting_ uradicete ovako:
    Code:
    $dbname = 'kgbhosting_forum';
    $dbuser je ime mySQL korisnika. Ovo ste uradili u 2. koraku, to je onaj username koji ste stavili.

$dbpasswd je sifra mySQL korisnika. Ovo ste takodje uradili u 2. koraku, to je password koji ste stavili.

Napravite potrebne izmene u fajlu i sacuvajte ga.

Cestitam, podigli ste forum.
    Da vidite svoj napredak idite na http://www.vasdomen.com/forum/

Ostaju jos 2 sitnice kao sto je menjanje nicka i sifre administratora na forumu i redirekt svih public domena na vas forum, no forum ce sasvim dobro raditi i bez ovoga, ali ipak da bi bio kompletan potrebno vam je i ovo.

1) Kako bi ste sebi dali administratora potrebno je da izmenite podatke trenutnog. Ulogujte se na forum sa sledecim username i password:
    Code:
    Username: admin
    Password: 12345678
    Idite na dno stranice i potrazite link na kome pise Administration Control Panel i kliknite. Ponovo unesite gore pomenuti username i password i sacekajte par sekundi da vas forum redirektuje na ACP.

Idete ovako:
    Users And Groups-->U polje Find a Member ukucate admin i kliknete na Submit.

Popunite sledeca polja zeljenim podacima:

Username - Korisnicko ime koje zelite.
    E-mail - Vasa email adresa.
    Confirm E-mail - Ponovite vasu email adresu.
    New Password - Sifra koju zelite.
    Confirm Password - Ponovite zeljenu sifru.

I kliknite na submit.

Ovim je zavrseno i ovo, od sada se na forum logujete sa Username i Password koji ste izabrali, a korisnik admin vise ne postoji.

2) Sledi namestanje redirekcije sa svih public domena na forum. Sta ovo znaci?
    - Ukoliko je npr vasa adresa http://www.vasdomen.com i neko to ukuca u browseru otvorice mu praznu stranu. Kako bi namestili da cim to ukuca ili bilo sta drugo uz to, odvodi direktno na vas forum, namestamo redirekciju.

Ulogujte se na svoj cPanel i tu pronadjite i izaberite Redirects.
    U polje Redirects to -> unesite www.vassajt.com/forum/ i onda klik na Add i gotovi ste
    Nisam do kraja uspeo instalirat sve ali k+

Senior Member Array

Updejtuj linkove i demo

Senior Member Array

Ovaj link i dalje radi Klik
    Samo demo popravi
    Ко год воли крајишку музику,ова страница је право место за њега. Лајкуј страницу и прати њен ради и самим тим слушај своју омиљену музику.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Street Workout View Post
    Samo demo popravi
    The file link that you requested is not valid. Please contact link publisher or try to make a search.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Street Workout View Post
    Samo demo popravi
    Ne radi ni meni link.
    A mozda bi i mn ovo posluzilo, aj update neko xd

Senior Member Array

Quote Originally Posted by maxis View Post
    Ne radi ni meni link.
    A mozda bi i mn ovo posluzilo, aj update neko xd
    Mene mrzi da instaliram modove ovako ima gotovo sve

Senior Member Array

.......
    Last edited by Street Workout; 23-05-2015 at 13:58. Reason: greska
    Ко год воли крајишку музику,ова страница је право место за њега. Лајкуј страницу и прати њен ради и самим тим слушај своју омиљену музику.

Member Array

https://www.sendspace.com/file/uwv98f evo link kome treba. Pozz

Junior Member Array

Više nema potrebe da pretražite bezbroj sajtova da biste našli najbolji torrent, crack, patch ili mod. Mi to radimo za vas i sve postavljamo vama na dohvat ruke. Na našem sajtu možete naći 100% ispravne, 100% provjerene i 100% sigurne Igre i Programe. Sve naše Igre i Programe svakodnevno provjeravamo i "apdejtujemo". Život je jednostavan, nema potrebe da ga komplikujete... igreiprogrami.com
    Mi nikako ne zelimo da podsticemo ljude na pirateriju I smatramo da pravi gamer treba kupiti igrice, ali ,nazalost, zivimo na takvom podrucju I u takvom vremenu da vecina ljudi nisu u mogucnosti da sebi priuse originalnu verziju igre.
    Nase misljenje je da, iz gore navedenih razloga, covjeku ne bi trebalo biti uskraceno zadovoljstvo igranja iste. U nasem buducem radu takodje planiramo da maksimalno uticemo na dizanje svijesti gejmera I da na sve moguce nacine promovisemo kupovinu originalnih igara.
    Posjetite nas http://igreiprogrami.com/

Senior Member Array

Izbacuje mi sledecu gresku:

General Error
    Template path could not be found: styles/hermes_gray/template
    aman, ne przite ga toliko, pocece sam sebi da govori "Gospodine dobar dan!" :S
    Cudno je kad slike secanja ti prave kovceg.

gde ga nadje

Senior Member Array

Quote Originally Posted by vanjaplisnic79 View Post
    gde ga nadje
    Ocigledno je da si novi clan. A jos ociglednije je da ovi linkovi ne rade, broken su. Tako da ne vidim povoda zasto dizes ovu temu?
    Ako ti treba neki mod, uzmi pa ga manuelno instaliraj.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread