Tutorial - Sve o podesavanju servera i plugina [CS:GO]
Results 1 to 1 of 1
    Super Moderator Array MAMAC's Avatar

Default Tutorial - Sve o podesavanju servera i plugina [CS:GO]

Naime mnogi se boje drzati cs go server jer je drugaciji od cs 1.6,ovde sam da vam koliko toliko priblizim cs go servere.

Nije tolika razlika osim sto se neke stvari nalaze u drugim folderima nego u cs 1.6

Pa da krenemo....

-Kao i cs 1.6, cs go ima meta mod,ali umesto amx moda ima source mod.....pa tako da sve komande koje su bile sa amx_ sada su sm_ (sm_map,sm_who,sm_kick itd)
    -Kada zakupite server i dobijete ga na panelu prvo sto treba da uradite je da instalirate sm i mm (sourcemod i metamod) i poslije toga restartujete server.

-Poslije toga treba da odredimo mod koji zelimo

Classic Casual: Game Type 0 Game Mode 0
    Classic Competitive: Game Type 0 Game Mode 1
    Arms Race: Game Type 1 Game Mode 0
    Demolition: Game Type 1 Game Mode 1
    Deathmatch: Game Type 1 Game Mode 2

-Poslije toga idemo na ftp, i tu cu vam pokazati osnove neke (u principu gde se sta nalazi)

-U ftpu idemo na csgo folder (kao u cs 1.6 cstrike) i u njemu su nama bitna samo 2 foldera (addons i cfg), u addonsu je metamod i sourcemod,no o tim folderima cu poslije.

CFG FOLDER

-CFG folder je za sva podesavanja oko samog servera i plugina. /csgo/cfg/sourcemod u tom folderu se podesava vecina plugina,jer plugini vecinom automatski kreiraju cfg file kada se ubaci plugin.

/csgo/cfg/ folder je malo zbunjujuci za pocetnike, uglavnom u server.cfg podesavate kao u cs 1.6 ime,rejtove,rcon,tag,exec komande itd,i od svih cfgova u folderu CFG najbitnije je mod, ja licno koristim competitive mod i sva moja podesavanja su u gamemode_competitive_server.cfg.

-U gamemode_competitive_server.cfg (nesto kao amxx.cfg u cs 1.6) se uglavnom nalaze podesavanja za botove,buy time,maxrounds,money po ubistvu po rundi i tako te sitnice i finese...

-Evo kako izgleda deo CFG foldera

ADDONS FOLDER

-Za pocetnike je najbitniji sourcemod (amx mod bivsi na cs 1.6) gde se stavljaju plugini i vrse ostala podesavanja /csgo/addons/sourcemod

Ovako izgleda /csgo/addons/sourcemod folder

Sada cu vam probati malo bolje objasniti neke foldere sa poslednje slike

Bin - Ovo ne dirate osim ako ne znate sta radite
    Configs - Standardno kao i u cs 1.6 podesavanja kao npr (spawntools,advertisements,admins) i tako dalje
    Logs - Kao i u cs 1.6, error logovi,ban logovi itd itd
    Plugins - folder za plugine
    Scripting - Source plugina
    Translations - txt filovi za plugine

RAZLIKE IZMEDJU CS 1.6 i CS:GO

-Ovde cu da navedem neke najbitnije promjene i razlike izmedju cs 1.6 i cs:go servera.

1) Enablovanje plugina nije isto,dok u cs 1.6 plugini su se dodavali u plugins.ini ovde je dovoljno da samo ubacite plugin u folder Plugins i promenite mapu,u folderu plugins imate folder disabled i svaki plugin koji zelite da disablujete tu ga prevucete i naravno promenite mapu.

2) Svaki plugin mozete disablovati enablovati ili refresovati u samom toku igre ili cak ga mozete dodati bez da menjate mapu ili restartujete server

sm plugins info - Information about a plugin
    sm plugins list - Show loaded plugins
    sm plugins load - Load a plugin
    sm plugins load_lock - Prevents any more plugins from being loaded
    sm plugins load_unlock - Re-enables plugin loading
    sm plugins refresh - Reloads/refreshes all plugins in the plugins folder
    sm plugins reload - Reloads a plugin
    sm plugins unload - Unload a plugin
    sm plugins unload_all - Unloads all plugins

3) Dodavanje admina je potpuno razlicito od cs 1.6

-Dodavanje admina je po meni malo zakomplikovano ali trebate da uradite 2 stvari, da odredite admin grupe i da dodate admine po grupama evo mog primjera.

Prvo sam editovao file /csgo/addons/sourcemod/configs/admin_groups.cfg

"Groups"
    {
    "Head Admin"
    {
    "flags" "abcdefghijklmnopqrstz"
    "immunity" "99"
    }
    "Normal Admin"
    {
    "flags" "abcdefjn"
    "immunity" "50"
    }
    }
    Gde je head admin ime grupe,flags znate sta je,i imunitet jacina admina,pa sad slabiji admin po imunitetu ne moze da banuje jaceg....
    (U admin_levels.cfg naci cete flagove i njihove funkcije)

-Kada napravite grupe onda trebate samo jos da dodate admine u /csgo/addons/sourcemod/configs/admins.cfg. Pa evo vam moj primjer.

"Admins"
    {
    "Mamac Non-Steam"
    {
    "auth" "steam"
    "identity" "STEAM_1:0:756559989"
    "group" "Head Admin"
    }
    "Ubica NoSteam"
    {
    "auth" "steam"
    "identity" "STEAM_1:0:2048345801"
    "group" "Head Admin"
    }
    "ConnoROnDuTy"
    {
    "auth" "steam"
    "identity" "STEAM_1:0:1747339141"
    "group" "Normal Admin"
    }
    }
    Ovde vidite ime admina, id admina i grupu koju smo vec napravili.

Ako sam nesto omasio unapred se izvinjavam, ako nesto ne razumjete ili ne umete tu sam da pomognem. Pisite
    Last edited by MAMAC; 13-01-2015 at 01:29.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)