Da li neko ovde sa foruma kopa Bitkoine?
Results 1 to 30 of 30
    Senior Member Array

Wink Da li neko ovde sa foruma kopa Bitkoine?

Ima li vas kolege i kakvu opremu imate ?
    Treba mi neko sa iskustvom u ovoj oblasti posto planiram nabavku opreme

Quote Originally Posted by z1ka View Post
    Iskopas rupu, zatim bacis PC u tu istu rupu, onda zatrpas i uzemljio si ga.. ;)
    https://www.youtube.com/watch?v=fdlB_-2pBTo

Senior Member Array

Rekose mi da je antminer s5 x2 dobra opcija.
    Proveri aliexpress. oko 200e su. nzm koji je kvalitet. Pisu da sljakaju lepo (komentari)

Senior Member Array

Quote Originally Posted by drag1c View Post
    Rekose mi da je antminer s5 x2 dobra opcija.
    Proveri aliexpress. oko 200e su. nzm koji je kvalitet. Pisu da sljakaju lepo (komentari)
    Iz koje godine je preporuka, ako je stara cak i 5-6 meseci od tada je local dificulty verovatno skocio dosta. Kod nas je jeftina struja tako da se vise isplati mining nego u nekim zemljama, ali treba uloziti u opremu, ja razmisljam da odvojim jednu platu i da probam da majnujem.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by milutinke2 View Post
    Iz koje godine je preporuka, ako je stara cak i 5-6 meseci od tada je local dificulty verovatno skocio dosta. Kod nas je jeftina struja tako da se vise isplati mining nego u nekim zemljama, ali treba uloziti u opremu, ja razmisljam da odvojim jednu platu i da probam da majnujem.
    Sa godinom ide i cena antova.
    Gledaj da su pre nekoliko godina bili po 2000e.

Support Site Admin Array

Iskreno, mislim da ti se to ne isplati vise. Mozda da si krenuo pre par godina i imao bi neku lepu zaradu a ovako...
    Poznajem nekog coveka koji je pre par godina uzeo par kompova za BTC kopanje, prodao je posle 3 meseca jer je uvideo da se to ne isplati.

Sto bi nas narod rekao "nema leba bez motike".

Banovani spamer Array

Ima li vas kolege i kakvu opremu imate ?
    Treba mi neko sa iskustvom u ovoj oblasti posto planiram nabavku opreme
    Cekamo Owned-a!

Ja ne znam da li je Vidor kopao ali se secam(pre par godina ovde bila tema) da je uzeo neke lijepe pare od toga cimaj njega

Senior Member Array

Quote Originally Posted by mikic milos View Post
    Cekamo Owned-a!

Ja ne znam da li je Vidor kopao ali se secam(pre par godina ovde bila tema) da je uzeo neke lijepe pare od toga cimaj njega
    http://forum.kgb-hosting.com/showthr...hlight=bitcoin

Senior Member Array

Moze lock, ne isplati se majning kod kuce, drzacu se mining botneta

Senior Member Array

http://prntscr.com/b37l5n (iliti oko 400e)

jel jebeno realno?

Senior Member Array

Quote Originally Posted by manchy View Post
    http://prntscr.com/b37l5n (iliti oko 400e)

jel jebeno realno?
    Prekljuce bio 50 080 RSD

Senior Member Array

Prekljuce bio 50 080 RSD
    Skoro je bio oko 750e, pre par meseci, meni se cini.

hm...

Banovani spamer Array

Nemojte lock

A kako se bez kopanja prave ti bitkoinsi?

Senior Member Array

Nemojte lock

A kako se bez kopanja prave ti bitkoinsi?
    Kolko ja znam bez kopanja ne mozes pravit msm, jedino da budes broker kupis po nizoj ceni cekas rast na berzi i prodajes.. al to na 2-3 bit coina ti ne znaci
    ljudi imaju po 100 hiljada coinsa i oni na porast cene coina od cak 1% imaju ogromnu zaradu..

Senior Member Array

Tema ima potencijala. Nemojte lock ovo.
    Voleo bih da se malo vise raspravlja o isplatnji.

Kolega je svom bivsem direktoru spojio nekoliko antminera da kopaju i lik je dobio dobre pare. Mislim da i dan danas kopa.

Banovani spamer Array

Tema ima potencijala. Nemojte lock ovo.
    Voleo bih da se malo vise raspravlja o isplatnji.

Kolega je svom bivsem direktoru spojio nekoliko antminera da kopaju i lik je dobio dobre pare. Mislim da i dan danas kopa.
    Znam da ces danas vise struje potrositi no sto ces zaraditi pare

Senior Member Array

Znam da ces danas vise struje potrositi no sto ces zaraditi pare
    Jao kako pricate, kao da ste upalili klimu od 60KW.

Senior Member Array

Bas citam komentare po netu vezano za potrosnju struje kod kopanja, srbija je medju zadnjim-a po ceni, najeftinija kod nas u svetu i opet nam skupo

Senior Member Array

Upalis dva kopaca i trosis struje kao fen za kosu. Ajde bre...

Senior Member Array

@tema: Nemojte lock xD

@manchy: Hahah to to struja naj jeftinija u regionu, a opet kukamo xD

@dragic: Majnovanje CPU-om i GPU-om se vise ne isplati, sada se koriste ASIC (Application Specific) majneri koji trose mnogo manje od GPU-a
    Takodje manji su, sastoje se od cipova koji su radjeni samo za sha256 algoritam, ali su skupi ja mislim.
    Kada sednem za racunar istrazicu malo vise o tome pa cu postaviti ovde.

Pade mi napamet kako da zaradim od majnovanja, ima da krdem komsiji struju hahahahaha salim se.
    Da bi se isplatilo majnovanje potrebno je uloziti mnogo para u opremu, sto je najgore mozda je i suvise kasno da se ukljuci u taj posao jer postoje bukvalno takozvane fabrike Bitcoina gde ljudi imaju hiljade asic minera i napajaju se kao kao fabrike, neke cak imaju sopstvene elektrane.

Mozemo da se organizujemo i da napravimo zajednicki bot net miner, da kombinujemo snagu hiljade racunara
    Trebamo samo da ga strpamo u dosta razlicitih programa i da ga dobro reklamiramo.
    Posle delimo profit xD

@mikic milos:
    http://faucetbox.com Eto jedan nacin i drugi mozes od oglasa da zardis isto
    A za faucetbox.com skupis 3000-4000 referera i skupljas bitcoine brzo i bez problema, ja sam imao ranije 50-60 njih i zaradio sam fine pare
    Last edited by milutinke2; 12-05-2016 at 22:09.

Senior Member Array

Quote Originally Posted by manchy View Post
    Bas citam komentare po netu vezano za potrosnju struje kod kopanja, srbija je medju zadnjim-a po ceni, najeftinija kod nas u svetu i opet nam skupo
    S' obzirom da su nam plate izmedju 25 i 40 hiljada nije ni cudo...

Senior Member Array

@tema: Nemojte lock xD

@manchy: Hahah to to struja naj jeftinija u regionu, a opet kukamo xD

@dragic: Majnovanje CPU-om i GPU-om se vise ne isplati, sada se koriste ASIC (Application Specific) majneri koji trose mnogo manje od GPU-a
    Takodje manji su, sastoje se od cipova koji su radjeni samo za sha256 algoritam, ali su skupi ja mislim.
    Kada sednem za racunar istrazicu malo vise o tome pa cu postaviti ovde.

Pade mi napamet kako da zaradim od majnovanja, ima da krdem komsiji struju hahahahaha salim se.
    Da bi se isplatilo majnovanje potrebno je uloziti mnogo para u opremu, sto je najgore mozda je i suvise kasno da se ukljuci u taj posao jer postoje bukvalno takozvane fabrike Bitcoina gde ljudi imaju hiljade asic minera i napajaju se kao kao fabrike, neke cak imaju sopstvene elektrane.

Mozemo da se organizujemo i da napravimo zajednicki bot net miner, da kombinujemo snagu hiljade racunara
    Trebamo samo da ga strpamo u dosta razlicitih programa i da ga dobro reklamiramo.
    Posle delimo profit xD

@mikic milos:
    http://faucetbox.com Eto jedan nacin i drugi mozes od oglasa da zardis isto
    A za faucetbox.com skupis 3000-4000 referera i skupljas bitcoine brzo i bez problema, ja sam imao ranije 50-60 njih i zaradio sam fine pare
    To su antmineri. To je ono o cemu sam ti pricao.
    Jedan s3 antminer je jaci 500 puta od najjace konfiguracije racunara za kopanje (sa x1 gpu).

Senior Member Array

To su antmineri. To je ono o cemu sam ti pricao.
    Jedan s3 antminer je jaci 500 puta od najjace konfiguracije racunara za kopanje (sa x1 gpu).
    Fino, vidim potrosnja jednog ASIC AntMinera S3 je 300 W, u opste ne trosi puno.

Banovani spamer Array

Jao kako pricate, kao da ste upalili klimu od 60KW.
    Ne kazem ja da je skupa struja i to vec da se ne isplati rudarenje,cak ko procita ovu temu od pre 3 godine shvatice da je i tada kasno bilo za rudarenje

Senior Member Array

Ne kazem ja da je skupa struja i to vec da se ne isplati rudarenje,cak ko procita ovu temu od pre 3 godine shvatice da je i tada kasno bilo za rudarenje
    Isplati se ako krades struju hahah

Najbolje je napraviti botnet, npr. Bit Torent u sebi ima bitcoin miner, njega imaju milioni ljudi sto kreatoru donosi znatnu zaradu

Banovani spamer Array

Isplati se ako krades struju hahah

Najbolje je napraviti botnet, npr. Bit Torent u sebi ima bitcoin miner, njega imaju milioni ljudi sto kreatoru donosi znatnu zaradu

hahahaha pa da nije tvoja

Senior Member Array

Pozdrav, dugo nisam bio na forumu, naleteo sam na temu prelistavajuci forum.
    Zao mi je sto smo ne obrazovana nacija za kopanje kriptovaluta ili ti rudarenje istih.
    Rudarenje je i te kako isplativo i ne znam kako neko moze da napise da ce potrositi vise struje nego sto ce zaraditi...
    Sto se tice rudarenja, sada su vam najaktuelniji za rudarenje, monero, ethereum a kako berza diktira tako se menja i kriptovaluta koju rudarite.
    Najbolji nacin za rudarenje je sklapanje RIGA koji kosta otprilike 2100e nov, po mogucnosti da ima 6 grafickih kartica trenutno najprofitabilnije su AMD RX570 (skoro nemoguce naci na stanju u svim prodavnicama pa se zapitajte zasto je to tako)
    Naravno ulaganja ima ali se sve kroz par meseci nadoknadi, a za one sa malo vecim sposobnostima za trgovinu valutama koje izrudari eto i novih sansi za zaradom.
    Slobodno pitajte ukoliko vas nesto zanima i stvarno imate nameru da se bavite rudarenjem
    Jos samo da napomenem, ove graficke kartice amd rx570 trenutno zaradjuju 3 dolara po danu, 6 grafi po 3 dolara 18 dolara dan. To je zarada dnevna od jednog riga koji na mesecnom nivou potrosi oko 3500dinara struje pa da vidim po kojoj matematici se to sve ne isplati...
    Blejara je pukla zbog kopija kojih se grozim, ali ce zato nov sajt biti zakupljen na svim domenima posto ovaj narod nema svoje ideje!

Support Site Admin Array

Quote Originally Posted by SchWeppeS View Post
    Pozdrav, dugo nisam bio na forumu, naleteo sam na temu prelistavajuci forum.
    Zao mi je sto smo ne obrazovana nacija za kopanje kriptovaluta ili ti rudarenje istih.
    Rudarenje je i te kako isplativo i ne znam kako neko moze da napise da ce potrositi vise struje nego sto ce zaraditi...
    Sto se tice rudarenja, sada su vam najaktuelniji za rudarenje, monero, ethereum a kako berza diktira tako se menja i kriptovaluta koju rudarite.
    Najbolji nacin za rudarenje je sklapanje RIGA koji kosta otprilike 2100e nov, po mogucnosti da ima 6 grafickih kartica trenutno najprofitabilnije su AMD RX570 (skoro nemoguce naci na stanju u svim prodavnicama pa se zapitajte zasto je to tako)
    Naravno ulaganja ima ali se sve kroz par meseci nadoknadi, a za one sa malo vecim sposobnostima za trgovinu valutama koje izrudari eto i novih sansi za zaradom.
    Slobodno pitajte ukoliko vas nesto zanima i stvarno imate nameru da se bavite rudarenjem
    Jos samo da napomenem, ove graficke kartice amd rx570 trenutno zaradjuju 3 dolara po danu, 6 grafi po 3 dolara 18 dolara dan. To je zarada dnevna od jednog riga koji na mesecnom nivou potrosi oko 3500dinara struje pa da vidim po kojoj matematici se to sve ne isplati...
    Izvini sad na ovom postu, ja sam laik za ovo ali se pratim nekom logikom.
    Nesto mi se tu ne uklapa u tu tvoju racunicu.
    Kao sto si napisao, potrebno je uloziti 2100e tj. $2500 kako bi dnevno pravio zaradu od $18 (ne znam da li su ovde uracunati troskovi struje), to znaci da je potrebno oko 136 dana kako bi samo povratio novac koji si ulozio.
    Pritom, tu ne ulazi rizik da kriptovaluti koju kopas moze pasti ali moze i skociti vrednost a takodje ta racunica ne obuhvata "difficulty" koji konstantno pada, tako da ces ti za x meseci znatno manje rudariti sa tom opremom.

Monero valuta je bila u porastu, te u naglom padu i sad opet skace, tako da ko zna sta je sledece.
    Ethereum je za sad stabilan.

Ispravi me ako negde gresim.

// Obrisao sam prethodne postove.

Senior Member Array

Nismo mi ne obrazovana nacija, ima puno ljudi koji znaju puno o tome, ali je problem sto ima i ljudi koji procitaju 2-3 komentara i vec znaju sve o tome...

Vjerovatno je isplatljivo ako si spreman ulozi dosta truda i novca(kao u sve sto zelis da uspije), vjerovatno ce biti dana kad neces nista izrudariti... nije sve u tome da kupis opremu i da si je vec sutra isplatio, a vec prekosutra imas puno para. Mozda je to moglo prije par godina, a sada je vec puno ljudi u tome, veca konkurencija i malo teze ide, zbog toga se mnogi razocaraju pa brzo prodaju svoju opremu.

Ja iskreno nemam iskustva s rudarenjem, ali koliko sam shvatio da se treba pratiti manje kripto valute koje su u porestu i njih rudariti, pa ih posle preprodavati u btc...
    Opet napominjem da ja nemam iskustva i da nisam 100% siguran kako to ide, primjetio sam ovaj forum https://crypto.ba/ (ako smeta link, obrisi) tu sam nesto citao. Probaj pitati na tom forumu vjerovatno ces dobiti i odgovor jer ima puno vise ljudi koji se bave s tim

Senior Member Array

Quote Originally Posted by Zlajaa View Post
    Izvini sad na ovom postu, ja sam laik za ovo ali se pratim nekom logikom.
    Nesto mi se tu ne uklapa u tu tvoju racunicu.
    Kao sto si napisao, potrebno je uloziti 2100e tj. $2500 kako bi dnevno pravio zaradu od $18 (ne znam da li su ovde uracunati troskovi struje), to znaci da je potrebno oko 136 dana kako bi samo povratio novac koji si ulozio.
    Pritom, tu ne ulazi rizik da kriptovaluti koju kopas moze pasti ali moze i skociti vrednost a takodje ta racunica ne obuhvata "difficulty" koji konstantno pada, tako da ces ti za x meseci znatno manje rudariti sa tom opremom.

Monero valuta je bila u porastu, te u naglom padu i sad opet skace, tako da ko zna sta je sledece.
    Ethereum je za sad stabilan.

Ispravi me ako negde gresim.

// Obrisao sam prethodne postove.
    Sto se tice troskova struje napisao sam ti koliko jedan rig ove snage moze da potrosi.
    Sve to sto si naveo je tacno, kritpovalute menjaju svoju vrednost iz dana u dan, moras pratiti berzu i jos nekih milion stvari kako ne bi sve sto izrudaris potonulo.
    Znam da vam je svima cudna racunica i svi ste skepticni ali mi nije jasno kako vas ne tera na razmisljanje to sto je nemoguce nabaviti graficke karte koje sluze za rudarenje.
    RX570 RX580 NVIDIA 1060 I tako neke najbolje u ovom poslu je skoro pa nemoguce dobaviti brzo. Niko ne kaze da ce pare padati sa neba da se odma razumemo, ali rig sa 6 rx570 se itekako isplati to cu vam predstaviti kroz grafik za koji dan.
    Nemam dovoljno slobodnog vremena trenutno sklapam jos 2 3 masine, pa cu se posle malo posvetiti ovoj temi. Nije mi cilj da sirim gluposti i nebuloze, sve sto pricam dokazacu i slikama. Naravno za ovaj posao treba dosta novca i dosta vremena da provedete na berzi, citate mnogo o kriptovalutama.
    Sve ovo itekako ima smisla i trajace jos dovoljno godina za svakog ko bude ucio i radio, nije sve u kupovini i struji jer kad je upalis nisi bogat kao sto nas narod vidi sebe, pa svi bi ulozili 2500e i bili bogatasi
    Blejara je pukla zbog kopija kojih se grozim, ali ce zato nov sajt biti zakupljen na svim domenima posto ovaj narod nema svoje ideje!

Senior Member Array

Sad je popularno majnovanje Etheruma.
    Sve graficke od RX 470 pa navise su raspordate, ne mogu da nabavim vec vise od pola godine graficku zbog ljudi koji majnaju :P

Kad smo vec kod etheruma, bilo bi lepo da KGB uvede i opciju za placanje pomocu Etheruma
    Last edited by milutinke2; 19-11-2017 at 18:20.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)